Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2011.01.09 0 0 3730

 

Igy gondoltam a két szivattyút, ha szükséges lesz.

Előzmény: KömKel (3729)
KömKel Creative Commons License 2011.01.09 0 0 3729

A gázkazán-puffer között van 3 méter szintkülönbség, a kazántól a pufferig menő vezetékre én is úgy gondoltam, hogy elég lesz a kazán szivattyúja.

A puffer - mennyezetfűtés (mert ez a legmagasabb) 4.5 méter, tehát mindenképpen 25/6os fog kelleni.

A szivattyú (egy vagy kettő legyen) azért is kérdéses számomra, mert ami a puffertől megy vissza a kazánházba, az olyan 20 méter 16-os cső, és ebből lenne szétosztva a 200 méter mennyezetfűtés, 200 méter falfűtés, és 400 méter padlófűtés. Plusz ugye még előtte a puffer mellett ott van a 200 méter falfűtés. Ezért is vacillálok azon, hogy lehet kelleni fog még egy szivattyú a padlófűtés osztóhoz. De majd kiderül, kipróbálom 1 db-al, hátha birja.

 

A vezérlés tiszta, mire a mostanit kiszenvedtem magamnak, nagyjából képbe kerültem :)

 

A puffert nem lehet felfűteni 35-40 fokra? Nem akarok spórolni a keverőszeleppel, csak kérdezem.

Előzmény: Csaba110 (3728)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 3728

szia!

 

Mekkora szintkülönbségek vannak gázkazán -puffer között és puffer-falfűtés között. Mert szerinem a gáz-puffer közé nem kellene még egy szivattyú mert azt elviszi a gázkazán sajátja . A másikhoz meg kellene a szintkülönbség .Mert ugyebár a 25/6 ott a számok az első az átmérő 25mm a másodikaz emelő magasság 6m . Az alpha vezérlése mikor a zónaszelepek kapcsolnak akkor a szivattyút is kapcsolni kell , de kellene még az alpha után egy keverő szelep is . Ami a 35 fokos vizet álítja elő a pufferből amit mondjuk 50 fokra fűtesz fel.

 

Üdv:Csaba

Előzmény: KömKel (3727)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3727

 

na igy gondoltam.

Mivel a kazánház és a pince között van 15 méter, nem tudom az egy Alpha birná-e az egészet.

Ha nem, akkor a kazánház felé menőbe raknék még egyet...

 

A pincei osztógyűjtőm (4-es), és a kazánházi 6-os most megvannak, tehát kell vennem egy 2eset még, de ez apróság. 

Előzmény: Csaba110 (3726)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3726

Szia!

 

Az az igazság hogy a kazán és a puffer közt egyből kellene egy csőpár semmilyen falfűés nem kéne bele kötni mert így nem lessz meg a két kör közt a különbség és a kondenzációs kazán nem kap elég alacsony visszatérő hőmérsékletet és így nem lessz jó és csak szidni fogsz.

Mindjárt keresek valahol egy bekötési rajzot ha gondolod.

 

Üdv:csaba

Előzmény: KömKel (3725)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3725

De egyébként köszi, meg fogom próbálni egy Alpával, hátha elbirja...

A másodikat ráérek utólag is berakni, ha mégsem okés.

Előzmény: Wattocsak (3723)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3724

Csakhogy nekem házilagos kivitelezésű falfűtésem van, 16-os ötrétegű csőből. Minden egyes kör 100 méter hosszú, van belőle 4.

Comprende? :)

 

A meglévő kazánt pedig még azelőtt vettük, hogy egyáltalán a ház átalakitásába belekezdtünk volna. Akkor még radiátoros fűtés volt betervezve...

 

Minden házilagos a kérón, amit nem igazán kultiválnak a tervezők. Volt pár kérdésem menet közben a gépésztervező kollégámhoz, meg pár ismerős "hozzáértőhöz". Kaptam hülye tanácsokat, amikről még én is tudtam, hogy baromság. Meg sok hallgatást.

 

Amúgy is szeretek a saját fejem után menni :)

Előzmény: Wattocsak (3723)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3723

Tervezővel még véletlenül se konzultálj. Még a végén olcsóbb és működő rendszer jön össze:-) Lásd meglévő kazán választás.

 

Az új kéményszabványok szerint csak a gyártmány kazán gyártmány rendszerét lehet illeszteni :/

 

Hát ez közel sem pontos.

 

Egy Alpha amúgy sem lenne elég, a mostani 25-4es szivattyú maximális teljesitményen birja csak el a 4 kör falfűtést. A padlófűtés köröket a kazán szivattyúja kergeti most.

 

Na ez sem egészen ül.

Vegyünk egy 400 m2 házat, fal mennyezet és padlófűtés van benne. Két Alpha szolgálja ki a rendszert, de még egyiket sem láttam 20 W-at üzemelni.

 

Csak így tovább:-)

 

Előzmény: KömKel (3722)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3722

Most egy KONDENZÁLÓ kombi kazán van, ami lényegében egy turbós kazán, hozzábarkácsolva egy hőcserélő. Olcsó volt, de nem számoltam a számomra nem elég minimális teljesitményével.

Az új kéményszabványok szerint csak a gyártmány kazán gyártmány rendszerét lehet illeszteni :/

 

A helyzetet bonyolitja, hogy a fürdőszobába nem tudom elhelyezni a puffert, csak a pincébe. Ez 10 méterre van a "kazánháztól".

 

A kazántól a pufferig levő vezeték a hátsó fürdőszoba falfűtés-vezetéke (előre-visszatérő) lesz.

A puffertől tudom bekötni a hátsó szoba és a hátsó fürdőszoba fűtését. Ide kell egy Alpha.

 

A hátsó szobához most menő falfűtéscső lesz a puffertől a padló osztógyűjtőjéig (ez most a kazán mellett van) menő vezeték (előre-visszatérő).

Ehhez kell még csatlakoztatnom a két első szoba falfűtését is.

Tehát ennek a kupacnak kell a második Alpha.

 

Egy Alpha amúgy sem lenne elég, a mostani 25-4es szivattyú maximális teljesitményen birja csak el a 4 kör falfűtést. A padlófűtés köröket a kazán szivattyúja kergeti most.

 

Nem tudom érthető volt-e :)

Előzmény: Csaba110 (3721)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3721

Most milyen kazánod van nem kondenzációs mert ha igen és ugyancsak kondenzációsra cseréled akkor a kémény elvileg ugyan olyan.És miért kellene 2db alpha külön akarod a fal és külön a padló fűtést?

Előzmény: KömKel (3720)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3720

Ha megveszem a 200 L-es puffert, meg 2 Alphát, zónaszelepeket, egyszóval mindent, akkor 250e-be megáll.

 

Ha cserélem a gázkazánt, az kéménnyel együtt olyan 350e, plusz ugyanúgy kell 2 Alpha, meg zónaszelepek, szóval az 500e. (ha eladom a mostani kazánt, akkor is mondjuk 400e)

És még mindig ott vagyok, hogy a mostani hőigényem -15 foknál 8 kW, viszont jövőre befejezem és bővitem a szigetelést, tehát átmeneti időben 2-3 kW-nál nem lesz több. Ilyen kazánt (ami még HMV-t is csinál) meg csillagászati összegért árulnak.

Előzmény: Csaba110 (3719)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3719

Mondjuk holicsének szerencséje volt mert volt nekem ithol ilyen bojler és abból csináltuk együtt ő kigondolta én meghegeszettem.Ezért elég ocon kijött .

Üdv:Csaba

Előzmény: KömKel (3718)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3718

Köszönöm szépen, meggyőző és informális leirás :)

Ha ezek alapján megcsinálom, máris 70-80e Ft-ot megspóroltam az általam elképzelt 500 l-es puffer helyett... Már csak helyet kéne neki találnom.

Előzmény: Csaba110 (3717)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3717

Szia!

 

Itt megalálod holicse apukájának a rendszer leírását igaz neki a gy gázkazán és egy vegyest kellet összehangolni de benne van a nagyranött hidro váltó is

http://fabrikalo.5mp.eu/web.php?a=fabrikalo&o=85qPW0JH7d

Előzmény: KömKel (3715)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3716

Szia!

 

Ha kell egy kis segítség írj nyugottan akár priviben is ha tudok segítek.

 

Üdv:Csaba

Előzmény: KömKel (3715)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3715

Köszi, érthető volt a dolog, elgondolkodok ezen a megoldáson (is).

 

Most elkezdtem végigolvasni ezt a topicot, hátha megvilágosodok. :)

Előzmény: Csaba110 (3714)
Csaba110 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3714

Szia!

 

Szerintem a te gondodra egy 200l hidro váltó ami egyben puffer is megoldhatná a gondod igaz ehez kell még egy plussz sivattyú és egy motoros szelep hozzávaló vezérléssel így a "puffer" tárolót fel lehetne fűteni 50 fokra ami még a kondenzációsnak jó és mikor leszabályoznak az osztón motoros szelepek akkor az az 1 kör ami meg marad az csak a minimális teljesítményt kapná vagy ha arra a körre is teszel motort akkor a gázkazánnak csak a "puffert" kellfelfűtenie viszont a második szivatyúhoz ami a padló,fal fűtés körön van annak egy grundfos alpha tipusúnak kell lennie és kellegy bipass szelep rögtön a szivattyú után mert ha mindegyik kör elzárna akkor is megtudjon fordulni a víz a rendszerbe a bypass szelepen.

 

Remélem érthető voltam igy nagy hirtelen. Holicse koléga apukájának épíettünk hasonlót be .A puffer szót azért irtam macskakörömbe mert én nem nevezném annak hanem egy nagyranőlt hidro váltónak.

 

Üdv:Csaba

Előzmény: KömKel (3713)
KömKel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 3713

Sziasztok,

 

Kérnék egy kis tanácsot.

Van egy 170 m2-es házunk, amiben fal-, padló- és mennyezetfűtés van. Sajnos még kiokosodás előtt vettünk egy kond. kazánt, ami nem tud lejjebb modulálni mint 10 kW, és ki-be kapcsolgat. Hozzáteszem, hogy 35 fok bőven elég előremenőnek mindegyik körbe.

 

Mostanában elkezdtem különválasztani és külön szabályozhatóvá tenni a helyiségeket, amitől a kazán is "hülyét kap", mert időnként egy helyiséget kellene fűtenie, amihez nagyon nagy a teljesitménye.

 

Két választási lehetőségem van:

1. gázkazán csere olyanra, ami lemodulál 3 kW-ig legalább (mocskosul drága)

2. puffertartály a meglévő kazánnal

 

Értelemszerűen a második pontról kérnék ötleteket.

A padlófűtés 400 m 20-as ötrétegű (0.2x400=80 liter), falfűtés 400 m 16-os ötrétegű (0.113x400=45,2 liter), mennyezetfűtés 200 m 10-es (kb 15 liter), tehát összesen kb 150 liter fűtővizet kergetek, ha megy minden. A kazán 24 kW-os egyébként.

 

bollazoli Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3712

bollazoli Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3711

Elkeszult az atalakitas, egyenlore elegedett vagyok az eredmennyel, rakok fel kepeket ( nem a rendetlenseget kell nezni :) )

gányolo Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3710

Tisztelt Hetényi 01!

2881 hsz.

Előzmény: Hetényi 01 (3707)
Hetényi 01 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3709

Csak érdekesség képpen: ha nekem piaci áron kellene vennem a fát akkor már a gáz sem drágább, legalábbis eddig (max. gáztámogatás!)Nekem amiért megcsináltam, inkább a kiszolgáltatottság elleni védelem, ill. későbbiekben a Nap energiájának felhasználása. Az elmúlt évek gázszámlái kb. 120-140eFt évente, ez a HMV, fűtés, minimális sütés-főzés.

Előzmény: Wattocsak (3708)
Wattocsak Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3708

Ha régi kazántól 30 %-nál nagyobb megtakarítást érsz el, akkor érdemes foglalkozni más tüzeléssel. És ekkor a saját munkát nem számoltuk. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (3704)
Hetényi 01 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3707

Tisztelt Fórumozók!

 

Lassan már másfél éve olvasgatom a fórumot - mostanság kezdek neki a napkolisnak :))-, többé- kevésbé már működik is a pufferes rendszerem. Elég kacifántos, mert egy külsőhőmérséklet érzékelős Vaillant gázkazánom van, a vezérlése kézben tart szinte mindent, pl. HMV cirkuláció, állandóan változó -időjáráskövető- előremenő hőmérséklet, padló + radiátoros fűtés motoros keverőszeleppel, stb. és ezt a vezérlést kell úgy "átverni" hogy amíg van megfelelő hőmérsékletű víz a pufferban addig onnan "szívja"(ez ugye lehet 30, de akár 50 fokos is!), de amikor már alacsony a hőmérséklete, akkor viszont csak az eredeti rendszert -vízmennyiséget- fűtse gázzal. Leírni a rendszerem felesleges volna, hiszen "szinte" minden itt van a fórumon, ami nincs, az talán csak a Vaillantos része.

 

Tisztelt "Gányoló"! (a keze alól kikerült munkákat elnézve, nem biztos hogy találó ez a név:)))

Érdeklődni szeretnék, hogy a 2876-os hozzászólásában említett vezérlés körülbelül mennyibe lenne?

 

Előzmény: gányolo (2876)
archer01 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3706

Félre ne érts, nem kötözködésből írtam ezt a mondatot, ezt én is épp így gondolom, ezért is álltam be én is a vegyestüzelésűek táborába! ;-)

De pont ez miatt én a lehető legrövidebb ideig szeretném üzemeltetni a gázkazánt, ezért nem kötöm rá a pufferre semilyen módon. Ezzel én ezt a gázkazános részt részemről kb ki is beszéltem...

 

Más:

Nálam így lett bekötve a pufi:

Mivel nekem felülről be van építve egy hőcserlő a HMV előállítására, oda nem köthettem, ott csak légteleníteni lehet a tartályt. A gyári bekötés az enyémen valahol a harmadik bekötési pont magasságában van, oda megy be a kazán előremenő, és az fölül indul mindjárt a fűtés előremenő vissza. Felette meg tartalékban vagy 400 liter melgvíz marad, a HMV táplálására. Ezt a rengeteg melegvizet én nagyon sokallottam, ezért a gyári ajánlás helyett az oldalán a legfelső bekötési pontra tettem a kazán előremenőt a fenti módon T elággal, és azt kell mondjam így is elegendő HMV képződik!

Ha le is ürül a puffer teteje 40 fok körülire napközben, ha este hatkor begyújtok, hét-nyolc óra körülre simán elegendő melegvizet ad a felső hőcserélő a gázbojler táplálásához, amióta innan van táplálva, este, fürdési időszakban még nem indult be a gázégő benne. Napközben egyszer-kétszer előfordult, gondolom a szigetelésén keresztül azért hül valamennyit, és ha nincs melegvíz utánpótlása, akkor leesik benne a hőmérséklet a határérték alá, és rámelegít. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (3704)
spucc Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3705

 

Azért csak visszatérunk a jó öreg Szakszer (Atmos) bekötéshez. (ami a lényeget illeti)

Nálam is ez működik hibátlanul 2 éve.

Előzmény: archer01 (3702)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3704

Ezekhez a modern gázkazánokhoz meg nem értek, (a nem modernhez se!) de ha ezek annyira jó hatásfokkal dolgoznak, akkor mi a fenéért küzdünk fával-szénnel? ;-)

 

Ezért.

Előzmény: archer01 (3702)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3703

Nekem nem, de holicsének, Csba110-nek tudom, hogy az van. :-)

Előzmény: joevagyok68 (3701)
archer01 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3702

Én valahogy így csináltam volna meg, ha nem felső hőcserélős pufit veszek.

Így rögtön tud menni a melegvíz a radiátorok felé, ahogy megindul  az előremenőn a melegvíz. Az alsó bekötések helyzetén még lehet vitázni, én azt például kb egyel magasabbra kötöttem be. (Egyéb dolgok még hiányoznak róla, de ez csak az előremenő bekötéséről szóló rajz!Ö :-)

Ezekhez a modern gázkazánokhoz meg nem értek, (a nem modernhez se!) de ha ezek annyira jó hatásfokkal dolgoznak, akkor mi a fenéért küzdünk fával-szénnel? ;-)

Nekem drágább a gázkazi fűtővize, tehát NÁLAM csak akkor fűtsön, ha nincs a pufiban melegvíz, és akkor is csak a radiátoros fűtéskör csöveit! (Aztán ha én is okosodok később lehet megváltozik a véleményem nekem is!)

Előzmény: bollazoli (3697)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 3701

"nagy mennyiségű víz csak lágy víz lehet"

Neked az van benne ?? :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (3700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!