Keresés

Részletes keresés

JPmiaou Creative Commons License 2024.02.02 0 0 25169

A Locus oszlopban én a comitatus "megye" gyakori rövidítését (cottus) vélem látni, de hogy ez a bejegyzés kontextusában tulajdonképpen mit akar jelenteni, azt nem tudom.

Előzmény: Frgergely (25168)
Frgergely Creative Commons License 2024.02.01 0 0 25168

Sziasztok!

 

Kissé elakadtam egy vonalon itt kérném a segítségeteket, hátha hátha. Amiket tudok: Jospehus Nagy és Anna Deák(y)i egy időben Püspökladányban éltek. Josephus itt is halt meg 1802-ben ahogy én olvasom 37 évesen. 4 gyerekük is született itt (Joannes Josephus, Rosalia, Ágnes és Ágnes). A püspökladányi életüket megelőzően született egy Anna Mária nevű lányuk is 1795-ben Újfehértón, de ő ott meg is halt. Ami biztos, hogy Josephus-t Perilli Dni előtaggal illették és chirurgus (szebész volt), felesége pedig Nob. Dna előtaggal volt jegyezve. Viszont ennél többet nem tudtam meg. Nem találtam meg az esküvőjüket se Püspökladányban, se Újfehértón. Anna halálozását sem, illetve esetleges újraházasodását sem Püspökladányban. Egy kapaszkodóm van még, Josephus halálánál a Locus mezőben van írva valami, de nekem megfejthetetlen. Próbálkoztam a közeli vármegyék település listájávál, de az sem hozott eredményt, már ha helység nevet írtak oda. Vagy van esetleg aki a Deáky vonalon kutat? Talán ott nagyobb az esélye találatnak, mint a Nagy családnévvel elindulni. 

 

Köszönöm.

hefer Creative Commons License 2024.02.01 0 0 25167

Sziasztok, esetleg valaki kutatta már a Heves megyei Visznek-et ? 1778-tól 1820-ig nem találom az anyakönyveket, az egyházi katalógusa szerint volt egy időben Jászdózsa és Erk filiája, de ott sem találtam semmit. Levéltár még nem válaszolt, de ekkora időszakot nem hinném, h kihagytak a mormonok.

JPmiaou Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25166

A DNS-alapú "eredet"-tel az a fő probléma, hogy a földrajz nem egy öröklődő tulajdonság.

 

Az, hogy a cég mintaadói közül csak (mondjuk) a skandinávok között fordult elő egy bizonyos kromoszóm-részecske, nem jelenti azt, hogy ugyanaz a részecske nem fordulhatott elő (mondjuk) Kárpát-medencei német telepes ősök között. De sajnos, mivel Trianon a Kárpát-medencét darabokra szedte, az onnan származóknak nagyon kis hányada rendelkezik egységesen egy mai országból származó nagyszülőkkel és dédszülőkkel, tehát eleve nem lehetnek részei egyik DNS-cég mintaadóinak sem. Ezért például az ilyen német telepes ősöktől örökölt DNS teljesen összezavarja a módszert, és Európa bármely szegletével mutathat egyezést, találomra.

Előzmény: Péter555555 (25161)
babramama Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25165

György és Mária nevű házaspárból kettő van, ez abból derül ki, hogy az egyikük gyereke 1776.04.30. a másiké 1776.09.26-án, ami nem igazán lehetséges egy házaspárnál.

Az egyik házassság Vaisz Máriával  1774.10.06. (ha jól olvastam), a másik 1767.11.01. valamilyen Mária, elfelejtették a szülők vezeték nevét beírni.

Szerintem van még egy György, Zsuzsanna nevű feleséggel, 1777-1793 között 5 gyerekkel. A házasságukat itt nem találtam, talán Zsuzsanna nem Stubnyán lakott, és a lakóhelyén lehetett az esküvő.

Sztraka Pál 1782.12.17 születése nehezen illik be György és Mária (de hogy melyik a kettő közül?) 1783.09.02-án, és Mihály és Anna 1781.12.14-én született gyerekei közé, mivel kevés idő van a születések között. 

György és Zsuzsanna 1779 és 1789 között született gyerekei közé viszont bőven befér.

Pál keresztszülei Grosman József, Mischek György és Schmid Anna, közülük Grosman József és Schmid Anna fellelhető György és Zsuzsanna többi gyerekeinél.

 

A falu nevét nemigazán tudtam kideríteni, de biztos, hogy a környéken lehet.

 

Ha németesen használták, akkor igen, de hozzátették a születéskori nevét (geborn). Bár sok függött attól is, aki beírta a neveket.

Előzmény: kardio1 (25158)
kardio1 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25164

Nekem inkább elvi kifogásaim vannak. Manapság az adat a legfontosabb érték, és  mi lehet ennél személyesebb adat, mint a saját DNS- ünk ?

Nem tudom, ki és mit tesz vele.  Volt már ilyen botrány Amerikában,  hogy betegek genetikai mintája Kínában került analízisre. Tökéletes alap az ellenségre szabott biológiai fegyverek kifejlesztéséhez...

Előzmény: Péter555555 (25161)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25163

a myheritage, és más sima DNS vizsgálat rendben van, és amit kiadnak, mint valószínű nemzetiségi összetétel, alapvetően jó és használható, az általam említett sem rossz, de már egy kicsit óvatosabban kezelném az eredményt.

Családban megnéztük, és alapvetően hozta ki honnan származott tehát nem random eredmény...

Előzmény: Péter555555 (25161)
istvan3344 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25162

Poth, Grünwald elég sok van az Én fámba -bár nem rokonom közvetlen.

 

 

Előzmény: Péter555555 (25160)
Péter555555 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25161

Tudom, hogy "igazi" magyar gének már csak nagyon kis százalékban jellemzőek, lévén a Kárpát-medence egy igazi sokszínű olvasztótégely. 

Viszont ha már felmerült a téma, megkérdezném: van értelme a DNS- eredetvizsgálatoknak? Egyáltalán mennyire hitelesek ezek? Hallgattam már több véleményt többféle fajtáról és némileg átverést sejtettem. Elkérnek egy csomó pénzt és hangzatos jelzőkkel kábítják az embert... persze tényleg nagyon izgatna a származásom.   

Előzmény: Némedi László __ (25149)
Péter555555 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25160

Ezt sejtettem, de érdekes módon a Pohl (Póhl) családnevű felmenőim (a nevük alapján) magyarokkal házasodtak Fülöp, Kiss, Varga). Ugyanezen az ágon van még Schwenzner (de az ő házastársa is Fülöp volt). 

A másik ágon meg Schober, Poth (Póth), Grünwald, de csak eddig jutottam. Grünwald már ükszülő.   

 

Előzmény: istvan3344 (25148)
Péter555555 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 25159

Igen, erről olvastam már korábban. Csakhogy szerintem inkább az előkelőbb családok élhettek ezzel (grófok, nemesek). Az én őseim mindegyike fölművelő, napszámos, uradalmi cseléd parasztember volt; nem hiszem, hogy a névmagyarosítás jelentős szerepet játszott volna náluk... persze javíts ki, ha tévedek, csak feltételezéseket írtam. 

Előzmény: freyya (25153)
kardio1 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25158

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, igazi detektívmunka volt. Eddig nem jutott eszembe, hogy a keresztszülőket is fugyelembe vegyem, pedig, ahogy levezetted, teljesen logikus !

Egy hasonlóan fogas kérdésben szeretném kérni a véleményed. 

Ősöm, Paulus Straka/Sztraka (LDV2-WWT) 1782.12.17-én lett megkeresztelve Felső-Stubnyán. A keresztelésénél a szülők : GeorgiusStraka és Anna. Végigneztem több évet a születése előtt,  1774-ben 2 házasság volt: Georgius Straka elvette Mariát es Michael Straka Annát.  Csak ilyen nevű házaspároktól születtek gyerekek ezekben az években, Georgius+ Annától nem (volt még Mathias+ Elisabeth is, de ez most nem érdekes). Melyik szülő nevet írhatták vajon tévesen Paulus születésijében ?

Másik kérdés: ha férjes nő megözvegyül, akkor ha csak egy keresztnév meg egy vezetéknév szerepel a halottiban, akkor az a férj neve, ugye ?

A lenti képen Georgius Pakannál a falu neve lehet ex Kisfalva ? Van egy Turóczkisfalu nem messze Felső-Stubnyától.

Előzmény: babramama (25116)
kardio1 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25157

Nagyon szépen köszönöm,  utána fogok nézni ! Sokat segítettél !

Előzmény: Prelleg (25113)
istvan3344 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25156

Az összes program ami volt hatványi féle, volt egy német is, volt portugál is, és volt egy amerikai is, mindet blokkolták, az-az beépítettek + biztonsági megoldást, és sessionokat, ezeket később senki nem fejlesztette tovább.

 

Egyetlen egy -és pont egy magyar- emberrel sikerült kapcsolatba lépnem egy programozói oldalon aki leprogramozta python-ba a letöltőt, de csak ő tölti le, tőle szoktam DGS-ket megvenni.

Neki van egy teljes FS DGS listája is, ami tartalmazza az összes fs oldalán lévő DGS-t  (~7M) ez van neki adatbázisba, egyszer küldött róla egy képet ha megtalálom és érdekel valaki feldobom valahova.

Valamint neki meg van excel-be is persze nem ingyen adja, bár nem is árulja Én is sokáig könyörögtem neki, mire már olyan összeget kínáltam hogy ideadta.

 

Úgyhogy sajna nincs semmi lehetőség már egyzserű halandónak csak úgy letöltögetni bármit, vagy kényelmesebbé tudja tenni a keresést.

Sok DGS már nem is elérhető, főleg német, ahogy sikerült egyszer kivenni egy külföldi fs beszélgetésből az a terv hogyha indexelik majd mindet akkor a képek nem is lesznek elérhetők és sokat előfizetéshez kötik, mint ahogy már sok társoldaluknál csak "kemény" összegekért lehet kutatni.

JPmiaou Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25155

Otthonról sehogy. Az FS lelakatolta az összes hátsó ajtót.

 

Ha filmtekercs van, azt úgy tudom, hogy még az FS központban sem lehet megnézni, de a kulcsos fényképezőgépest ott lehet, a belső hálózaton.

Előzmény: Spanos (25154)
Spanos Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25154

Rosszul fejeztem ki magam. Ahol nem fényképező ikon van, azt hogyan lehet olvasni?

Előzmény: freyya (25152)
freyya Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25153

Nekem rémlik, hogy a 19. század közepén is volt tömeges névmagyarosítás, szóval még az sem kizárt, hogy pont addig mentél csak vissza, amíg már nem az eredeti nevüket használták. 

Előzmény: Péter555555 (25147)
freyya Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25152

Search - catalogue- oda beírod az adott települést, és kidobja az anyakönyveket. Nézegetheted az összeset függetlenül attól, hogy indexálva van vagy nincs. 

Előzmény: Spanos (25150)
Spanos Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25151

Egy egyszerű trükkel olvasható lesz az adat, de nem a kép.

Előzmény: babramama (25028)
Spanos Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25150

Kollegák!

Régebben én is végeztem a családfa kutatást és akkor lehetőség volt a nem indexelt részeket is nézni a familysearch.org oldalon az FS-TOOLS (Hatvány Béla program) használatával. Jelen állapotban, mintha nem működne ezzel a programmal. Valami megoldás kínálkozik arra, hogy olvashatóvá tegyem? Köszönöm!


Némedi László __ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25149

a kollegához még anyit tennék hozzá, hogy a magyar név nem jelent bizonyosságot.

Ugye a DNS kutatások alapján a honfoglaló magyarok DNS-e elenyésző számban van bennünk (pár százalék).

 

Kipróbáltam a vitatottabb mytrueancestryt, és a magyar neveim ellenére (persze szittya ősökkel is), de a szláv eredet jelentős, szóval nem biztos, hogy nincs szláv dns benned :))

 

 

Előzmény: Péter555555 (25147)
istvan3344 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 25148

A németek nem házasodtak magyarokkal, ez csak az 1900-s évektől kezdett változni.

Településenként jó ha egynél fellelhető a magyar házasság.

(elég belterjes a német)

Dél-Dunántul-ról (Tolna, Baranya, Somogy) sokan mentek horvátországba, de ott se keveredtek nagyon a szlávokkal.

 

Egyébként milyen német nevek vannak a családfában, sokat kikutattunk, hátha van egyezés. :)

Előzmény: Péter555555 (25147)
Péter555555 Creative Commons License 2024.01.29 0 0 25147

Kedves Fórumozók!

 

Egy kissé furcsának tűnő kérdésben kérek segítséget, véleményt, vagy bármilyen építő jellegű hozzászólást.

A természetes kíváncsiságon túl azért vágtam bele őseim feltérképezésébe, hogy a családnevük alapján hátha találok közöttük szláv etnicitásúakat is (mindegy, hogy délszláv, vagy cseh, lengyel, stb). Az 1800-as évek közepéig jutottam el, de ezidáig nem bukkantam szláv származást feltételező családnévre. Tudni kell, hogy őseim nagyrészt dél-dunántúli földművesek, parasztemberek voltak. "Csak" magyar és német eredetű családnevekkel. 

Az lenne a kérdésem: lehetséges, hogy semmilyen szláv vonal nem "keveredett bele" őseim származásába itt a soknemzetiségű Dél-Dunántúlon? 

Esetleg az adott nemzetiséghez tartozók akkoriban nem házasodtak más származásúakkal? Pl magyar a horváttal stb. Mert a döntő többségi magyar "vonalban" csak elvétve volt német nevű, és fordítva: a német szálban alig vagy nem voltak magyarok. 

 

babramama Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25146

Ezt pár évvel ezelőtt töltöttem le, akkor volt előfizetésem. Így előfizetés nélkül nem találtam.

Előzmény: redsymour (25144)
redsymour Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25145

Tegnap este 23:14kor olvastam, de telefonról nem tudtam belépni, így most írom meg, hogy KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

Logikus és mesteri megfejtés, ismét emelem kalapom és tanultam megint valamit.

 

Külön köszönöm az FS linkeket, ezt hozzá is rakom a családfámhoz (6.szint ősszülők).

 

Visszatérek a másik ág (Artner) gubanchoz, újra átböngészem a sopronhorpácsi anyakönyveket és szerintem még jelentkezem, mert ott is elég elveszettnek érzem a fonalat.

 

 

Előzmény: babramama (25134)
redsymour Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25144

Ezt a plusz infót is nagyon köszönöm, ezt hozzárakom a megtalálta 1826-04-12i házassági bejegyzéshez.

 

Az említett Győri Egyházmegye dispentatio megtalálható valahol a neten online formában is?

Előzmény: babramama (25132)
redsymour Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25143

Igen, az 1927es állami halotti másolatát valahogy be akarom majd szerezni, mert tudat alatt még mindig zavar, hogy az 1865ös iváni házassági bejegyzésben miért Kalmár Elisabeth az az anyja neve...

Előzmény: babramama (25131)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25142

Ott vannak a Palvekek, csapatostul. :) 
Köszönöm!

Előzmény: neofrix baszmacs (25141)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25141

berénd

Előzmény: neofrix baszmacs (25140)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2024.01.28 0 0 25140

Köszönöm mindenkinek, megindulok Tósokberény felé. :) 

Előzmény: babramama (25138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!