Keresés

Részletes keresés

problem child Creative Commons License 2002.08.08 0 0 387
hello ujra,
csak lassan tudok reagálni...

ENDI

láttam-e játékaidat?nem.
adok email cimet tudnál küldeni néhányat
+ EP játékot.
vagy adj honlap cimet,ahol már lehet,hogy jártam
a nagy kutakodásban...

igen,ok, van néhány jó spektrum átirat,de...

pl:nemtom ez spektrum játék-e,most úgy rémlik:
Cannibals, szerintem,sajnos szinten csak 2 szín.

egyébként prog könyvek engem is érdekelnének,
gépi kód kezdő szinten,
szeretnék valami valóban EP-s dolgot kihozni
az EP-bol!

dano1972 Creative Commons License 2002.08.08 0 0 386
Szia Szei! :-)
"Z-80 Software tablazat" konyv HWP formatumban
-- Na mi is ez? Mi az a HWP (ez lehet, hogy nagyon gyökér kérdés, de tényleg nem tudom).
Ha nem túl nagy (max 1M), máris átdobhatnád a dano@freemail.hu -ra
köszi
Előzmény: szeile (384)
GÁBOR Creative Commons License 2002.08.08 0 0 385
Elkerülte a figyelmem a fóliajavítási ötlet vagy tényleg hiába csináltam meg a fotót?
szeile Creative Commons License 2002.08.07 0 0 384
Hali !

Nekem van "Z-80 Software tablazat" konyv HWP formatumban . Az segitseg lenne ?
eSZeS

Előzmény: dano1972 (383)
dano1972 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 383
Tud-e valaki esetleg olyan site-ot, ahonnan EP programozási dokumentációkat lehet letölteni? Neadjisten van-e valakinek assembly könyve fénymásolásra? Kell-e valakinek bontott EP ingyér'? (Csak alaplap.)
Árpád
GeCo Creative Commons License 2002.08.06 0 0 382
>>>Haladok is vele, beírom, gondolkozik, nagy feketeség, de semmi több. Nem fagy le, csak nem történik semmi. Időközben kipróbáltam más játékot is, és az elindul.

Probald meg az EXDOS nelkul betolteni. A config file-bol torold ki az EXDOS sort, es az EXOS23-at csereld ki EXOS21-re, igy a Wrigglert megprobalhatod betolteni Winchesterrol mintha magnorol toltenel. Nekem ez parszor bejott mar, ha igy sem mukodik, akkor egy masik verziot kellene beszerezned.

Sok sikert.

Előzmény: NagyG (380)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.06 0 0 381
Na varjunk csak, en nem allitottam, hogy a Speccy jatekok rosszak. Sot... mai napig a legjobbak kozott vannak!
Itt arrol volt szo, hogy az EP-nek az lenne a lenyege, hogy sajat magat adja.

Speccy jatekokkal egyebkent is spectrum emulatoron jatszok, azok mar szinte tokeletesek...

NagyG Creative Commons License 2002.08.05 0 0 380
Ismét kösz, Ep128!

Haladok is vele, beírom, gondolkozik, nagy feketeség, de semmi több. Nem fagy le, csak nem történik semmi. Időközben kipróbáltam más játékot is, és az elindul. Mi lehet a baj? Kérlek segíts, nagyon szeretnék játszani vele.
THX!!!

Ep128 Creative Commons License 2002.08.05 0 0 379
Sziasztok!

NagyG!

Nem olyan bonyolult...:-) Ha fut az emu,akkor "alaból" A-n van, tehát a kis floppy-n keres.
Használj PC-floppy-t, ARRA MÁSOLD az oldalamról letöltött progit! Ha könyvtárastul másoltad, akkor NYISD MEG először a könyvtárat, mert ha BENNE van, akkor sosem látja a "load" parancs az indítófile-t...:-))
Tehát pl.:
:chdir Wriggler
Ha nem könyvtárastul másoltad, akkor a síma
:load wriggler.com
-paranccsal mennie KELL!!!
De ha benyomtad a lemezt a masinába, akkor (ha nem vagy biztos a dolgodban) írd be, hogy:
:dir
Akkor kiírja, hogy mi is van pontosan a lemezen.
Ha ezek után sem megy, akkor ott valami nagy káosz van...:-))

problem child, Ork! (Oak, Endi, ahogy "teccik"...:-)

Nem értek 1et vele... Ez a "ló tuloldalára esés" tipikus esete, nem jó a gyereket a fűrdővízzel kiönteni... Igen is volt pár színvonalas Spectrum-átírat is, még ha az arány 10-ből 2 is csak kb.
Összesen úgy 1200-körül van a játékok száma, és ebből az "igazi" EP-s játék csak nagyon kevés... Viszont nem igaz, hogy a többi mind vacak... Volt, aki kultúráltan írt át játékot, (pl. az elején meg lehetett adni, hogy EP-s hangot, vagy Spectrum-os szeretnél, beállítások, vezérlés mind stimmelt, ill. alakítható, választható volt, grafika -ha nem is csodálatos- élvezhető, néhol szép volt, stb, stb...)
Mondom, lesarkítva igaz amit írtok!! De az ÖSSZES Spectrum-os átíratra nem igaz! Sok éjszakát játszottam át nem eredeti EP-s játékokkal, és veszett jól éreztem magam!:-)
De a "10-ből 8 elég silány" -arány sajnos stimmel...

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.05 0 0 378
teljesen igazad van! en is mindig az eredeti EP-s jatekokat kerestem, nem szerettem az atiratokat
nem is ertem, egy EP-s miert szorakozik ilyenekkel?
az en jatekaimat lattad? azok kihasznaljak az EP lehetosegeit
problem child Creative Commons License 2002.08.05 0 0 377
na hello,

86 ota van EP-m,ált iskben kezdtem programozni,basicnél megálltam,kis játékok,demok,stb.azóta szereztem még 2 EP-t.

ezt csak azért,hogy látni lehessen EP fan vagyok.

DE,most hogy újra nézem emulátoron a játékokat
katasztrófának tartom.ISZONYATOSAN IGÉNYTELENEK!és nem értem?hogy lehet,hogy egy 256 színt produkáló gépen a játékok 99%-a csak 2 színt használ?hogy lehet,hogy a játékok nagy része,olyan mintha be sem lenne fejezve?buta képfrissítés,villogó figurák,lassú animációk.C64-nek közel sincs ilyen tudása,mégis igényesebben írták meg a progikat.nem tudom,hogy mertek-e egyáltalán 2színű játékot kiadni.összehasonlítás:FRED ep-n és FRED játék C64-en.

egyetlen játékot találtam ami ep-hez méltó:BATMAN.
és miért nem lehetett így írni a többit?a sok szar átirat helyett?!hát igen a spektrumos átiratok egyszerűen visszataszítóak.

kérdés:tud valaki konkrétan EP-re írt játékokat ajámlani nekem?ami azért kihasználja a gép adottságait. kösz,

dano1972 Creative Commons License 2002.08.05 0 0 376
Halló, halló!
Szokásos jelentkezésem következik:
bill. fóliára rendeléseket leadni (dano@freemail.hu)!
Szakadt, használhatatlan fóliát keresek gyártási mintának.
NagyG Creative Commons License 2002.08.04 0 0 375
köszi ep128!

a probléma nálam továbbra is fennáll! Hálás lennék ha valaki egy amatőr szintjén elmondani mit csináljak, onnan hogy letöltöm a progit. elindítom az emut, és utána?

Ep128 Creative Commons License 2002.08.04 0 0 374
Szia(sztok)!

Az OLDALAMRÓL letölthető az említett játék (Wriggler)! (Ezt csak azért mondom, mert több verzió is keringett ebből (is) szanaszét, és nem mind szeret működni "csak úgy"...:-))
Ez MŰKÖDIK, az EP32-n, MOST PRÓBÁLTAM KI!!:-))
("Alapból" a Q-Q-O-P -gombokkal lehet mászkálni vele, de be lehet állítani bármit...)

Ez (is) egy olyan játék, amivel éjszakákat lehet átjátszani...:-))) Mert hogy a "gyári" kukac olyan helyekre mászkál, ahová (előbb-utóbb) te nem tudsz menni, (olyan gyorsan) tehát neked kell elevickélni a célig valahogyan...:-))
Ez nekem még nem sikerült... De nem adtam fel!! (Már vagy 10-éve nem...:-))))

NagyG Creative Commons License 2002.08.04 0 0 373
THX Sanyo!

Egy másik kérdés: sikerült beszereznem a játékot, de nem hajlandó elindulni. Biztos én vagyok béna, még csak most kezdtem ismerkedni az emukkal. Szóval, kimásoltam egy kislemezre, és a load"wriggler" vagy load wriggler.com parancsot kiadva elkezd gondolkodni, majd kiírja, hogy file not found.
Mit kéne csinálnom? Az ep32-t használom.

Sanyo Creative Commons License 2002.08.04 0 0 372
Wriggler, ha jol emlekszem. :)
Előzmény: NagyG (371)
NagyG Creative Commons License 2002.08.04 0 0 371
Üdvözlet Mindenkinek!

Egy ep-s játékot keresek, a nevét nem tudom, csak annyira emlékszem, hogy egy kukaccal voltam egy labirintus szerüségben, és egy másik kukacot kellett követni, vagy legalábbis kellett volna mert mindig eltünt. Tudna valaki segíteni?

yerico4 Creative Commons License 2002.08.01 0 0 370
Vagyon nékem a már emlegetett EP 128 alapgépem, csak a gép maga, semmi kiegészítő. Sajnos, helyhiányban vagyok (nem férek a Commodore-októl :-) ), ezért meg kell tőle válnom. Ha valakit érdekelne a dolog, akkor szóljon, és viheti. Kikiáltási ára 1000 Ft - ennyiért vettem.
A gép működik, tudtommal nincs gondja, billentyűzete rendben van, erre szokták mondani, hogy gyári állapot. Ja, a joy hiányzik róla.

Ha érdekel, dobjatok egy mailt a currentuser@mailbox.hu címre.

A gép Pécsen van, postai küldése nehézkesen oldható meg.

dano1972 Creative Commons License 2002.07.31 0 0 369
Khm, használt fólia? Senki? :-)
GÁBOR Creative Commons License 2002.07.30 0 0 368
ENTERPRISE kapcsolási rajz? Senki?
Ep128 Creative Commons License 2002.07.27 0 0 367
Megpróbálom kőrbeírni azért valahogy:
Szóval egy műanyag "pánt" fogja össze egyenlő távolságra egymástól (olyan egyenlő távolságra, mint a fólián a "csíkok") a tűket, amik valóban azok végül is... Sok kis hegyes érintkező, amit pont úgy kell bedugni, mint a fóliát, tehát ahol a fólián a "csíkok" érintkeznek, oda kell dugni (az érintkezők közé) a tűket is együtt, a két külön foglalatban a "pánt-nál" fogva.
(De veszett nehéz ezt így...:-) El tudod képzelni azért?:-)
Előzmény: Ep128 (366)
Ep128 Creative Commons License 2002.07.27 0 0 366
"Milyen csatit használtál? Azt írtad tűs. De milyen?"
Ha itt most a PC-bill -csatlakozására gondolsz, akkor igen, "tűs"...:-)
Ez olyan 2x1cm-es izé "L-alakban", és PONTOSAN oda csatlakozik, ahová a fólia. (Akár mellé is odafér, nekem is együtt vannak bedugva..:-) A rövidebbik része megy a csatlakozóba, és a hosszabbikra vannak forrasztva a szalagkábel-végek...(Ezért "L"-alakú...)
Nem tudom mi ennek a hivatalos neve, ezt én világ életben "tű-csatlakozóként" ismertem..:-)
A fólia hajlik, és így lehet bedugni a helyére az alaplaban, a tű meg (lévén nem hajlik) egy "L-betűt" formáz, hogy bedugható legyen, és a másik felére meg forrasztható legyen a kábelköteg...:-)
"Mert szükségem lenne olyanra, hogy az aljzatot ne kelljen átalakítani, de mégis tökéletesen tudjak csatlakozni rá."
Semmit sem kell átalakítani rajta, és tökéletesen csatlakozik! Csak amikor a gép-házat összecsukod, akkor nem kell eszelős erősen meghúzni a csavarokat, mert azzal a szalagkábelt nyírnád el, aminek ugye valahol ki kell jönnie a masinából. (Ha símán összecsavarozod, az pont jó.) Nekem pl. elöl jön ki a SPACE-nél, hogy lefuthasson "egy emelettel lejjebb" a PC-billentyűzet "tili-toli" fiókjáig, ami az asztallap alól jön ki.:-)
Előzmény: GÁBOR (363)
dano1972 Creative Commons License 2002.07.26 0 0 365
Szolgálati közlemény:

a fóliaigényeket hó végéig gyűjtöm be (utána is lehet majd, ha valaki akkor tér észhez...), azután körbejárok min. 3 céget és aug. folyamán itt a fórumban számolok be a fejleményekröl.

Árpád

dano1972 Creative Commons License 2002.07.26 0 0 364
Gábor! Maga egy ÚR! :-)
Köszönet a fotóért Endi nevében is!
Árpád
Előzmény: GÁBOR (362)
GÁBOR Creative Commons License 2002.07.25 0 0 363
Milyen csatit használtál? Azt írtad tűs. De milyen? Éppenhogy csak érintkezik vagy teljesen korrekt? Mert szükségem lenne olyanra, hogy az aljzatot ne kelljen átalakítani, de mégis tökéletesen tudjak csatlakozni rá.
Előzmény: Ep128 (326)
GÁBOR Creative Commons License 2002.07.25 0 0 362
folia: www.z80.hu/enterprise
Előzmény: Törölt nick (359)
GÁBOR Creative Commons License 2002.07.25 0 0 361
köszi várom! ha nektek nincs meg akkor senkinek! :) Egyébként két hét múlva, hétvégére beszéljünk meg egy összejövetelt. A vicc kedvéért akár találkozhatnánk a Fehérvári út 120 elött is :) bár szerintem ésszerübb volna a városba pl. Stex ház Baross u. - krt. sarok. vélemény? magnókat hozzátok :) Gondolom olyan időpont ugysem lesz ami mindenkinek jó de a távolabbról jövőkhöz próbáljunk igazodni úgyhogy pl. MrPrise véleményét várom az időponttal kapcsolatban. Péntek Szombat Vasárnap?
Előzmény: Ep128 (357)
dano1972 Creative Commons License 2002.07.25 0 0 360
Dehogynem érdekel, csak még nem volt érkezésem megcsinálni a kért rajzot...nem lehetne anélkül? =-)
Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.25 0 0 359
Ugy nezem, senkit se erdekel a tokeletes foliajavito modszerem... :)
dano1972 Creative Commons License 2002.07.25 0 0 358
Hali

közeledik a hó vége, kérem, hogy bill. fólia igényeiteket közöljétek:
dano@freemail.hu .
Egyelôre csak a statisztika miatt kell a mennyiség, hogy tudjak árajánlatot kérni. Halott fóliát keresek mintának!

Árpád
(Két hete, szombaton a Keleti melletti bolhapiacon vettem egy német EP-t, csak gép+cartridge, de hibátlan állapotban. 1000 HUF volt...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!