Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98284

És mi lesz a dréncsővel összeszedett vízzel? Szivattyúzni kell, állandóan. Lehet olyasmivel próbálkozni, hogy a lejtő felöli oldalon a ház alapozási síkja alatt keresztbe egy szikkasztó réteg szerűséget kiásni, amiből a víz gravitációsan tovább folyik a felszínen lefele. Azonban a talaj jellegétől függően mindig van depressziós görbe. Annyival kell lemenni az alapozási sík alá, hogy az alap a depressziós görbe fölött legyen. Ehhez talajmechanika kell, laborvizsgálatokkal. Házilag szinte biztos, hogy nem fog sikerülni. Amennyiben a szikkasztó működik, kérdés, hogy mennyi vizet szed össze. További kérdés, hogy mi lesz az összeszedett vízzel? A lejjebb levő telektulajdonosok kertjéből meg hiányozni fog, balhé viszont lesz. Vízzáró vakolat csak akkor lesz jó, ha a teljes belső felületre fölkerül. A kívül helyenként magasabb talajszint miatt még a kapilláris hatás nélkül is fölmegy a padlásig. Csak a szárító vakolat és a hegy felőli oldalakon szivárgó használ.

Előzmény: ex-bus (98282)
bacardi07 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98283

Sziasztok

 

Adott egy 4*4méteres szenyvíz akna,középen egy válaszfallal.Valamilyen tető kellene rá.Javasolták nekem a vasbeton födém gerendás megoldást.Szerintetek jó megoldás volna? 

ex-bus Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98282

Aha. Meg olvastam vízzáró vakolatot is.. De egyelőre csak látatlanban okoskodok, még nem láttuk a házat, így azt se tudom, miből van ez az alsó rész..

Amúgy az nagy hülyeség lenne, ha körben, ahol földben van, talajfúróval lukakat fúrni, és függőlegesen dréncsöveket rakni? Így azokban gyűlhetne a víz.. ?  Akár kifúrkált PVC csövek..

Előzmény: eekeili (98280)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98281

Az emeletre fölmegy a víz? (kapilláris) Általában ha alulra vízzáró izét (fólia vagy más) tesznek akkor a víz följebb megy és ott jön ki. Van ú.n. szárító vakolat (LB Knauf-nak is van), azok a legjobbak. Akkor nem megy föl a piszok (víz)

Előzmény: eekeili (98280)
eekeili Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98280

  Ez csak félig pince,   olyan szuterén féleség !

 Olyanra használni ahol a nedvesség nem probléma.

 

 Műszakilag  megoldható a vizesedés csökkentése.

 

 1. körülásni és  kívülről   a falra vízszigetelést tenni.... hatalmas munka, hatalmas költség.

   2. belülre un.  pórusos vakolattal védekezni a vizesedés ellen. lényegesen olcsóbb, de nem tökéletes.

Előzmény: ex-bus (98279)
ex-bus Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98279

Üdv, újabb jelölt:

 

 

A pince rész vizesedesevel lehet mit kezdeni értelmes áron? Ez a duzzadóhabos megoldás jó lehet? Képek alapján a felső rész az jónak tűnik.

akockaska Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98278

Távhő, így van. Így ahhoz természetesen nem is nyúlnánk.

Előzmény: zöldeskékek (98277)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98277

 

 

 A fűtés ezek szerint központi  vagy távfűtés !!

Előzmény: akockaska (98270)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98276

 

 

 

Nitro hígitóval probáld meg ellenőrizni. Az kb. minden festéket old, kivéve a jól felvitt PU-t és porfestést.  " 

 

 

A megszáradt festéket a nitróhígitó sem oldja. megszáradt szerves oldószeres festékeket  /  lakkbenzines, szintetikus vagy nitró higítós / csak a kromofág oldja.

 

 

 Szvsz az égetés a legjobb, hogy festék vagy horgany.

 

 Amúgy  kb.  40 éve tökéletes   horganyzott acéltömeg árút készítenek.

 

   60 - 80  -90  éve elég szart gyártottak.

 Korábban a horganyzott esőcsatorna,   más  épület bádog,  kerítés  20 év alatt átrozsdásodott,  30 év alatt semmivé vált, de a maiak tartósak.

 

 

 Anno én még festegettem esőcsatornát  un. Orkán festékkel . Az egy nitrós alapozást nem igénylő festés. Így a  30 év helyett nyetem   + 10 évet.

  A  20 éve felrakott bádogos szerkezeteim viszont még tökéletesek... nem kell mázolni !!

Előzmény: sr1 (98275)
sr1 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98275

Nitro hígitóval probáld meg ellenőrizni. Az kb. minden festéket old, kivéve a jól felvitt PU-t és porfestést.

Horganyzott felülettekkel a következő helyzet:

Ha frissen horganyzott felület megázik, vagy hidegbe van tárolva és kondezvíz alakul ki, akkor nem tud megszáradni és megjelenik fehérrozsda. Ebben az esetben a fémfelület, viszonylag gyorsan át fog rozsádosni. 

Ennek a tipikus példája az, amikor a frissen horganyzott lemezeket télen egy nedves  raktarba egymáson tárolják. Megemeled a felső lemezt, megnézed a fonákját, ha fehér szinű foltok vannak rajta, azt ott kell hagyni.  

Ha megszárad, akkor a felületen megjelenik a cinkpatina. A cinkpatina a levegő nedvessége függvényében 3-10 nap alatt kiakul, utánna nem jelenik meg a fehérrozsda. Azaz legalább ennyi ideig kell egy fedett és lehetőleg száraz helyen tárolni a horganyzás után. 

 

 

 

Előzmény: kaposznyak (98272)
kaposznyak Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98274

Köszönöm!

6 hónapos a cucc...

Előzmény: Töck Jenő (98273)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98273

A horganyzás sem tart örökké. Ilyen kérdéssel sem találkoztam még, de azt gondolom, hogy a horgany az fém és nem ég, a festék meg ég, erősen füstölve. Ki lehet próbálni, ha nincs jobb módszer.

Előzmény: kaposznyak (98272)
kaposznyak Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98272

Sziasztok.

Erősen rozsdásodik a horganyzottnak eladott "ketrec"...

Lehet valahogy ellenőrizni, hogy horgany vagy csak ezüstfesték/alapozó van a vason?

Köszönöm!

akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98271

Kis keresgélés után vonatkozó rendeletként ezt találtam: 482/2016. (XII. 28.) Kormányrendelet. Illetve persze a 2003. évi CXXXIII. törvény. 

Előzmény: Töck Jenő (98269)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98270

Egy biztos, vezetékes gáz nincs a házban. :)

Előzmény: Csokis (98267)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 1 98269

Direktben nincs. Indirektben viszont van. Ha megvátozik a padló rétegrendje az azt is jelenti, hogy változik a födém terhelése. Azt hivatalos embernek kell(ene) kimondania, hogy ez nem fog ártani a háznak. Vannak tévhitek, ilyen, hogy csak 12 cm-nél vastagabb fal a teherhordó. Hát nem. Attól függ, hogy mikor épült az épület. Anyáméknál majdnem összedöntötte a házat egy lakó, mert ő is így tudta. Úgy hogy válaszfalak eltávolításával is csak óvatosan.

Előzmény: akockaska (98262)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 1 98268

A képeket a ház közös képviselőjével vagy a számvizsgáló bizottsággal, esetleg több lakóval. Dátum legyen rajta. Utána el kell tenni biztos helyre.

Előzmény: akockaska (98263)
Csokis Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98267

Ha pedig történik valami közben, akkor az egész internet is tudni fog róla.

Ahogy Fülig Jimmy mondta: "Ilyen jó eredményre eleinte ne számítson, felség." Hacsak a gázhoz hozzá nem nyúltok házilag, mert abból még Index címlap is lehet. :-)

Előzmény: akockaska (98265)
Genezis4 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98266

Üdvözletem! 

Van valami táblázat arra,hogy ha csinálok egy élötétét falat gipszkartonból. 5cm szigeteléssel kb mekkora falnak felel meg??

Köszönöm! 

akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98265

Épp ellenkezőleg, amiatt járok utána, mert tudom, hogy erről mindenki tudni fog. Ha pedig történik valami közben, akkor az egész internet is tudni fog róla. :)

Előzmény: Ofenbau (98264)
Ofenbau Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98264

 

 

" A lakás felújítását úgy tervezzük, hogy teljes vakolat leverés, járólap(beton) és parketta felszedése. Ezután az elektromos hálózat és a csőhálózat teljes cseréje következne. "

 

 

" nyilván az egész társasház tudni fog erről az átalakításról"

 

 Ekkora volumenű munkát titokban készíteni ??? 

 Hol élsz ???

Előzmény: akockaska (98262)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98263

Köszönöm! Ezeket a képeket kivel vagy kikkel kell aláíratni és hova kell küldeni?

Előzmény: Töck Jenő (98258)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98262

A társasházi SzMSz alapján nagyon alulszabályzott minden. Persze nem szeretnék ebből bajt a későbbiekben, nyilván az egész társasház tudni fog erről az átalakításról. Van olyan törvény, ami előírja, hogy statikus kell ezekhez az átalakításokhoz? 

Előzmény: Töck Jenő (98259)
neptun78 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98261

Mint írtam, nem is igazán volt alap, mivel csak egy hevenyészett teraszt falaztak fel konyhának.

Az eredeti ház alá van pincézve, ott kell majd figyelni, ha a pincefal tövében ássák a bővítés alapját.

 

Előzmény: Töck Jenő (98260)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98260

Az alapozás bontásával nem árt vigyázni (ha van neki) mert bontásnál lazul, utána attól süllyed. Elbontani csak ha muszáj. Inkább mellé új alap vagy lemezalap, stb.

Előzmény: neptun78 (98253)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98259

Van. A ház működési szabályzata. És ezt csak halkan mondom, hogy statikus kéne, hogy igazolja, hogy nem árt a háznak.

Előzmény: akockaska (98255)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98258

Fényképek. A fényképre oda kell tenni egy zollstockot esetleg egy doboz gyufát. Ezek biztosítják, hogy utólag is lehessen mérni. A fényképeket el kell küldeni a megfelelő helyre, egy sorozatot pedig alá kell iratni.

Előzmény: akockaska (98256)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98257

Milyen vastagok a csúsztatott zsalus betonfalak. Azért kérdem, mert voltak házak, amik murvaszerű anyagból, egyetlen szemcsemérettel készültek. Szerencsére ezekből nem sok épült. Ha ilyen, akkor jobb nem piszkálni. Egyszer volt szerencsém egy ilyen épülethez. A beton szilárdsága valahol az iszapos víz és a híg ürülék között volt.

Előzmény: akockaska (98252)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98256

Igazából bennünk az a kérdés, hogy hogyan lehet a jelen állapotokat rögzíteni. Ahogy írod, vannak gyakori kártípusok építkezés esetén, viszont ebben a házban a közös helyiségekben jelenleg is igen komoly hiányosságok vannak. Értem, hogy legyen rá keret, de hogyan tudom a lakóközösség felé azt bemutatni, hogy ez friss kár, ez pedig már ilyen is volt.

Előzmény: Csokis (98254)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98255

Azért tartjuk jobbnak a mindent egyszerre felújítást, mert így egyszerre túlesünk minden problémán is, a későbbi kényelmetlenségeket meg tudjuk előzni, amik elő-elő jönnének. Persze ez sok kérdést is felvet, mert gyakorlatilag a falak maradnának a helyükön, azon kívül minden szét lenne bontva. Van olyan szabályozás, ami gátolja az ilyen jellegű teljesen nullára bontását ezeknek a lakásoknak?

Előzmény: Mariusi (98251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!