Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.01 0 0 131291

Ha pontos időhöz van kötve a pontos koordináta , gyakorlatilag egy-két teórai dől meg a másik jópár mellett.

Plusz ugye megint csak feltételezünk.

Előzmény: FvT (131290)
FvT Creative Commons License 2016.10.01 0 0 131290

Pl az, hogy csak az az adat olvasható ki ami már hazaért.

Előzmény: Törölt nick (131288)
FvT Creative Commons License 2016.10.01 0 0 131289

Vigyázz a médiával, mert szerintem pl a discovery több produkciója is erősen kamu szagú.

 

Ez a tájékozódó képesség nagyon ingoványos talaj.

Honnan bontakozik ki , amikor már felborul a falkahajlam, vagy naív álomba merülnek ?

Előzmény: guilden stern (131275)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.01 0 0 131288

Mi a különbség? (mármint szerinted....) 

Előzmény: FvT (131287)
FvT Creative Commons License 2016.10.01 0 0 131287

Valaki fordította már a leírást a gyűrűről?

Jelet ad is is vagy csak tárolja az útvonalat és hazaérkezés után ki lehet olvasni az adatokat ?

 

Tökre nem mindegy , mert ha az utóbbi ,akkor sok itt olvasható teória csak fikció marad.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.01 0 0 131286

Nem! Másodszorra vagy inkább harmadszorra, ahogy a felsorolásból is látszik.

Gondolom a "(Már ahol betartják!)" című résznél Te sem feltételezel mást és nem jut eszedbe semmi "egyből és elsőre"! Subi-Dubi........ 

 

Előzmény: subigalamb (131285)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.01 -2 0 131285

Már bocsánat,de a Magyar galambász a GPS gyürük kapcsán másra nem tud (egyből,elsőre) gondolni mint az "ellenőrzésre"?Nincsen elég "megszoritás" a verseny szabályzatunkban?(Már ahol betartják!)

Mister Olimpia Creative Commons License 2016.10.01 -2 2 131284

Bocsánatot csak őszinte lélekkel lehet kérni. Ott nincs helye az önfényezésnek.

Két mondatban leírtad volna , hogy sajnálod, és elnézést, az hihető.

Nem tudsz úgy kikerülni egy beszélgetésből, hogy ne küzdj az alfa szerepért . Komoly személyiség probléma.

Előzmény: frici608287 (131283)
frici608287 Creative Commons License 2016.09.30 -4 2 131283

Te,mint kívülálló könnyen ítélkezel,mert fogalmad sincs arról,amiről beszéltem.Csak azért írtam le azokat a dolgokat,hogy érthetőbb legyen,hogy milyen jogalapom van arra,hogy néha napján ne értsek egyet Vele.

A tények tények maradnak!

 

Előzmény: Mister Olimpia (131276)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131282

Jól mondta ezt a részt, véletlen se a motivációval ösztönzöd erre!  :-)

 

Előzmény: geronimo68 (131281)
geronimo68 Creative Commons License 2016.09.30 -5 3 131281

Amivel ösztönözni tudod a galambokat,hogy kiváljanak a tömegből,azt úgy hívják,hogy motiváció.Tudnád,ha az elmúlt 20 évben küldtél volna versenyre.De azért nagyon okosakat tudsz mondani.

Előzmény: guilden stern (131275)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 1 131280

Amire Én használtatnám.....

 

Kellene, hogy teljes képet alkothassunk az útvonalukról haza 5% galambra legalább utanként, a sok sok feltételezés cáfolata vagy alátámasztása végett főleg!

Tréningeknél már írtad mire lenne jó.

Ellenőrzések, ellenőrzések, ellenőrzések!

Matrica, gumigyűrű? Pontos nyomon követés az autótól a dúcig, érkezési idővel stb stb.

Jól lehetne látni ezáltal pld. az autó haladási útvonalát, érkezését, startot!

Végül, de nem utolsó sorban, az élgalambok rejtélyes eltűnésének okára is lehetne fényt deríteni idővel! 

 

Nagyjából ennyi jutott eszembe hirtelen.....

Előzmény: béla tóth (131279)
béla tóth Creative Commons License 2016.09.30 0 1 131279

Tisztelt q s, Neon!

Fogjatok össze légyszi, s mondjátok el mire használható ez a kütyü.

Megveszem az már tuti, hátha szerintetek is használható vmire.

A hollandok ilyenek, fejlesztés inditása előtt nem kérik ki a magyar menők véleményét-:)))

Előzmény: guilden stern (131275)
béla tóth Creative Commons License 2016.09.30 0 1 131278

Köszönöm, lehettünk volna kicsit többen, dehát mindenki másként csinálja.

Előzmény: desica56 (131277)
desica56 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131277

Örülök,hogy látom az írásod,gratula a fiatalok eredményéhez.

Előzmény: béla tóth (131273)
Mister Olimpia Creative Commons License 2016.09.30 -2 5 131276

Íme az iskolapélda , hogyan kérjünk elnézést úgy , miközben benyalunk magunknak . Tövig.

Előzmény: frici608287 (131264)
guilden stern Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 131275

Biztosan nem tudod kontrollálni a galambok tömegből kiválását, a falkahajlam a növényevők alaptermészete, ez az életbiztosításuk. Az egy naív álom, hogy kitenyészt valaki szólórepülőket meg célrepülőket. Ezért tényleg ne adj egy vasat se ki.

Annyi lehetséges, hogy talán néhány versenyen segít, ha a galamb vizuálisan kiismeri az utolsó pár kilométert. és jobban hazarepül. De ez az eredmény 1-2%-a. Erre jó a magántréning, de semmi köze a gps-hez.

A gps azért másban segíthet, elméletileg. Megfigyelhető, melyik galamb tájékozódik a legjobban, a legkevesebb kitérővel. Talán a tenyésztésbe vonásuk lendít a dolgokon. De ez egyelőre csak fontolgatás, lehet, hogy olyan zavaros adatok (hol ez, hol az jön jól például) keletkeznek, amiknek semmi hasznuk nem lesz.

Előzmény: béla tóth (131273)
subigalamb Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131274

Az ,hogy most nem küldtünk a kerületi gyakorlókra

az egy dolog,de igy is annak örülök ha egyesével (nem tömegesen)jönnek!

Előzmény: frici608287 (131265)
béla tóth Creative Commons License 2016.09.30 0 2 131273

Neon, olyan infokért amiket leirsz, soha egy fityinget se adnék.....

Az elveszett galambjaim nem érdekelnek, hol, merre vannak.....számomra érdektelenek, nem tartok rájuk igénytt.

A magán tréningek hatékonyságát viszont kontrolálni szeretném, ha enyyiért, akkor ennyiért.

A közös tréningek berepülési útvonalának ismerete sem közömbös számomra, kiválások a tömegből, stb, stb.

Előzmény: Neon Licht (131266)
frici608287 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131272

Nyilván a legjobb galambokra fogják tenni ezeket a GPS-es gyűrűket.

 

Több lehetséges "haszna" is lesz.

Pl: Akár ellenőrzési jelleggel is lehet majd használni.

     Könnyű lesz bizonyítani, hogy a ragadozó ölte meg a kedvencünket!

Előzmény: Neon Licht (131266)
itiati. Creative Commons License 2016.09.30 0 1 131271

Lehet így a verseny már elveszítené a fílingjét..... 

Előzmény: Neon Licht (131266)
subigalamb Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131270

 Józsi!Pontosan ezért irtam amit irtam!És azért milyen jól kirajzolódik ,hogy bizony a főutat(mint "szamárvezetőt") használta ez a galamb!És bizony csak az utolsó km-en röpült egyenesen haza felé.

Előzmény: Törölt nick (131263)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131269

Később leírom Én milyen lehetőségeket látok benne.

 

Addigmeg Gratula 👏 a fiatalokhoz!

Előzmény: Neon Licht (131268)
Neon Licht Creative Commons License 2016.09.30 0 2 131268

Nyilván magát senki se tartja furának, és momentán elképzelni se tudom, hogy miért véled természetesnek a lelkesedést a gps-gyűrű iránt. Persze, lehet izgulni, hogy hú itt meg ott jár a galamb, aztán bazzzzeg eltűnt a képernyőről buktam a galambot gyűrűstől! Talán még fogadni is lehet, hogy mondjuk kinek a galambja lépi át először a Duna vonalát, vagy mit tudom én.

Azt nem vágom, hogy ez mitől korszakváltás, vagy miféle kétségeket lehet így eloszlatni. Szóval nem vagyok én fura, csak talán a fantáziám szegény.

Előzmény: Törölt nick (131267)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 -1 1 131267

Kíváncsi lettem volna akkor is a véleményedre erről ha valaki a "klikkedből" teszi fel......

Fura egy figura vagy vagy lettél! Tudom - tudom Én is......

Előzmény: Neon Licht (131266)
Neon Licht Creative Commons License 2016.09.30 -6 2 131266

Egy-két év alatt le lehet vonni a megfelelő tanulságokat, és közre is lesznek adva ezek, ezért meg nem venném. Amúgy mi a fantázia abban, hogy tudjuk, a galamb éppen merre tekereg? Esetleg, ha nyomozni akarsz egy elveszett versenyződ után, és kimész Humpolec-külsőre, hát, lehet próbálkozni. Vagy pedig látod, hogy a galambjaid (és valószínűleg a falka) kitért mondjuk nyugatra, akkor elsőnek gratulálhatsz a nyugatra fekvő vetélytársadnak.

Majd lesz pár futóbolond, aki azért fog reklamálni, hogy a galambjának kellett volna nyerni a versenyt, mert látta a GPS adatokból.

Előzmény: béla tóth (131256)
frici608287 Creative Commons License 2016.09.30 -2 0 131265

Az utolsó mondatod megint véleményes Subi!

Te és több egyesületi társad is,nem vettetek részt a kerületi tréningeken.

Amit írtál,arra akkor van esély,ha részt vesztek,de ha az egyesületből külön tréningeltek,és csakis a Ti galambjaitokat viszitek,akkor erre nem sok esély van.

Jó pap lennél.Bort iszol,de vízet prédikálsz?

 

Előzmény: subigalamb (131259)
frici608287 Creative Commons License 2016.09.30 -5 2 131264

A nyilvánosság adta lehetőséget megragadva,ezúton elnézést kérek Endrétől,hogy kiakasztottam.

Kétségtelen tény,hogy a legnagyobb,legjobb starterek egyike,lehet talán Ő a legjobb.

Nem az volt a célom, hogy az idegeire gyakoroljak negatív hatást,hanem az, hogy egy kicsit felhívjam a figyelmet arra, hogy a fiatalokra vigyázni kell minden lehetséges eszközzel.

Én úgy gondolom, hogy e téren nem minden sikerült maradéktalanul egy-egy alkalommal.Nyilvánvalóan nekem és másoknak nem egy konkrét eset adta az apropót kizárólag,mert az előzmények között is voltak olyan dolgok,amik csak "fokozták" a helyzetet.Erre tett rá jónéhány lapáttal Subi barátunk is.

Senki nem vitatja,hogy Endre mindent megtett annak érdekében, hogy jól sikerüljenek a versenyeink.Mivel Ő a főnök,ezért csakis kizárólag Nála lehet reklamálni,ha esetleg valami nem sikerült a legjobban.

Nem a szaktudását,sem a rátermettségét senki nem is akarja kétségbe vonni.Ha valaki ezt értette volna ki az általam írtakból,akkor az tévedés.

Sokan nem tudják,ezért leírom,amikor starteri pályafutása kezdődött,akkor én voltam a "főnök",egyengettem,segítettem a munkáját.Tőlem vette át a stafétát.Kezdeti években volt,hogy nem igazán sikerült a mutatvány,de én akkor is teljes mellszélességgel megvédtem,mert tudtam,hogy senki sem születik professzornak.Mindig is kiálltam mellette,ez nem volt kérdés sohasem.Saját egyesületében is voltak akik megkérdőjelezték annak idején döntésének helyességét.Talán egy alkalommal jogosan,több alkalommal szerintem nem jogosan.Hozzáteszem minimális alkalommal volt erre példa.

Azóta mint tudjuk,Ő egy etalon lett az országban,aminek csak örülhetünk.

Nyilvánvalóan senki sem tökéletes,illetve még nem született olyan ember,akinek mindig,minden döntésével egyetért az ember fia.

Csak az a nem mindegy,hogy ezt az egyet nem értést valaki hogy adja elő.A háta mögött,vagy nem.

Ennyi a történet lényege.Túlzásba vittem a témát,nem a súlyának megfelelő mértékben ragoztam,ezt elismerem.

Bizonyára,ahogy eddig is,ezután sem fogunk mindenben egyetérteni(persze minimális mértékről van szó),és nem is fogom ezt titkolni,hiszen van egy egyesület,aminek a tagását tekintve a 2. legnagyobb a kerületben,és azt is kell képviselnem.

Ugyancsak megemlíteném, hogy annak idején engem is támadtak sok mindennel.Ezt egy vezető nem tudja kiküszöbölni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 131263

Subi!

 

Körülbelül ennyire egyenesen ... és ez egy nem ismeretlen útvonal.:)

https://www.youtube.com/watch?v=ctK09njRmtI

Előzmény: subigalamb (131262)
subigalamb Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 131262

Na ne félj ,nem fogom megvenni!Majd aki kiváncsi lesz az megveszi,azt talán tájékoztat bennünket ,hogy hogyan is (milyen "egyenesen")repülnek haza a galambjaink!Sok-sok tévhitet eloszlatva!Hogy hogyan viselkednek ismeretlen területen és hogyan ha már többször megrepült területen repülnek.

Előzmény: itiati. (131261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!