Keresés

Részletes keresés

Gokartos Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1085

ÜDV!

 

Nincs mit szivesen segítek bárkinek ha tudok!Az enyém pedálos nem kézifékes!

Előzmény: csabicsek007 (1084)
csabicsek007 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1084
Köszi Gokartos hogy segítettél.Már félkész van csak a pedált kell hozzá megcsinálni.Neked pedálos vagy kézifékes ??
kics_ee Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1083
Szia!

Örülök, hogy jót javasoltam. Azzal a honda motorral nem nagyon lehet mellényúlni.
A vészleállító gombócot, hogy hova kell bekötni? Hát ez jó kérdés. Az enyémről ezt konkrétan le is spórolták.
Gondolom a test és a gyújtótrafó/gyertya pozitív pólusa közé kell bekötni, ha találsz hozzá a burkolat alatt kiállást.
Előzmény: krazi (1082)
krazi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1082

Üdv kics ee!

Megvettem a kapát(kf dragon 55 honda)!

Szeretném megköszönni a segítőkészségedet, úgy érzem jó választás volt!

Sokat ugyan még nem kapáltam vele, de azért kipróbáltam (-: és szuperül üzemel!!!

A honda motornak nagyon szép hangja van !!

Lenne egy kérdésem:

- A kapát utánvétel vásároltam és dobozban érkezett, van egy vészleállító a bal oldali karon ami nekem nincs bekötve és a használati utasításban sem találtam meg, hogy hová kell kötni a két vezetéket megköszönném ha ebben tudnál segíteni, ha jól emlékszem neked is ilyen géped van!!  (-:

Válaszodat előlre is köszönöm!

Üdv !!

Előzmény: kics_ee (1079)
krazi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1081

Üdv kics ee!

Megvettem a kapát(kf dragon 55 honda)!!

Szeretném megköszönni a segítőkészségedet, úgy érzem jól választottam!

Sokat ugyan nem kapáltam még vele, de nagyon szép hangja van a honda motornak! Lenne egy kérdésem:

- a bal oldalon(a karon) található egy vészleállító ami nekem nincs bekötve( utánvétel történt a vásárlás, dobozban érkezett a gép), a használati utasításban sem találom, hogy hová kell kötni a vezetékeket ebben szeretnék egy kis segítséget kérni ((-:

Üdv

Előzmény: kics_ee (1079)
Gokartos Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1080

ÜDV!

 

Már amikor megvettük hozzá a szelepeket aznap össze is raktam!úgyhogy már megy,csak van egy kis kopogós hangja olyan fél gáz körül,elősször azt hittük hogy nem jól lett összerakkva a vezérlés és azért kopog,de nem valami más miatt!

Előzmény: kics_ee (1079)
kics_ee Creative Commons License 2009.08.23 0 0 1079
Akkor innen már csak össze kell rakni és mehet megint. Vagy leselejtezed?
Előzmény: Gokartos (1078)
Gokartos Creative Commons License 2009.08.21 0 0 1078

ÜDV!

 

Csak megvannak a képek mert lementettem őket pendrive-ra!Szerencsére nem okozott kárt a szelepfészekben meg a hengerben sem!

iskra Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1077
Szelepfészek az milyen?Nem verte szét?
Gokartos Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1076

ÜDV!

Én nem karcagi vagyok hanem tiszafüredi,csak karcagon vettük meg hozzá az alkatrészt!Sajna nem tudok képeket föltenni a szétszedett motorról mert a fényképezőről felhúztam a képeket a gépre és a számítógép meg újra lett telepítve így a összes kép ami volt oda lett!)-: Egyébként bordásszíj vezérlésű!Én nagyon megvagyok vele elégedve mert jó motorok a Hondák! 

Előzmény: kics_ee (1074)
Öregszőlő Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1075
Köszönöm, ünnep után hívom őket.
Előzmény: 19730607 (1071)
kics_ee Creative Commons License 2009.08.19 0 0 1074
Karcag. Földim vagy akkor. Nagyapám Tiszagyendai, minden nyár a mamáéknál...

Szóval volt akkor használva rendesen. Ebben az esetben pedig jól dolgozott :)

A műanyagkannás okosság szerintem is kitaláció lehet. A fűrészemnek, a fűkaszámnak, rotának mind műanyag tankja van... és üzemelnek hosszú évekig.

Dobsz majd képeket a motorbelsejéről meg a szétszedésről?
Előzmény: Gokartos (1073)
Gokartos Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1073

ÜDV!

 

Most lessz 5éves a gép novemberbe!Elég sokat ment tehát mi nem csak arra használtuk hogy 1évbe 2-3x elő vettük és robiztunk vele egy kicsit,hanem télen is volt használva fahordásra is meg én egy kis faluba lakom és van vele nagyon sok maszek,rotálás,fuvarozás!A multkor a tüzépről hoztam vele 750Kg sódert,meg 2db kis zsákos cementet,tehát összesen az én súlyommal együtt volt rajta 860kg súly!Már meg vettük hozzá a 2db szelepet,igaz csak a szívó volt eltörve,össze is raktam ma a gépet,de csak nemolyan már mint volt,mert ugye csak hozzá lett már nyúlva!Én az alkatrészt hozzá egy honda kismotorokat szervizelő sráctól vettem karcagon és ő azt mondta hogy a honda most azt találta ki hogy nem érdemes műanyag kannába tankolni mert van valami a benzinben amit kiold a műanyag kannából és ez "lerakódik az alkatrészekre"és tönkre teszi azt!Csak ez az én részemről megcáfolandó mert amit én használok műanyag kanna már több mint 5éve megvan és a fűnyírónak se volt semmi baja meg a fűrészünknek sem!Meg ha már azt nézzük a Honda gcv 160-as motornak is műanyag a tankja!Akkor abból nem old ki a benzin olyan anyagot ami lerakódik az alkatrészekre és tönkre teszi!?Ez szerintem csak tévhit(kitalálció)!Az a szeleptányér azért tört el mert sokat volt használva a gép és elfáradt az anyag!Amúgyis a Honda gyár 2500-3000üzemórát ír a gépeinek utánna lehet eldobni vagy felújítani!

kics_ee Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1072
Pedig ez a honda szerint is középkategóriás motor... ráadásul az én rotámon is ez van.
Mennyi idős volt a gép? Mondjuk az anyaghiba nem kor függő....
Előzmény: Gokartos (1070)
19730607 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1071

XIII., Szent László u. 13.

350-3155

Előzmény: Öregszőlő (1069)
Gokartos Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1070

ÜDV MINDENKINEK!

 

Kivan halva nagyon a fórum!Tönkre ment a Honda gcv-160-as motor!Letört a szívószelepnek a tányérja,még szerencse hogy nagy kárt nem okozott!A dugattyú teteje sérült egy picit,azon kívül semmi más!Majd teszek fel képeket a szétszedett motorról!

Öregszőlő Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1069

Jó reggelt!

 

Egy kis segítség kéne. Jikov motoros robixhoz keresek dugattyút (+gyűrű, stb.) vagy helyet, ahol igényesen felújítják, netán átépítik valami manapság használatos motorral.

Képek alább.

Előre is köszönettel...

Mckown Creative Commons License 2009.08.13 0 0 1068

üdv

 

a régen beinditott és nem szakszerüen tárolt motorok első inditása a legkatasztofálisabb!!!

 

Mert úgye ha sokáig  nem használja attól még az idő vasfoga dolgozik rajta!

ezeket úgy kell eltárolni hogy gyertya ki dugó alsó holtpont olaj bele gyertya vissza!.

 

Tisztelt Bajusz! Nem tudom merre vagy helyileg de lehet a te esetedbe egy szakszervizbe kéne elvinni át nézettni de ha van müszai érzéked és idöd kedved hajrá!

 

Még mindig nem tudjuk pontosan midvan?

 

A motort rá tudod tenni  a kapatagra?

 

A szarvon nincs rajta a a gázkar gondolom csak lekötötték vagy hiányzik?

 

A kuplung kupos vagy röpp súlyos? Képet küldhetnél ide vagy a mailomra.

 

De egy általános átnézéssel kénne kezdeni amit már korábban leirtam meg kéne tudni hogy mi hiányzik és hogy merre vagy mert lehet van aközelbe ilyen üzlet ahol ezekhez kap az ember alkatrészt. Csak kéne tudni mit!

 

 

Előzmény: bajusz39 (1067)
bajusz39 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1067

Tisztelt Mckown

Elösször is köszi a tanácsokat.Sajnos a volt tulaj nem igazán tudott segíteni.Ők használtan vásárolták 2001-ben,De nagyon keveset üzemelt addig.2002-ben lecserélték az eredeti motort,amit gyengének találtak.Azt is ide adták.19000-ért vették a rajta lévő briggs and stratton motort. KB 4 éve áll a gép.Sajnos a gáz bovdenről és a karról már nemtudtak semmit hogy hova lett. Azolajakat le kell cserélni meg a gyertyát is. Naggyából ennyi a története. A kezelési utasítás nagyon jó volna.Képeket a héten még teszek föl róla.

üdv

Gokartos Creative Commons License 2009.08.09 0 0 1066

ÜDV!

 

A trabantnak a hátsó kerekei vannak a utánfutón?Ha igen akkor egyszerű a megoldás szerezni kell trabant kézifék bovdent és úgy megoldani!A mi gépünkön is így van megoldva a fék!Ha kell akkor tudok majd képeket föltenni!

 

Előzmény: csabicsek007 (1061)
Mckown Creative Commons License 2009.08.09 0 0 1065

üdv

 

Ha tudjuk a pontos tipust könnyeb lesz de a Kf a szentkirályi cég gyártotta talán küldenek egy kezelésit emailba.

 

de abba 95 benzin kell!

 

nem tudjuk hogy müködik e meg hogy mikor használták utoljára?

 

Meg hogy ki fog ja rendbe tenni ha egy kis müszaki érzékkel rendelkezel szerintem teis el bütykölhetsz vele lehet kicsit tovább tart ha nem akkor vidd mühelybe.

 

Amire figyeljetek hogy ha jön a tulaja akkor ő biztos megtudja mutatni hogy kell használni.

 

Kérdezd meg :

 

Mikor cserélt olajat a motorban gyertyát és szürőt de ezeket teis tudod ellenörizni.

 

a hajtomű olajat ellenörizd pillanatra fordisd fejre ne sokáig mert felül kifolyik vedd le a után töltő csavart 19- vagy 22 és dugj bele egy kb 15-20 cm es paitörlő öszeteket csikot ami olyan mint a vastagabb szivó szál dugdle az aljáig és vedd ki ha van rajta

 

fém darabka kis fémszemcsék cseréld le az olajat ha nem csak töls fel kimondottan hajtomű olajjal!

 

Ha régen volt beinditva lehet tisztitani kell a karbit de lehet hogy segit az uj benzin kimossa a esetleges lerakodást.

 

a geertyát vedd ki drotkefézd meg vigyáz a hézag ne legyen több 0,4-0,6 nál hézag mérővel állisd be fecskendezz egy kis benyát a hengerbe és a légszürő házba aztán probáld meg beinditani Bal karon kuplung kar behuz a jobboldalon bowdenes gáz adagoló start állásba 2-3 rántás ha nem tedd középre 3-5 intenziv rántás ha nem indul pihi 1-2perc

 

valoszinüleg a tiéd is ilyen

 

http://www.vatera.hu/kf_04_briggs_3_5_le_rotacios_kerti_kapa_funyiro_150289691.html

 

üdv

 

 

Előzmény: bajusz39 (1064)
bajusz39 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1064

      Tisztelt Mckown

A napokban érkezik hozzám agép régi tulajdonosa ,biztosan tud egy két dologban segíteni,de várom atesegítséged is.A hajtómű részén van KF-04 felirat.Képpet a jövőhéten tudok fölrakni.

Üdv.

   

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1063
Én a 2ütemü gépeimbe Husqvarna XP olajat használok,de a stihl is jó csak drágább.
Én 1:40-be keverem az is bőven elég a fenti olajokból.
Előzmény: iskra (1062)
iskra Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1062

Sziasztok!

Ma levettem a gép kipufogóját,hogy lefestem gondoltam megnézem a dugót(hát aszthitem rosszul látok 3 darab kompresszió gyűrű van benne).Ez nem vicc!!!Meglehetősen szokatlan egy kétütemünél.STIHL kétütemü olajat használok hozzá 1:33-ba.Mi a véleményetek róla,mert szerintem nagyon jó,az  arol 2t sz*rt se ér.

 

csabicsek007 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1061
Hello van egy régi 2 ütemü robink nem kuplungos és szeretnék vele uton is menni. de nincs fék !! A pótkocsira szeretnék féket szerelni a kerék trabant . Aki tud segiteni az irjon e-mailt:kiss-csaba96@hotmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1060
Akkor a 0.6 ok!
Előzmény: iskra (1059)
iskra Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1059
Szia!A gyujtás tirisztoros.
Előzmény: Törölt nick (1054)
Mckown Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1058

üdv!

 

Valamit kéne tudni pl hogy milyen márka Pl robi , kf indian stb

 

vagy valamilyen jelzés csak van rajta vagy fényképezd le és tedd fel a honlapra

 

Ha szentkirályi KF-04 abban tudok segiteni

 

http://www.szentkiraly-tiller.hu/

 

http://www.robix.hu/hu/kapalogepek.htm

 

 

nézd meg hátha felismered

Előzmény: bajusz39 (1057)
bajusz39 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 1057

           Tisztelt Mckown !

Köszönöm a gyors vissza jelzését.Ha jól értem ez 4 ütemü motor!? Jólhangzik (hogy95 benzin bele, benzin csap kinyit gázkar stopp állásba berántó rángat ha szerencséd van indul ja bal kuplung ki aztán irány a kert),Deeeee nincs gázkar.

Ezt csak ugy kaptam ingyen, de állitólag működött.Még nem igazán van időm foglalkozni vele,azért lenne jó valami leírás agépről. Jó volna ha valaki tudna egy linket ahol ezt megtalálom. Akár egy szkennelt könyv is jó volna. Ha volna hozzá alapom a kérdések is jobban jönnének.

Üdv

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.05 0 0 1056
Az NGK gyertyáknál a második karakter a szám jelöli a hőértéket.Én 5-11-ig láttam ilyen gyertyákat a B8HS a megfelelő a léghűtéses motorokba.
Előzmény: Törölt nick (1055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!