Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9679

Milyen alternativ dolgokat probaltal? Koszi.

Előzmény: boxerkutya (9677)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9678

Nekem már a háziorvos is felírja egyébként Esztóhoz járok, aki most még növelni akarta az adagot , de én ennek ellenére csökkenteni fogom. 

Előzmény: badiol (9676)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9677

4 év . Alternatív dolgok nálam nem javítottak semmit, de lehetnek olyan szerek amik  zavarják ,űzik a borreliát. Itt végül is ez a cél, nyugvó gemma formában tartani,ekkor nem  pusztít és szaporodik ,csak van.

Előzmény: jolanita (9675)
badiol Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9676

15 kúra, nem semmi. A férjem gyomra is elég jól bírja, a vérképe szerint is. Csak ő az elejétől fogva rosszul van, így nem fogja látni az értelmét tovább szedni, ha így is, úgy is rosszul van. Arról nem is beszélve, hogy nagyon gyenge a gyógyszerrel. Igazából nagyon erős a szervezete, de a szívdolgokat nagyon nehezen viseli. Szerintem még a pánik sem izgatná annyira, ha a szíve nyugton lenne.

És ilyenkor ki írja fel Neked az újabb adag antibiotikumot?

Előzmény: boxerkutya (9674)
jolanita Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9675

szia, Boxerkutya 15 kúra és hány év alatt? közben próbálkoztál alternatívokkal?  

Előzmény: boxerkutya (9674)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9674

Az biztos, hogy a borrelia ellen jó az antibiotikum,aki más mond az hazudik . Sok lyme-os ember nem élne már, ha nem lennének ezek a szerek. Vannak akik visszaesnek amikor abbahagyják a gyógyszereszedést. Én most 8 hónapig nem szedtem ,de most elkedtem egy kúrát ,mert az enyhe izomtünetek erősödtek egy kicsit.

Persze olyan is van aki nem tudja szedni,vagy nem bírja a gyomra. Én az időszakos kúrák híve vagyok. 15 kúrán túl vagyok és nem pusztult ki, de nem is fog. A vérből lehet csak kitakarítani a gyógyszerrel a sejtekben ott marad. Cél a minél kevesebb gyógyszerrel elért javulás és szinten tartás. Teljesen kigyógyult embert még nem láttam.

Előzmény: badiol (9670)
badiol Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9673

szia, az antidepresszánst kb 10 éve szedi már, nem Esztótól kapta.

Előzmény: jolanita (9672)
jolanita Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9672

szia, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy Esztóhoz jártok és az antibió mellé még kapott tőle antidepresszánst is? 

Előzmény: badiol (9670)
jolanita Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9671

mármint hogy arra van szakosodva a cég, hogy külföldről rendel be cuccokat? ez valahol a Keletinél van? 

Előzmény: rozita76 (9669)
badiol Creative Commons License 2013.10.11 0 0 9670

Igen arra gondoltam, Klinghardt féle Lyme Coctail rövidítése. Itthon lehet rendelni?

Ez az alvásigény is érdekes. Mert a kúra elején minden hajnalban felkelt 3 körül, most egy hete órára kel csak. Nagyon kiváncsi leszek mi lesz a szünetben. Most van egy ismerős, aki tolószékbe került lyme miatt, és a harmadik vagy negyedik kúránál tart és már tud járni,még a keze nem az igazi. Szóval én értem, hogy az antibiotikum felerősíti a tüneteket, és ezért nem szeditek, de azért csak pusztítja őket valamennyire. Ha férjem jól lesz félő, hogy ő sem fog több kúrát elkezdeni. De így bármikor jöhet valami szövődmény.

Előzmény: rozita76 (9669)
rozita76 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9669

KLC, az mi?

A Quintessence-t megrendeltem egy erre szakosodott cégnél, ha erre gondolsz.

 

Előzmény: badiol (9665)
rozita76 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9668

Egyenlőre jobb antibio nélkül, de nem tudom meddig...Most bizom az alternatív cuccban, nos ha az tényleg olyan jó, akkor én sem esem vissza, sőt talán még javulni is fogok. Aztán majd magyarázkodom a doktornőnek :). 

 

Pánik  már nincs, ami van esti légszomj, tachycardia azt a Lyme számlájára írom. Ha meglódul a szívem légzőgyakorlattal szoktam helyre tenni. Néha 1/2 Bisoblock.

 

Én is erőltettem a sétát,  napi 5 perc, 10 perc ilyenek voltak az időtartamok. Meg engem vitt sétálni a rokonság, "csak akarni kell" felkiáltással. Most utólag azt gondolom, hogy minden erőltetés csak felesleges energiát vesz ki a szervezetből. Biztos, hogy lesz nálatok is fordulópont mikor több fog menni, csak ki kell várni...

 

Mekkora az alvásigénye egyébként? Ha javulni fog, észre fogjátok venni, hogy ez pl. csökkeni fog...

Bár az antidepi lehet hogy ezt is befolyásolja nála.

 

 

 

Előzmény: badiol (9664)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9667

Megmondanád, hogy te milyen antibigyót szedtél? Mert én például azt a kombinációt, amit a férjem kap, nem olvastam sehol:( Csak a Klion stimmel...

Hány kúrát csináltál meg?

 

Előzmény: milla10 (9666)
milla10 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9666

én pl. szedek alprazolamot, hogy megnyugodjak és tudjak aludni , különben fent lennék éjjel nappal. nekem az antibio csökkentette a pszichés tüneteket.

Előzmény: badiol (9654)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9665

Ezt a KLC-t külföldről szerezted be?

Előzmény: rozita76 (9661)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9664

Köszi szépen a tippeket. Akkor Te is azok közé tartozol, akik akkor vannak jól, ha nem szedik az antibiotikumot? És most már nincsenek pánikos tüneteid? Igazából ezt a legnehezebb kezelni, mert ő is szed rá gyógyszert, de annak ellenére rossz a közérzete, így nem is értem miért szedi:(

Most volt a férjem sétálni, a pszichológus tanácsolta neki, hogy legalább ennyit mozogjon, megint az ágyat nyomja, kell vagy 20 perc mire visszatér belé a lélek :((

 

Rohadt egy ügy az biztos:(

Előzmény: rozita76 (9661)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9663

A vérnyomása miatt rendszeresen jár kardiológiára.

Előzmény: Törölt nick (9659)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9662

    Kedves Boxerkutya , leszögezem neked  : 1 .nem vagyok kuruzsló / az a kezelőorvosod nem én !!!

                                                                 2 . nem vagyok bolond / hanem az aki ezt állitja rólam !!!

                                                                 3 . én tudom hogy ki vagyok /de senkire sem tartozik !!!

    Ideirom neked tégedet 10 ezer ft költséggel /max / egyenesbe tudnálak hozni , de a viselkedésed nem teszi

    lehetővé a segitség megadását !!! Nyugodt lehetsz elbirom viselni ha a kiskutyáid vonyitanak az apjuk után !!

    Ahhoz elég sok ismerőst temettem el fiatalon hogy lássam a végkimenetelt !! 20-tól felfelé és sajnáltam őket mert

    akkor még én sem voltam képben !!      Tudod egyet meg kellene jegyezni aki segitséget vár az ne ugy várja hogy addig

    teljes erőbedobással mocskolja a másikat , amikor rájön hogy hibázott akkor meg követelné a jussát / tudod van olyan járni

   jár de nem jut  / !!!!  Sok kitartást a gyógyszerzabáláshoz attól még senki sem gyógyult meg ha megmérgezte magát !!! üdv.

Előzmény: boxerkutya (9651)
rozita76 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9661

Épp elakadtam a 2. kúránál, mert visszaromlottam 1 hét antibogyó szedés után a szobafogság szintre:(

 

Szóval most bogyó nélkül vagyok de legalább tudok járkálni, ügyintézni. Jelenleg a Klinghardt féle Quintessence-t használom, ill. fokhagyma tinktúrát. Multivitamin és algatabletta is nagyon hasznos. Egy kicsit fapados most a készletem mert nem nagyon van miből költeni :)

 

 

 Első kúra után lesz pár hét tisztulós időszak, várjátok meg, akkor hátha elindul valami javulás (nekem a 3. hét volt a fordulópont). 

 

Még annyi: A szívtünetek miatt én voltam párszor kardiológusnál EKG/UH ott mindig megnyugtattak, hogy szervi elváltozás nincs. Menjetek el, adnak egy differenciál diagnózist, ti meg megnyugodtok.

 

Előzmény: badiol (9657)
bárdi56 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9660

Kedves tőzike1.   Eféle piros vörös foltok a krónikus lyme betegeknek van a tarkótájékon,  A magyar lyme betegek oldalán jelent meg ,hogy egy német orvos ezt figyelte meg a betegeinél!!Le van fényképezve!

Előzmény: tőzike1 (9634)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9659

Nem tudtok elmenni egy teljes kardiokivizsgalasra? Terheles, holter, ultrahang, EKG? A lyme megtamadhatja a szivet, nem art lecsekkolni.

Előzmény: badiol (9654)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9658

Köszi a linket, én csak magyar oldalakon nézelődtem. Nekiveselkedünk a fordításnak, vannak benne érdekes dolgok..

Előzmény: Törölt nick (9656)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9657

És te most hol tartasz? Gondolom leírtad már párszor, de mit tanácsolnál? Három kicsi gyerkőcöt nevelünk, olyan jó lenne gyorsabban haladni. Annyira nehéz ez, mert annyi minden más okozhat ilyen tüneteket. A szív a legijesztőbb, mivel 40 éves a férjem és magas a vérnyomása fiatalkora óta .

Előzmény: rozita76 (9655)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9656

Azert azt nem mondanam, hogy elenyeszo. http://www.thehumansideoflyme.net/viewarticle.php?aid=28

Előzmény: badiol (9654)
rozita76 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9655

Szia,

 

Engem is pánikbetegként kezeltek évekig, és sokáig gyógyszert is szedtem.

 

Egy egyszerű szerológiával minden kiderült volna időben, de úgy tűnik, kényelmesebb valakire ráhúzni a pánikbeteg jelzőt, mint vizsgálatra küldeni.

Azóta minden orvosnál közlöm, hogy a pánikbetegség téves diagnózis volt, de csak elnéző mosolyt kapok. Az életben nem vakarom le magamról szerintem. 

 

Témához vissza:

nekem is kalapált a szívem a lépcsőzéstől és bármilyen megterheléstől. Az első kúra alatt kb. 3 jó napom volt, utána

" visszagyengültem". 

 

 

Előzmény: badiol (9654)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9654

Szia Anita!

 

Bár olvastam vissza, de te mitől jöttél rendbe? Akkor is annyira elenyésző a lyme-os pánikbetegek száma. most el akarunk menni balaiczához, hogy van-e esetleg társfertőzés, mert jelen állapotban Esztó tuti, hogy elrendeli majd a második antibiotikum kúrát, de ha mégsem a lyme okozza akkor nem kezdenénk bele.

Tudom , hogy mindenki máshogy reagál a gyógyszerekre, de azért olyan fura,hogy 5 hete csak pár nap amíg jól volt a férjem. És ez a gyengeség.....felmegy a lépcsőn és össze-vissza kalapál a szíve.

Előzmény: Törölt nick (9653)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9653

Szia,

 

nekem a panik volt az egyetlen tunetem majdnem 10 evig, mielott belobbant ugy igazan. Kezeles megkezdese utan 2 hettel elmult, azota nem jott vissza.

 

A szivem azert szorakozott, mert a borrelia rengeteg etelallergiat alakitott ki, ezeket egy vervizsgalattal meg lehet nezni. (50 000 Ft otthon, azt hiszem). Egeszen banalis kajat kijottek, mint a rizs, a banan, a bokkoli, stb.. ezeket elhagytam es masnaptol nem volt szivritmuszavarom. A pulzusom viszont jo masfel evig 130 felett volt az ejszaka kozepen is.

 

Huuu, kozerzet. Legalabb 2 evig szornyu volt. Mar nem, de gyorsan kopp kopp.

 

Anita

Előzmény: badiol (9650)
milla10 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9652

szia! nekem tegnap mesélte egy doktornő, hogy volt ilyen betege, és semmilyen más tünete nem volt, de intravéna után szépen gyógyult. szóval, de előfordulhat. a gyógyszerek mindenkire másképp hatnak...

boxerkutya Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9651

Ne foglalkozzatk a little fake nevű kuruzslóval, bolond szegény ! Szót sem szabad vele váltani, mert csak hülyeségeket beszél,de azt részletesen. Azt sem tudjuk róla ,hogy fiú -e vagy lány.

Előzmény: badiol (9650)
badiol Creative Commons License 2013.10.10 0 0 9650

Sziasztok!

 

Én új vagyok itt, de már régóta olvasom a fórumot a férjem miatt. Neki negatív lett a lelete Esztó doktornőnél, a Borrelia b. mellett volt neki egy +/_ jel, amit a tünetei alapján a doktornő lyme-nak ítélt, főleg, hogy kb 15 éve volt neki egy kokárdája, ami akkor kezeletlen volt. Én 80%-ban biztos vagyok benne, hogy lymeos, és mivel költözés előtt állunk a stresszre most nagyon felerősödtek a tünetei. Sajnos nehezíti a helyzetet, hogy pánikbeteg, így sokkal rosszabbul éli meg ezt az egészet. Ahogy olvastam nem sokan vagytok akik lyme miatt pánikbetegek vagytok, mert ez sem igazolt, hogy a lyme miatt lenne az egyáltalán. Ízületi tünetei nem nagyon vannak, de rossz a közérzete és a pánikbetegsége eléggé felerősödött. A szíve is szokott rendetlenkedni.

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy az első antibiotikum kúránál tartunk az 5. héten és kiváncsi lennék, hogy van olyan akinek végig rossz volt a közérzete? Egy-két nap van, amikor jobban van , de nagyon fáradt. Kétszintes házba fogunk költözni, és a lépcsőzést például nagyon rosszul viseli. Ez most az antibiotikum miatt lehet vagy magától a tünetfelerősödéstől?

Ha vége a kúrának, akkor jobb erőben lesz megint?
Köszönöm szépen , ha néhányan leírjátok a tapasztalatotokat ezzel kapcsolatban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!