Keresés

Részletes keresés

Tündi29 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 269
joskabacsi...várhatom a mailedet!!! :)
nem írsz?
várom!!
Előzmény: Tündi29 (267)
lalá Creative Commons License 2006.07.14 0 0 268
-Én sem szólom meg a gazdaságost és társait. Még a fillérest sem. Teszik a dolgukat és kész. Én inkább elzarándokolok az ismerősökhöz, mint Bandi bácsi, István Borház, Szűcs Gyula, Gonda, Frittmannék. Ennek ellenére megesett már, hogy a készlet nullázódása miatt kénytelen voltam berontani a nevezett műintézménybe. Természetesen más érzés a polcok között szédelegni, mint a gazdával "konzultálni", a hordók között.
Előzmény: Flacika (266)
Tündi29 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 267
Ez igen....hmm....
bővebben?
Előzmény: joskabacsi (263)
Flacika Creative Commons License 2006.07.13 0 0 266
Na ne má'! A Tescoban is van, amit az ára miatt érdemesebb ott megvenni, mint egy borszaküzletben. Ráadásul a kínálata nem a legrosszabb, általában pl. jobb, mint az Auchané vagy a Match-é. Majd legközelebb jól körülnézek...
Előzmény: joskabacsi (262)
fan_fan Creative Commons License 2006.07.13 0 0 265

Ez (a kép) annyira jó, hogy fotópályázaton lehetne indítani ! :-)

Remélem a bor is remek volt ... 

Előzmény: joskabacsi (263)
lalá Creative Commons License 2006.07.12 0 0 264
-Jolie!
joskabacsi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 263
Előzmény: Tündi29 (257)
joskabacsi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 262

A Tescoban az egyetlen bor amit vásárolok az a Robert Skalli Siraz , az jó és megéri az árát , a többi bor a vinotékákhoz képest drága , ráadásul igazán jót nem is igen forgalmaznak.

 

Az általad is említett kategóriájú borokat már este érdemes írni , amolyan "gondolkodós" italként ......

 

(egyiket sem kóstoltam még , de tudom hogy kb. milyenek)

 

Néztem a honlapodat , csoda , hogy lehet még kapni Solus-t , ráadásul jó áron !

 

Írok mailt !

Előzmény: Tündi29 (257)
lalá Creative Commons License 2006.07.12 0 0 261
-Ez tényleg magas. A cefre (vagy legalább a lé) keringtetése hűtőn keresztül nem a legkönnyebb megoldás a technika miatt. Cseppfolyós széndioxiddal(szénsavhó) okkal-móddal már lehet eredményeket elérni. Azonban, ha van egy sörhűtő, amivel hideg vizet lehet előállítani, és ezt a hideg vizet keringtetni egy bemerülő csőkígyón keresztül, az elég hatásos lehet. Így megoldható, hogy a cefre induló hőmérséklete is alacsony legyen és elkerülhető a robbanásszerű erjedés. Természetesen kén, enzim, fajélesztő, tápsó. Az utóbbi főként, ha "sokkos" a szőlő, és éheznek az élesztők. Ez a spontán erjesztés élesztőire is vonatkozik. Így a gyorsan szaporodó élesztők gátolják a bacikat. A legjobb ugye azért az egészséges szőlő, optimális szüreti körülmények amik azonban elég ritkán jön össze. Mert amikor víz van akkor vödör nincs, ha mindkettő van akkor meg szabad szombat van.(hihi)
Előzmény: gertibor (255)
Tündi29 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 259
Igen.
Előzmény: Törölt nick (258)
Tündi29 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 257
Gratulálok!!!!
Hallottam az eredményeket ma hazafele a kocsiban.
Jó dolog lehet a vitorlázás....néha (sajnos csak néha) én is szoktam vitorlázni,általában Alsóörsön.

Ilyenkor nyáron legjobb a rozé,vagy egy jó fröccs,bár záróképp mondjuk én inkább koccintottam volna szívesebben egy Chateau Figeac-al,vagy egy Gaja Barbaresco '98-assal. Ezek mondjuk elég nehéz borok,attól függ,hogy illuminált állapotban akarsz-e lenni,mert mondjuk ahhoz bőven elég egy olcsó Varga féle is.....amit leemelsz a Tesco polcairól...

hajrá magyarok!!! (széles sávban)
Előzmény: joskabacsi (256)
joskabacsi Creative Commons License 2006.07.09 0 0 256

Hahó !

Most jöttem meg , nem nyaraltam , hanem a Kékszalagon indultunk .

Meg is nyertük a "hedonista" kategóriát!

(az első nap megittunk ketten egy Bock rozét , egy Müller rozét , egy Lisicza cserszegit és egy ugyanilyen sauvignon -t)

 

.... csoda hogy Tihanynál már nem találtuk a "csövet?"

 

:-)

Előzmény: Tündi29 (252)
gertibor Creative Commons License 2006.07.08 0 0 255
Kedves lalá! kösz a választ. mivel a tavalyi rosé és siller borom nagyon jól sikerült, így én is gondolkodtam, hogy leveszek belőle, s akkor a többi sötétebb lesz. a melegedés sajnos tényleges volt, mert a kezemnek kissé melegnek tünt és a saját hőmérsékletem közel a 37 fokhoz van. azonkívül olyan, kissé acetonos illata volt. az eltünt ugyan, de gondolom nem túl jó, hogy ilyen volt. német oldalakon utána néztem, ők ragasztó illatnak nevezik és azt írják, hogy a szőlőt, ha van közte 1-1 rohadt szem, megtámadhatja az ecetbaktérium és ettől lesz ilyen illata. ennek függvényében kérem a tanácsod. üdv. gertibor
Előzmény: lalá (254)
lalá Creative Commons License 2006.07.07 0 0 254
-Kezdem azzal az okossággal, hogy csak annyi színt lehet a szőlőből kivenni amennyi ténylegesen benne van. Az egészséges szőlőnél egy erősebb kénezés segíthet a színanyag kilúgozásánál. Nagyon jó enzimkészítmények is vannak. Az almasavbontás(ph emelkedés) is mélyíti az árnyalatot. Azután lehet a színlevet csökkenteni ( néhány óra után kivenni valamennyit ~50%-ot), így lesz rozé és a másik rész jobb vörös. Én szeretem a szép mély siller színű borokat is, ha azok harmonikusak. Sajnos sok borbíráló szemében a "tentaszínű"
a követelmény. De hát a csirke is a szép sárga kukoricaszemet kapkodja fel előbb.
-A melegedéssel ilyen volumennél nem hiszem, hogy problema lenne. Különben is az erjedés vége felé jó a magasabb( 26-28 fokC ) a már fent említett almasavbomlás miatt.
Előzmény: gertibor (244)
fan_fan Creative Commons License 2006.07.07 0 0 253
BB Cabernet Sauvignon. Aki nem sznob, annak ajánlom. 800 Ft (nálunk) annyit bizti megér. Finom íz, semmi tannit-túltengés.
Tündi29 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 252
Hahó!!!
joskabácsi...mennyi ideig nyaralsz??
Előzmény: Tündi29 (243)
gertibor Creative Commons License 2006.07.05 0 0 251
Köszi. üdv. gertibor
Előzmény: comad (248)
Tündi29 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 250
látod,...látod!!!!! :))
Előzmény: joskabacsi (249)
joskabacsi Creative Commons License 2006.07.01 0 0 249
ajaj , ezt korábban kellett volna olvasnom ......
Előzmény: Tündi29 (243)
comad Creative Commons License 2006.06.30 0 0 248
Parancsolj egy hasonló, ezt szoktam mondani pohárköszöntőként:

Teremjen testünk-lelkünk
örömére valót a te szerény
szőlőbirtokocskád, hogy állandó
virágzásban élhessünk itallal
telt hordóid áldása által. Amen.
Előzmény: gertibor (238)
Tündi29 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 247
Hol van a szőlő? Milyen fajták vannak?
Előzmény: gertibor (246)
gertibor Creative Commons License 2006.06.28 0 0 246
Kedves Tündi! kösz a választ, de mi veszük a szőlőt, így sajnos a tőkén nem tudjuk befolyásolni a dolgokat. Az erjesztéssel vannak gondjaim valószínüleg. Régebben is(csak kistérségi) próbálkoztunk borversenyeken és a Merlot csak ezüstre volt jó, mert világosnak találták. ez a gondom. üdv. gertibor
Előzmény: Tündi29 (245)
Tündi29 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 245

Hozamkorlátozás!!!

 

Mi nagyon visszavágjuk a szőlőt, ezáltal  csersavas és koncentrált,szép,testes borokat tudunk készíteni. Az erjesztés sem utolsó szempont persze,és az érlelés sem. De fajta függő is.

 

Előzmény: gertibor (244)
gertibor Creative Commons License 2006.06.28 0 0 244

Kedves lalá! a technológia ősi, házi. 4 hl-es üvegszálas kádban tartjuk a cefrét már 8 éve és mivel hál I... nem mindig melegszik fel a cefre, így gondolom nem a káddal van a baj. Tavaly pl. este még minden rendben volt, másnap délig férjuram nyomkodta le a törkölyt, mert én nem értem rá (sajnos ő nem veszi észre) és kora du. mikor már megláttam tudtam, hogy baj van. Más megoldást nem tudtam, mint rögtön préselni.

Valószínűleg előző nap kellett volna, de mivel szeretnék sötét, testes bort készíteni ezért kérem segítségeteket. üdv. gertibor

Előzmény: lalá (240)
Tündi29 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 243
Az nem baj....most nekem is jól jönne egy kis vízpart..... :))
Előzmény: joskabacsi (242)
joskabacsi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 242

Az egy kókler ........ egy utolsó hedonista ...... képes elmenni hétvégére vitorlázni ahelyett hogy az olasz borokat kóstolgatná !

 

:-)

Előzmény: Tündi29 (241)
Tündi29 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 241
És ki az a joskabacsi?  :)
Előzmény: SanCapri (239)
lalá Creative Commons License 2006.06.24 0 0 240
-Ha írnál a technológiádról, erjesztőtartályról, talán könnyebb lenne konzultálni hűtésügyben. És különben is, mennyi az a sok?
Előzmény: gertibor (237)
SanCapri Creative Commons License 2006.06.24 0 0 239
A kép elkészült. Tényleg jobb lett ennél, de az élő képet semmi sem kárpótolta. :-))))
Előzmény: joskabacsi (220)
gertibor Creative Commons License 2006.06.24 0 0 238

Nemrég az ecserin árultak egy zománcos táblácskát, mivel drágáltam, így leírtam, mert megtetszett. Egy jó pincemondóka:

Ó TE ÁLDOTT PINCE

TELE JÓ BOROKKAL

ELJÖTTÜNK MI HOZZÁD

KISZÁRADT TOROKKAL.

S ITT EGYMÁSNAK ÖNTÜNK

MI JÓ BARÁTOK,

S RÓZSASZÍNBEN LÁTJUK

E CUDAR VILÁGOT

üdv. gertibor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!