Pedofíliával foglalkozni az nem ugyanaz, mint promotálni, nem?
A pedofíliáról szóló és a pedofíliát promotáló színházi előadása volt az egyik, amire a Pintér Béla Társulat támogatást kért. Tehát innentől most te azt kéred rajtam számon, hogy én a magyar kormány egyik minisztereként a magyar alaptörvény rendelkezéseivel ellentétes színházi darabra nem adtam forrásokat.
Szóval értitek na 2025 ... Nem ám valami előfizetés és a digitális lap olvasása a tusványosi medve mellett valahol egy iPaden. Vagy valami kölcsönkért előfizu legalább egy balfax csinovnyiktól.
Nem bazmeg. Kinyomtatja neki egy parasztja mindet külön-külön, nem ám kétlaposra. Majd büszkén viszi a főnöknek a kávé mellé 2025-ben ...
És ez a tróger beszél itt AI-ról meg digitális világról.
Ilyen szemfényvesztő kóklere nem volt még ennek a hazának.
mi lenne ha oroszországban kirillt kritizálnám nyilvánosan?
Oroszországban Kirill pátriárkát, az Orosz Ortodox Egyház vezetőjét nyilvánosan kritizálni komoly következményekkel járhat, tekintettel az ország politikai és társadalmi környezetére. Íme egy rövid összefoglaló:
1. **Jogi következmények**: Oroszországban léteznek törvények, amelyek az "vallási érzések megsértését" büntetik (például a 2013-as törvény a vallási szentélyek és érzések védelméről). Ha a kritika sértőnek minősül, pénzbírsággal, vagy akár börtönbüntetéssel is járhat, különösen, ha "szélsőségesnek" bélyegzik. A szólásszabadságot korlátozó törvények, például a "külföldi ügynök" vagy a "nem kívánatos szervezetek" elleni szabályok is alkalmazhatók, ha a kritikát politikai tiltakozásnak értelmezik.
2. **Társadalmi reakciók**: Kirill pátriárka szorosan kötődik az orosz államhoz és Putyin politikájához. Kritizálása sokak szemében nemcsak vallási, hanem politikai állásfoglalás is lehet, ami társadalmi kirekesztést, zaklatást vagy támadásokat vonhat maga után, különösen nacionalista körökből.
3. **Állami ellenőrzés**: Az orosz hatóságok szigorúan figyelik a nyilvános kritikát, különösen, ha az az államhoz lojális intézményeket, például az Orosz Ortodox Egyházat érinti. A közösségi médiában vagy nyilvános fórumokon tett megjegyzések gyorsan a hatóságok figyelmébe kerülhetnek, ami megfigyeléshez, kihallgatáshoz vagy letartóztatáshoz vezethet.
4. **Kontextusfüggőség**: A kritika módja és helyszíne is számít. Egy békés, jól megfogalmazott vélemény egy magánbeszélgetésben kisebb kockázattal járhat, de egy nyilvános tüntetésen vagy médiában megjelent kritika sokkal veszélyesebb.
**Összegzés**: Kirill pátriárka nyilvános kritikája Oroszországban kockázatos, és jogi, társadalmi vagy politikai következményekkel járhat. Az ország autoriter rendszere és az egyház állami támogatása miatt a szólásszabadság erősen korlátozott ebben a kérdésben. Ha ilyesmit fontolgatnál, érdemes alaposan mérlegelni a lehetséges következményeket, és adott esetben jogi tanácsot kérni.
A miniszterelnök egyik legnagyobb bejelentése a Digitális Polgári Körök életre hívása, ami a 2002-ben létrehozott és a Fidesz hatalmas választási sikereit megalapozó Polgári Körök modern változata lesz, ugyanis a politikai csaták ma már sok szempontból az online térben dőlnek el.
---
Dehát ez nem igaz, 10 éves volt danika ekkor de ez nem mentség a történelemhamisításhoz. A Polgári Körök 2006-ban sem segítettek. Ami segített az Öszöd és az MSZP széthullása. 2010 sem a Polgári Köröknek köszönhető (habár intellektuálisan mérföldeket vertek erre a harcosok szarjára), hanem a gazdasági válságnak.
Ez egy csak romantikus hazugság, önmagában a Polgári Körök semmit sem alapoztak meg, nemhogy hatalmas választási sikereket. 2010 után dobva is lettek amúgy, semmi politikai értéket, hasznot nem képviseltek.
Amúgy ez az ember, tényleg elhitte azért dolgozik és azért kell jóban lenni mindenkivel mert ha kitör a világháború, akkor mindegyik észbekap: hoppá ácsi ezt a 93 ezer km²-t senki ne lőjje ezek kinyalták az utolsó rubelt/jüant/dollárt a seggünkből.