Keresés

Részletes keresés

wranglerg Creative Commons License 2020.07.23 -1 0 4105

Szia Tamàs!

 

Mi ma indulunk Dèl-Ciprusra.A tìz napbòl igy csak hèt lesz.Mazotoson leszünk 4 èjszakàt, Ayia Napàn 3 èjszakàt töltünk.Igy lesz egy kis csendesebb ès egy pörgősebb helyszin is a jò strandok miatt leginkàbb.Az àrak magasabbak lesznek sajnos, de legalàbb cipruson leszünk ès nyaralunk.😉☺A Covid-teszt, igen Èszak-Ciprusra ìrtam, kicsit nekem is fura volt a 3-5 nap meghatàrozàsa.Menni nem tudunk sajnos, szòval a görögök ezt most eldöntöttèk helyettünk a hatàrzàrral.

Jò nyaralàst nektek is, ha mentek!😎

 

Gàbor

Előzmény: Tomtom04 (4104)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 4104

Szia Gábor!

 

Mi 26-án vasárnap indulnánk.

Észak-Ciprusra egyértelmű, hogy nem tudunk menni. Dél-Cipruson még gondolkodunk, illetve nézegetjük a szállásokat.

A Civid-tesztet Észak-Ciprussal kapcsolatos feltételként írtad? Az sem jó, ha túl friss, azaz 3 napnál frissebb?

 

Üdv:

Tamás

 

Előzmény: wranglerg (4102)
csaba08 Creative Commons License 2020.07.16 -1 0 4103

FIGYELEM !!!
NEM LEHETSÉGES ÉSZAK-CIPRUSRA UTAZNI a déli rész felől!!! 

 

COVID helyzettől FÜGGETLENÜL SEM lehet Észak-Ciprusra átmenni!

 

Erről bővebben itt olvashattok: https://cypriumnews.com/2020/07/13/greek-cyprus-preventing-foreigners-from-crossing-into-north-cyprus/?fbclid=IwAR1MG8CfeLOCPcjSZ0VmbH9MK0coux1ZVn98iyT5OGXahaWjv3M1gwCVL50

 

Mellesleg a görög katonaság ilyen beton lőállásokat telepített a határokra:

 

 

A jelenleg Észak-Cipruson tartózkodó turistákat a Konzuli Szolgálat és a Külügyminisztérium az ENSZ embereivel együtt működve a holnapi (péntek) napon még haza tudja hozni, de holnaptól már nem tudnak segíteni azokon akik Észak-Cipruson maradnak.

wranglerg Creative Commons License 2020.07.15 -1 0 4102

Szia Tamàs!

 

Ti mikor indulnàtok?Mi most nagyon gondolkodunk a dolgon, hogy merjünk-e nekivàgni.Mèg a dèli rèszen is dilemmàzok. Ma hìvott Zsombor, vàltozott az èrvènyes Covid teszt beutazàsi időtartama. Màr nem 72 òrànàl frissebb, hanem 3-5 nap közötti kell, hogy legyen, egyèbkènt àtlèpèskor meg kell ismètelni.

 

Gàbor

Előzmény: wranglerg (4099)
csaba08 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4101

Szia Tamás,

Nincs.
Minden nap van 1-1 új regisztrált eset északon.
Nem tudom fog-e változni, vagy csak szigorítás jön...???

Előzmény: Tomtom04 (4100)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4100

Sziasztok!

 

Ma írt a taxisunk, és nincsenek jó hírei: jelenleg csak Nicosiában kelhetnek át turisták az északi oldalra, és 72 óránál nem régebbi tesztet kérnek, amivel a sofőrnek is rendelkeznie kell.

 

Csak reménykedni tudunk, hogy a következő két hétben javul a helyzet...

 

Csaba, neked van valamilyen új információd? 

 

Üdv:

Tamás

Előzmény: wranglerg (4099)
wranglerg Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4099

Szia Tamas!

 

Ez a beszèlgetès mèg jùniusban volt, akkor mèg a mi utazàsunk időszakàra ( 07.23-08.02-ig) màr nem ìrtàk a Covid teszt kötelezettsèget ès telefonon is ezeket a feloldàsi dàtumokat erősìtettèk meg a Budavàrtours-nàl.( 07.01-Covid teszt kötelező, 07.15-től teszt nèlkül is àtkelhetünk mi magyarok)Tegnap hìvtam Bech Zsombort, megerősìtette a Csabi àltal is közölt informàciòkat. ( csak angol nyelvű 72 òrànal nem règebbi teszt) Annyira lelombozott a teszt kötelezettsèg tènye ès azzal jàrò plusz kiadàs (4fő×30.000ft), hogy elfelejtettem megkèrdezni Zsombort a visszaùtròl. Mi is egyènileg mennènk, a Wizz, Booking.com ès az Autotrustcyprus.com igènybevètelèvel. A Budavartours-t csak informàciò miatt kerestem fel internetes felületen ès utàna megerősìtèskènt telefonon.Èn is csak azt tudom, most màr javasolni, hogy Zsombort vagy Viktoriàt keressètek hivatalos informàciòkèrt.

 

Gàbor

Előzmény: Tomtom04 (4097)
csaba08 Creative Commons License 2020.07.08 0 1 4098

Budavár nincs a helyzet magaslatán mostanság...
Hivatalos szerveknél érdeklődjetek!
Követségek.

Előzmény: Tomtom04 (4097)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 4097

Szia Gábor!

 

Mi nem utazási irodánál foglaltunk, ezért kell taxival megoldanunk a transzfert. De ő is csak akkor tud átvinni, ha "szabad az átjárás".

Mi viszünk angol nyelvű tesztet, illetve az sem probléma, ha Larnacaban a repülőtéren tesztet készítenek. Igazából a visszaúton nem tudom még, hogy mi lesz a helyzet, mi lesz szükséges ahhoz, hogy Északról Délre visszautazhassunk, és Larnacaban repülőre szállhassunk. A Budavárnál mondtak nektek valamit a hazautazáskori határátlépéssel kapcsolatosan?

 

Üdv: Tamás

Előzmény: wranglerg (4092)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 4096

Szia Csaba!

 

Tavaly egy másik taxi-társasággal utaztunk, és mivel teljes mértékben elégedettek voltunk, idén is nálunk rendeltük meg a transzfert.

Utána kérdeztem, az angol nyelvű tesztet el tudjuk készíttetni a vasárnapi utazás előtt pénteken. 

Köszönöm Viktória elérhetőségét. Még nem próbáltam hívni, túl sok idő van hátra az utazásig (bár csak a vírus szempontjából tűnik hosszú időnek a még hátralévő két és fél hét), és azalatt sok minden változhat. 

 

Tamás

Előzmény: csaba08 (4091)
wranglerg Creative Commons License 2020.07.08 0 0 4095

Sziasztok!

 

Akinek autòkülcsönzèsi nehèzsègei lennènek, annak ajànlani tudom a www.autotrustcyprus.com -on talàlhatò korrekt kölcsönzőt. Àt lehet vinni az autòt dèlről az èszaki rèszre. Nem kell hitelkàrtya amiről 800 € kauciòt zàrolnak.Egy Nissan March-ot bèreltünk, amièrt 200€ kp. kèrtek kauciòkènt, amit a reptèren valò leadàskor visszakaptunk. Gyors, korrekt àtvètel, àtadàs volt a Làrnaka reptèren. Dèlen a hatàron, a török rèszre èrvènyes biztosìtàst kell kötni, annèlkül nem engednek àt.( kb.40€ volt 20 napos vagy havi, màr nem emlèkszem).

 

Üdv.:Gàbor

wranglerg Creative Commons License 2020.07.08 0 0 4094

Szia Csabi!

 

Ìrtam e-mailt az eszakciprus@gmail.com.Remèlem ide gondoltad?

 

Gàbor

Előzmény: csaba08 (4093)
csaba08 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 4093

Szia,

Klikk a nevemre és írj mailt.

Beszéljünk telcsin.

 

Csabi

Előzmény: wranglerg (4092)
wranglerg Creative Commons License 2020.07.07 0 0 4092

Szia Csabi ès Tamàs!

 

Mi jùlius 23-tòl augusztus 2-ig foglaltunk szàllàst Èszak-Cipruson.Ès màr màjus vègèn megvettük jegyeinket erre az időpontra Làrnakàra.A Budavàrtoursnàl ìrtàk, mondtàk telefonon, hogy jùlius 1-től negatìv COVID teszt ellenèben, jùlius 15-től pedig teszt nèlkül biztosìtott a zavartalan hatàràtkelès. Ma màr ,, remèlhetőleg augusztus 1-től'' ìrja az utazàsi iroda a teszt nèlküli àtkelèst.Màs Ciprusi fòrumon olvastam, hogy most vasàrnap az egèsz repülőt (Wizz) leteszteltèk Làrnakàn. A Csabi àltal megadott tel.szàmon pròbaltam elèrni Lèvay Àcs Viktòriàt, de nem vettèk fel a követsègen a telefont. Szòval most tanàcstalan vagyok.Tamàs emlitette a Taxist, hogy Ő àttudna vinni.Gondolom angol nyelvű Korona teszt is kène magyarorszàgròl a hatàràtlèpèshez?Esetleg valami szemèlyes elèrhetősèget ha tudnàl adni.Előre is köszönöm mindenki segìtsègèt!

 

Üdv.:Gàbor

csaba08 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4091

Szia Tamás,

 

A Cyprus Taxi -ra gondolsz?

 

Csak angol nyelű teszt jó, ha itthon kiállítják angol nyelven az ok.
A dél-ciprusiakat a görög nyelvű teszttel nem engedték át.

Sajna a KKTC Budapesti irodája nem tud infót adni arról, hogy visszafelé mi a helyzet.
Azt hiszem erről Lévay Ács Viktóriát kell kérdezned, száma: Tel: 0036 1 266 1330


Előzmény: Tomtom04 (4090)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4090

Szia Csabi,

közben írt a "taxisunk" is, hogy a ciprusiak számára nyitva van a határ (azaz ő el tud vinni a reptérről a szállodába, majd vissza), a külföldiekre vonatkozó előírások pedig gyakran változnak.

Az nem lenne gond, hogy a szálláson kell megvárni az eredményt, mivel most nem tervezünk kirándulásokat, csak pihenést. :)

Az még nem egyértelmű a számomra, hogy vinnünk-e kell itthonról igazolást a negatív tesztről, vagy ott csinálnak tesztet a határon?

Illetve a hazafelé úton a Dél-Ciprusra történő belépéshez szükség van-e valamire (negatív tesztre)?

 

Üdv:

Tamás

Előzmény: csaba08 (4089)
csaba08 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4089

Szia,

Szerintem a transzferrel nincs gond.
És igen, a szálláson kell maradni, amíg meg nem kapod az eredményt.

Előzmény: Tomtom04 (4088)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4088

Köszönöm a gyors reagálást:)

A 07.01-i hírek biztatóak, a 07.02-i már nem annyira:(

A 07.02-i hír azt jelenti, hogy az Észak-Ciprus területére belépéskor mindenkin tesztet végeznek, és a szállodánkban kell tartózkodni a teszt eredményének megismeréséig? Ez még nem lenne probléma, de gondolom ebben az esetben pl. körülményesebb a transzfer megoldása Larnaca és Észak-Ciprus között.

Előzmény: csaba08 (4087)
csaba08 Creative Commons License 2020.07.02 0 1 4087

2020-07-01-től: Észak-Ciprusra való beutazással kapcsolatban három nagyon fontos dolog:

* Ma naptól (2020.Július.01) mind Törökország felől, mind a déli rész felől beléphetnek turisták Észak-Ciprusra

* 72 óránál nem régebbi, szigorúan csak ANGOL nyelvű negatív COVID-19 (PCR) teszt sükséges

* Törökországot vissza sorolták a "B" kategóriába, így ez azt jelenti, hogy a Törökország felől érkezőket tesztelik, nyilatkozatot kell kitölteniük és addig NEM hagyhatják el a szálláshelyüket, addig amíg meg nem lesz a teszt eredménye!

** Törökországi átszálláshoz HES Kód szükséges! Bővebb infó: https://isztambul.mfa.gov.hu/news/tajekoztato-toeroekorszagi-utazashoz-szuekseges-hes-kod-igenylesevel-kapcsolatban?fbclid=IwAR3TDecdlPVhVc-WbZcz8PS-NkWfxAFheUeKB1OpVFqvnodK7PKwcgBPbvg

2020-07-02 legfrissebb hír - lásd fotó!!!!


Előzmény: Tomtom04 (4086)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 4086

Szia Csabi!

 

Van esetleg valamilyen infód arról, hogy be lehet-e már utazni Észak-Ciprusra délről? Ha még nem lehet, várható-e változás a közeljövőben?

Előre is köszönöm a válaszodat.

 

 

Üdv:

Tamás

Előzmény: csaba08 (4083)
csaba08 Creative Commons License 2020.06.02 0 1 4085

Szia,

Szerinted milyen topikban vagyunk?
Mellesleg azt is írtam: Észak-Ciprus egyelőre nem utazható!!!

Innentől kezdve nem értem a kérdésed... sorry

Előzmény: barbon1 (4084)
barbon1 Creative Commons License 2020.06.01 -1 0 4084

Ez nem csak az északi (török) oldalra vonatkozik ?

Előzmény: csaba08 (4083)
csaba08 Creative Commons License 2020.05.28 0 1 4083

Sziasztok,

Mai hivatalos infó, Észak-Ciprus egyelőre nem utazható!!!

"as for traveling to North, all the borders are closed now. They will be open for only TRNC citizens as of June 1. Unfortunately its not possible for me to give any dates for the tourists and the requirements that will be required from them. "

790831 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 4082

Sziasztok!

 

Ma olvastam:

 

Június 20-tól KORLÁTOZÁS NÉLKÜL utazhatnak a magyarok #Ciprusra, vírusteszteredmény NÉLKÜL is!

 

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?ciprus

csaba08 Creative Commons License 2020.05.18 0 1 4081

Jó hír tegnapról: Pont 1 hónapja nem volt új Covid-19 megbetegedés Észak-Cipruson.
Tegnapi számok:

Tomtom04 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 4080

Szia Csabi!

 

Köszönöm szépen a válaszodat!

 

Bízok benne, hogy Magyarországot is úgy fogják értékelni, hogy itt is sikerült alacsonyan tartani a fertőzöttek számát, és lesz lehetőség az utazásra. Illetve azt is remélem, hogy Ciprus déli és északi része közötti átlépésnek sem lesz akadálya. (Larnacában szállna le a gépünk, a szállás pedig északon lenne.)

 

Üdv:

Tamás

 

Előzmény: csaba08 (4079)
csaba08 Creative Commons License 2020.05.12 0 1 4079

Szia Tamás,

 

Köszönöm a megkeresést és a kérdésed.

Egy kicsit szándékosan nem posztoltam a vírus kapcsán, mert minden nagyon bizonytalan.
A legfrissebb információ, hugy a május 17-ig szóló teljes légtér zárat kitolták május 28-ra.
Napi szinten látom az Észak-Ciprusi számokat, amit most már jó pár napja nagyon kedvezőek.

Itt a tegnapi adat:


Sajnos viszont nem igazán van jó hírem annak kapcsán, hogy július végére fogsz-e tudni utazni...
A Ciprusi Kormánynak van egy ilyen fajta elgondolása:


"A ciprusi kormány kijelentette, hogy a sziget határait részben újranyitják a turisták előtt júliusban. De csak azokból az országokból érkezhetnek utazók, amiknek sikerült alacsonyan tartaniuk a fertőzési rátát, beleértve Dániát, Norvégiát, Izlandot, Görögországot és Izraelt. Remélik, hogy néhány héten belül pontosan megtudják majd mondani mikortól várják ezekből az országokból a turistákat." - Travelo cikke volt egy-két napja, bár a Cyprus Mail-en is ugyan ez jelent meg.

Na most ezek alapján Magyarországról nem lehet majd menni.

Tanulságos olvasmány különben az Airportál cikke is, miszerint a korlátozások feloldása édes kevés a turizmus beindításához és valóban van benne sok-sok igazság: 

https://airportal.hu/a-korlatozasok-feloldasa-nem-lesz-elegendo-a-turizmus-ujrainditasahoz/?fbclid=IwAR3CNyRNv49hVzn4JUdBi7Fs7MbvceqR6SlIxA2P8wze7vqPbnlkQowBwto

 

Végezetül ami engem elgondolkodtatott és ajánlatos ezt másnak is jól meggondolni az az Robinson Tours ügyvezetőjének gondolata a léállásuk kapcsán: 

"Felelősen kimondjuk, hogy ezen a nyáron nem tudjuk hogyan, hova és egyáltalán lehet-e majd külföldre utazni."

Üdv: Csabi

Előzmény: Tomtom04 (4078)
Tomtom04 Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 4078

Szia Csaba!

 

Vannak információid Észak-Ciprus járványügyi helyzetéről vannak információid? Le van-e zárva a határ, ha igen, akkor várhatóan mikor nyitják meg?

Július végére van foglalásunk...

 

Előre is köszönöm a válaszod.

 

Üdv:

Tamás

Előzmény: csaba08 (4077)
csaba08 Creative Commons License 2020.02.27 0 1 4077

Szia,

Nagyon szépen köszönöm a dicsérő szavakat.
Örülök, hogy nagyon tartalmas és nagyon alapos Észak-Ciprusi felfedezésen vagytok túl, sok szép emlékkel és sok-sok gyönyörű fotóval gazdagodva.
Kimondottan örülök azoknak a visszajelzéseknek amit Te is írsz, hogy "Észak-Ciprus szép, biztonságos és turistákkal nem túlterhelt hely."

Gyertek vissza ha tetszett.

Üdv: Csaba
https://www.nctohungary.com/
...............................................

Booking.com: Észak-Ciprus 537 szállással várja!

Előzmény: Peter966 (4076)
Peter966 Creative Commons License 2020.02.26 0 1 4076

Köszönöm mindenkinek, kiváltképpen csaba08-nak a hasznos tanácsokat és a korábbi hozzászólásokból kinyerhető információkat.

Észak-Ciprus szép, biztonságos és turistákkal nem túlterhelt hely (főleg télen...:)).

További locsogás helyett inkább linkelek pár pillanatot a múlt hétről ("I" - fájlnév = helységnév):

 

https://photos.app.goo.gl/7FyrDyc8whUxdttPA

 

Jó utazást és sok Efest mindenkinek!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!