Talán a Tamron 70-300-as makrója lehet a jelölt (esetleg a Sigma hasonlója), ennek van motoros változata is. Nekem volt ilyen, használtan 30e körül kapni, és a korlátai között egészen jó. Mondjuk állatokat úgyis csak lesből lehet igazán eredményesen fotózni, de ez már más kérdés. Sajnos a fókuszmotor hiánya behatárolja a választékot, de láttam már díjnyertes képeket is ilyen objektívekkel.
A napokban a Nikon d50 vázamon Sigma 70-200 2.8 objektivvel egy sikeresen készített kép után, ugyanarra a tárgyra exponálva enyhén elsötétül az "élőkép", és ezáltal a fokuszálás is meghiusul. Készülék kikapcsolása után, vagy más tárgyra többszöri próba expo után mintha misem történt volna...
Remélem nem írtam le túl bonyolultan és valaki tud segíteni mi lehet a hiba!
Én használom a 4/200-at , 80%-ban az van a vázon , viszont ha a géped nem mér fényt a régi manuális objektívekkel akkor az újabb nehézséget okoz.
A precíz kézi élességállításhoz szükséges a viszonylag nagy és világos képet adó kereső de az autofókusz gyorsaságát igen sok gyakorlással tudod csak elérni.Viszont pontosabb lehetsz vele.Akciókról azért sokszor lemarad az ember.
Lehet hogy én eladnám a 18-105-öt és vennék fillérekért vadiúj 18-55 vr kitobit , abban a tartományban nem sok különbséget fogsz felfedezni , az is javítható szoftveresen.
Hozzá az 55-200vr egy teljesen jó vállasztás , az egy kiváló üveg az árához mérve.