Keresés

Részletes keresés

Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36687

Akkor a fény és a fal sehol sem találkoznak?

Előzmény: Gézoo (36680)
pint Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36686
"A fénygöm ívének húrja merőleges a falakra ls egyben merőleges a fotonok
haladási irányára."

érdekes, én úgy tanultam, hogy a húr csak egyetlen sugárra merőleges (na jó, kettőre), a többire nem. hm, hm. az összesre merőleges??
Előzmény: Gézoo (36681)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36685

Tetszik ez a tudatlanságból fakadó magabiztosság...

 

Éteres rendszer, mozgó utca: a húr nem merőleges.

Éteres rendszer, álló utca: a húr merőleges.

 

 

Előzmény: Gézoo (36681)
ivivan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36684
Csak egy kérdésre válaszolj (fontold meg a választ):

az autó szerint az utca közepén pont egyenesen haladó fénysugár mekkora sebességgel mozog az utcához képest?
Előzmény: Gézoo (36681)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36683

Helyesen:

Aki ezt nem fogja fel, az nem tudja, hogy Gézoo megreformálta az általános iskolai mértant.

Előzmény: Gézoo (36681)
egy mutáns Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36682
  Uraim!

 

   Belátom olyanokkal vitatkozom akik alapvető általános iskolai mértannal sincsenek tisztában.

 

   A fénygöm ívének húrja merőleges a falakra ls egyben merőleges a fotonok

haladási irányára.

 

Kedves Gézoo, fenti mondataid helyesen:

 

  Uraim!

 

   Belátom olyanokkal vitatkozom akik alapvető általános iskolai mértannal tisztában vannak.

 

   A fénygömb ívének húrja az autó rendszerében nem merőleges a falakra és egyben merőleges a fotonok haladási irányára.

 

1m

Előzmény: Gézoo (36681)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36681

 

 

   Uraim!

 

   Belátom olyanokkal vitatkozom akik alapvető általános iskolai mértannal sincsenek tisztában.

 

   A fénygöm ívének húrja merőleges a falakra ls egyben merőleges a fotonok

haladási irányára.

 

  Aki ezt nem fogta fel az nem tudja, hogy mit jelent..   Tudomásul vettem..

Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36680

 

  Ez buta kérdés volt..  Nem megy neki.. végig megy.. 

 

Előzmény: Caledoni (36677)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36679
Ahogy elnézem, ez több, mint hipotézis.
Előzmény: mmormota (36657)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36678

 

   Mert az nem sugár irányban halad..  Mmormota irányban.. Pinthez..

 

  Ne keseríts már el!   A húr merőleges a falakra, a húrfelező pedig a vezérsugárra.

 

   A vezérsugáron haladó fotonok mennek végig az utca tengelyén...

 

  

Előzmény: mmormota (36675)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36677
Neki is megy. Ki mondta, hogy nem?
Előzmény: Gézoo (36676)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36676

 

 Ha a húr nem lenne mindig merőleges a falra akkor

 

     a fény nekimenne a falnak!  Mert a sugár mindig merőleges a húr felezőpontjára !

 

  

Előzmény: Caledoni (36672)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36675

És a sugár soha nem zárhat be szöget az utca tengelyével, mert különben a falnak menne a fény..

 

Falnak is megy egy része, szépen folyamatosan. Ami pont középen van, csak az nem megy falnak.

Előzmény: Gézoo (36673)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36674

Szerintem a találkozási pontok c felett mozognak. :-)

 

Előzmény: Caledoni (36672)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36673

Hééé  "csaka" 

 

  A sugár merőleges az érintőre!  Jegyezd már meg!

 

  A fénygömb fotonjai  mindig sugárirányban haladnak!

 

  Az utcán véighaladó fény sugárirányú  ! 

 

  És a sugár soha nem zárhat be szöget az utca tengelyével, mert különben a falnak menne a fény..

Előzmény: mmormota (36667)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36672

Már hogyne volna eldönthető?

 

Az utcák rendszerében az autó mozog. A megfigyelők azt látják, hogy az imént párszor említett húrok merőlegesek a falra, minden húr/fal találkozási pont c-vel távolodik.

Az autó rendszerében az utcák mozognak. Azt látják, hogy a húrok nem merőlegesek a falra, de minden húr/fal találkozási pont c-vel távolodik.

Előzmény: Gézoo (36666)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36671

Nehéz úgy vitatkozni, hogy gyakorlatilag semmit se vagy képes helyesen elképzelni.

 

Az eredeti körív egyre kisebb középponti szöghöz tartozó darabja marad meg, ahogy folyamatosan falnak mennek az ív szélei.

 

Le kellen programozni egy animációt, ha látod taklán megérted. Talán akkor se.

Előzmény: Gézoo (36661)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36670
A fény megy c-vel, nem a fényfolt a falon. Nagy különbség.
Előzmény: Gézoo (36666)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36669

Mikor írtam, még nem láttam a tiedet, de pont ezt fejtettem ki, csak nekem nem sikerült ilyen nemes balladai tömörséggel... :-)

Előzmény: Caledoni (36665)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36668

Nem !!!

 

 Határozottan állítom, hogy az autó áll az abszolút álló Ivibóvani rendszerben és a föld forog körülötte utcástól.

 

 

 

Előzmény: ivivan (36664)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36667

Van egy elég lényeges különbség. Az éterelmélet egy önellentmondásoktól mentes modell, csak éppen nem jól modellezi a világunkat.

 

A Gézoo elmélet meg zavaros gondolatok halmaza, ami önellentmondásos és kodolgozatlan. A vitákban menet közben is változik, ahogy rámutatnak a hibáira.

 

Gézoo nem csaka specrelt nem érti, hanem lényegében semmit, amiről itt vitát kezdeményezett. Itt van pl. ez az utcás, fénykörös hülyeség. Totál egyszerű, csak Gézoo nem érti, pedig éppen ő hozta fel mint érvet.

 

Nincs kedve valakinek valami visual basic félében leprogramozni egy kis animációt? Nekem több óra munka lenne, mert nincs PC programozásban gyakorlatom. Gondolom, pár perc annak, akinek nagy gyakorlata van ilyesmiben.

Mindenképp rövidebb, mint elmagyarázni. :-)

Előzmény: ivivan (36662)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36666

Nézd meg amit Mmormotának írtam..36663

 

  Különben emlékeztetőűl: a relativitás elve szerint a falakon mindkét esetben

(autó mozog..házak mozognak)  azonosan kell a fénynek haladnia az egyes utcákban.

 

  Különben a specrel alapelvét sérted meg.. Ugyanis nem dönthető el ránézéssel, hogy az autó mozog az utca rendszerében vagy az utca az autó rendszerében.

 

  Ha pedig másmilyen lenne a fény a falakon, akkor ránézésre eldönthető lenne..

Előzmény: Caledoni (36663)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36665

Az, hogy az éterelmélet, ha azon a bizonyos kísérleten el is bukott, legalább önmagával konzisztens... :)

Előzmény: ivivan (36662)
ivivan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36664
Ha jól értem, akkor szerinted az utcák az "abszolút álló rendszer"-ben vannak (mivel szerinted csak ebben lesz a fénygömb középpontja a kiindulási pont)

Rendben: mi történik akkor, ha az autó áll és az utcák mozognak hozzá képest? (megsúgom, az, amit mi mondunk és amit szerinted tökéletesen leromboltál)
Előzmény: Gézoo (36656)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36663

Hát, mmormota megelőzött, a válasz a 36660-ban olvasható, magam sem mondtam volna különbül (viszont rosszabbul tudnám ám!).

 

Emlékeztetőül: nem az autó utcájára merőleges fény halad az utcákban az autó rendszerében, hanem az, amelyik, pongyolán fogalmazva, "kissé hátrafelé" indult. Senki sem állította, hogy lassabban megy az utcák bal felén, viszont most írom le harmadszor, hogy más irányban, így aztán nem is távolodhatnak azonos mértékben az autó utcájától, amennyiben azt x tengelynek tekintem. (Persze lehetne eltérő irányokat találni, amik távolsága az x tengelytől azonosan változna, de ezeknél elég jól látható, hogy ilyesmitől nem kell tartani.)

Előzmény: Gézoo (36656)
ivivan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36662
"A specrel és az éterelmélet között több rokonság van, mint a "Gézoo elmélet " és az éter között."

Ennél bővebben szeretném, ha megmutatnád, szerinted mi az eltérés a Gezoo elmélet és az éterelmélet között?
Előzmény: Gézoo (36648)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36661

Ezz???  Megváltozik???  Mitől???  Mmormota, ezt nem mondtad komolyan!  A sugár az érintőre merőleges a mértanban! Nem tudtad??

 

  "A körív egy darabja marad meg, ami egyre nagyobb sugarú."

 

A gömbhély haladási iránya az érintőre merőleges..  Ha az a zöldség igaz lenne amit leírtál, akkor még a fényóra elv, vagy ahogy te szereted a "végtelen hosszú csövecskén" se haladhatna végig a fény..

 

 mert neki menne a falnak!  lásd bal szélső utcát!

 

Különben is:   Honann a fenéből tudná az utcába bement foton, hogy az utca mozog-e vagy az autó??   Így azt sem tudhatja, hogy forognia kellene..  Megy előre.

  számára a sugár: a kiindulási sugár. ha kezdetben a felezővonalon haladt a

vezérsugár, akkor ott is marad.

 

  

 

Előzmény: mmormota (36660)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36660

Akkor a befelé haladás alatt miért változna meg úgy, mint ahogy a koncentrikus körök miatt kellene..?????

 

Megváltozik, természetesen. A körív egy darabja marad meg, ami egyre nagyobb sugarú.

 

Nem a körív és a fal találkoyási pontja halad fénysebességgel, hanem a kör sugara nő fénysebességgel. Ilyen egyszerű. 

 

Azt érted félre, hogy úgy tekinted, mintha a fal mentén haladna a front. Szó sincs róla, a szögben érkezik a fény a falhoz, és folyamatosan akad el a falban. Ez rajzolja ki a súroló pontot, ami természetesen nem c-vel halad.

Előzmény: Gézoo (36659)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36659

Ne fáradj vele, mert megin elrontod..  Itt a szimpla ábra.. 

 

  Ezen mond el, ha a belépéskor az utca elejétől mérve mindkét oldalon azonos távolságra van a megvilágítás határa..

 

  Akkor a befelé haladás alatt miért változna meg úgy, mint ahogy a koncentrikus körök miatt kellene..?????

Előzmény: mmormota (36658)
mmormota Creative Commons License 2007.05.16 0 0 36658
Látni látom hogy képtelen vagy elképzelni, azért kellene az animáció.
Előzmény: Gézoo (36654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!