Keresés

Részletes keresés

Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.23 0 0 256796

Kint nyerni kettővel, idehaza kikapni ugyanannyival "nagy duzzogva" kategória nálam! :D

Előzmény: losik (256794)
losik Creative Commons License 2023.08.23 0 0 256795

Itt már akadémia is feljön,hogy ha 9 év alatt nem lett 2-3-4 magyar gyerek kinevelve az első csapatnak

 

Kusnyír, Bárány, Baranyai, Baráth, Bényei. Ez csak hirtelen öt név, akik onnan jöttek, több meccset játszottak az első csapatban, és jrlenleg is elsőosztályú játékosok. Van köztük válogatott is :) (Tudom szetintedRossi is kókler..)

De a 9 évbe akár még Balogh Norbi is belefér. 

Előzmény: kolera4 (256789)
losik Creative Commons License 2023.08.23 -1 1 256794

Szóval szerinted akkor egy 0-2, 1-3 mondjuk jobb lett volna a Rapid ellen mint ez a 0-0, 0-5?

Előzmény: Ebcsont42 (256791)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.23 -2 0 256793

"Itt már akadémia is feljön,hogy ha 9 év alatt nem lett 2-3-4 magyar gyerek kinevelve az első csapatnak"

 

Az akadémiától én sem vagyok elájulva, de ez az állítás nem igaz, és nagyon nem. Nem akarok hülyeséget mondani, de 20 játékos biztos kikerült az akadémiáról az elmúlt 9 évben. Vagy ide vagy máshova Nb1-ben. 

Előzmény: kolera4 (256789)
Sósajózsa Creative Commons License 2023.08.23 0 3 256792

Szerintem is nokedli az akadémia. Bandibá mehetne érdemei mellett. Változást!

Előzmény: kolera4 (256789)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.23 -3 1 256791

Mindkettő idegenben volt, mindkettőn legalább lőttünk gólt is. :)

Előzmény: LokiFan16 (256788)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.23 0 1 256790

Segícs mán, melyik Rapid-szintűre gondolsz a bécsi vagy a debreceni? :)

Előzmény: Té (256786)
kolera4 Creative Commons License 2023.08.23 -2 3 256789

Csak kérdezek,kötekedés nélkül. Eredményben lett pozitív dolog tavaly. Főleg az előző pár éve gyengülése miatt,a bronz is szépen csillog.

1-2 dologban biztos az akadémián is pl.Villareal együttműködés,de kinek mi a fejlődés.

 

Neked mi? Gondolom abban egyetértünk,egyszer elérni egy Rapid szintre,akár tempóban,akár passz gyorsaságban,akár abban 10 osztrák játszott ott a kezdőben.

 

Én bizalmat adtam az örményeknek és mikor itt ment a tönkre megyünk NB3 lesz,pénzmosók,"megvédtem" őket. Hittem. Ahogy abban is itt amit Makray mondott( Továbbra is a debreceni magra alapozunk, de jöhetnek olyan nagy potenciállal rendelkező légiósok is, akik hosszú távon erősségei lehetnek a gárdának.

Természetesen a debreceni fiatalok beépítése továbbra is a fő céljaink között van)

Ezekben naív voltam. Kár egy debreceni újságíró se szembesít senkit saját szavival.

 

Szerintem nincs ezen a fórumon olyan aki a fradi esetében ne írta volna már le( nem akarok szóról szóra idézgetni senkitől,én is benne vagyok):

-nem magyar csapat,csak 2-3 magyar kezd,ugyanez a Puskás tele külföldivel

-ha kivennéd a fradiból a külföldieket kiesne,utánpótlásból néha kerül fel ember

-kit érdekel a megvásárolt bajnoki cím,ha nincs magyar a csapatban,a fele azt se érti mit énekelnek neki.

-inkább legyünk középcsapat,de magyar fiatalok játszanak,inkább legyen 6 Bárányunk,mint 6 Tokmagunk

-tele tucatlégióssal a fradi,felükre 5 év múlva se emlékeznek,a fradista fiatalok meg menekülnek onnan,mert nem kerülnek az első csapat közelébe

 

Legyünk akkor önazonosak ezekkel a mondatokkal. Én most visszanéztem 1 évre a kezdő csapatainkat a 6-7 magyar kezdőből,jelenleg 3-4 kezd.

Ne menjünk bele kicsinyes vitákba,hogy néha ez lehet 5 magyar meg néha 6 is,ha minden optimális.

A csapat kezdője nagy részben külföldi lett.

 

Én szeretném ha ez a folyamat visszaállna tartósan a 6-7 magyarra. 1 év alatt 1 magyar gyerekünk se épült be,de még csak pályára se,pár percre.

.Baranyai most játszhat ,mert nincs Kusnyír. Bár gyenge szerintem

Vajda játszhatott,mert pihent DZS. Mi lesz most? 

Szerencse a szerencsétlenségben,hogy 5-6 éve nem volt pénzünk minőségi külföldiekre és max 3-4 volt a keretben,így van most Kusnyírunk.

Ha nem kell Neo( ő elég régóta),nem kell Ojediran( érthetetlen) miért hagyják itt őket. 

Hogy lesz így magyar beépítve? És mikor? A mindenhez idő kell egy komoly magyar kifogás és tuti most is megkapom,1 éve vannak csak itt mit vársz stb

Ők jövőre ugyanezt mondják,még csak 2 éve,még csak 3.

Az akadémiánál ugyanezt hallgattam,majd 1-2-3 év és jönnek a tehetségek a nagy csapathoz...2014ben ezt hallgattam Kóródi Nándor(legnagyobb ígéretünk), Szutor Tibor , Tonhaizer Ferenc , Rácz Zsolt, Bencze Donát, Haraszti Patrik, Bodnár Dávid jegyezzem fel a neveket,pár év Loki kezdő mind.

Egy jutott el a keretig :D

És ez volt az egyik legígéretesebb korosztályunk. Kóródi most NB3 Csaba

 

Most hagyjuk azt is Makray nyilatkozta igazolni akartunk magyart...nem csak igazolni lehet kölcsönvenni is lásd Kecsó,aki láthatóan elsőnek kölcsönveszi a drágább magyarokat,ha beválik maradhat. Ha nem visszamehet..

 

Itt már akadémia is feljön,hogy ha 9 év alatt nem lett 2-3-4 magyar gyerek kinevelve az első csapatnak,évi több százmillióból(!!),remek körülmények között. Miért ugyanazok az akadémia "vezetői"??  Miért nem lett itt az egész banda kibaszva és új alapokra helyezve az akadémia??

 

Ha meg van gyerekünk,Blago miért nem építi be őket. Nem mindegy Neo ül mellette vagy Kócs,Farkas vagy Batai? 20-20-18 évesek. 

Ha meg kevesek ide,miért van profi szerződésük?

 

El van ez az egész baszva,alulról felfelé. Összegezve: Most kicsit cukormázas,mert van 8-9 külföldi akikkel partyban vagyunk az NB1-ben. 

 

Azt hittem Makray tökös lesz,hoznak idővel egy tapasztaltabb külföldit aki igazgatja az akadémia szakmai munkáját. Bandinak megköszönik az eddigieket.

A magyar edzőket legalább beiratják egy kurva angol tanfolyamra,érkezik pár külföldi edző tartósan DLA alkalmazásban. Aztán valami reform lesz,valami beindul.....mert láthatóan NEM működik jól a rendszer.

Jött 3 spanyol edző 9 hónapra,szép dolog,de ettől maga a rendszer nem változik meg. 

Hosszú lett,bocs.

Előzmény: Sheverush (256780)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.23 -2 1 256788

Vegülis igazad van.

Janeiro idejében csürheként kaptunk ki Egerszegen és Kövesden is. Csapatként fixen nem, mert csapatról akkor nem lehetett beszélni. 

Előzmény: Ebcsont42 (256784)
Sósajózsa Creative Commons License 2023.08.23 0 2 256787

Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Az eredmény csalóka, nem volt ennyi közte, de bánja kánya:))

Sajnos a 3 csatárunk TECHNIKAILAG GYENGE, sokat elpattan a labda tőlük.

Az nem kérdés hogy a védők álma BABUNSKIi (ha nem akar itt lenni mehet!!!), nem pedig Bárány...

Azt elismerem,hogy BLAGO taktikája abszolút nem kedvez a centerek helyzetbe hozásának sajnos...

Én a mester helyében kifejezetten kérném a szélsőket, hogy minél többet CSELEZZENEK rá a védőkre. Az alibi nem kell!

Annak is örülnék ha DIREKTEBBÉ tennénk a játékunkat az előre passzolások számával.

Iszonyatosan beléjük verte ezt a dobd és passzold hátra taktikát. Ez sokszor életveszély.

Szépen kérném, hogy MANRIQUET felejtse el 6-osban játszatni mert öngyilkosság szagú a pali ott!

Szünetekben pedig BÁTRABBAN cseréljünk kicsit, mert hál istennek színes a keretünk végre!

Ebben a gárdában simán benne van a DOBOGÓ!

Hajrá LOKI! Hajrá BLAGO!

 

 

Creative Commons License 2023.08.23 -2 3 256786

Segíts már, Janeiro idejében melyik Rapid-szintű csapattal is játszottunk?

Előzmény: Ebcsont42 (256784)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.23 0 0 256785

Erről Medgyesi sokat tudna mesélni.. :)

Előzmény: Törölt nick (256781)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.23 -1 2 256784

"Szerinted 9 éve egy helyben topogás van?" "de hogy az elmúlt évben ne történtek volna pozitív dolgok, képtelen lennék leírni..." Kérlek pontosíts már, hogy hol is írtam ilyeneket!

"És ha szembejön a valóság, akkor meg egyszeriben mindenki szar?" A 0-5 és az 1-2 is a valóság azon vetülete az én értelmezésemben, amelyben tűpontosan kimutatható ha a csapat érdek csorbát szenvedett. A 0-5 nem a Rapid hatalmas, behozhatatlan előnyét jelzi, hanem azt, hogy csapatként nem sikerült jelen lenni az adott rendezvényen. Abban talán egyetérthetünk, hogy csapatként ennyire szégyenletes produkciót még Janeiro idejében se sikerült bemutatni. Utoljára talán a Ződek elleni 1-6 volt ennyire gáz (mán megin egy párhuzam! :)). Nem a csapatra haragszom, hanem értük! Biztosan tudom, hogy Ők ennél ezerszer jobbak, és emiatt elfogadhatatlan számomra a 0-5 és annak elmismásolása.

Előzmény: Sheverush (256780)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 256783

Nagyon állat ez a Sebőkös poén, ki a szerzője? :D 

Előzmény: skiss (256779)
fulees Creative Commons License 2023.08.23 0 0 256782
Sheverush Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 256780

Szerinted 9 éve egy helyben topogás van? 

 

Engem aztán nem érhet vád, hogy az örmény management rajongójaként tettem volna le a névjegyem, de hogy az elmúlt évben ne történtek volna pozitív dolgok, képtelen lennék leírni... a kieső hely dobogóra mentése és a tavaszi elsőség fölött elsiklani... Ez amúgy látszott majd a nézőszámban is, csak nem akarod észrevenni. Jé, a Torino meccs meg a Rapid meccs után visszaesett az érdeklődés valóban. Hát csalódott volt a nagyérdemű. Nem lehet, hogy a közeg (egy jelentős része) túl magasra teszi a lécet?

 

Pl. amikor még az Alashkert elleni hazai meccs előtt leírtam, hogy az örmények kiejtése szép teljesítmény lenne, a Rapid kiejtése meg bravúr, akkor ez volt a(z amúgy frappáns) válaszod:

 

"Én még nem láttam TM értékeket és koefficienseket focizni, ellenben van egy kicsi sziget messze északon.. :)"

 

Azaz itt csak a csoda elég. És ha szembejön a valóság, akkor meg egyszeriben mindenki szar?

Előzmény: Ebcsont42 (256770)
skiss Creative Commons License 2023.08.23 0 3 256779

Bajzát egy nagyon jó kis játékos. Olyan, aki ha a pályán volt, mindig történt valami. Mellesleg jó cselgáncsban is.

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121206627&t=9018358

 

Komlósi Ádám hétszeres magyar bajnok,  négyszeres kupagyőztes, ötszörös szuperkupa győztes, egyszeres ligakupa győztes. 

 

Az egyszerű megoldások Paganinije, aki a védői minimálstílust már akkor játszotta, amikor még a tüzépbarokk és mediterrán stílus tarolt a külvárosi lakóparkokban.

 

 

Előzmény: Miller a sör (256757)
Mester111123 Creative Commons License 2023.08.22 -1 1 256778

Zoli és Ábrók hétfőn is voltak a meccsen, ott volt Cathy és Koni is csak lentebb. A Mezőkövesd ellen 5-6 játékos szintén ott volt. Szóval járnak. 

Előzmény: Törölt nick (256774)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 256777

Szép szó ez a "sikk", a divat szinonímája! :)

Előzmény: Laci-papi (256775)
Zolika. Creative Commons License 2023.08.22 0 0 256776

Mekkora tanár volt!

És azóta nincs senki a hosszún szögletnél…

Előzmény: skiss (256756)
Laci-papi Creative Commons License 2023.08.22 -2 5 256775

AZ elemzést kezdjük azzal, hogy a Rapid meccs után Te is otthon maradtál a TV előtt másod magaddal. a Hiányzó 12 ezerből kettő már meg van. Biztosan tudnak a többiek is ilyen példákat. A Te (Ti) indokodat tudjuk, olvashattuk. Az elemzéshez már "csak" a többi távol maradó indoka kell.És máris megtudjuk mi a hiba, miért nem kíváncsiak a távol maradók a csapatra. Én úgy gondolom előtte sem voltak azok, csak erre a meccsre "sikk" volt kijönni, mert ez esemény volt a városban, mint az évi egy Virágkarnevál. A környezetemben ülők mind ott voltak a Rapid előtt is, és a Rapid után is, és ott lesznek vasárnap is és azután is, mert ők a csapatra kíváncsiak és nem a felhajtásra.

Előzmény: Ebcsont42 (256770)
norics15 Creative Commons License 2023.08.22 0 3 256773

Egyébként most megnéztem az oláh gabin a bajnoki címek alatt is 5ezer körül volt az átlag

Előzmény: norics15 (256772)
norics15 Creative Commons License 2023.08.22 -1 0 256772

Oláh Gabin folyamatosan bajnokok voltunk/bajnoki címért mentünk az ennyit jelent sajnos az átlag szurkolóknál hogy ha csak a dobogóért megy a csapat akkor már fele annyian járnak

Előzmény: Ebcsont42 (256770)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 256771

Ha naív lennék akkor azt mondanám, hogy mondod ezt pont akkor, amikor 1700-al nőtt az átlagnézőszám. :D

 

De ehelyett feltennék inkább egy kérdést. Nem tűnt fel, hogy az egész országban alig érdekel valakit ez a kutyaszar nb1? 

Előzmény: Ebcsont42 (256770)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.22 -3 1 256770

Ha semmi relevanciája sincs (ami egyébként nem teljesen igaz:)), akkor miért reagáltál rá?

 

Szerintem több relevanciája is van. Újra és újra ugyanarra a tisztásra jutunk. 9 éve van új stadionnunk, 9 év alatt még megközelíteni se sikerült az Oláh Gabi nézőszám átlagát. Ez idő alatt ha évente csak 1000 nézővel lett volna több, akkor is bőven 10000 felett lennénk. Miért? Ordít a kérdés a számok mögül. 4 évvel ezelőtt azon ment a dünnyögés, hogy ki legyen Tőzsér utódja? Nagyjából ugyanannyian látták őt is pótolhatatlannak akkor, mint most Dzsudzsákot. A Torino után ugyanígy visszaesett a nézőszám.. Ez mind csak véletlen lenne? Na ne már! Talán nem kockáztatok sokat, ha azt mondom, hogy valami nem működik, ami az Oláh Gabin működött. Nem tudom mi az, de most már nagyon kíváncsi lennék arra, hogy mi történik akkor, ha tartósan növekvő pályára kerülne a nézőszám? Mondjuk évente plusz 1000 nézővel.

 

Lehet, hogy ez a legfárasztóbb, de ha nincsenek végig gondolva, kielemezve az események kellő alapossággal, akkor bizony előre lépés se lesz soha!

Előzmény: Frizuravarjú (256768)
losik Creative Commons License 2023.08.22 0 4 256769

Olvastam, hogy az legutolsó három alkalommal amikor három győzelemmel kezdtünk, kétszer bajnokok lettünk, egyszer pedig kiestünk.

Tehát a statisztika szerint kétszer annyi esélyünk van bajnokságot nyerni, mint kiesni! :)

És az idén nekünk mégvan esélyünk a veretlen bajnoki címre. A Fradinak már nincs. 

Előzmény: Frizuravarjú (256768)
Frizuravarjú Creative Commons License 2023.08.22 0 2 256768

Ez a lefárasztóbb. Nyilván jobb lett volna kikapni tegnap, mert nagyon hasonlít így 2019-re, és abban az évben kiestünk. 

Biztos van erre egy módszer, amivel ezt az átkot elháríthatjuk, mittudomén, ötször ráköpni egy lapos kőre és átdobni a vállunk fölött, vagy valami.

Mi értelme van ezeket a hozzászólásokat kigyűjtögetni és beidézni, mi a relevanciája? Semmi.

Előzmény: Ebcsont42 (256758)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.22 -2 0 256767

Nem szartál a kútba, csak a kávára. Utána meg bele lökted.. :)

Előzmény: hallaignác (256766)
hallaignác Creative Commons License 2023.08.22 -1 1 256766

Nagyra becsüllek. Amennyiben az elmúlt napokban követted itt a történéseket, tudod miről beszélek, az aggódás mondatta velem. Amennyiben nem, vagy nem érted, elnézést kérek. Nem próbálom lekicsinyelni a mondanivalódat. Ennek bizonyságaként szilenciumot vállalok a hozzászólásaiddal szemben az MTK meccs végéig. Ugyanakkor fenntartom a jogot hogy egy erős felkérdezésre reagáljak. :)

Béke!

Előzmény: Ebcsont42 (256765)
Ebcsont42 Creative Commons License 2023.08.22 -1 1 256765

Enyhén szórakoztató, ahogy kínlódsz, és oda nem illő válaszokkal próbálod lekicsinyleni a mondandómat. Csak szólok Te krízisben vagy! Hívd fel azt a számot, hátha segít! :)

Előzmény: hallaignác (256764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!