Keresés

Részletes keresés

jolanita Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9648

igen, még nem nagyon van senkinek mivel dicsekednie az itthoni kevésnél is kevesebb lyme-doki közül. Nem igen jön számos fiatal titán se, aki egyáltalán belevágna, hogy ebben az irányban nyomuljon, pedig szerintem van üzleti  fantzáia is lyme páciensekben... a nagy, kicsit túlmisztifikált ászok mellett persze nem tudom, mekkora az esély. 

De nagyon fontos, hogy kiderüljön, lyme-kórja van valakinek vagy sem. 

Nem mindegy hogy mivel kezelnek. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9647

     Kedves Boxerkutya , nagyon jól teszed ha nem cseszegeted a betegeket azzal hogy lyme kórjuk van , ha nem

     tudod a megoldást senkit sem szabad belehajtani  a gyógyszerzabálásba hiszen mindenki betegebb lett tőle !!!

     Követed-e pl Pillangi életét azóta hogy tavaly belekergetted az antibio kurába mi van vele azóta jun 24 óta áll a blogja ???

     Soha nem szabad ráerőltetni akaratodat másra még akkor sem ha meg vagy győződve arról hogy igazad van !!!

     Kicsi lány / kiakadt betegem / sajnos 2-es kategóriás lyme /  Magyarul agyonmérgezték , és mégis szaporodik benne a baci !! /

     Tavaly még felvállaltam volna 2 hónapra 25 év garanciával  !!! Most talán 6 hónapba még beleférne de garancia nélkül !!!

     Tudom kicsit vad vagyok de ha segiteni akarok neki talán nem kellene azért gyalázni , mocskolni , én sem szólom meg !!!

     A piros szemei megvannak tudtam volna a kissé vadas nyusziból is fehér nyulat csinálni de nem akarta . Üdv.

Előzmény: boxerkutya (9644)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9646

   Kedves Talicsk nagyon egyszerüen megtudhatod / iráshoz belépve az adott személy nick nevére kattintva feljön az

   adatlapja összes hozzászóllással együtt , adott sornál számra kattintva lehozza az összes bejegyzését az adott személynek

   bőségesen olvashatsz bárkiről bármit / A személy a rheumatológia topikot kedveli, és még kedvence az autoimmun fórum is !

   De közben rájött neki is csak lyme kórja van mint a többinek , csak rossz uton jár  !! A borrelia spirochéta egy szem antibioval is

   kiirtható lenne ,de az elpusztuló spirochéták által okozott tünetek nem GYÓGYITHATÓAK ANTIBIOVAL !!! Arra más ut vezet ,

   ezért veszekedek a "kedves betegekkel " nem kellene dr Lakost mocskolni ,amikor a többit ugyanannyi erővel lehetne , hiszen

   egyik sem tudott még eredményt felmutatni / gyógyulást ! /   Üdv.

Előzmény: Talicsk (9645)
Talicsk Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9645

Szia Boxerkutya!

 

Mi a másik fórum neve? Benéznék oda is!

 

Köszi szépen, szia!

Előzmény: boxerkutya (9644)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9644

Valószínű ,hogy a többi társad is a másik fórumon mind lyme-os. Mostani gondolkodásom szerint , viszont ,már nem győzködnék ez irányba senkit ,mert ez a betegség sem gyógyítható, csak kezelgetni lehet. Talán csak annyiból jobb ez, hogy tudjuk mi a bajunk és a javulásra egy kicsivel több az esély.

Előzmény: ovics (9640)
Talicsk Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9643

szia Jolanita!

 

Látod? Te magad is tapsztalod, h mia helyzet Chennel! Abban hiszek, ami több soron bevizsgált, minimum OGYI-s. OÉTI is lehet, de az kevésbé hihehtő - nekem. Sok terméke van, kedvező az ára, na és a neve, a származása...

 

Cserpes joghurt, méz naponta. Probionak ez is jó.

Előzmény: jolanita (9641)
Talicsk Creative Commons License 2013.10.09 0 0 9642

Szia Ovics!

 

Kisfiamnak egynelőre semmi tünete, remélem nem lesz baj, hogy 2 hónappal vagyunk a bőrtünetek után és most kezdtük az antibiot.

Most egy életen át figyelhetjük szegényt!

 

szia

Előzmény: ovics (9635)
jolanita Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9641

Talicsk,

köszi, hogy megírtad! Már sokszor volt, hogy én akartam segíteni másoknak és végül rajtam segítettek:) 

Miért vagy bizalmatlan a dr. Chen-nel? Nagyon érdekel egy kis bennfentes infó:)

Én csak annyit vettem észre, hogy antibió közben mindegy nagyjából, hogy mit szedek, csak legyen valami. A chen kapszulát nem rakhatom be kis dobozba mint a többit  -összerakok egy-két napi adagot a mindenféle dolgokból, hogy ne az összes dobozt cipeljem magammal a fél országon keresztül- de dr. Chen fél nap alatt megkeményedik mint a kő... olyankor kicsit bizalmatlanná váltam és nem vettem be.  

Amikor szünet van... ez azért eddig nem volt túl sok, most van egy nagyobb... szóval akkor kedvezek magamnak a béressel és protexinből nekem a balance és egy másik vált be... ha látom, megmondom melyik...azt hiszem valami grépfútos:)

Előzmény: Talicsk (9631)
ovics Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9640

Elolvastam az ajánlott oldalt. vannak benne olyan tünetek, amik megegyeznek a sokizületi gyulladás tüneteivel. Sajnos, nekem az is van.........................így csak avértesztben bízhatok.

ovics Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9639

lehet, de egy bőrgyógyász megmondja.

Előzmény: tőzike1 (9638)
tőzike1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9638

Akkor lehet, hogy nekem is valamilyen allergia?!

Előzmény: ovics (9637)
ovics Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9637

Nekem van seborreás dermatitiszem is, ami piros folt viszketéssel a fülek mögött, az orr mellett és a két szemem között. Ez hidegre és stresszre jön elő, azaz allergia. Olyankor bekenem speciális krémmel és elmúlik.

Előzmény: tőzike1 (9634)
tőzike1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9636

Bocsánat, de az előbb eltűnt amit írtam, aztán mégis meglett!?

ovics Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9635

2 napja szedem az antit. Már régóta szedem a Quamatelt, mert más mérget is kapok másra, ezzel tökéletesen elvagyok, nem bántja semmi a gyomromat.

 

Szegény gyerek.........vigyázz nagyon rá !

Mielőbbi gyógyulást!

Előzmény: Talicsk (9616)
tőzike1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9634

De nekem olyan foltok, hogy pl. reggel érzem, hogy ég, viszket a tarkóm, és a fülem mögött, és a tükörben megnézve látok piros foltokat, de amilyen hamar jön, olyan hamar múlik is. Kb. 1-2 óra és nincs is. Olyan mint egy allergiás reakció.  Ez is lehet a lyme-tól?

 

Előzmény: Vank1 (9627)
tőzike1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9633

Nekem olyanok a piros foltok, hogy pl. reggel felkelek, érzem, hogy ég a nyakam, és akkor látom, hogy piros foltok vannak a tarkómon, vagyis a hajas fejbőrtől egy picit lentebb, meg a fül mögött.  De az ahogy jött, úgy el is tűnik 1-2 órán belül. Mint egy allergiás reakció.  Ilyet is okozhat a lyme, ilyen eltűnős foltokat?  

Előzmény: Vank1 (9627)
tőzike1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9632

Kb. 4 hete használom, de különösebb változás nics, vagyis én amióta abbahagytam a doxyt, és elkezdtema a Zapperezést, jobban vannak tüneteim.

Előzmény: Vank1 (9623)
Talicsk Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9631

Jolanita!

 

Köszi az infót a probio kapcsán! Gyógyszertárban dolgozom, igazából átlátom az egészet, de azt hittem van valami még tutibb! Dr Chen-ben nem hiszek, egyik termékét sem szedném be! Bérest, Lacto7-t, Protexint, Actilacot, Lactoprotectet tartom jónak és a Bonolact Kid sem rossz.

 

Mi a Te történeted? Későn vették észre? Milyen tünetek voltak? 25 éve?

 

köszi, szia

Előzmény: jolanita (9618)
Talicsk Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9630

Vank1!

 

Köszi az infót! Jelenleg megfelelő antibiot. kap, Zinnatot. Úgy tűnik a dokink érti a dolgát, ami a gyógyszerelést illeti,de a vérvételt egy másikkal csináltattuk, ő nem is gondolt erre! Ő vakon adta volna, mi meg nem, ezzel ment el sajnos 2 hónap.

Hihető a kullancs.hu-n a doktor úr? Hozzá gondoltam, hogy elmegyünk a gyógyszerek után, vagy akár még most. Ő írja, hogy szirupot ne adjunk, nem indokolja, a tabletta viszont nagy, 5,5 évesen nem tudja lenyelni, törni meg nem lehet, folmtabletta.

Unokahugid mit kapott? Volt tünete?

 

köszi az infót, mindenki írjon légyszi, főleg a kisgyerekesek!  Köszönöm szépen!

Előzmény: Vank1 (9629)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9629

Talcsik!Nekem is volt egy kis unaka hugim,aki friss körös beteg volt,mivel időben észrevették a szülök ki tudták kezelni úgy néz ki,de megfigyelésre többször hordani kellett a szülőknek.

Fontos hogy megfelelő kezelőorvosotok legyen aki tudja mit csinál,és megfelelő antibiotikumot kapjon a gyermek már első körben.

Mert volt sajnos olyan ember aki úgy lett krónikus hogy nem megfelelően kezelték ugye,vagy szar állami tesztek nem mutatták a fertőzést.Ha tünetmetes is lessz a gyermek,én egy Wb tesztet saját költségre biztosan csináltatnék a kezelés után.

 

Előzmény: Talicsk (9603)
jolanita Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9628

lehet, h elírtam, ez wb eredmény 13 hónapja volt. Azóta nem volt sem elisa sem wb sem más teszt sem lym-ra sem másra. Kezelget a doktornő, öt antibió kúrán vagyok túl, nem mondom, hogy minden létező, de igensokfajta tünetem volt. 

sajnos most is van... jelenleg nem tudom szétválogatni, h mi az ami herx és mi az ami nem.

a lymebeteg.hu történetek alrovatában az én történetem is megtalálhatod, - Bács-kiskun megye:)  javaslom nektek is, hogy írjátok meg. Még most is van néhány dolog, ami azóta eszembe jutott, hogy volt, és az is a lyme miatt volt valószínűleg... ha nem épp mycoplasma vagy bartonella, egyszóval kullancsfertőzés miatt. 

 

Előzmény: Vank1 (9626)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9627

Tarkón lévő piros foltok,azok jellemzően lyme-os bőrtünetek ugy tudom sok embernél van erről olvastam infot már külföldi oldalakon is.Nekem is volt mogyoró nagyságú halvány piros foltom a vállaimon,tarkómon is.

Előzmény: tőzike1 (9607)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9626

Egyébként ilyen Wb eredménnyel milyen tüneteid vannak jelenleg?!

Előzmény: jolanita (9620)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9625

Szia Jolantia

Én most kezdem az első gyógyszerkúrám.Szóval zappert még nem használok,de azzal fogok kezdeni ha végetér az első kúra,árban ez a legelérhetőbb gép úgy tudom 8000 pénz az ára és jókat mondanak róla bár a borelliát nem tudja teljesen kiírtani.

Előzmény: jolanita (9624)
jolanita Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9624

engem is érdekel

zapfer, rife, magneter, Urbán készülék??? 

ki mit használ és javasol? 

miben különbözik egy Zapfer egy Urbántól? 

sos?

Előzmény: Vank1 (9623)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9623

Tőzike.A Zappert most kezdted használni?!Milyen a tapasztalatod vele,hatásos?!Változtak valamit a tüneteid azóta?!

 

Előzmény: tőzike1 (9610)
Jump88 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9622

Szia! Én ezt megkérdeztem Esztó doktornőtől. És szerinte konkrétan nem pusztítja, de mivel tágulnak az erek ezáltal gyorsabban és hatékonyabban ér el az antibiotikm több helyre, illetve az izzadással segíti és gyorsítja a toxinok kiürülését.Plusz még azt modnta, hogy éppen ezért minél többet mozogjak, mert a lyme "nem szereti az oxigént".

Előzmény: Talicsk (9617)
jolanita Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9621

elnézést, a duplikációért nem tudtam, hogy nem tudom törölni és azt hittem nem jelent meg végül... a második verziót már némileg egyszerűsítve írtam csa kbe, de a lényeg nem változott azthiszem:(((

Előzmény: jolanita (9619)
jolanita Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9620

leleteim 2012.09.03 án vett vérből

Elisa IgM 302 U/ml

         IgG  78 U/ml

 

Western Blot IgM 13

                      IgG 13

 

 

ezt küldte tovább Esztó egy további vizsgálatra

ennek alapján a WB-ból

p41Borrelia B. Sensu Stricto ++

OspC Gariniii1 /+

Ospc  BBSS és afzelii ++

OspC Garinii2/+

p41 Garinii ++

p41 afzelii /+

p100 afzelii + (csak IgG)

Előzmény: ovics (9615)
jolanita Creative Commons License 2013.10.08 0 0 9619

szia, 

az én leletem 2012. szept. 3án levett vérből

 

Elisa  IgM 302 U/ml

         IgG    78 U/ml

 

WesterBlot  IgM13

                    IgG13

 

Ezt a WB-t küldte tovább dr. Esztó egy bővebb elemzésre

 

 

így azt is tudni, hogy  a 13ból  mind IgGmind IgM:

 

p41 Borrelia burgdorferi sensu stricto ++

OspC Bbss és afzelii ++

OspC garinii2 +

p41 garinii ++

p41 afzelii +

 

p100 B. afzelii csak IgG +

OspC B. garinii  csak IgM +

 

Egy éve kapok nagy dózisú antibiót, különféléket. A szokásos teljes vérkép, májfunkció, TSh -n kívül még nem teszteltük a borreliáimat. Most három hónapig nem szedek gyógyszert... ha nem újra valami roham... akkor sztem utána vérvétel... vagy nem. 

 

Előzmény: ovics (9615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!