Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2010.03.25 0 0 7305
Nagy valószínűség szerint a lyuk felfelé megy.
Megpróbálhatod egy dróttal leszúrni a férget, néha összejön, de ilyenkor már eléggé tekergős a lyuk.
Ha van otthon sziloplaszt vagy gumiám, a lyuk kitisztítása után a lyuk száját tömítsd el, aztán az anyag megszilárdulása után injekcióstűvel nyomj fölé vagy 10 ml BI-58-at, az gázosodik.
Előzmény: mceely (7302)
Pharaoh85 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7304
Elég szarul néz ki. Lehet berágta magát valami nagy féreg. Én a helyedben kivésném az ép részig és sebkezelővel lekenném.
Előzmény: mceely (7302)
Antisystem Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7303

Melyik módszert mikor érdemes elvégezni és hányszor kell ismételni, milyen időközökkel?

Nézd, a káliszappanos permetezést (1%-os oldat, pl http://www.gazdabolt.hu/shop/novenyvedo_szer_adalek/T01273_kaliszappan_05_l?TermekLimit=0&TermekOrder=nev ) inkább akkor érdemes, amikor még nincs jelentős lombozat, lemosásszerűen. Utána jöhet a rovarölő szer, pl. az Actara. Utána az Actarát ismételd meg lombosodás után is 1-2x de semmi esetre sem virágzáskor, mert az a virágba is eljut és egy méh-gyilkos szer (neonikotinoidok általában). Érdekességként, anno az "őskorban" is szappanos nikotinoldat futott a pajzstetvek ellen, szóval ez nem új recept, csak modernizált:)))

 

Ha virágzásban kell szer, akkor használd inkább ezt: http://www.gazdabolt.hu/shop/rovarolo_szer/T00332_biola_1_l?TermekLimit=10&TermekOrder=nev , jól gyériti a pajzstetvet, és nem méhveszélyes, napszállta után használva másnap már nyugodtan látogathatják a méhek a virágokat. (azért közvetlen a virágra ne szórd, hátha barnítja...)

Az előbb említett szerek is jók, csak az a baj, hogy a Basudint már kivonták, a Bi58 EC meg csak "zöld könyvvel" vásárolható, II. kategóriás. A Zolone is nagyon jó a pajzstetűre, csak már azt is kivonták a forgalomból.

 

ÜdV

 

Előzmény: P_Andi (7297)
mceely Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7302

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
A platánfánkon vettem észre, hogy tátonk ez a lyuk, a talajszinttől kb. 30cmre, és fogalmam sincs, mit kellene vele kezdenem:

 

 Aki tud kérem segítsen!!!!

 

kardhal01 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7301
A Basudint sajnos kivonták a forgalomból.
Előzmény: ElGreen (7298)
P_Andi Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7300
Köszi, minden tanács jól jön, végülis ezért jöttem ide... :-)
Andi
Előzmény: ElGreen (7298)
ElGreen Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7299
Ha vegetációs időszakba öntözöd "muskákátlidoktor"-ral akkor majd lesz rengeteg szép virágod! Nagyon szereti a leander.
Előzmény: Judit8512 (7290)
ElGreen Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7298
A felhasznált mennyiség szempontjából költséghatékonyabb a felszívódót bevetni.
Ha elég sűrű a lomb/bokor akkor a jól gázosodó szerek is jó hatásfokkal dolgoznak.
(biötvenyóc, basudin, )

Már bocs hogy beleszóltam a diszkurzusba ;)
Előzmény: P_Andi (7297)
P_Andi Creative Commons License 2010.03.24 0 0 7297
Köszönöm a választ.

Melyik módszert mikor érdemes elvégezni és hányszor kell ismételni, milyen időközökkel?

Szép napot,
P_Andi
Előzmény: Antisystem (7296)
Antisystem Creative Commons License 2010.03.23 0 0 7296

Szia!

 

A pajzstetvet a viaszos burka megvédi a permetszerektől., tehát 2 módon lehet eredményesen kiirtani. Vagy nagyobb adag felszívódó szerrel (az Actara végülis az), de ugye az csak akkor tud felszívódni, ha már van jelentős lombozat, amin át felszívódik, vagy gyökéren át belocsolva, de az csak cserepes növénynél jön szóba. Ekkor ugye a pajzstetű a szivogatással mérgeződik.

A másik, hogy előbb kell csinálni egy káliszappanos lemosó permetezést (kenőszappan is jó, az is káliszappan), ami leszedi a viaszos burkot, majd rá 1-2 nappal a rovarölőszert.

 

ÜdV

Előzmény: P_Andi (7295)
P_Andi Creative Commons License 2010.03.23 0 0 7295
Szép estét!

Tanácsra lenne szükségem.

Tavaly elszaporodtak az orgonámon az eper pajzstetvek. A kertészeti boltban Actarát javasolt egy jóember, amivel 2-2 hét különbséggel kellett permeteznem.

Vagy rossz tanácsot adott vagy én nem voltam elég alapos, a tetvek csak nem akartak fogyatkozni.

Olvastam, hogy ilyenkor rügyfakadás előtt érdemes egy lemosó permetezéssel olajos lemosószerrel kezdeni a tavaszt.

Vajon ez tényleg hatékony és ha igen mit használjak, milyen módszerrel? Kell-e ismételni és később kell-e más egyéb szert v uezt alkalmazni - mikor és hogyan?

Köszönöm a választ előre is!
P_Andi
kod1111 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 7294

Gyere ide itt mindenről felvilágosítanak, majd.

 

forum.index.hu/Article/showArticle?t=9003177&la=98771378
Előzmény: Mathau (7292)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.21 0 0 7293
Ne ess kétségbe! Mostmár áttelelt, nem fagyott meg, nem száradt ki.  Majd lehullatja ezeket a leveleket és az uj hajtásai ragyogó zöldek lesznek.
Előzmény: Judit8512 (7290)
Mathau Creative Commons License 2010.03.21 0 0 7292
Ismét tanácsra lenne szükségem.

Dúsítás céljából újravetnék némi füvet a már meglévő gyepemen, egyúttal szeretném kicsit megtrágyázni (érett marhatrágya).

Mi a helyes eljárás? Lépésről lépésre, ha lehet, mert teljesen kezdő vagyok:)
Judit8512 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 7291
Judit8512 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 7290
Segítséget szeretnék kérni.

A leanderem beteg, nagyon csúnyák a levelei. Tavaly tavasszal kaptam és ez volt az első teleltetésem, ezelőtt még sosem volt leanderem. Teljesen sötét helyen tudtam csak teleltetni, a hőmérséklet kb. 5-10 fok volt, kb 3-4 hetente kapott vizet attól függően amennyit igényelt. Mikor bementem és felkapcsoltam a villanyt sem nagyon láttam, hogy baj van, mert elég félhomály volt úgy is, de pár napja valami gyanús lett, de még túl hideg volt így nem hoztam ki a telelőből csak ma. Teljesen ledöbbentem hogy hogy néz ki szegény. Fogalmam sincs mi baja lehet, de remélem hogy gyógyítható.
10-15 levelén nagyon elterjedt, de sok levele ilyen, legfeljebb kis mértékben, alíg van egészségesnek tűnő levele.
Mikor bevittem teljesen egészséges volt, ahogy egész nyáron, sem gomba, sem rovar, semmi sem más probléma nem volt vele.


köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7289
Vírus- és lisztharmat-rezisztens CUKKINI! Mikonos F1, Syngenta

Sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy ha vásárolnék most 1000 magot a fenti fajtából 22 ezerért, akkor nektek kell-e belőle? (Legkisebb kiszerelési egység, Syngenta minőség, profi vetőmag.) Beszerzési áron 22 Ft/mag + a levél ára, bármilyen kis mennyiséget elküldök, Bp-re vagy itt Őrbottyán környékére el is viszek hétvégén, úgy olcsóbb. A darabszámításnál érdemes 5 évre előre számolni, mennyit szeretnénk vetni, mert addig biztonságban eláll, ha hűvös, száraz helyen tartjuk.

- Az utánvét elég drága volna, ezért ha valaki küld nekem egy levelet, benne a pénzzel, és ráírja a nevet, címet, igényelt darabszámot, akkor amint tudom, küldöm is, alufóliába csomagolva. (Természetesen maximálisan meg lehet bennem bízni, nem szeretném, hogy az első 30 mag után ne vegyen senki tőlem, és rajtam maradjon 700 darab, csak mert valakit cserben hagytam... :) )

- E-mailben is lehet jelezni a vásárlást, esetleg az utánvét igényét is, ha többet kellene, és nem sokat oszt-szoroz.

- Nemsokára intézek bankkártyát is, és lehet előre utalni, hogy még olcsóbb legyen.

Különösen azoknak ajánlom, akiknek eddig ragyás volt a cukkini, gyakran megromlott még fiatalon, kicsi, kemény és deformált lett, foltos volt a levele, vagy csak nem akarják agyonpermetezni lisztharmat ellen. (Mert ugye van másik is, ami ugyanígy közepesen vírusrezisztens, de azok lisztharmatra is érzékenyek, ez egy egyedülálló fajta!) Én bevállalom a nagy beszerzési mennyiség és ár kockázatát, nektek ezzel nem kell törődni, csak venni annyit, amennyire szükség lesz. Ne hagyjátok ki

Én is most fogom kipróbálni először, de mivel profi kiszerelésű vetőmagban elég gáz lenne, ha zsákbamacskát árulnának - nem így a hobbi vetőmagoknál, ahol elsikkad, ha kikerül néhány rossz csomag -, igen nagy reményeket fűzök hozzá.
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7288

Ezek a kis szérnyasok észrevétlenül belopakodnak, akár egy ajtónyitáskor is a kertből, ugvarról, szomszédból. Pl. a  szabadföldi paradicsomon is tenyészik, ha valami megzavarja őket csapatostól fölröppennek, a szél is messze viszi őket, meg ők is direkt uj helyekre repülnek.

 

Van amit nagyon kedvelnek (pl. nálunk a szobai hibiszkusz). Úgy látszik a kínai leánder is ilyen.

Előzmény: Zsuzsa48-Gy (7287)
Zsuzsa48-Gy Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7287

Köszönöm!

Egyébként még azt is szeretném tudni, hogy "honnan" jönnek. Korábban is próbálkoztam a kínai leanderrel, de ugyanez történt, aztán hagytam kint megfagyni, féltvén a többi virágot.

Maradt egy kis magom ...., szépen kihajtott de ugyanúgy megtetvesedett. ...nagyon bájos virág, sajnálnám kidobni.

Lehet olyan, hogy alapból a növény az oka? , .....vagy mert nagyon vízigényes.

Előzmény: Ali-bá (7285)
Flanell Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7286
Tényleg, utánanézek ezeknek, hogy mikre jók még.
Én azért az általam ajánlottakat használom, mert azok egyébként is vannak itthon.
Előzmény: Ali-bá (7285)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7285
Nálunk a Kohinor-Nomolt párosítás vált be.
Előzmény: Flanell (7283)
Zsuzsa48-Gy Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7284
Hálásan köszönöm !
Előzmény: Flanell (7283)
Flanell Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7283
Üvegházi molytetű, más néven liszteske.
Növényvédőszerboltban vegyél pl. Actarát vagy ha adnak, Mospilant. (Ez beöntözésre is jó.)
Kétszer vagy háromszor is kell permetezni 10-14 napos fordulóval, mert nem minden korcsoportot visz a szer.
Előzmény: Zsuzsa48-Gy (7282)
Zsuzsa48-Gy Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7282

...a képek csak nincsenek fenn !!!

talán most !

 

Ő a leanderŐ a mikulás
Zsuzsa48-Gy Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7281

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnék kérni !

Tudja valaki, hogy mik ezek a kártevők és mit lehet tenni ellenük. (pici fehér lepkécskék)

Kínai leanderen telepedtek meg, de már megtámadták a mikulásvirágot is, amiért ha megnézitek igazán kár.

Barátnőm tanácsára "vagyok itt" (és előszőr) remélem a képeket  jól tettem fel ill. látni a problémát.

A segítséget előre is köszönöm :)

 

 

Ju13 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7280
Köszi, ez nagyon jó hír! Úgy értem, az, h nem gomba. Ahogy korábban írtam, én is megfázásra gondoltam, de mivel nem ismerem, ezért tartottam a gombásodástól. Akár úgy is, hogy megfázásból adódó gomba.
Pár hsz-el korábban írtam, h ez nem földes, hanem vízkultúrás tartásban van, itt nem gond, h a gyökér legalsó 1-2 cm-e vízben van, az már direkt odanőtt le. Túllocsolás kizárva.
Előzmény: Renchy81 (7279)
Renchy81 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7279
Gombabetegség nem okoz ilyet, ez valamilyen fiziológiai probléma lehet. Például tápanyaghiány, esetleg megfázott, huzatot kapott. A túlöntözés is lehet gond, ilyenkor télen kevesebbet kell öntözni és hagyni kell, hogy kiszáradjon kissé a földje. Azt írod, hogy a kaspó alján alig lötyögött 1-1,5 cm magasan a víz. Beleérhetett a növény gyökere? Mert ha beleért, akkor az a gond, ugyanis nem bírja a pangó vizet.
Előzmény: Ju13 (7278)
Ju13 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 7278
Így néz ki most:
Ju13 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 7277
Köszönöm! Sajnálom, h nem jött, én változatlanul gombára gyanaxxxom. De tutti nem víz-probléma, írtam, h alig lötyögött a kaspó alján kb 1-1,5 cm víz egész télen. Sajnos, már nincs mit átültetni rajta - -mindjárt mutatok képet:(((
Előzmény: Ali-bá (7276)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.15 0 0 7276

 

 (nem jött a tanácsadó) 

 Valahol ezt olvastam:
A viaszvirágnak szárazabb kaktuszföld szerű föld kell, mivel szukkulens növény, rengeteg fény kell neki, de nem tűző nap, legjobb ablak mögött , és ne öntözzük túl.   

Nem a sok víz mégis a bibi oka?  Ültesd be földbe, hátha jóra jön.

 

 

 

Előzmény: Ju13 (7252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!