Keresés

Részletes keresés

zoli1437 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48681

Szerintem a témához kapcsolódott amit írtál. Ilyen időszakon belül nekem is van rálátásom. Madarakat figyelembe véve vannak amik tömegesek voltak, csökkent a számuk és ingadozik(van ami eltűnt). Vannak amik kevesen voltak és most többen vannak. Vannak amik nem voltak és most vannak. Összességében kiegyenlítettebb az állomány mint abban az időben. Ahhoz az időhöz tartozik, hogy ki vállalná be azt az életmódot amit akkor éltek?

A környezetszennyezést meg a természet túléli, pl. Csernobil. (Nem a környezetszennyezés pártján vagyok, sőt inkább ellene csak egy példa volt.)

Ezzel kapcsolatban vetődött most fel bennem, hogy mit értünk természet alatt:

-Csak ami az emberhez kapcsolódik?

-Ami az emberen kívül van?

-A kettőt együtt?

-Esetleg valamilyen részegységet?

Előzmény: Veszpremi (48673)
corvi01 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48680

Szerintem is gyanús, hogy van e 50 év még hátra "száraz bőrrel"..? :(

Viszont a bárminemű változások eléréséhez nem a kis emberekre, végfelhasználókra, ill.a szenvedő alanyokra kéne mutogatni...Miközben meg ezerszám bombázzák ugyanazokat a médiák bevonásával reklámokkal, marketingekkel, hamis lózungokkal viselkedési és létforma változtatásokra, melyek mind a társadalom megvezetése, további szarságok fogyasztásának felpörgetése és egyéb aljas célok elérése érdekében történik,,,,de azért miért nem élünk környezettudatosabban.. :-S

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148020301&t=9088064

Előzmény: Veszpremi (48678)
zoli1437 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48679

Egy másik link ami részben kapcsolódik a témához:

https://24.hu/kozelet/2018/05/16/vadaszat-afrikai-sertespetis-csanyi-sandor/

Előzmény: s-ombre-ro (48671)
Veszpremi Creative Commons License 2019.03.01 0 1 48678

Engem ami a saját tapasztalatomból leszűrt gondolatmenetből megdöbbentett, az maga a rövid időszak (50-60 év), mely idő alatt az emberiség gyakorlatilag tönkretette a környezetét. A tönkretétel sebessége most is extrém gyors, semmit sem lassul, egyre több a jármű, a szemét..., idióták vezetik a világot, ami nekem azt mondatja, hogy itt még egy 50 év már nincs hátra, ez elviselhetetlen lesz már jóval korábban. Saját agyalás, bár ne lenne igazam!

Előzmény: ZsuR (48676)
corvi01 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48677

Megoldasi javaslat - oktatas... tanuljak meg az emberek, hogy miert nem jo.

Hmmmm....el tudsz képzelni olyan oktatást, kampányt, ami szembe megy a mindenkori kormányok pénzpolitikájával...? :-S

Előzmény: ZsuR (48676)
ZsuR Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48676

Sok gondolatot ebresztettel...

 

Ami a pet palackokat illeti - amig a boltokban lesznek, emberek fogjak venni.  Lehet elni nelkule?  Persze... de ha az egyenre van bizva, nem lesz valtozas.

Megoldasi javaslat - oktatas... tanuljak meg az emberek, hogy miert nem jo.

Csak tiltani nem lehet - elobb be kell vezetni a helyettesitot... jo minosegu ivovizet.  Es van aki ebben nem bizik.  Viztisztitokat - valasztekosan, hatekonyan, no meg megfizethetoen.  PL egesz hazra viztisztitot annak, aki csaladi hazban el.

 

Meg mindig kevesebbe kerul mint az allando viz vasaralas...

 

Bevasarlo szatyrok.  Csak onfegyelem kerdese... vidd magaddal mint regen a cekkeredet...

 

AMi az elektronikai szemetet illeti - hat az nehezebb... 

Előzmény: Veszpremi (48673)
ZsuR Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48675

"Ó, az a kicsi rossz, amit én teszek, nem oszt, nem szoroz!" ... pontosan... sajnos...

Előzmény: Törölt nick (48664)
corvi01 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 48674

Azért ez a direktív irtás durva! :( A kapzsi, profitszerző, mindeneken átgázoló oligarchák ténykedései miatt viszont következménnyé válhat! Olykor simán "csak" az át-nem gondolt rossz szervezés, emberi butaság is okozhatja önnön vesztét, de az valószínűbb, hogy az üzlet/ügyletek érdekében semmibe vesznek mindent és mindenkit,,,visszacsinálni meg már képtelenek.. :(

Előzmény: Törölt nick (48664)
Veszpremi Creative Commons License 2019.03.01 0 1 48673

OFF. Bocs, hogy belepofázok, de szerintem döntően az utóbbi 50-70 évben sikerült az emberiségnek tönkretennie a környezetét, a Földet (írtam is itt is róla talán már nem is régen). Döntően, de korábban is bizonyára elkezdődött ez a folyamat. Fixa ideám az, hogy nézzük meg közvetlen környezetünket, az 50-60-as években még hogyan éltek őseink és mi van most. Az 50-es években még környezetbarát módon éltek nagyszüleim, a fogyasztási javak nagy részét megtermelték a lovakkal/marhákkal a földjeiken, a boltból kevés dolgot vettek, de még azok is környezetbarátak voltak, még a csomagolásuk is. A közlekedésben akkor még igen kevés gépjármű vett részt, a levegő is rendben volt, a vizek szintén, nem műtrágyáztak, nem permeteztek... Aztán jött az extenzív mezőgazdálkodás, a környezetszennyező ipar és a rengeteg jármű, valamint a környezetszennyezésben manapság nagy szerept játszó rengeteg mindenféle hulladék. Szoktam mondani, hogy ma 5 deka felvágottat egy 30 centis környezetszennyező fóliába csomagolnak, de ugyanígy 2 deci üdítőt is egy műanyag palackba, ezt betiltanám. A pet palackok, híradás/számítástechnikai hulladék és rengeteg egyéb, amiről mi halandó emberek nem is tudunk, de a Földünk tele van már vele, beleértve az óceánokat is. Ha ez bő fél évszázad alatt lepadlózta a környezetünket, akkor a most még gyorsuló (mert nem lassul!) folyamatok mit fognak okozni egy újabb 50 év alatt?! Belegondolni is félelmetes.

Előzmény: zoli1437 (48670)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.03.01 0 1 48672

A tv-ben egyszerre látom az űrkutatás csodáit, de ázsiai folyókat is, amelyek a szivárvány minden színét viselhetik, felszínükön összefüggő a szeméttel, hulladékkal borítottság. A halászok ma már a "szelektív hulladékgyűjtésből" élnek, pontosan szólva nyomorognak.

Olvasmányaimból tudom, hogy Brüsszel már a vallásháborúk korában is éppen olyan tehetetlen volt, mint manapság.

Miben lehet reménykedni?

Előzmény: s-ombre-ro (48671)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.03.01 0 1 48671

Sokan és sokféle feltételezéssel élnek.

Én laikus vagyok, csak a saját véleményemet tudom elmondani.

A lényeg, hogy a környezet romlása nem szűkíthető sem időben, sem térben.

Változások sokasága jöhet szóba.

Kiemelten a jégkorszak vége, majd pedig az emberi populáció kirajzása a földkerekségre.

Aztán jött a letelepedés és a földművelés megjelenése.

Európát egykor összefüggő erdőségek borították!

A világ más részein a "civilizálatlan" őslakosok ("vademberek?") harmóniában éltek a természettel.

A letelepett életmód, a földművelés, a nagyvilág európaiak által történt véres meghódítása, aztán a később kibontakozó ipari forradalom, tudás és tudatlanság (mohóság) elhozták a szép új világot.

Európa bűnei tagadhatatlanok, az európai ember helyben és a világban is könyörtelen terjeszkedésbe, pusztításba kezdett.

A folyamat emberi okokból már aligha lesz megfordítható.

Önzésből és felelőtlenségből helyrehozhatatlan folyamatokat indítottunk meg. Bár ne lenne igazam!!!

Könnyebb a tárgyalóasztaltól felállni, vagy részt sem venni a jóravaló erőfeszítésekben.

A marskutatás csak a tudomány fejlődését segíti, de a túlélésünket nem.

Ebből a szempontból hagymázos álom!!!

Előzmény: zoli1437 (48670)
zoli1437 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 48670

Időben mikorra teszed azt amikor még minden rendben volt?

Előzmény: s-ombre-ro (48669)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.28 0 1 48669

A problémám az, hogy egy zárt rendszert, ez esetben a Földet csak egészében lehet megőrizni.

Minden egyes élő egyed (É) egy életközösség (K) tagja, és ez a működő kapcsolat semmissé válik, ha a K helyére K' kerül.

A megváltozott K' az E-t már soha többé nem tudja visszafogadni.

E-nek már más van a helyén, de amúgy is értelmetlenség ezen gondolkodni, mert K' már egy egészen más entitás, és valószínűleg ott E-nek már nincs is megfelelője, hasonmása, beilleszkedési helye és így tovább...

A G. Darrel féle állatseregletek, fajmegőrzési programok mind csak rövid távon adnak megoldást, a természeti környezet gyors, kedvezőtlen megváltozása semmissé fogja tenni ezeket az erőfeszítéseket.

Példaként: a Délkelet-Ázsiai esőerdők folyamatosan pusztulnak, hiába a nemes célú orangután mentő programok, ezek az "erdei emberek" csak rezervátumokban és állatkertekben fognak fennmaradni.

Esélye sincs az eredeti élőhelyek visszaállításának.

A pálmaolaj nagy biznisz, az orangutánok pedig...   ...ugyan, miért is vannak? 

Szegényeim haszontalanok. :(

(ez természetesen nem az én véleményem róluk!!!). 

Előzmény: zoli1437 (48665)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.27 0 0 48668

Bocsi, a link, ahonnan ez a kép származik: https://www.flightradar24.com/

És hány háborúról hallasz  akár a mai napon a Földön??? Az ugye, tiszta emberszeretet? :(

 

Előzmény: Ladybee (48666)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.27 0 0 48667

Te tudod, mit hiszel és mit nem. Ha manipulált kép volt, akkor megettem, de anno egy repülőben beépítve láttam különféle vegyszerekkel teli tartályokat, amiknek a tartalmát ( a leírás szerint ) a hajtóművek kiáramló sugarába vezettek (volna? ). De ha azt mégsem, csak nézd meg ezt a képet... Ezek ugye, semmit nem tesznek a légkörbe? És az a sokmillió autó... 

De menj csak el egy rendelőintézetbe és kérj időpontot egy szerinted sürgős kivizsgálásra. Majd meglátod... Kapsz fél év múlva előjegyzést....

Előzmény: Ladybee (48666)
Ladybee Creative Commons License 2019.02.27 -2 1 48666

Ez a vélemény butaság, már ne haragudj. Hogy direkt irtják az embereket. :-)

Előzmény: Törölt nick (48664)
zoli1437 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 48665

"Azt viszont képtelenség megjósolni, pontosan melyik fajok leszármazottjai tudnak majd alkalmazkodni a jövőbeli körülményekhez. Ezért is fontos, hogy őrizzünk meg annyi fajt, amennyit csak tudunk. Nem szentimentális okokból. Nem azért, hogy statikusan tartsuk a rendszert, hanem hogy nagyobb rugalmasságot biztosítsunk a kiismerhetetlen átalakuláshoz."

Ezzel az idézettel mi a problémád?

Előzmény: s-ombre-ro (48662)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.27 0 0 48664

Erősen kétlem, ( a mindenféle statisztikai, meg egyéb adat ellenére ), hogy megállna a népesedés a 10 milliárdnál.

hogy mikor jutunk el oda, nem tudom, de ( szerintem ) az emberiség napjai meg vannak számlálva. 

Az ember most sem lesz képes megállítani önmaga pusztulását, mert mindig akad egynéhány ( millió, vagy még több ), aki azt mondja: Ó, az a kicsi rossz, amit én teszek, nem oszt, nem szoroz!

De a sok kicsi összeadódva igenis!!!

Mi még élünk. De az is kérdés, meddig... A pénzes fejesek egyre azon vannak, hogy ritkítani kell a népességet, tesznek is róla rendesen. De a marhák arra nem gondolnak, hogy azok a vegyszerek, amiket ők kiszóratnak, rájuk is éppúgy hatnak...

Na jó, legyetek jók - de minek...

Előzmény: s-ombre-ro (48663)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.27 0 1 48663

Azt inkább el tudom fogadni, hogy a Föld népessége 10 milliárd körül fog tetőzni.

Minden gazdasági, statisztikai és népesedési adat ezt jelzi.

De kérdem én, milyen élet lesz az ő életük?

Falanszter, elidegenedett milliárdokkal.

Madách Imre jóslata valóra fog válni!

Mindazt, ami ma széppé teszi az életünket, a környezetünket, csupán a virtuális valóságon keresztül fogják megtapasztalni.

Szerencsétlen, gombnyomogatós, sivárlelkű nemzedékek fognak jönni.

Jórészt már ma is így van!!!

Ébresztő!!!

Előzmény: s-ombre-ro (48662)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.27 0 0 48662

Az ilyen fazont egy ketrecben össze kellene zárni a Trump-al és a hasonlókkal!

Ha neki a házi galamb az etalon, azt is tehetnénk föléjük egy másik ketrecbe!

Hadd tojjon a fejükre!

Tudom, hogy túl markáns a véleményem, de ma már nem vagyok egyedül.

Az egész tudós közösség és az emberiség jobbik fele is aggódik a Föld jövőjéért.

Én eddig csak 70-et húztam le tudatos formában, de el vagyok borzadva attól, amit tapasztaltam!!!

A szokások, az alkalmazkodás gyors folyamat lehet (házi galambok), de az evolúció elegendő időt igényel!

Mi már elpusztítottuk, amit lehet, most a fejldőkön a sor. Nincs erkölcsi alapunk protestálni ellenük.

Máris átléptük a küszöböt, de ha az jobban tetszik, már a levegőben a lábunk.

Az utódainkra csak egy hatalmas ökológiai lábnyomot hagyunk, amit ma még Földnek titulálunk.

Ha majd egyszer ideérnek a földönkívüliek - nincs rá semmi esély, csupán példálózom - ledobnak a Földre egy kegyeleti koszorút és frusztráltan mennek tovább valami tisztességesebb helyet keresni.

Sajnálom, de ez a véleményem!!!

Előzmény: zoli1437 (48661)
zoli1437 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 48661
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.26 0 0 48660

Ez így van.

Minden élőlényre hatással van az időjárás.

Csillapíthatatlanul fáj a fejem és még hol a vége!

Nálunk lesz +18°C is!

Csak egy kis fekete rigó vigasztalt, szedegette a kihullott magokat és vagdalta az almát.

A kevésnek is örülni kell! :)

Előzmény: ZsuR (48659)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48659

Valamit biztos megereznek... 

Előzmény: Veszpremi (48658)
Veszpremi Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48658

2019 errefelé is a viharos időkről szól(t) eddig, most nézem a zidőképen a köv. 7 napból 6 napra mutat szeles időt ide. Nem ritka az általad belinkelt szélsebesség, sőt a múlt héten még az egyébként nyugodtabb keleti országrészben is rendesen dühöngött. Rejtély, mitől van ennyi szél idén?! Tán ez vitte el a madarakat is :)

Előzmény: ZsuR (48656)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48657

 :D  Ez igaz... örülök is a népes kis csapatnak :)  kapják is ám a fekete szotyit rendesen,ezért nem is nagyon fogynak a cinkegolyók.Még a végén le kell fagyasztanom őket jövőre.Sok megmarad.

Előzmény: flybird (48655)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48656

Hogy tudnak a madarak megmaradni, egy rejtely a szamomra... ekkora szelben, ami agakat tor le!

 

https://youtu.be/Gs7ngsFGpAo

Előzmény: ZsuR (48654)
flybird Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48655

Csak "tudják", hogy madárbarát vagy, hiszen csak ott maradnak nálad. :Đ

Előzmény: Dezodoros Ede (48650)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48654

Nagyon eros a szel nalunk - szegeny madarkaknak biztos sok levert feszke lesz..

 

A HIGH WIND WARNING MEANS A HAZARDOUS HIGH WIND EVENT IS EXPECTED OR OCCURRING. SUSTAINED WIND SPEEDS OF AT LEAST 40 MPH OR GUSTS OF 58 MPH OR MORE CAN LEAD TO PROPERTY DAMAGE.

Veszpremi Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48653

Langyos víz? Az már wellnessz :) Itt a tavasz, mondtam én, jönni fog, oszt már reggel meg is érkezett :)

Szombat-vasárnap rég nem látott vendégeink voltak, stiglicék itt eszegettek reggelire. Meg mintha pár zöldike is keveredett volna a csapatba. Nagy öröm volt látni őket.

Előzmény: Magdi60 (48651)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 48652

Nálam a Zidőkép márc 12-re -1, 16-17-re -2-3 fokot igér.

De aztán több ne legyen!

Előzmény: Magdi60 (48651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!