Keresés

Részletes keresés

Evicke Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4290

"Tepertő, szalonna, zsíros hús alapból jó." -ezt írod. De ha nem jók a magkenyerek, akkor ezek mivel ehetők?

zöldséggel. nyers, főtt, párolt.

ez a paleó ugyanis.

 

Mégis miből érdemes kenyeret sütni ami paleósabb a paleósnál? Bármit hajlandó vagyok kipróbálni csak adjatok ötletet, mert kenyérfüggő voltam... :-)

 

szerinted nem volt mindenki kenyér- vagy tejtermékfüggő, meg ette köretnek a tésztát, krumplit, mielőtt paleózni kezdett? ez volt a nyugati táp, amit leváltottunk a paleóval. vagy-vagy. 

le kell szokni a kenyérről, mert nincs egészséges alternatívája.

fejben dől el, ahogy mondani szokták.

 

Előzmény: Bonka02 (4286)
H_G Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4289

A kókusztejporok nagyon különböznek! Nekem most olyan van (Naturganik, a Margit krt.-i boltból, eredetileg pedig Vietnamból) aminek egyetlen összetevője a kókusztej. Mondjuk, csomósodik is rendesen.

 

Persze a tetra-dobozosok jobbak és a fém konzervdobozosak még annál is, de a port sokkal könnyebb kezelni és adagolni, pláne melegben.

 

Előzmény: Evicke (4285)
H_G Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4288

"Pl. a szalonnát nem tudom elképzelni nyers zöldségekkel."

 

Pedig lehet, pl. kígyóuborka-darab köré csavarni, paprikaszeletre fektetni.

Előzmény: Bonka02 (4286)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4287

Köszi sz332, kiindulási pontnak nagyon jó. Utána nézek. :)

 

Előzmény: sz332 (4282)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4286

Fizetem a TB-t. :-)

De tényleg, már hónapok óta nem jövök rá, hogy mit nem bírok, ezért gondoltam már a vitaminokra is, mint adalékhordozók, mert ezekből többfélét is szedek.

De hallgatva a jó tanácsra, most leraktam a xilitet egy időre, és próbálom a kókusztejport is kiváltani.

Utána nézek annak az elvonásos diétának is, amit lentebb írtatok.

 

"Tepertő, szalonna, zsíros hús alapból jó." -ezt írod. De ha nem jók a magkenyerek, akkor ezek mivel ehetők?

Pl. a szalonnát nem tudom elképzelni nyers zöldségekkel.

Mégis miből érdemes kenyeret sütni ami paleósabb a paleósnál? Bármit hajlandó vagyok kipróbálni csak adjatok ötletet, mert kenyérfüggő voltam... :-)

 

Almaecetet ismeritek mint meszesedés oldó? Valaki ezt ajánlotta, de nem írta meg, hogy hogyan kellene alkalmazni.

Sajnos az én drága nagymamámmal már kihaltak ezek a bölcsességek a családból... :)

 

Előzmény: H_G (4283)
Evicke Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4285

kókusztejport nem annyira kéne, erősen feldolgozott cucc, van, amelyikben vmilyen tejszármazék(!) is van. tiszta kókusztejjel jobban jársz, Real Thai és Cocomas márkákban nincs semmilyen adalék, meg asszem, a DM-ben kaphatóban sem.

Előzmény: Bonka02 (4281)
sz332 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4284

Hogy pontosan legyünk. Van az ételallergia és az étel intolerancia vizsgálat. A hivatalos vélemény alapján az étel allergia perdöntő jellegű, míg az ételintolerancia (igg) tesztek általános

megítélése kérdéses. A pubmed-et olvasgatva azért az a tapasztalat, hogy ha elhagyja azokat az ételeket, amikre bejelzett az intolerancia teszt, akkor javulni szokott a betegek állapota.

A gond akkor van, amikor a 200-ból 185-re bejelez, de azt inkább úgy kellene értelmezni, hogy a szervezetben valami komoly megborulás van. Ez a paleosok szerint az áteresztő bél okozza,

amit megfelelő étrenddel és étrendkiegészítők alkalmazásával meg lehet szüntetni. Egyébként az áteresztő bélre egy egyszerű teszt is létezik már kint az usa-ban, hozzánk még nem jutott

el.

Előzmény: H_G (4283)
H_G Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4283

"Hihetetlen, nem is minősítem szegényt..."

 

Pedig neki van igaza. A hivatalos ételallergia-vizsgálatnál sokkal többet ér, ha te magad szép fokozatosan kikisérletezed otthon, mivel van baj és mivel nincs, azokból amiket tényleg enni szoktál.

 

 

Előzmény: Bonka02 (4281)
sz332 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4282

Kókusztejporos xilites kávénál 3 dolog okozhat problémát:

 

- xilit: elég sok ember puffad tőle, próbáld inkább az eritritet

- kókusztej: attól nekem konkrétan görcsöl a hasam

- kávé

 

A low-fodmap lényegében olyan, hogy kivesz az étrendből mindent, amit nehéz megemészteni (elég sok minden van), 8 hétig tartani kell, majd nagyon kis mennyiségekben visszaadagolni, hogy megtudd a toleranciád mértékét.

Előzmény: Bonka02 (4281)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4281

Erről a fodmap-ról még nem hallottam.

Akartam menni már ételallergia vizsgálatra, de a háziorvosom azt mondta, hogy túl drága, tapasztaljam ki magam, mire vagyok allergiás.

Hihetetlen, nem is minősítem szegényt...

A környékünkön nincsen ilyen vizsgálat talán csak csak maszek alapon, ezért is kísérletezgetek egyenlőre.

Ha reggel megiszok egy gyenge kókusztejporos kávét xilittel, már attól is felpuffadok, fáj a gyomrom.

Így már a kávéra meg a xilitre is gondoltam. A kávét nem tudom lerakni, a xilitet könnyebben, így ez lesz a következő kísérletem, hogy hogy viselkedek belülről xilit nélkül. Erről a Danon actívia jut eszembe Shakirával, nagyon viccesnek tartom... :-)

Előzmény: sz332 (4279)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4280

Kenyeret akkor eszek, ha tepertőt vagy kolbászfélét eszek, azaz nincs időm a reggeli főzöcskézésre, vagy este túl fáradt vagyok. Nem eszek sokat belőle, bár lehet benne valami, hogy ez is hizlal.

Tepertőféléket is ritkán eszek, pont azért, hogy fogyjak, de egyenlőre stagnálok. De nem vagyok kétségbe esve, mert csak kb. 10-12 kg van rajtam. De muszáj ezt is leadni, mert alig bírom a lépcsőzést. A vérkeringésen is javítani kellene, gyakran belilulnak a körmeim. Talán a fejzúgást is vérkeringési elégtelenség okozza (ezt olvastam valahol). A Szendi gyógyulástörténeteinél olvastam, hogy a paleó az ilyen "belilulgatásokra" is jó. Csak minden idő kérdése. :-)

A nyers zöldségekkel sajnos nagyon hadilábon állok... talán a mártogatósokat tudnám elképzelni, majd nézek valami jó receptet, köszi az ötletet.

Előzmény: Evicke (4278)
sz332 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4279

Akkor viszont simán lehet valamilyen ételintolerancia a háttérben. Egy kivizsgáltatást végigtolnék a biztonság kedvéért. Ha puffadsz, akkor valamilyen fodmap-et eszel, amit nem tudsz megemészteni,

lehet, hogy a paleo helyett/mellett a low-fodmap étrend lenne a megfelelő.

Előzmény: Bonka02 (4276)
Evicke Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4278

kenyeret muszáj enned?? azt elkészíteni bizony sok idő, viszont legalább tök felesleges. sőt, káros naponta ilyeneket enni. 

én a helyedben teljesen elfelejteném egy darabig a magokat, magliszteket, mert simán okozhatnak emésztési és felszívódási  zavart, a bennük lévő sok Omega6 meg mindenféle gyulladást. de legalábbis Omega3 halolajjal ellensúlyozni kell, mert a nem legelő állatok húsában és a tojásban is sok az Omega 6.

nem írod, mennyi nyers zöldséget eszel, de az is erősen ajánlatos, legalábbis többet, mint főttből. 

a nyersben benne vannak a vitaminok mellett az enzimek, amik a vele elfogyasztott kaja emésztését is segíti.

a fogyásnak se kedveznek a kenyerek, ellenkezőleg.

C-vitamin szerintem nem okozhat ilyen panaszokat.

Előzmény: Bonka02 (4276)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4277

Az jó, ha segített neked és jobban vagy.

Hogy miért tart sokáig a főzés? Reggeli meleg volt, ebédre főztem csirkepaprikást brokkolival, utána holnapra lecsót kolbásszal, de a kenyeret is én sütöm magokból. Édesség is gyakran van. Emellett a család válogatósabbjainak külön kell főznöm valamit...sajnos nem ritkán...

Na ezért. :-) Ezerrel pörög az agyam, hogy mindenkit olyannal tudjak megetetni, amit meg is eszik.

Szerencsére szabin vagyok, van most bőven időm, ezért tudok gyakrabban veletek is lenni.

Szép napot nektek! :-)

 

Előzmény: sz332 (4274)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4276

Persze, nekem is ilyen egyszerű lenne ha csak egyedül lennék. :-)

Mitől lehet az, hogy december óta glutén és tejmentes vagyok, tavasz óta paleózok is, mégis fáj a gyomrom, puffad.

Beszedtem pár doboz probiotikumot is, az se segített. Vitaminok is okozhatják esetleg, pl. C-vitamin?

Meg fájdalmas csomók vannak az izmaimban. Háziorvos már rosszul van ha meglát. :-)

Fogyni se fogyok, talán a B-komplextől vagy a sok gyümölcstől. A gyomromtól és a fejzúgástól eltekintve mindenben van már javulás. Pl. a sípcsontjaim már nem fájnak annyira, mint ezelőtt fél évvel. Mintha a Szendinél olvastam volna, hogy ez a D-vitamin hiány miatt volt.

Most csirkepaprikás a menü főtt brokkolival. Csak beindul a fogyás is egyszer... :-)

Előzmény: Evicke (4273)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 4275

 

Jó, ebben igazad van :).

 

Előzmény: Evicke (4251)
sz332 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 4274

Javasolnám a jógát, és/vagy autogén tréninget... nekem nagyon sokat segített.

Előzmény: Bonka02 (4272)
Evicke Creative Commons License 2014.08.11 0 0 4273

ezt nem értem, én meg alig vagyok a konyhában...

minden kajám max. félórás. na jó, egy pörköltnek több kell, de addig összerakok 3-féle salátát meg párolok 2-féle zöldséget. és mindezt akár 2-3 napig ehetem, csak a mennyiségtől függ.

és nem is kell mindig főzni, akár 1 teljes napot ki lehet hagyni, ha pl. füstölt hús, sonka mellé nyers zöldséget vagy ecetes salátát eszel. vagy hogy ne mindig hús legyen, egy rántotta káposztasalátával vagy akár nyers uborkával, jégsalátával - ez több 10 percnél...?

Előzmény: Bonka02 (4272)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 4272

Nem tudom még biztosan mi okozza ezeket, de meg fogom figyelni. Paprikát keveset használok.

A ketogént nem akarom csinálni, nekem a paleóra való átállás is nehéz volt. Ha nem csinálok valami kaját, nincs mit enni, így minden délután órákig a konyha rabja vagyok, hogy meglegyen a reggelitől a vacsoráig minden.

Fél ötkor kelek, hogy minden meglegyen mire munkába megyek. Nem tudom meddig fogom bírni, de a teljes gyógyulás a cél, ez ad hozzá erőt.

Az éjszakai remegés, légszomj, szívdobogás az éjszakai pánikbetegség jellemző tünete. Nekem is volt mikor már nagyon rosszul voltam a fizikai testemben. Az emelt dózisú vitaminok hoztak helyre.

Amit én szedtem: B-komplex, Mg, C-vitamin, Omega 3, Multivitaminok, Nervenflege. Ez így együtt irtó jó volt. Pár hónap alatt rendbe rakott, nem kellett hozzá Pszichiátria... :)

 

Előzmény: sz332 (4269)
Ónix2013 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 4271

A ketogén nekem sem szimpi, de gondolom aki ezt elkezdi már sok diétán túl van. Én is kipróbáltam egy csomó fogyókúrát ami következtében sikerült 30 kg-ot magamra pakolni. A paleo (nem a ketogén) az első amivel tartós eredményt értem el négy hónap alatt ment le 10 kg úgy, hogy a szinte teljesen betartottam mindent, kivéve napi 2 x fél dl tej a kávémba. Egyéb bűnöm az aszalt gyümölcsök és az olajos magvak, - amivel kompenzáltam az eddigi CH és édesség függőségemet - kissé nagy mennyiségben tömtem magamba. Mellékhatásként elmúltak vándorló ízületi problémáim, meg hogy minden éjjel 2 körül pörgő pulzussal levegőért kapkodva ébredtem. Most, hogy jött a nyár és kicsit elszaladtam a gyümölcsökkel és néhány családi ebéden csak ezt a kicsit és a fogyás megállt.  De már újrakezdtem. Mától. Tanácsotokat szeretném kérni, konkrétan milyen vitaminokat ajánlotok. Ti mit szedtek?

Előzmény: Evicke (4270)
Evicke Creative Commons License 2014.08.11 0 0 4270

a ketogén a legtöbb esetben nem indokolt, de ha valaki mégis ezt választja, lehet ésszel is:
http://paleovital.hu/?p=23484

Előzmény: Ónix2013 (4252)
sz332 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 4269

Esetleg a paprika nem okozhat ilyen tüneteket? Ha csak sima rizst eszel, attól is van bajod?

Előzmény: Bonka02 (4268)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 4268

Szia, ma újra kipróbáltam. Rakott karfiol, kivételesen rizzsel. Nem volt sok, de ami utána jött, az brutál.

A szívem ki akart szakadni, a gyomromban megint szaladgált az ideg. Ez lenne az inzulinrezisztencia egyik tünete?

Egyébként ez volt az egyik fő gondom a paleó előtt. Paleó alatt javult, és most kisebb bűnözések után intenzíven próbálkozik újra. Ez is azt jelenti, hogy a paleó nekem jó, bár fogalmam sincs milyen folyamatok zajlanak bennem.

Érdekesnek találom az egészet. Figyelni kell testünk jelzéseit, abból lehet a legtöbbet tanulni. :)

Előzmény: Evicke (4263)
sz332 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 4267

Ami viszont nem tetszett, az a 2500 kcal energiabeviteli ajánlás. Egy érdekesség: 1900-ban ökölvívásban a nehézsúly 71 kiló fölött volt, és nem is volt már más fölötte, míg ma 81 kiló fölött van,

és még van a szupernehézsúly, ami 91 kiló fölött van. Egyszerűen 100 éve egyszerűen vékonyabbak voltak az emberek...

sz332 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 4266

Nekem tetszett, egészen korrekt módon mutatta be a Paleo-t az előadásban. A végén van vitatkozás is, az is érdekes volt, de hallgattam volna még...

Előzmény: Evicke (4265)
Evicke Creative Commons License 2014.08.10 0 0 4265

erre most kéne valamit mondani? :-D

egy béna megélhetési firkász zagyvaságai, rég lejárt lemez, 1 percet se érdemel.

Előzmény: sz332 (4264)
sz332 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 4264
Evicke Creative Commons License 2014.08.09 0 0 4263

hát pedig ez igen kis eltérés, kb. semmit nem jelent egy kis rizs. mondjuk 10 deka már megnyomja a vércukorszintet, de szívritmuszavart meg ilyen gyomorizéket nem szokott okozni...

 főleg ha csak tavasz óta csinálod, el se szoktál még igazán a szénhidráttól...

 

itt nincsenek hangulatjelek.

Előzmény: Bonka02 (4262)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 4262

Az imént érdekes tapasztalatot gyűjtöttem.

Csak kicsit tértem el a paleótól, ettem egy kis rizst.

Pár perc múlva a szívem ezerrel vert, és a gyomromban elkezdett cikázni az ideg.

Azt hiszem ez se normális... :) Még van mit tanulni, kitapasztalni.

Előzmény: Bonka02 (4261)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 4261

Nagyon jó kis vicces szmájlikat szúrtam az első mondatom végére, kár, hogy itt nem jelenik meg.

Itt hol találhatom meg a hangulatjeleket, ha használni akarom?

Előzmény: Bonka02 (4260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!