Keresés

Részletes keresés

Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1686
nem a tanítás miatt kell, hanem ahhoz hogy bizonyos karakterekkel beszélni tudj.
Előzmény: kerdojel (1681)
_midnite Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1685

 

Na jó, de abban a hsz-ben csak annyit mondtam, hogy szerintem nem éri meg levenni a sebkötözést 0-ra.

 

Az a 15 pont mondjuk marksmanshipre nem ér annyit, hogy sebesülés esetén plusz egy zsoldos kiessen a harcból (mert kötözi a sebet).

 

Ez a 0 egyébként annyira zavar, hogy mindenkinek, akinek nullás medical-ja van, beírtam 1-et, hogy tudjanak tanulni.

(pl. Buzz, Bubba, Gasket)

Előzmény: kerdojel (1679)
_midnite Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1684

Akkor még nem próbáltad a késdobálást:) A legbrutálabb szvsz az éjjellátás/késdobálás combó.

 

 

Este dobáláshoz nem szükséges throwing, csak egy jobb dexterity :)

 

 

 

Az autoweapons/night ops-t azért szeretem, mert

- a night ops a legtáposabb egyértelműen

- az autoweapons jelent annyit, hogy egy 5ös sorozatból 3 helyett mind az 5 talál, ez a játék végén egy sorozat=1 szürke, kábé megduplázza a gyilkolási sebességet :)

(persze aláírom, hogy az autoweapons a játék elején nem hasznos, ott jobb a throwing/ambidexterous)

Előzmény: kerdojel (1682)
kerdojel Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1683
(Conrad meg Barry meg magyar. Bár egyiken sem hallani)

Buuudapest!!!:D
Előzmény: _midnite (1672)
kerdojel Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1682
valójában ami alapján érdemes válogatni az valószínűleg a két tulajdonság. aminek értelme van az a h2h, esetleg a knifing, aztán az ambidex, a tetőről lövöldözés, a lopakodás és az éjjellátás. a többi szerintem nem fontos.


Akkor még nem próbáltad a késdobálást:) A legbrutálabb szvsz az éjjellátás/késdobálás combó.
Előzmény: Joranne_Sutt (1664)
kerdojel Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1681
Annyiból jó 40-re felhúzni a leadershipet, hogy a custom mercemnek jobb dolga is van annál, hogy tanítással verje el az idejét. Ugyanez érvényes szerelésre is.
Előzmény: Joranne_Sutt (1664)
kerdojel Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1680
Szerelés, zárnyitás, késdobálás másodlagos segítője.
Előzmény: Joranne_Sutt (1662)
kerdojel Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1679
Egyszemélyes játéknál igaz. Node én csapatban gondolkodok, és sokkal jobb csapatot alkot 4, a egy-egy képzettségben kiugró, másban gyenge karakter, mint 4 átlagos.
Előzmény: _midnite (1655)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1678

köszi ez most jól jött

 

 

a fórum is hasznos :)

 

 

 

te egyébként nem miskolci vagy véletlenül? ha igen, nemtod hogy lehet most odajutni a sztájk miatt?

 

 

vonattal tuti nem.

Busz a stadionoktól egri átszállással...

 

De mivel az nagyhalál, ezért én is gőzerővel próbálok kocsit felhajtani magamnak :(

Előzmény: Joranne_Sutt (1676)
Dohi Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1677
konkrétan?

passz, reg volt.

jó, de minek a magas health érték? :) ne hagyd hogy meglőjenek, osztjónapot.

nem szoktam, de akkor is hulyen nez ki, ha rovid az a csik :)
Előzmény: _midnite (1667)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1676
köszi ez most jól jött, épp üresjárat van a cégnél.

off

te egyébként nem miskolci vagy véletlenül? ha igen, nemtod hogy lehet most odajutni a sztájk miatt?
Előzmény: _midnite (1675)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1675
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1674

conrad nemtom most hogy ki,

 

 

Alma katonai bázisán van, a királynőnek dolgozó zsoldos, kiképző.

 

Ötödik szintű alap helyzetben, teaching és autoweapons specializációja van, a képességpontjai elég jól el vannak osztva.

Naponta 3500$ba kerül, ami elég drága, de ez akkor sem megy feljebb, ha már 10. szintű lesz, és így viszont behozza az árát.

 

 

barry vezetékneve (unger) eleve magyart jelent

 

Van egy Unger Béla nevű kaszkadőr is :)

Előzmény: Joranne_Sutt (1673)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1673
conrad nemtom most hogy ki, barry vezetékneve (unger) eleve magyart jelent. talán románul. :) (vagy ungur , passz).

ha eleget játszottam már a játékkal és ráéreztem akkor lehet h. kipróbálok ilyen mókát, de addig nem. az egyetlen szadista játék, amit élveztem anno, az az advanced civilizations nevű volt.
Előzmény: _midnite (1672)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1672

 

amúgy az azé mekkora flash már, hogy román a főellenség :))

 

 

Hát öregem, ez bizony lol :)

(Conrad meg Barry meg magyar. Bár egyiken sem hallani)

 

 

 

 

ironmant nem játszom. :)

 

Pedig jó az!

 

Még az easy+ironman is jobb, mint egy hard mentéssel! Sokkal izgalmasabb úgy a csata, hogy nem lehet visszatölteni :)

 

Meg lesz értelme a sok életerőnek, a regen booster injekciónak, a kórháznak, az automata fegyvereknek, és a zsoldosok életbiztosításának...

Előzmény: Joranne_Sutt (1671)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1671
ironmant nem játszom. :)

amúgy az azé mekkora flash már, hogy román a főellenség :))
Előzmény: _midnite (1670)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1670

 

na jó, de azért nincs olyan csata, ahol nem szívsz be egy-két skúlót.

 

Legalábbis ironman-en :)

Előzmény: Joranne_Sutt (1668)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1669
na a lassabban fárad az egy jó ok.
Előzmény: _midnite (1666)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1668
jó, de minek a magas health érték? :) ne hagyd hogy meglőjenek, osztjónapot.
Előzmény: Dohi (1665)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1667

de a custom merc 40-es ldr-je nem mindenhova volt eleg.

 

 

konkrétan?

Előzmény: Dohi (1665)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1666

>>>aminek értelme van az a h2h, esetleg a knifing, aztán az ambidex, a tetőről

>>>lövöldözés, a lopakodás és az éjjellátás. a többi szerintem nem fontos.

 

 

szerintem a night ops mindennél jobb.

 

utána nekem az autoweapons jön a sorban.

 

 

 

>>>>>>1. a health a legnehezebben fejleszthető stat a játékban, csak súlyos sélülés >>>>>>'véreztetésével' lehet szerezni, illetve Wolf tudja tanítani nagyon lassan
>>>
>>>jó, de miért kéne növelni? :)

 

 

Több sebzést bír, gyorsabban gyógyul, és ami a lényeg: lassabban fárad...

Előzmény: Joranne_Sutt (1664)
Dohi Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1665
jó, de miért kéne növelni? :)

minel nagyobb a health erteke, annal tobb hp-t kapsz.

a leadership meg epp lehet tobb, akkor meggyozobb vagy egyeb helyzetekben is. conradra a nagy arcaval semmi szuksegem nem volt, de a custom merc 40-es ldr-je nem mindenhova volt eleg.
Előzmény: Joranne_Sutt (1664)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1664
1. a health a legnehezebben fejleszthető stat a játékban, csak súlyos sélülés 'véreztetésével' lehet szerezni, illetve Wolf tudja tanítani nagyon lassan

jó, de miért kéne növelni? :)

2. a leadership 40 körülre nagyon gyorsan fejlődik, annál több meg sehol sem szükséges (csak Conrad felvételéhez)

igen, ezen töprengtem, hogy fontos e, a játék végéig nem mentem még el. erre kár volt akkor ráadni, de igazából nem osztott - szorzott, mehetett volna a healthra helyette max.

Szerintem van, mert a 'master of none' érték teljesen elegendő milicia képzéshez/fegyver javításhoz/sebkötözéshez.

milíciát képezni és fegyvert javítani nem a harcoló embereimet használom, mert ez sok idő. sebkötözéshez te mondtad, hogy nem kell komoly érték, vagyis lényegében mindenki tud.

Barry tényleg egy aranybánya, de én robbantót is szimpátia alapján választok :)
Így Fidel/Red kiütéssel nyer.


jaj :)

valójában ami alapján érdemes válogatni az valószínűleg a két tulajdonság. aminek értelme van az a h2h, esetleg a knifing, aztán az ambidex, a tetőről lövöldözés, a lopakodás és az éjjellátás. a többi szerintem nem fontos.
Előzmény: _midnite (1663)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1663

1) agility
2) wisdom
3) strength (h2h-hoz)
4) leadership sem árt (npckkel beszélgetéshez kell valaki akinek magas)
5) dexterity
6) health

 

 

Nálam ez úgy van, hogy:

 

1. health

2. agility

3. wisdom

4. strength

5. dexterity

6. leadership

 

 

1. a health a legnehezebben fejleszthető stat a játékban, csak súlyos sélülés 'véreztetésével' lehet szerezni, illetve Wolf tudja tanítani nagyon lassan

2. a leadership 40 körülre nagyon gyorsan fejlődik, annál több meg sehol sem szükséges (csak Conrad felvételéhez)

 

 

 

szóval a jack of all trades but master of none karaktereknek szerintem semmi értelme. :)

 

 

Szerintem van, mert a 'master of none' érték teljesen elegendő milicia képzéshez/fegyver javításhoz/sebkötözéshez.

 

Wolf + főkarakter kettőssel végigvittem a játékot (és az UB-t) mentés nélkül...

 

Kevesebb karakternek kevesebb fullextrás fegyver/páncél kell!

(10 embernél már nem jut mindnekinek méhpempős spectra :D)

 

 

 

EXP- Barry

 

Barry tényleg egy aranybánya, de én robbantót is szimpátia alapján választok :)

Így Fidel/Red kiütéssel nyer.

 

 

 

monyuk a dexterity-t nem tudom mire jó pontosan.

 

 

- közelharci támadás találati esélye

- kés és kézigránát találati esélye

- lopakodásnál a zajcsapás esélyét csökkenti

- 'dodge'* módosító

 

 

 

 

*ha egy ellenfél

- mozog

- lát téged

- még nincs célra tartva a fegyver

akkor van egy esélye, hogy nem találod el. Ugyanezt a te karaktered is csinálja.

Szóval statisztikailag alacsony dex esetén többször találnak el, és kevesebbszer találsz, mint magas esetén.

A program ezzel jelképezi, hogy lassú a reakcióidő, és az ellenek mondjuk van ideje lebukni.

Megfigyelhető, hogy az alacsony DEX-es húshegyeket (Bubba, Bull, Steroid) gyakrabban találják el, mint a magas dex-es embereket.

 

Ezt a hatást a zsoldos szintje kiegensúlyozza (10.szinten pl. nincs különbség DEX miatt, mindenképp a legjobb módosítókat kapod)

Előzmény: Joranne_Sutt (1659)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1662
monyuk a dexterity-t nem tudom mire jó pontosan.
Előzmény: Joranne_Sutt (1661)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1661
egyébként wolfra visszatérve:

ebéd közben gondolkodtam, és valójában ami igaz a cust mercre az igaz a többire is. :)
az ár / érték arány szempontjából igazából az a fontos, hogy az agility és wisdom legyen magas. a MRK fejlődik gyorsan, másodlagos a strength és a dexterity. a spec tulajdonságok egyáltalán nem fontosak.

MED- általában van.
EXP- Barry
MECH- dimitri (ingyen), gasket (merc)

szóval a jack of all trades but master of none karaktereknek szerintem semmi értelme. :)
Előzmény: _midnite (1649)
Dohi Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1660
en ket, max. harom fos csapatokkal szoktam nyomulni, azokbol is max. 2-3 van, de mint emlitettem, a vegere mar annyi a penzem, mint a szemet, igy a fovarosba siman vagy 2 tucat zsoldossal mentem elso alkalommal. nem feltem a tulerotol, csak belefert a koltsegvetesbe, es igy ha rovid idore is, de kiprobaltam egy csomo karaktert :)

fox: olcsó, med magas, és ambidextrous, tud két fegyvert egyszerre használni

azt kihagytad, hogy neki van a legszebb hangja :D
Előzmény: _midnite (1647)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1659
általában igyekszem nem meglövetni magam. ha meg mégis, ennyit kibírok. vannak fontosabb tulajdonságok

1) agility
2) wisdom
3) strength (h2h-hoz)
4) leadership sem árt (npckkel beszélgetéshez kell valaki akinek magas)
5) dexterity
6) health

MRK-t nem akartam 50 alá vinni, az mégis nyűgös. monnyuk drassen airportot egyedül írtotta ki a cust merc, mert csak ő tudott befutni a jobb őrbódé mögé. persze a pilótán kívül a többi anyaszomorító ott tobzódott, körönként lőttem le egyet kilépve a bódé mögül. ezen fejlődött szerintem 4-5 MRK pontot önmagában. :)
Előzmény: _midnite (1657)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1658
de az egyik legjobb vásár a játékban, mindenre alkalmas és nincs gyenge pontja.

experten 30 ezerből vagy őt veszem fel és még valakit, vagy 3 olcsóbbat. (talán négyet is lehet, ha a legolcsóbb 4 embert veszem fel, de azok nem voltak szimpatikusak).

milicia képzésre a Biff-Flo párost szoktam felvenni, meg ugy Ira és egy lázadó (áldalában Dimitri), ez általában elég, főleg, hogy a harcoló csapatokban is mindig van valaki teaching-gel.

dimitri és gasket nálam javít. ha nem, akkor meg mechet tanul. ezen kívül van ugye 5 merc + ira, ezek a milícia képzők.

Azért Razort nézd meg még egyszer.

nem szimpatikus, nem fogom használni. :)

Egyébként meg fogsz lepődni, hogy Spider mennyi pénzt fog elvinni magas szinten :)

gondolom, de a stealth és night ops tulajdonság is jól jöhet. akkor már lesz pénz rá amúgy is.
Előzmény: _midnite (1654)
_midnite Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1657

 

A nullás sebkötözés mindenképp hátráltat.

 

- ha nincs mellette senki, akkor elvérzik

- ha van, és elkezdi kötözni, akkor egy ember helyett kettő esik ki

 

Részemről inkább leveszem a marksmanship-et 15-el, és megmarad a 30 med...

Előzmény: Joranne_Sutt (1656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!