Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 52

Na, meg erre a kaktuszomra is kíváncsi lennék, hogy milyen faj lehet, mert fogalmam sincs.

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 51

Sziasztok!

Megtudná vki mondani, hogy az alábbi képen látható kaktusz, milyen kaktusz lehet? Szerintem vmilyen Oputia faj lehet, de ettől pontosabb meghatározásra lennék kíváncsi, mivel már nagyon régóta meg van, de még sosem virágzott és nem tudom, hogy mit csinálhatok rosszul. Az utóbbi években már hidegen telettem, de nem használt.

 

mirtusz6 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 50
a dugványaim, amit  a nagy kaktuszomról szedtem le, kezdenek kigyökerezni! annyira örülök neki, ez az első, amit megpróbáltam, remélem tulélik a gondozásomat :) nem birtam ki, h ne nézzem meg őket, ugyhogy egyet kiszedtem, és láttam rajta egy kis gyökeret, remélem nem sinylette meg a kiváncsiságomat :P
Tavász Creative Commons License 2006.06.13 0 0 49
Rendicsek!
Előzmény: Parducbogyo (48)
Parducbogyo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 48
Ha tudod, és kinyílik akkor is fényképezd le légyszi.
Előzmény: Tavász (47)
Tavász Creative Commons License 2006.06.13 0 0 47

Ezeket a talpakat csak ledugdostuk a homokos sziklakertbe. Biztosan tetszik nekik a hely és a Vuxá.l

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 46
hát ez elég érdekes...
az, hogy csak virágokat hozott ez az egy talp, ami opuntia humifusa egyébként.
de ahogy látom nálad homok van úgyhogy nem kell a lejtős alkalmazást használnod:)
Előzmény: Tavász (44)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 45

Ez egy Opuntia, magyarul medvetalp kaktusz.

Rengeteg fajtája van, több közülük télálló. Arra kell figyelni, hogy laza, lejtős földbe legyen ültetve, hogy télen, hóolvadáskor a hólé le tudjon folydogálni, ne álljon vízben, mert kirohad. (Főleg, ha a talaj fagyott) Így egy lejtős sziklakert tökéletes lesz számára.

Tényleg nagyon szép. Majd akkor is fényképezd le, ha a többi is kinyílik, hátha megmarad addig az első, az csodaszép lesz.

Előzmény: Tavász (44)
Tavász Creative Commons License 2006.06.12 0 0 44

Képzeld mára a sziklakertünkben kinyílott egy kaktusz, amit az ismerőseinktől kaptunk nemrégiben egy halommal.

Nem tudom a nevét, de tök jól mutat. Pláne ha majd hozza a többi virágot is.

Előzmény: Évi5 (43)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 43
Nagyon jó illata van. Legelső este, mikor bementem a hálószobába, az orrom mondta meg, hogy kivirágzott a kaktusz. Ma reggel hervadt le. Kicsivel több, mint két napig bírta.
Előzmény: Tavász (42)
Tavász Creative Commons License 2006.06.12 0 0 42

Nagyon szép! És biztosan jó lehet az illata is.

Ilyen kis kaktusznak ekkor virága legyen! Ez nem semmi!  :))

Előzmény: Évi5 (41)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 41
Nem igazán jó a kép, de tegnapelőtt este nyílt ki ez a virág. És ami csoda, még mindig nem hervadt el. Kerek két napja díszeleg!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 40
Az alábbi oldalon lehet majd a kaktuszaimat megtekinteni:
www.fotolog.com/kaktusz
az a baj, hogy naponta csak egy képet tudok felrakni, de mindegyik képhez tudtok írni 10 hozzászólást:)
szerintem ti is csinálhattok flogot:))
Keszthely1 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 39

Nekem van télálló kaktuszom amit a kedvas barátomtól Szen1 től kaptam .

Ebben az évben ha virágzik teszek fel képeket.

 

Egy kérdés miért nem lehet összevonni az összes kaktuszos topikot

sokkal könnyebb  lenne a kezelése.

Félre kéne tenni a sérelmeket

 

Mi is összevontuk a cykas és az összes   pálma  topikot  nagyon pergős lett igy .

 

Gondolkodjatok el ezen

üdv tibor

 

Előzmény: Tavász (36)
Tavász Creative Commons License 2006.06.10 0 0 38
Megtaláltam!
Előzmény: Keszthely1 (35)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 37

:)

1 dolgot viszont megjegyeznék, csakhogy később se jelentsen gondot.:

IGEN azt jelenti,hogy IGEN

NEM azt jelenti,hogy NEM

és nem fordítva.

Tavász Creative Commons License 2006.06.10 0 0 36

Kedves relics és Keszthely!

 

Köszi a pártfogást!

Erre a topikra inkább az ilyen jóindulatú emberek látogassanak mint ti vagytok! Ha van a házatokban kaktusz, akkor légyszi fényképezni és ide ám feltölteni szíveskedjetek! :)

 

Köszi: Tavász 

Keszthely1 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 35
Kéne nyitni egy olyan topikot :  Miért  nem szeretem a kaktuszos topiknyitokat!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.09 0 0 34
Kaktuszos topic az nem jó,bocs most nézem,hogy már van, hihetetlen!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.09 0 0 33

Szerintem én is nyitok egy kaktuszos topic-ot. Mondjuk Kaktuszos topic cimmel?

Te is nyissál egyet , mondjuk kaktuszszeretők IDE cimmel,ok? Akkor lbb. már 7 vagy 8 ilyen topic lesz. Én sem akarlak megbántani Tavász, de a Hogy is van ez a kaktuszokkal cimű topic kb 2000 hozzászólása után ismét nyitni 2ilyen topicot,hát? Én is szeretem a kaktuszokat,viszont én sem szeretném megkeresni azt 7 topicot...stb,stb ezek már le lettek irva,ugyhogy nem részletezem.

Előzmény: lzleo (31)
Tavász Creative Commons License 2006.06.09 0 0 32

Nem szeretnék vitába szállni veled, ezért ha megkérhetlek, legközelebb inkább jószóval, vagy hozzászólásoddal csatlakozz a topikhoz!

Azt azért még megemlítem, hogy több  általam nyitott topikjaim hozzászólói csatlakoztak  be ide, mert a kaktuszos beszélgetéseinket itt folytatjuk.

 

 

Előzmény: lzleo (31)
lzleo Creative Commons License 2006.06.09 0 0 31

Szerintem azért, mert valamelyik témához nem írtak már két napja, attól az még nem megállt topik. Én azért nem szeretem a témák szétaprózását, mert több helyre is be szoktam nézni (kaktusz, télálló kaktusz, bonsai, bambusz, madáretetés, fák, stb.), és én nem örülök neki, ha egy témakört 4-5 topikra szétszedve találok meg. Nem vagyok a topikod ellen, remélem majd gyorsan elválik, hogy melyik lesz a domináns, és melyik megy a süllyesztőbe.

Előzmény: Tavász (30)
Tavász Creative Commons License 2006.06.09 0 0 30

Kedves Izleo!

Szerintem elolvastad a miértjét, mivel mikor megnyitottam a topikot két mondatban megfogalmaztam. Szerintem nem kell félned hogy átcsalogatok a többi kaktuszos topkikból egy rakás hozzászólót, ezt is azért nyitottam, mert mikor kerestem a ilyen topikot csak a magállt tpopikokat láttam.

Előzmény: lzleo (29)
lzleo Creative Commons License 2006.06.09 0 0 29

Kedves topiknyitó!

Már van több kaktuszos téma is az alábbi címekkel:

"Hogy is van ez a kaktuszokkal?"

"Kaktuszos topic"

"Télálló kaktuszok"

"Hol van kaktusz vásár?"

Szeretem a kaktikat, de nem volt elég ez a 4 topik? Minek nyitottál újat? 

 

Tavász Creative Commons License 2006.06.08 0 0 28

Ma itt volt a szomszédasszonyom, aki nagy kaktusztermelő. Van egy Texas nevű éttermük is, ahol az összes ablakban mindenféle kaktusza van, szóval tényleg otthon van a témában.

Valóban igazad van, mert azt mondta, hogy ki kell vinni a fényre, mert máskülönben el fogak nyúlni. Amúgy kicsit soknak találta a kaspómban lévő mennyiséget mert egymásba fognak nőlni , de tetszett neki.

Előzmény: nyubocs (27)
nyubocs Creative Commons License 2006.06.08 0 0 27
Na jó, ha nem kell tanács, akkor nem adok :( De egy dolog engedtessék meg azért:
Láthatod nem azt mondtam, hogy csúnya, csak később problémás lesz.
Tiednek az a szerencséje, hogy közel azonos igényű fajok vannak benne.
Igen virágoznak. De ha a középső képet nézem, akkor már látszanak a megnyúlás jelei, tehát a fény kevés. Így viszont hamarosan egyenkaktuszaid lesznek. Alul széles aztán égre törő fakóvilágoszöld részek.
Előzmény: misszike (25)
Tavász Creative Commons License 2006.06.07 0 0 26

Csak pörgesd a topikot és várom a képeidet.

 

Előzmény: misszike (25)
misszike Creative Commons License 2006.06.07 0 0 25

Nekem tetszik! A kaspó is gyönyörű/mellesleg gyűjtöm a szép kaspókat, majd rakok képet, és azokon láthatod.....van ami még besincs ültetve, hihihihi....nem találtam még illő virágot bele, mifelénk nem túl nagy a választék/

Gőzöm nincs, hogy jól, vagy rosszul ültetted be a kaktuszokat, de amikor a magamét ültettem, akkor sem volt, mégis virágoznak, és nagyot nőttek, szinte kivétel nélkül.Szégyen, nem szégyen, még a nevét sem tudom a 90%-uknak, de szépen beszélgetek nekik, megdícsérem őket, stb.Így aztán jól elvannak,azt hiszem szeretnek nálunk!

Ja, és valaki azt mondta, hogy azért olyan szépek, mert a házunk vályogból épült!Ha kisüt a nap, fényképezek.

hi

Előzmény: Tavász (21)
nyubocs Creative Commons License 2006.06.07 0 0 24
A kompozíció nem csúnya, ha beszórod akkor pláne nem.... most még :(
De pontosan úgy raktad össze, ahogy nem lett volna szabad.
Félre ne értsd, nem a kompozició ellen vagyok, de csak azonos, vagy közel azonos előhelyieket rakj össze. Tehát ezeket a meglevő növényeket én nem ebben az összetételben raktam volna össze, mert így pontosan az lesz a baja amit említettem, sem télen, sem nyáron nem fogsz vele igazán bírni.
Előzmény: Tavász (21)
Tavász Creative Commons License 2006.06.07 0 0 23
Ez cserép és nincs tálcája. Inkább óvatosan locsolom. Ma hogy vettem bele kaktuszföldet, annak a nedvességtartalma is szerintem kezdetnek elegendő, ahoz képest hogy milyen szárazságban volta a cserépben. Majd kiskannával szűkítőn keresztül fogom locsolni őket, attól nem kapnak hirtelen sok vízet.
Előzmény: Parducbogyo (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!