Keresés

Részletes keresés

qwer1234 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 16624

A benzin souda környékén most 1.845. Azért ez most barátibb mint tavaly volt.

kabret Creative Commons License 2023.07.01 0 0 16623

A bolti árak annyi mint Magyarországon.

Előzmény: babuci 4 (16622)
babuci 4 Creative Commons License 2023.07.01 0 0 16622

Köszönöm,igen,az is jó lenne!

Előzmény: qwer1234 (16618)
kabret Creative Commons License 2023.06.28 0 1 16621

Jól teszed,én is itt vagyok.

Előzmény: totopad (16620)
totopad Creative Commons License 2023.06.28 0 0 16620

off

Hogy a fene enné meg, hogy ide járok kommenteket olvasni.

Sok év után, idén nem Kréta, vagy Görögország az uticél, de annyira sekunderszégyenérzetem támadt a topic olvasása közben, hogy gyorsba lefoglaltam egy szállást megint 2 hónapra jövő nyárra, rájöttem, hogy hiányzik a sziget.

off off

 

babuci 4 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 16619

Köszönöm 

Előzmény: qwer1234 (16607)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.28 0 0 16618

Az étterem árakat leírtam alább. Vagy bolti kaja árakra gondolsz?

Előzmény: babuci 4 (16616)
kabret Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16617
Előzmény: babuci 4 (16616)
babuci 4 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16616

Nagyon köszönöm,mindnyájatoknak  a hasznos tanácsokat!

Még étkezéssel kapcsolatban nem írtatok , árak érdekelnek .

köszönöm 

Előzmény: qwer1234 (16608)
kabret Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16615

Nézzél körül az Akrotiri félszigeten szállás ügyben. Én Stavros párti vagyok.:)

Előzmény: babuci 4 (16605)
Never Man Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16614

10 évvel ezelőtt néztem Heraklionból Santorinire hajót ami 56 euro volt, vissza ugyanennyi/fő. Elég húzós ahhoz képest hogy  Pireusz-Heraklion 36euro irányonként, bár utóbbi inkább helyi tömegközlekedésnek számít mintsem túrizmusnak, azért is megy éjszaka 9 óra hosszan.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130585081&t=9027043

 

Előzmény: babuci 4 (16605)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.27 -1 0 16613

Na akkor oda sem megyünk. Azt tudtam, hogy drága, meg nem főszezonban érdemes megnézni, de nem gondoltam volna, hogy ennyire.

Előzmény: totopad (16612)
totopad Creative Commons License 2023.06.27 -1 0 16612

Santorini mocsok drága volt mindig is, de most valami extrém.

Tavaly lent voltunk Krétán majd egész nyáron és be akartunk iktatni egy Santorini hétvégét, de drágább lett volna 1 hétvégére átmenni (hajó+szállás), mint Krétán 1 hónap szállás.

A krétaiak mesélték, hogy már a helyiek sem tudják maguknak megengedni Santorini-t, annyira drága, sokan átköltöztek Krétára és ilyen luxusszolgáltatók tartják fent a szigetet.

Előzmény: qwer1234 (16611)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16611

Santorínire külön kell menni nem Krétáról. Úgy is drága de legalább nem rohanás az egész. 

Előzmény: kabret (16609)
kabret Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16610

Igen, nekem csak oda volt a jegy. :)

Előzmény: qwer1234 (16604)
kabret Creative Commons License 2023.06.27 0 0 16609

A Santorini az nem éri meg azt a pénzt , a Samaria megoldható Omalasig busz onnan gyalog Agioro Roumoilemerelig onnan meg vissza busszal.

,,

 

 

Előzmény: babuci 4 (16605)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.26 0 2 16608

Mivel nem lesz autó bérelve ezért én a következő programot ajánlom:

- szállás egy helyen - Kalyves szerintem jó, voltunk ott többször is, nem tömegturistás hely.

- strandolás helyben

- felvenni a ritmust, csak nézni ki a fejből, elbágyadni az árnyékban, hallgatni a kabócákat. 

- este bemenni busszal chaniaba (figyelni, hogy az utolsó busszal haza is tudjatok menni, különben taxi)

- nappal is bemenni chaniaba (1x elég nappal, mert este jobb)

- Szamaria szurdok. A központban vagy chania frekventált részén turisztiaki információs ponton érdeklődni a Samaria szurdok túra iránt. Vannak gyűjtő buszok amelyek felveszik az embert a szállásnál, elviszik a szurdokba és vissza is hozzák onnan.

- 2 nap döglés a parton, kipihenni a szurdokot

- Kissamos busszal, majd onnan hajóval Balosra. Ez is egész napos program.

- strandolás helyben.

- csomagolás, hazajövés

- elgondolkodás, hogy jövőre két hétre kéne menni. :-) Ha nincs akkor jogosítványt megszerezni, hogy jövőre autót lehessen bérelni. (23 éves kor szokott kelleni!)

 

Előzmény: babuci 4 (16605)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 16607

Ha lassan mélyülő homokos strandot szeretnétek akkor pl. Kalyves jó hely. Annak is a nyugati vége. 

https://www.google.hu/maps/place/Kalyves,+G%C3%B6r%C3%B6gorsz%C3%A1g/@35.4612885,24.159985,534m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x149b7feca35003c7:0x500bd2ce2bb42f0!8m2!3d35.4511208!4d24.1697218!16zL20vMDRucDdr?entry=ttu

 

Közel van Chaniához.

 

Egyébként 7 napra 2 szállás + Szamaria + Santorini egy kicsit sűrű. Santorinit el kéne engedni. Nem éri így meg. Ha mellé még berakjátok a Szamária szurdokot az már halál. 

 

Árak (2022, induló árak, ennél drágábban biztosan lesz, olcsóbban nem igazán):

étterem:

gyros pita - 3 euro

sertéssült - 8 euro

báránysült - 9 euro

görögsaláta - 5 euro

tzaziki . 3.5 euro

töltött padlizsán - 7.5 euro

tintahal - 9 euro

pizza - 7 euro

csirkemell filé - 8 euro

suvlaki - 1.5 euro

nagy víz (1..1,5liter) - 1 euro

frappé - 3 euro

cappuccino - 2.5 euro

 

bolt:

tej - 1 euro

kenyér - 1 euro

víz 6x1.5l - 1.5 euro

0.33l Cola - 0.65 euro

 

 

Előzmény: babuci 4 (16605)
dokeee Creative Commons License 2023.06.25 0 1 16606

Nem jó célok, főleg autó nélkül. Olvass itt vissza kicsit.

Előzmény: babuci 4 (16605)
babuci 4 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16605

Köszönöm,kedvesek vagytok.12,16 évesek,18,..a lányom és én mennénk./anya.

Busszal közlekednénk.Igen,szeretnénk árakat is tudni, mennyiért lehet enni- inni.

Lassan mélyülő,homokos strandot keresünk, szeretnénk azért kicsit művelődni is.

Chaniaba mennénk,vagy ott,vagy a környékén szállnánk meg.Olyan hely lenne jó,ahonnan tudnánk ide-oda buszozni.Az sem lenne baj,ha két szállás lenne.Egyik a strand közelében

Hét éjszakára mennénk.

Szamaria nemzeti park,Santorini/hajóval/,Kournas tó,.. egyelőre ennyi.

Köszönöm szépen!

 

 

.

qwer1234 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16604

Most nézem és tényleg. Ez nekem új. Viszont ugyanúgy 92 ezerre jön össze oda/vissza velük is sajnos.

Előzmény: kabret (16602)
kabret Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16603

Szia, előttem is írták már de egy kicsit több info jó lenne. Mekkorák a gyerkőcök, mit szeretnétek megnézni, mennyi időre mennétek. A buszközlekedés Krétán hát nem tudom egy kicsit érdekes. :) Érdemes lenne 3-4 napra autót bérelni és így akkor jöttök-mentek amikor akartok.

Előzmény: babuci 4 (16597)
kabret Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16602

Szia, a Wizz is megy Chania-ba.

Előzmény: qwer1234 (16600)
dokeee Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16601

Valami kedvező áron most szeptemberre érdemes repülőjegyet venni.

Előzmény: babuci 4 (16597)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16600

Repjegy árak nem rosszak amúgy. Most néztem a ryanair oldalát (ha chania környéke akkor ez jön szóba, mert a ryan chaniát repüli a wizz meg irakliont) 92-ből/fő/oda-vissza/2 kézipoggyász/priority meg is van. 

Ugyanezt 100-ért vettem januárban. Tavaly ugyanez olcsóbb volt de tavaly minden olcsóbb volt.

Előzmény: babuci 4 (16597)
qwer1234 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16599

Chania környéke az mit takar? Chania vagy a környező települések is?

Ha öten mentek az vagy két studio vagy egy nagyobb apartman. Árak erősen szórnak. studio 30-tól, apartman 50-től /nap, határ a csillagos ég.

Közlekedés busszal lehetséges, de ehhez nem tudok különösebben hozzászólni, mert autót szoktunk bérelni.

Étkezés: késsel-villával. :-) Árak érdekelnek amúgy?

Előzmény: babuci 4 (16597)
csipicsipsz Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16598

Szia! Mi vegul ovatosak voltunk es kocsival Sougiaig mentunk. Ott a buszpalyaudvaron (inkabb csak egy buszmegallo) lehet letenni a kocsit. A busz a szurdok bejaratahoz 7:00kor indul. A buszjegyet a peksegben vagy a buszon lehet megvenni 4,8 EUR/fo/ut. Kb egy ora az ut a szurdok bejaratahoz. Ott a belepojegy 5EUR. A komp Sougia fele 18:30 kor indul es a busz megvarja Sougiaban (nalunk volt 10 perc csuszas). Ha minderrol korabban megbizonyosodom (mondjuk interneten fellelheto infok is ezt mondtak) egenest a szurdokhoz mentunk volna kocsival es a vegen buszoztunk volna. 

Előzmény: iatti (16596)
babuci 4 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16597

Sziasztok,Kréta készülünk öten, két gyerekkel.Még nincs repjegyünk, várunk vmi kedvező árra.Chania környéke lenne jó.FSzeretnénk körülnézni is busszal.

Minden tanácsot megköszönök, akár szállással, közlekedéssel étkezéssel kapcsolatos.

iatti Creative Commons License 2023.06.25 0 0 16596

Szia,

 

köszi szépen ezt a mindenre kiterjedő leírást, azt elárulod hogy a Samaria szurdokot akkor végül is hogy oldottátok meg.

mert ez számomra nem derült ki.

 

köszi Attis

Előzmény: csipicsipsz (16595)
csipicsipsz Creative Commons License 2023.06.22 0 2 16595

Sziasztok!

 

Lévén sokat olvastam a topikot mielőtt Krétára utaztunk írok egy kis beszámolót az ottlétünkről.

 

időpont és időjárás: június, egy hét. A főszezont mindenképpen el akartuk kerülni, hogy ne a legnagyobb melegben utazzunk, mert túrázni is szerettünk volna, illetve a nagy hőséget annyira nem bírjuk. Az idő végig jó volt, 30 fok körül, de a tengerpart és a szellő miatt elviselhető volt. Azért a naptej használata erősen ajánlott. A „híres” kréta szél elkerült minket, egy nap volt egy kicsit szelesebb, de igazándiból inkább jól esett és legalább lehetett a hullámokban ugrálni a tengerben.

 

utazás és az utak: Wizzair géppel mentünk Iraklionba,  a jegyet már decemberben megvettük. Kifelé volt egy kis késés mert nem állt össze a személyzet, visszafelé pontosan indultunk. A reptéren autót béreltünk az Europeo-tól, egy kicsi autót (Fiat Panda) 189 EURért biztosítással. Átvételkor elmondták, hogy a biztosítás a dirt roadra nem érvényes. Az autó rendben volt, mindenhova gond nélkül elvitt, igaz volt olyan emelkedő, ahova csak 2-esben tudott felmenni. Kérésre telefontartót és töltőhöz átalakítót is adtak a kocsihoz. Benzin policy a szokásos, úgy hozd vissza, ahogy elvitted (ha egy kicsit kevesebb sem gond). Visszavételkor nem voltak a helyszínen, így egy postaládába kellett bedobni a slusszkulcsot. Az utak teljesen rendben vannak Krétán (legalábbi amerre mi jártunk), a Balos felé vezető 7 km-es út is teljesíthető még kicsi autóval is. Nekünk egy irány óvatosan vezetve 30 percet vett igénybe. Bárhova könnyen el lehet találni, google mapsot vagy maps.me alkalmazást használtunk, egyszer sem tévedtünk el.

 

szállás: bár sokszor téma, hogy a szállásról nem lehet beszélni, szerintem amennyire a repülőjegy és az autóbérlés, annyira a szállás is hozzátartozik egy út szervezéséhez. Bookingon foglaltunk két helyre szállást, előszőr Chania mellett, közel a „főúthoz”, utána Rethymno közelében. Az első szállást nem ajánlanám senkinek, mert bár teljesen rendben volt elhelyezkedésileg és saját kerttel, tengerre néző kilátással rendelkezett, kényelmes ággyal, az egész elég „avittas” volt és nem is a legtisztább sajnos. A második szállás viszont kiváló volt, kb 10 percnyire Rethymnotól (autóval), kilátással a tengerre és medencével. Egy holland házaspár vásárolta meg a régen monostorként működő épületet és alakított ki apartmanokat. Bár itt nem volt olyan kényelmes az ágy, tüneményes helyet varázsoltak a régi épületből és borzasztó kedvesek voltak a vendéglátók. Ezen a helyen napokat el tudtam volna tölteni anélkül, hogy elhagyom a falut. Igaz, ide mindenképpen szükséges autó.

 

ételek: nem tudtunk betelni a tavernák kínálatával, mindent imádtunk.

 

Programok: (szubjektív értékelésünk alapján)

Knossos – csak megerősíteni tudom, hogy nem a legautentikusabb hely, elég romos is (milyen legyen mondjuk 😊), de ha erre jár az ember, egyszer azért látni kell. Még jártunk Phaistosban, Gortysban és Apterában is, mindhárom hely számomra jobban bejött, igaz elég romos mindegyik, de például Phaistos elhelyezkedése gyönyörű, illetve jóval kevesebb turista volt ezeken a helyeken.

 

Számos monostort is meglátogattunk, az Arkadi tetszett a legjobban, a Prevelinek pedig a legszebb a fekvése. Az Agia Triada Tzagaroli felépítésében hasonló az Arkadihoz, a Governeto Monastery esetében pedig a katolikus templomrom az igazán érdekes, és ha tovább sétál valaki szépen le lehet csorogni egy kis öbölbe egy szurdokon át. Chrysoskalitissa monastery fekvése szintén szép, de szerintem kihagyható.

 

Számunkra – bármennyire is szép – csalódás volt az Elafonisi Beach, valószínűleg a rengeteg ember miatt (5EUR a parkoló a helyszínen), viszont a tőle nem messze lévő Kedrodados Beach valami eszméletlen szép. Szinte alig valaki, fehér homokdűnék, türkizkék tenger, fák a parton. Ez kb 2 kilóméterre fekszik Elafonisitől, mi átsétáltunk, de úgy láttuk valahogy gépkocsival is meg lehet közelíteni. Falassarna tengerpartja is szép, ha valaki kedveli a hosszú homokos partokat. Seitan Limania Beach is különleges hely, de kicsi mérete miatt itt is könnyen túlzsúfolt lehet a strandolás. Balos Beach nekünk nagyon tetszett, valószínűleg ebben az is közrejátszott, hogy nem voltak sokan (ezen a napon volt egy kicsit szeles az idő). Nagyon gyönyörű a partszakasz, egyik oldalán térdig érő, sekély víz, a másikon a szél miatt hatalmas hullámokban lehetett ugrálni. Mint jeleztem fentebb autóval könnyedén meg lehet közelíteni (de ha bármi gond akad, a biztosítás nem terjed ki). Itt a parkolás 3 EUR volt, a magánútra behajtás 1 EUR/fő. Preveli Beach (a tengerparti rész) alapvetően nem tetszett, itt a kuriózum a folyóban felsétálni a szurdok irányába, mindkét part mellett pálmafákkal és leanderekkel övezett part mellett, igazán különleges élmény.

 

Szurdoktúrákból a Samaria túrát és a Kourtaliotiko túrát néztük meg, igaz az utóbbit nem teljes hosszában. Korábbi saját kérdésemet megválaszolva, Sougiában megvárja a busz az Agia Roumeliből érkező 18:30-as kompot és visszaviszi az utasokat Omalosba (ha jól tudom a szurdok bejáratáig, de nem próbáltuk ki ezt a verziót). Maga a Samaria szurdoktúra az egyik fénypontja volt a nyaralásunknak, átlagos edzettséggel gond nélkül cc 4,5-5 óra megtettük az utat kényelmesen, és másnap sem volt sem izomláz, sem térdfájás, de valószínűleg ebben szerencsések vagyunk. Maga a szurdok leglátványosabb része valóban délen van, de aki a túrázást és a hegyek látványát szeretni, ne hagyja ki a felső szakaszt sem. A másik szurdokban csak egy kisebb túrát tettünk, illetve itt a legnagyobb élmény beúszni a szurdokba a jéghideg vízben.

 

Túrának talán nem nevezném, de átsétáltunk Chora Sfakioból Loutroba, azt hiszem 6-7 km a táv mindössze, szinte semmi szintemelkedéssel. Maga az út nagyon szép, végig a tengerparton, fürdési lehetőséggel két strandon is.  Majd folyamatos látvánnyal Loutro falura, ahogy közelítettük. Nagyon szép volt, cc 2,5 óra volt az őt egy rövid fürdéssel megszakítva. Maga a falu is nagyon szép, itt is el lehet tölteni egy egész napot, kiülni az egyik tengerparti tavernába, vagy csak fürdeni a kristálytiszta strandokon. Elég gyakran jár a két helyiség között komp és vízitaxi is (ezen utóbbi fele anniyba kerül, 5 EUR/fő)

Rövid kitérő erejéig megnéztük Komolithi érdekes formáját, illetve Frangokastello várát (ezen utóbbi be van zárva, feújítást végeznek azt hiszem).

 

Egy-egy este alkalmával megnéztük a két várost is (Chaniát és Rethymnot). Nekünk mindkettő hangulatos volt a kis utcácskákkal, a lemenő napban a kikötő látványával. Mindkét helyen rengeteg volt a turista.

 

A kis hegyi krétai falvak, ahogy többen is jelezték, nagyon helyesek, vannak köztük turistásabbak (Margeritas, Spili) és kevésbé turistásak is (Maroulas) – több névre sajnos nem emlékszem 😊

 

Két borászatban is voltunk a Karavitakis Wineryben és a Manousakis Wineryben kóstoltunk bort, ezen utóbbiban vacsoráztunk is. Illetve a Biolea Astrikas Estate-ben olivaolaj kóstolón jártunk. Ez egy bio olivafarm, valami eszméletlen helyszínen (épp egy esküvőre készülődtek, amikor beestünk a kóstolóra). Maga a kóstoló sehol nem került pénzbe, persze a borászatokban van hivatalos kóstoló program is vacsorával, azt előre kell foglalni és van díja is.

 

Még van pár „praktikus” infó is a fejemben, ha valakinek van kérdése jelezze, hátha tudok válaszolni. (és elnézést, vélhetően egy csomó helyen rosszul írtam a neveket)

Csipicsipsz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!