Keresés

Részletes keresés

taormina1 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 319
Akkor most mi lesz a málnával?
Előzmény: Flanell (318)
Flanell Creative Commons License 2007.12.08 0 0 318
:)

A múlt heti fagy levitte, már csak a levelek egy része él.
Előzmény: taormina1 (317)
taormina1 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 317
Na na és mivel festetted be? Körömlakkal?
Előzmény: Flanell (316)
Flanell Creative Commons License 2007.12.01 0 0 316

Még egy hete is így nézett ki.
taormina1 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 315
Kösz, jó lesz!
Írtak azok, akik 50-ért árulják a málnát, de valami nagyon messzi helyen vannak.
Előzmény: Flanell (314)
Flanell Creative Commons License 2007.11.27 0 0 314
Az őszit szemezni akkor lehet, mikor már elég erősek az új hajtások, június második felétől. Idén azért nem mentem, mert ebben az időpontban el voltál tűnve.

A Bliss nem apró szemű, átmérőben kb. olyan, mint a hagyományos nagy szemű, viszont rövidebb valamivel. A bogyósúly talán 10-20 %-kal kisebb. Ez érik most is.
Előzmény: taormina1 (310)
Flanell Creative Commons License 2007.11.27 0 0 313
Nekem is van valami névtelen, ami tele van zöldekkel, persze, már hiába...
Előzmény: Évi5 (312)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 312

Én ezt a fajtát a St.kl nevű csomagküldő cégtől vettem, francia lenne a drágám. Normál méretű, vagy egy kicsivel kisebb gyümölcsöket terem, és nagyon de nagyon ízlik nekem, kimondottan szamóca ízű, főleg az őszi termés. (Érdekes módon, mintha ősszel finomabbak lennének, mint nyáron, vagy csak jobban megbecsüljük őket)

A fajtája pedig: 'Déesse des vallées' Erdei szamóca

Májustól a fagyokig terem, de inkább két hullámban, közte van egy kis szünet, akkor csak néhány szem van. Most főleg októberben, novemberben indult meg. A minap találtam rajta egy gyönyörű nagy szemet, de még csupa zöld volt, nem fog beérni, sajnos.

 

Előzmény: Flanell (309)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 311

Az Automn Bliss (Blissy) nevű fajta az, amelyiket Flanell vadmálnaízűnek hív. Mint ahogy írta is, ez az idei hajtásokon is terem, nemcsak a tavalyiakon, annyi a különbség a két vesszőn termett szemek között, hogy az idei hajtásokon lévő málnák ősszel, a fagyokig érnek. Így ez kétszer terem. Apróbb szemű, mint a normál málna.

 

Olvastam a neten, hogy ősszel teljesen visszavágják mindet, és tavasszal csak az idei hajtások nőnek ki, és ősszel teremnek. Akkor viszont többet.

 

Általánosságban szerintem elmondható, hogy a nagyszemű gyümölcsök kevésbé ízletesek, mint a kicsik, mintha ugyanaz az ízmennyiséget kapná mindkettő, csak az egyikben összetömörödik, míg a másikban felhígul. Persze vannak kivételek, csak általánosítok.

Előzmény: taormina1 (310)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 310

Hát jó, akkor ahogy jónak látod.

Tényleg csak júniusban fox szemezni?

Akkor most végülis ez a Bliss az, amelik aprószemü erös aromájú, vagy a nagyszemü és vízizü? erre mondtad, hogy kéccer terem?

Előzmény: Flanell (308)
Flanell Creative Commons License 2007.11.26 0 0 309
Nekem ilyen nagyonszamóca-ízűből csak apró szemű van.
Előzmény: Évi5 (304)
Flanell Creative Commons License 2007.11.26 0 0 308
Nekem van rendes is, amit jobban szeretek, meg 3 tő Bliss is.
Akkor már nem jó ültetni, mikor barackot szemezni megyek, mert akkor június lesz. :)
Ültetni most is jó, tavasszal is, csak tavasszal már kihajigálják, ami nem kelt el.
Én tavaly tavasszal kaptam, április táján ültettem, és ha visszatekersz, tavaly ilyenkor is tettem fel képet a termésről.
Ennek a fajtának az a különlegessége, hogy az azévi hajtáson is hoz termést. Először rendesen a tavalyi hajtáson, mint a szokványos málnák, aztán meg nyár végétől a nagyobb fagyokig az idei hajtáson. Ezért is szokták visszavágni tavasszal földszinten vagy pár szem magasságban, hogy az új hajtásokat nevelje inkább.
Előzmény: taormina1 (306)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 307

Kösz, megnéztem; egy vicc ez a magyar tesz-vesz az e-bayhez képest. Nincsenek benne kategoriák, ömlesztve volt a madárijesztötöl a "kerti kislány katicabogárral"-ig és a viziló-gó-ig minden. De szívós munkával keresztülverekedtem magam mind a tíz oldalon és megtaláltam a  málnát. Aztán meg nem volt odaírva, hogy hol van, és milyen fajta. megkérdeztem, remélem jön válasz. Nem valami bizalomgerjesztö, kis csenevész botocskáknak látszottak.

Ha postán küldi, az nem nagyon érdekes, mert úgy járok vele, mint a szöregi virágkertészettel, ahol egy 160 ft-os fehér futórózsát akartam volna venni, de a postázás 2500 Ft-ba került volna:-(

Előzmény: Évi5 (303)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 306

Kösz, erre az ajánlatra szívesen visszatérnék. nem tudom, mikor jó, de gondolom, ha tavasszal ültetem, abban az évben már nem terem, most meg már fölástam. Hm. mindegy, jó lesz akkor, ha majd úgyis jössz barackfát oltani:-)

Ha tavasszal ennyire visszavágod, akkor még hoz abban az ében új termö hajtást?

Most nem igazán értem, hogy mit szeretsz, a vadmálnát, vagy a rendest? És hogy ez, ami neked van melyik féle?

Előzmény: Flanell (302)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 305
Hú, az is nagyon érdekelne, ti. eperrel sincs sokkal nagyobb szerencsém. de most hoztam néhány német tövet, akikhez nagy reményeket füzök.
Előzmény: Évi5 (304)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 304
Nekem eperben van hasonló, sokkal intenzívebb az íze, keményebb állagú (fagyasztani is lehet, nem plöttyen szét). Nekem nagyon tetszik, igazi erdei szamóca ízű.
Előzmény: Flanell (302)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 303

Faiskolában másmilyen fajtát (egyszerű hagyományost, meg Fertődi zamatost) árulták 280 Ft-ért. 100 Ft az szinte ajándék.

 

Taormina! Ha most rögtön kell neked málna, akkor nézz szét a tesz-veszen, 50 Ft-ért árulják a málnatöveket. Megkérdeztem, hogy milyen fajta, de pontosat nem tudott mondani, csak azt, hogy június elejétől-július közepéig rengeteg van, utána csak csipegetni lehet. Tüskenélküli, fagyasztani is lehet.

Előzmény: Flanell (302)
Flanell Creative Commons License 2007.11.26 0 0 302
Vegyél egy Fanta Vadmálnát. :)
A málna aroma sokkal-sokkal intenzívebb, mint a hagyományos nagy szemű málnáknál.
Én mondjuk nem kedvelem, de a poloskák annál inkább. Amikor nyáron egyszerre értek a másikkal, azon tövenként volt 1 állat, ezen szemenként 3.
Tavasszal lemetszettem 30 centire, hogy inkább ilyenkor teremjen, így ez a fajta szép nagy, erős. De tavasszal megint visszavágom.

Én csak 3 tövet kaptam tavaly, így csak egy év múlva lesz kiszednivaló, de ha gondolod, tudok neked venni/vinni onnan, ahonnan kaptam, 100-ért adják, asszem.
Előzmény: taormina1 (290)
CBNora Creative Commons License 2007.11.26 0 0 301
Azt hiszem, sajnos csak egy kertbe való van. Ha tudsz szerezni máshonnan, ne várj erre. Persze a málnánál nem lehet tudni, tavaly már két helyre elajándékoztuk ugyanazt, amit most is ki akarok szedni. De a második eresztést jobb azonnal elültetni, az már leveles. És nem biztos, hogy lesz.
Azért még reménykedj, hátha a Tied is magához tér, és fogadd meg Évi tanácsát, ne ásd!
Előzmény: taormina1 (299)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 300

Nálam meszes a talaj, a savanyúság távol áll tőle. Az igaz, hogy a málna előnyben részesíti a savanyúbb földet, de nálam ez van, ezt kell szeretnie. És szereti!

Semmit, de semmit az égadta világon nem csinálok neki. Körbefúnyírózom, közte pedig ha nagyon nagyra nő a gaz, akkor kihúzkodom (a nagyját, fene mászik be közé kiskapával). Külön locsolást nem kap, kora délelőtt kap árnyékot, utána pedig tűző nap estig. Ősszel visszavágom az idei hajtásokat, a termőeket tőből kimetszem, és kész.

Próbáld ki, hogy nem csinálsz neki semmit. Én egyébként azt tapasztaltam, hogy amelyiket "sarokbahajítod", az mindenáron nő, terem, csak hogy észrevedd, amelyiket pedig körbeugrálod, az meg direkt nem fog semmit se csinálni.

Előzmény: taormina1 (299)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 299
Nóra, esetleg én is jelentkezhetnék? Nekem nemhogy klassz dzsungeles no name málnám nincs, de lassan már semmilyen se? Nem lehet, hogy savanyú föld kellene neki?
Előzmény: CBNora (293)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 298
Hurrá!!!! Ha tavasszal tudod küldeni, akkor is nagyon jó!!
Előzmény: CBNora (297)
CBNora Creative Commons License 2007.11.25 0 0 297
Tavaszig még meglátjuk, ősszel nem valószínű, hogy lesz időm összecsomagolni. Az ismerősöknek is tavasszal szedtük ki, volt, akinek már lombosan. Az már nem az igazi, de nagy része úgy is megmaradt.
Előzmény: Évi5 (295)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 296

Nálam a kerítés alatt nem tud átbújni, de felette már mindkét oldalon lévő szomszédnak adtam. :))

 

A dzsungel pedig valójában két sor lenne, hogy közte be lehessen menni nyámmogni, de már lassan összenő. A kutyim pedig szívesen csemegézik belőle, ráadásul nyáron az alig egy éves kislányom is megrohamozta, iszonyú mennyiséget befallt, nem lett tőle semmi baja. (Anyja lánya..) Most miatta akarom bővíteni a kínálatot és a mennyiséget. :)) Ráadásul, márciusra várom a következő kis utódot, így szükséges lesz a terjeszkedésre, mert nekem már nem fog jutni. :))

Előzmény: CBNora (294)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 295

Kicsit messze. Hódmezővásárhely.

Ha van fölösleged, vevő lennék rá még akkor is, ha postaköltséget meg fáradozási díjjat is kell fizetni. :))) Ha ez megoldható.

Ha nem, akkor tavasszal újra megrohamozom a kertészeteket.

 

Előzmény: CBNora (293)
CBNora Creative Commons License 2007.11.24 0 0 294
Klassz dzsungeles a málnád, a mienk is hasonló. Egyik oldalán fű, másik oldalán a kerítés. A szomszéd örül, hogy átnő, már adtunk nekik belőle hozzá.
Előzmény: Évi5 (287)
CBNora Creative Commons License 2007.11.24 0 0 293
Gödöllőtől messze laksz? Van fölöslegem.
Előzmény: Évi5 (292)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 292
Én meg pont ezen az Autumn Bliss fajtán gondolkodom. De a városunkban sehol se lehet kapni.. ): Hátha majd tavasszal sikerül beszereznem ilyet, vagy ehhez hasonló érésidejűt.
Előzmény: Flanell (288)
Évi5 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 291

Ok, akkor majd egyeztetünk.

Igen, én lennék. Ha megvan minden, akkor pillanatok alatt össze lehet állítani egy kedves kis "műalkotást".

Előzmény: taormina1 (289)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 290
Milyen aza vadmálnás íz? Miben különbözik a szelídtöl
Előzmény: Flanell (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!