Keresés

Részletes keresés

CuteRiana Creative Commons License 2015.05.02 0 0 381

Nem formáztam. mivel a gyári 1 gigásat simán betettem és látta, gondoltam akkor automatikusan a többi kártyával sem kell semmi egyebet csinálni. A kártya amúgy jó és minden eszköz látja kivéve a diktafon. Viszont ezesetben kérdés 2 hogy tudom formázni? Köszönöm

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.28 0 0 380

Nem, de ez már korábban kiderült. :)

 

Gy

Előzmény: Mono SE (379)
Mono SE Creative Commons License 2015.04.28 -1 0 379

"Látja az NTFS-t"

 

akkor ez nem Secam, az már biztos' :ĐĐĐ

Előzmény: Ebesi Gyuri (375)
_percy_ Creative Commons License 2015.04.28 -1 0 378

Ha egy alap routeren futhat akkor egy ilyen eszközben ami duplaannyiba kerül miért ne?

Egyébként engem egyáltalán nem érint meg ez a téma, félreértés ne essék :-)

Előzmény: btamas70 (377)
btamas70 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 377

" linux alapú fw"

 

Szerintem kizárt... minek egy ilyenbe Linux-kernel? Ágyúval verébre?

Előzmény: _percy_ (376)
_percy_ Creative Commons License 2015.04.28 -1 0 376

Valószinűsítem hogy valami linux alapú fw fut rajta.....

Előzmény: Ebesi Gyuri (375)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.28 0 0 375

Nem kell találgatni. Kipróbáltam. Látja az NTFS-t is.

 

Gy

Előzmény: _percy_ (373)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.28 0 0 374

Akár az is lehetséges. Elmondása alapján máshol jó a kártya. Esetleg meg lehetne formázni magával a H1-el is, akkor biztosan olyan lesz, mint amit az szeret.

 

Gy

Előzmény: _percy_ (373)
_percy_ Creative Commons License 2015.04.28 -1 0 373

Már vártam :-DD

FAT32, vagy NTFS lehetne csak, mivel a sima FAT maximálisan 4GB-os partíciót tud csak kezelni (a FAT32 pedig a valóságban csak max. 32 gigásat). Amúgy szerintem ezek a cuccok valszeg nem kezelik az NTFS-t, de ez csak szigorúan szerintem.

Egyébként valszeg ezért a 32GB-os limit is.....

Ebben az esetben lehet hogy az a probléma, hogy valami miatt nem szereti azt a tipusú memóriakártyát a készülék, vagy az is lehet hogy hibás a kártya.

Előzmény: Ebesi Gyuri (372)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.28 0 0 372

Jogos!! Köszi! :)

Akkor második kísérlet: FAT vagy NTFS?

 

Gy

Előzmény: _percy_ (371)
_percy_ Creative Commons License 2015.04.28 -1 0 371

Úgy értel hogy PAL vagy NTSC? :-)))

(csak vicc vót :-) )

Előzmény: Ebesi Gyuri (370)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.28 0 0 370

Milyenre van formázva? FAT vagy NTSC?

 

Gy

Előzmény: CuteRiana (369)
CuteRiana Creative Commons License 2015.04.28 0 0 369

a 32 gb-os kártyát sem látja.

Előzmény: Ebesi Gyuri (368)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.16 0 0 368

Csak 32GB-ig kezeli a kártyákat.

 

Gy

Előzmény: CuteRiana (367)
CuteRiana Creative Commons License 2015.04.15 0 0 367

Elnézést totál fáradt voltam és fel sem tűnt hogy  hülyeséget írtam. Szóval zoom H1-esem van. A probléma ugyanaz. Nem látja a kártyát. A gyárilag hozzá adott mini méretű kártyával rendesen megy .

Előzmény: Ebesi Gyuri (366)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.04.12 0 0 366

A HTC1 az telefon?

 

Gy

Előzmény: CuteRiana (365)
CuteRiana Creative Commons License 2015.04.12 0 0 365

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Egy Htc1 boldog tulajdonosa vagyok ám olyan probléma merült fel hogy az új kártyát amit vettem bele nem ismeri fel nő access és nem tud rá hanganyagot felvenni.

Valaki tud tanácsot adni milyen kártyát lehet bele venni amit lát is?illetőleg mi lehet az oka, hogy nem látja a kártyát?

 

A kártya egyébként teljesen jó és működőképes más eszközök látják.

Köszönöm

fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 364

Köszi, tudom, hogy nagy a választék ilyenekben, nekem is van itthon egy hasonló (az 20e feletti).

 

Az igazi gondom az, hogy vonaton, buszon utazva járok a tanárhoz, és nem szívesen cipelnék a gitár mellett még egy ilyet is.

 

A tanár, hol akusztikus, hol elektromos gitáron mutat, hol erősítve, hol anélkül.

 

A cél egyáltalán az, hogy a sok infó, amit mutat és mond, ne vesszen kárba, mert mindent nem tudok vagy nem pontosan tudok megjegyezni, jó lenne visszaidézni, hogy is volt az pontosan. A hang minőség itt most nem igazán cél.

Előzmény: Mono SE (362)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.31 0 0 363

Nincs vita, egyetértünk.

 

Gy

Előzmény: Mono SE (362)
Mono SE Creative Commons License 2014.12.31 -1 0 362

Az elektromos gitár-soundot mindig speciális gitárerősítőn és hangszórón keresztül értékeljük, nem szokás vonalból rögzíteni (kivéve persze a nagyon trendi reampos stúdiótechnkát, de az más tészta:)

 

És nem ötcentis zsebrádió hangszórón kell gyakorolni, meg felvételt készíteni, hanem vannak erre kicsi és olcsó, de még mindig a feladatra koncentráló kombók is. A GS-en 600 hirdetés van csak a gitárkombó, erősítő-láda rovatban, csak a 25 ezer alattiakat gyűjtöttem ki > http://gsfanatic.com/?tart=hirdetes_list&id=7&hirdetes_katalogus_id=7&lang=hu&list_field=date&direction=up&post_form=1420016825&hirdetes_tipus=4&search_switch=2&marka_id=-1&targy_id=33&c_azonosito=&megye_azonosito=-1&ar_minimum=0&ar_minimum_max=0&ar_maximum_max=2500000&ar_maximum=26000&keresosor=&x=15&y=15

 

Gondolom, a gitártanár is valamilyen kombón lejátszva lesz hallható ezt simán mikrofonnal kell felvenni. Meg otthon is a gyakorló kombóról. A pick upról lejövő hang csak a nyersanyag, ebből az erősítő-hangszóró párossal lesz a szó hétköznapi értelmében is használatos gitárhang, ezt kell felvenni, és nem a vonalas felvételekkel szarakodni. 

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.31 0 0 361

Mindenki volt kezdő. Te is. Légy türelmesebb! :)

Ezt a zseberősítő kérdést a piac már eldöntötte, mert minden nevesebb gyártó csinál ilyeneket. Sokszor még drágább mint egy normális. (Mondjuk nekem is az a véleményem, hogy aki ilyet vesz az nem normális! Tenyérnyi Fender... Elrántja a kábel.)

 

Gy

Előzmény: Mono SE (359)
fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 360

Ok, Bocsánat....

 

 

Boldog Új Évet !!

Előzmény: Mono SE (359)
Mono SE Creative Commons License 2014.12.31 -1 0 359

csak gyerekpezsgőt iszom, viszont láttam már gitárt közelről is meg színpadon is :)  

az egész gitáróra felvételesdi azonban a kocka zseberősítővel együtt kezd az agymenésbe torkollni.

Előzmény: Ebesi Gyuri (358)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.31 0 0 358

Korán kezdted a tü-tüt! :)

 

Gy

Előzmény: Mono SE (357)
Mono SE Creative Commons License 2014.12.31 -1 0 357

kezd ez az egész szilveszteri móka-kacagássá válni :)

fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 356

Nem kell elem hozzá.

 

Ez egy Fender, de kicseréltettem a pickupoket ütősebbekre, leszedettem egy hangszín gombot, ami zavaró volt, a helyén tátong is egy lyuk, amivel még nem tudom mit kezdjek..... de ez már off téma.

Előzmény: Ebesi Gyuri (355)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.30 0 0 355

Ez így nem biztos, hogy igaz. Kell elem a gitárba, vagy nem? Az aktív gitárban van egy előerősítő, ami egyrészt felerősíti a pickupok jelét, másrészt alacsony impedanciás kimenetet biztosít, így nem lesz az egész annyira érzékeny a külső elektromos zavarokra. Ehhez az erősítőhöz kell az elem.

 

Gy

Előzmény: fenderstrat9 (354)
fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 354

Köszönöm az ötletet, ki fogom próbálni, meglepően olcsó!

 

A húrok rezgését a pickupok elektromos jellé alakítják és ezt még ki kell erősíteni, tehát passzív.

Előzmény: Ebesi Gyuri (353)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.29 0 0 353

Hangerő: vegyél valami kis zseb erősítőt, és abba dugjátok be a gitárt. Súgok: http://elektronika.vatera.hu/hordozhato_audiolejatszo/hordozhato_radio/mini_mp3_hifi_radio_vidd_magaddal_a_zenet_1949377259.html

Ennek van erősítő bemenete, ha ebbe dugod a gitárt, akkor fel fogja erősíteni. Így már használhatod a H1-et a mikrofonjaival, és megmarad a tanár magyarázata is. Összedughatod a H1-el is, a line out kimenetéről véve a jelet, azt is kierősíti (kábel a csomagban). Sőt! Ha mp3-ban veszel fel, akkor átteheted a kártyát ebbe, és akkor le is játssza a felvett anyagot (max. 2Gigáig kezeli a kártyákat). Jó hangja van, elég hangos és tölthető az aksija. Mellesleg rádió és mp3 lejátszó is. Nagyon jó, ennyi pénzt kacagva megér. Nekem is van, én a kertben használom.

Milyen gitárod van? Aktív, passzív?

 

Line in: igen.

 

Audio interfész: USB mikrofonként tudod használni a H1-et a számítógépedhez.

 

Gy

Előzmény: fenderstrat9 (352)
fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 352

A hangerővel kapcsolatban akkor nincs mit tenni? Ha tőlünk 1-2m-re van, azt gondoltam volna jó felvételeket tudok vele készíteni,kipróbáltam, lehet hallani ugyan, de elég halk.

 

In line- felveszi a magnó, szg, külső mikrofon, els gitár jeleit a kártyájára, és ezeket vissza tudom hallgatni, lementeni stb....tehát leegyszerűsítve ugyanazt csinálja amire én használom, csak én hangjeleket veszek fel a kártyájára, így meg els jeleket vesz fel ugyanoda?

 

Amit javasoltál, gitártanár gitárját az in-line-ba és felvenni, jó ötlet, csak valóban a magyarázat marad el......

de valószínű jobb minőségű lesz, mintha csak a hangot venném fel, nem?

 

Az audio interfésze dolog még nem állt össze, tudnál konkrét példákat írni, miket lehet így csinálni?

Előzmény: Ebesi Gyuri (351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!