Keresés

Részletes keresés

ponix_01 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 559
Falfix 1:1 arányban higítva. Ha kell kend át kétszer háromszor is, és ne foglalkoz a tudatlan mocskolódókal. A tudás hiány arra sarkalja őket, hogy engem probáljanak lealázni, de nem jön össze :)))
Előzmény: AzHofi (557)
halaloszto Creative Commons License 2008.03.31 0 0 558
Szia!

Ennek a topiknak van egy alapszabalya: pon***-al nem vitatkozunk!

Nekem is eltartott egy darabig amig megtanultam.

vajk
Előzmény: Axióma (551)
AzHofi Creative Commons License 2008.03.31 0 0 557
Nagyon rossz minőségű vakolat (porló, kissé repedezett) glettelése előtt mit érdemes rá kenni, ami kicsit ráncba szedi, falfixet lehet glettelés előtt kenni? Az újravakolás kizárva!!! :-)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 556
Akkor ne szólj hozzám, hanem szólj a felvetett kérdésekhez, ha tudsz :))))
Előzmény: kristof.balazs (555)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.03.31 0 0 555

NA te mester ember!! Első nem vagyok a haverod a második egy ilyen bohocal mind TE nem vagyok hajlandó vitázni sőt még szóba sem állok!!Akinek úgy gondoltam anak írtam emailben!! DE csak azért hogy TE mint a topik tulajdonosa ne tudj kötekedni!!

Előzmény: ponix_01 (553)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 554
Eszemben sincs személyeskedni. Matematikusként nyilván ismered az axióma kifejezés jelentését :)) NEm a forumot tekintem területemnek, hanem a festő szakmát. Nekem csak ez jutot, persze szaladtam már bele én is szakmai elméleti baklövésekbe, de általában helytállóak a kijelentéseim.

Sok laikus sok dolgot terjeszt, aminek semmiféle alapja nincsen, azért szakadtam ki egy kicsit.
Előzmény: Axióma (550)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 553
Ritkán szólsz bele, akkor sem szakmai véleményt mondasz, hanem velem probálsz konkurálni, amit nem értek, hiszen több száz kilométer távolság van köztünk, meg aztán szakmai kérdésekhez még alig szoltál hozzá. Én nem tekintelek konkurenciának semmiféle módon, nem tudommi bajod velem :))

Azért osztok észt mert van eszem. Te mért nem osztod a tiédet? Festőnek mondod magad, de még egy épkézláb szakmai megnyilvánulásod nem volt. Csak mocskolódni tudsz. Haver szedd össze magad!!!

A nickem eléggé képlékeny. Tudod más topikokban is megnyilvánulok, és néha árulókba, moderátorokhoz szaladgálókba ütközök. Ilyenkor változik a nickem, de attól még ugyan az vagyok.
Előzmény: kristof.balazs (552)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.03.30 0 0 552

Szia!

 

Bár elég ritkán szólok bele a fórumba de megint eljött az idelye! Ne törödj ezzel a nagyon nagy tudású emberrel mert sajna nem Ő itt az egyetlen! Bár a "testvére" aki ponex névre volt keresztelve eltünt de erre megszületett Ő ponix 01!! Ez a két nagytudású ember nem tud mást csak észt osztani és mindenkit mocskolni de azt nagyon jól csinálják!!DE szerintem ennyi és semmi több!!  

Előzmény: Axióma (550)
Axióma Creative Commons License 2008.03.30 0 0 551
Egy aprosag: hol mondtam, hogy a vizesedes a penesz miatt volt? Az a 70+ rel. paratartalom es a nedves fal me'g rosszabb hoszig.je miatti alacsony falhomerseklet talalkozasa miatt volt. Csak eleg sokaig megusztuk, hgoy bepeneszedjen. Aztan irtas utan intenziv (napi 1 vodor viz) paratlanitas szuntette meg.
Amugy senki nem mondta, hogy a penesz valogatos, hanem azt, hogy a sima meszben nincs szerves anyag, amit kajaljon, igy ott nem szaporodik. De elhiszem, hogy ez utobbi hibas is lehet, vagy valamiert kulon-kulon igaz, de a kovetkeztetes nem.
Előzmény: ponix_01 (547)
Axióma Creative Commons License 2008.03.30 0 0 550
Figyi, ez kezd szemelyeskedesbe atmenni. Amugy matematikuskent vegeztem, igy illik tudnom, mas kerdes, hogy ezt eloszor ajandekallatkent mas adta nekem matekossagomra tekintettel egy netes jatekban, ami kesobb sajat nick-ke valt. De eddig soha senki nem hozta ezt azzal osszefuggesbe, hogy en azert hasznalnam, mert kinyilatkoztatok. Igy tobb mint 10 ev utan az eddigi egyetlen ellenpelda, marmint a mostani eset miatt nem fogom mar megvaltoztatni. De - hacsak el nem felejtem - kerulom ezt a topicot, mert ugy latszik, sajat teruletednek tekinted.
Előzmény: ponix_01 (548)
Axióma Creative Commons License 2008.03.30 0 0 549
Valoban nem lattam meszen peneszt. Es irtam, hogy az en tudomasom szerint. Leb*szas nelkul is ertem, hogy szerinted ez nem igy van. De hogy ez a laikussagombol eredne, marmint hogy nem vagyok festo szakember, azt erosen ketlem. Tisztelet a kivetelnek, de a szakembereknel se mindrol mondhato el, hogy nem mond hulyeseget. Ettol fuggetlenul adott esetben boven lehet, hogy hulyeseget mondtam, igaz, mas utan, tobbek kozott az egyik egyebkent a festonk volt... es azert nem lett mesz ennek ellenere, mert azt is mondta, hogy meszre csak lekaparas utan lehetne "normal" festeket felrakni, azt meg nem akartuk.
Előzmény: ponix_01 (547)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 548
Egyáltalán tudod, mit jelent az axióma kifejezés, ha már nevedül választottad?
Előzmény: Axióma (546)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 547
Te nem láttál még meszes felületen penészt? :))) A penész gombák netán válogatósak? Mészre nem megyünk felkiáltással tömeges öngyilkosságot követnek el, ha meszes felülettel találják szembe magukat .:DDDDDD Ne viccelj már. A vizesedés, nyilván nem a penész miatt volt, hanem épen fordítva.

Ti laikusok, annyi ostobaságot hordtok össze, hogy döbbenetes. És semmi tudással tanácsot adtok és terjed a hülyeség, mint egy vírus. Elképesztő.
Előzmény: Axióma (546)
Axióma Creative Commons License 2008.03.30 0 0 546
Hat a kicsapodas onmagaban nem is akkora baj, azon kivul hogy nem szep persze. A gond, ha peneszedik. Mi sokaig huztuk anno, vagy masfel honapig csak vizesedgettunk, aztan megtalaltuk a peneszt... nos, a penesz a nedves feluleten kivul kajat igenyel, ami a meszben nincs, a diszperziosban meg van. Tehat inkabb ez, mint a lelegzes lehet oka annak, hogy elsore meszet ajanlanak. (Masreszt, ha rendszeres a szellozes es valoban csak epiteskori vizrol van tobb nem alapveto szerkezeti hibarol, akkor viszont megelozheto mesz nelkul is a penesz.) Legalabbis az en tudomasom szerint!
Előzmény: ponix_01 (545)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 545
A pára kicsapódás egy érdekes dolog. A levegőben lévő pára csapódik ki, de miért is? A falban lévő nedvesség nem csapódik ki.

"Talán mert egy frissen épült ház nem 2hét alatt szárad ki, és hideg időben hamarabb kicsapódik a pára egy műanyag festéken."

Majdnem jó helyen kapizsgálsz, de a párakicsapódás, nem függ a felülettől, ahova kicsapódik, hanem mitől függ? :)))

Ha a nedvesség el tud párologni, akkor száraznak mondhatjuk a vakolatot, tehát nyugodtan lehet rá dolgozni

Tök mindegy, hogy meszes vagy diszperziós festés van a falon.
Előzmény: KerIsu (544)
KerIsu Creative Commons License 2008.03.30 0 0 544
Talán mert egy frissen épült ház nem 2hét alatt szárad ki, és hideg időben hamarabb kicsapódik a pára egy műanyag festéken.

Lehet hogy jól szellőzik a diszperziós festék, de a mész még jobban

Falazat alatt simán a falakat értettem senki ne értse "Hangzatos és manipulatív"-nak!
Előzmény: ponix_01 (543)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 543
Ha elmondod, nekem hogy a penész mitől alakul ki, akkor nem fogom azt mondani, hogy hülyeséget beszélsz.

A diszperziós műanyag festékek tökéletesen szellőznek.

Mi az, hogy falazat? Kevered a vasalattal :DD Hangzatos, manipulatív, de mi az? :))
Előzmény: KerIsu (542)
KerIsu Creative Commons License 2008.03.29 0 0 542
Én első festésnek valami mész alapú festést ajánlanék,mert ez lélegzik a legjobban. A friss falazatnak több hónapra is szüksége lehete ahoz hogy teljesen kiszáradjon. Ha egy ilyen friss falazatra valami erősebb diszperzió kerül akkor meg van a veszélye hogy lepenészedik az első télen.
Előzmény: holden72 (539)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 541
Azért vannak tapéták amik megbosszúlják ha gányolás van alatta, tehát ez nem általánosítható mindenre kiterjedően.

Azt nézd meg, hogy a vakolat száraz legyen. Nedves vakolatra ne endgedj dolgozni. Ez a kiviteleződnek nem fog tetszeni, de ne hagyd magad. hozzanak hőlégfúvót, vagy most már jobb idő van csinálj huzatot a házban. Ha rendesen ki van száradva a vakolat, akkor mindegy, hogy tapéta vagy festés, az ízlésed dönt, de ellenőrizd, hogy fűrészporos alá is gletteljenek rendesen, mivel első festést kap a vakolat valszeg tele van kissebb nagyobb repedésekkel, azt tömíteni kell, ezért elengedhetetlennek tartom a glettelést első alkalommal. A régi falak esetében valóban szükségtelen fűrészporos alá nagy glettelést rendezni.

A festékek egész tárházával találkozhatsz, minden szakember másra esküszik, amit én használok rendszeresen, ha olcsóbb megoldás kell, akor PoliFarbe egészen jó anyaggá vált az utóbbi években, ha nem baj ha drágább kicsit, akkor tilatext, caparol. Ezek bevált jó anyagok
Előzmény: holden72 (539)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 540
erre gondolok én is :)) Festés alá szépen megkellene csinálni he he
Előzmény: halaloszto (538)
holden72 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 539

Igen, én is erre gondoltam, hogy egy tapéta alá nem kell úgy aládolgozni, mint egy festésnek.

 

A kérdésem még csak az, hogy egyáltalán egészséges-e akármilyen tapétát is tenni egy újépítésű falra, vagy először (a szellőzés miatt) mindenképpen festés kellene.

Ha festés akkor milyen típusú festék lenne a legalkalmasabb?

 

köszi a válaszokat!

Előzmény: halaloszto (538)
halaloszto Creative Commons License 2008.03.28 0 0 538
szerintem a fureszporos tapeta arra valo, hogy egy regi szutyok falat gyorsan olcson szeppe tegyunk.

az epitod nem akar glettelni, az helyett akarja a tapetat.

vajk
Előzmény: holden72 (537)
holden72 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 537

Sziasztok,

 

Segítségeteket, tanácsotokat kérném az alábbiakban:

 

Most épül a házunk. Jövőhéten kerülne sor a festésre ill. tapétázásra.

Az építtető által kínált alapárban a tapétázás szerepel (fűrészporos tapéta + rá fehér festés)

 

Ugy hallottam viszont, hogy egy új építésű háznál, a természetes szellőzése miatt először jobb a festés.

Hogy gondoljátok?

Ráadásul ha festést kérünk a tapéta helyett, jócskán rá kell(ene) fizetnünk.

 

Mit javasoltok? Egy új építésű háznál milyen falfestéket érdemes használni? Illetve van-e alkalmas  tapéta (ami nem fűrészporos)?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

cl01 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 536
Köszönöm!
Előzmény: ponix_01 (534)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 535
A fehér alapozást én is elhagynám, és azzal egészíteném ki a dolgot, hogy probálkozhatsz több színnel, még száradás előt egybemosni a különböző árnyalatokat. Ezköznek ecset, vagy szivacs lenne alkalmas, én azzal csinálnám, de előbb gyakorold ki a technikát, mielőtt élesben csinálod.

Antik hatáshoz egyébként homokfúvást is érdemes használni, és utána lazúrokkal megspékelni.
Előzmény: korrektek (532)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 534
pikkelyezni érdemes előtte. Ez azt jelenti, hogy egy kalapáccsal néhány centinkként beleütsz a vakolatba, a teljes felületen, ahol burkolni akarsz.
Előzmény: cl01 (531)
KerIsu Creative Commons License 2008.03.19 0 0 533
Én a lazúrt ajánlanám neked. Az fehér alapozást elhagynám vagy legalábbis jól elhígitanám az anyagot. Hord fel a lazurt egy ecsettel majd koptasd vissza egy ronggyal vagy szivaccsal. Ha gondolod utána le is lakkozhatod. Először próbáld ki egy darab deszkán a folyamatot. A festékboltba majd ajánlanak lazurt(Én a düfa-t választanám)
Előzmény: korrektek (532)
korrektek Creative Commons License 2008.03.19 0 0 532

Sziasztok!!

 

Nagy problémám van! Valahol, régebben olvastam egy cikket, hogy lehet egy székből mediterrán típusú, megöregedett, darabot készíteni. A cikk arról szólt, hogy egy világos fehér alapozó rétegegel befestik a széket, ezt követően pedig valamilyen mediterrán stílusú pasztellszínt szivaccsal, ronggyal felvisznek, így látszanak a világos alapozó színei is. Antik hatást elérve így jól látható talán a fa erezete is. Pontosan sajnos nem tudom, hogy ez a "koptatásos" vagy száraz technika lazúrral, akril, vagy zománcfestékkel valósítható-e meg. A lényeg szép patinás, egyszerű, "talán lazúros" MEDITERRÁN színe lesz a széknek. Úgy rémlik, a felület véletlenül sem volt fényes. Teljesen természetes jellege volt az egésznek, olyan hatással, mint amit talán már többször lefestettek volna, szép pasztell színekkel.

Tudnátok segíteni, milyen technikával lehet ilyen felületet elérni, milyen anyagokra van szükség?

köszi

cl01 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 531
Sziasztok!

Kérdés: diszperzites falra lehet csempézni, vagy le kell kaparni a festéket?
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 530
Ha zöldhöz okker teszel, az nem lesz zöldebb, tegyél bele kéket, és citrom, vagy napsárgát
kísérletez előbb kissebb mennyiséggel, készíts kis felületen (fél négyzetméter) proba festést. aztán várd meg mindíg,hogy megszáradjon, mert 3-4 árnyalattal világosabb lesz száradás után. Kellemes szórakozást. Jaaaaa. ha tompítani akarod, akkor kis fekete se árt bele.
Előzmény: -guess.who- (529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!