Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2007.03.24 0 0 419

katafa!

Túl vagyok életem első festésén. Nem tudom melyik szerez nagyobb örömöt. A festés, vagy a varrás. A meggypiros és a napsárga variációkat használtam ahogy javasoltad. Nagyon megvagyok elégedve a szinekkel. Ha valaki lefotozza akkor felrakom. Köszönöm szépen a segítségedet.

Előzmény: katafa (418)
katafa Creative Commons License 2007.03.24 0 0 418
Bocs, de biztos, hogy József krt. (A Ferenc krt. az Üllői úttól a Dunáig tart.)
Előzmény: Zsuzsuci (417)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.03.24 0 0 417

 

Btrudi!

 

Katafát kiegészítve, én úgy emlékszem,Ferenc körút 56 vagy 65

A Duna felé jobb oldalon, sarok épület

 

Előzmény: btrudy (414)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.24 0 0 416
A gyógyszertárban mikor vettem 650 forintér adtak kb husz dekát.  El is határoztam, hogy ha elfogy, veszek inkább műtrágyát.  Az is karbamid, csak nem vegytiszta. Sőt. Egy kicsit mindnyájan termelünk, és kipisiljük.
Előzmény: katafa (415)
katafa Creative Commons License 2007.03.24 0 0 415
Trudi! Pesten, a József körúton, a Baross utcától kicsit a Duna felé (házszámot nem tudok) van egy Azúr vegyi bolt. Tavaly 200 Ft/kg volt (ami persze nagyon sokáig elég). Van valaki, aki megvegye vagy segítsek?
Előzmény: btrudy (414)
btrudy Creative Commons License 2007.03.24 0 0 414
Lányok!
Festenék procionnal, de karbamidot nem adnak a gyógyszertárban, hol lehet beszerezni?
Kaoka Creative Commons License 2007.03.23 0 0 413

katafa!

Köszönöm szépen a segítséget. Akkor holnap nekiveselkedek.

Előzmény: katafa (412)
katafa Creative Commons License 2007.03.23 0 0 412

Az ún. semleges színeket (drapp, mogyoró, szafari??, terrakotta) semmivel sem érdemes összeönteni, mert csak árnyalati különbséget (sárgábbat, pirosabbat stb.) kapsz, de nem új színt.

 

A következő kombinációkat javasolnám:

napsárga+meggy

napsárga+bordó

Ezekből - szerintem, látatlanban - mindenféle lazac, eper, pirosas, málna, narancs, mandarin stb. színeket kaphatsz.

 

 

Előzmény: Kaoka (411)
Kaoka Creative Commons License 2007.03.23 0 0 411

Sziasztok lányok!

Segítséget szeretnék kérni. Még nem festettem anyagot most szeretnék, de fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá. COLUMBUSZ ruhafestékem van. Egyelőre csak két szinből szeretnék festeni. Van itthon fehér pamut lepedőanyagom és Simon úr féle vékony molinom. Ezek a színeim vannak.

 

Banánzöld           2

Bordó                  2

Drapp                  2

Napsárga            2

Meggypiros         2

Mogyoróbarna    2

Szafari      II.       2

Szafari     III.       2   ( Nem tudom mi a különbség, gondolom szinárnyalat)

Terrakotta           2    Zacskó szinanként

 

A használati utasítás rajta van. Az lenne a kérdés, milyen szineket érdemes festeni, amit utána összeöntök és egy harmadik szin is kijönne belőle. 10-15 dkg anyaghoz van egy csomag festék. Le szoktátok a súlyt mérni?

 

 

Márta néni Creative Commons License 2007.03.22 0 0 410
Jut eszembe, a pancsing tű az, ami összetömöríti a szálakat, és a reklám szerint cérna nélkül varr. A Berninához lehet kapni csillió pénzért, de már kézi pancsing is van.
Előzmény: Márta néni (409)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.22 0 0 409
Még csak kóstolgatjuk egymást, a vattapamacs se elég erős szín, ha majd lesz valami felrakom, arra már rájöttem, hogy a pancsing tű szúrása sokkal kellemetlenebb, mint a sima tűé.   
Előzmény: foltos Viki (408)
foltos Viki Creative Commons License 2007.03.21 0 0 408

Márta néni!

Roppant kíváncsivá tettél! Vattapamacs, flíz "pancsingolás" után?

Megosztanád velünk is az elkészült alkotásokat? (vagy legalábbis, a látványát :)

Előzmény: Márta néni (407)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.21 0 0 407
Ezzel a festékkel nem vagyunk egymásnak bemutatva, még kisérletezgetek különböző vegyszerekkel. Szalmiákszeszem már annyi, hogy három birkanyáj gyapjának tartósításához is elég. És eszembe jutott, hogy az arctisztító vattapamacsokat is árulják már szinesben. Evidens, hogy ennek semmi más funkciója nincs, mint hogy pancsinghoz felhasználjuk.
Előzmény: katafa (403)
katafa Creative Commons License 2007.03.21 0 0 406

Olyan pamut szövet, aminek az egyik oldala "fényes" (szatén). Nagyon szép és lágy esésű ezáltal.

Előzmény: btrudy (405)
btrudy Creative Commons License 2007.03.20 0 0 405
Pamutszatén? Azt hiszem ez még új nekem így együtt, pedig sokféle anyaggal volt már dolgom.
Előzmény: katafa (404)
katafa Creative Commons License 2007.03.20 0 0 404
Suebonnetsue tőle rendelt pamutszatént.
Előzmény: btrudy (400)
katafa Creative Commons License 2007.03.20 0 0 403
Szerintem ahhoz ún. disperser dye kellene, ami kimondottan műszálasok dolgokhoz való. Másik ötlet, hogy próbáld meg "paint"-tel (azaz üvegcsében levő folyékony festékkel), amit ugyan vasalóval kell fixálni, de hát nem tudom, mennyire szempont a színtartósság.
Előzmény: Márta néni (401)
36évi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 402
Ötletem nincs, de azon dobtam egy hátast, hogy miken gondolkodsz már megint. :DDDD
Előzmény: Márta néni (401)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.20 0 0 401

Az az anyag már 40 fokos mosással kijön, de mivel úgyis kell avatni, hatvan fokon szoktam.

 

Más. Nincs valakinek tudománya arra vonatkozóan, hogy mi fogná be a vliest? Ill. azt a tömőanyagot, amiből a vliest csinálják? Merthogy műanyag, ellenáll a festékeknek, csak nagyon halvány eredményt ad, akár mivel próbálkozok.  Pedig a pancsinghoz nagyon jó lenne, jobb mint a gyapju.

Előzmény: martam (399)
btrudy Creative Commons License 2007.03.19 0 0 400
Lányok, találtam egy olyan honlapot, ahonnan prociont utánvéttel lehet rendelni, 1 héten belül itt van www.ateliertisch.de részletes leírás mellékelve (németül) a felhasználásról, a keverésről, stb. Igaz Katafa jóvóltából már megvan magyarul, de nagyon meglepődtem, hogy ilyen hamar megjött és így.
martam Creative Commons License 2007.03.19 0 0 399

Márta néni!

 

Mennyi ideig kell ezt a felületkezelő anyagot áztatni, mosni stb? Honnan tudom, hogy most már jó, és befogja a festék? És ha jól értem, ez minden textilen rajta van?

Előzmény: Márta néni (398)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.18 0 0 398
Hát ez az a kategória, amit úgy nevezek, hogy másképp ronda. Mert ha valami ronda, azt sokszor a feltuningolással is legfeljebbb másképp rondára tudjuk alakítani. Nekem ezzel az anyaggal azért jobbak az esélyeim, mert legtöbb helyen egyáltalán nem fogta be a festék, nem volt kimosva belőle az a felületkezelő anyag. 
Előzmény: Némakertész:) (396)
gubike Creative Commons License 2007.03.18 0 0 397
OFF: gyapjúfonal spagettiként  - micsoda csemege a Chaplin-film a cipőfűzőjéhez képest! Hiába, növekszik az életszínvonal :-)
Előzmény: Márta néni (395)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.18 0 0 396
OFF
Az elfuserálásról meg azátfestésről jutott eszembe... Tavaly megkerestem a szekrényben azt a 2 évvel korábban vásárolt olivazöld lenvásznat, amiből a szétszakadt nadrágom utódját akartam megvarrni (épp nem volt másik). Meg is találtam, de nem is tudom, gusztustalan színű volt (biztos csukott szemmel vettem, semmi olivazöld nem volt benne). A család közölte, ez az az "öregasszonyos zöld, ami nincs olyan öreg ember, akinek korban megfelelne" (200 év körülre saccolták), úgyhogy dobjam ki.... Ekkor gondoltam, átfestem (Off, mert akkor még nem találkoztam sem katafával sem a procionnal), szóval, a jó öreg ibériához nyúltam, gondoltam, van egy kis piros a szekrényben, meglátjuk.... hát kicsit elszúrtam már az adagolást is, így lakótelepi fürdőszobánk mintha disznóvágás után pillantottunk volna be.... Sajnos az eredmény sem kárpótolt, nem gondoltam, hogy még rondább lehet, olyan véres-zöldes-hasmenésesbarnás színe volt.... Utolsó kétségbeesésemben feltúrtam a szekrényt, és találtam némi indigókéket.... Újra nekiveselkedtem (miután kiglancoltam a fürdőt, és eltűntettem a "vérnyomokat"), és csodák csodája: gyönyörű csokibarna lett:)))) szóval nyár elején megvarrom (mert utána rá se bírtam nézni szegény anyagra) és majd villogok benne, ha találkozunk:)
bocs, hogy hosszú voltam, asszem íráshiányom lett a szünetben....

ON
Előzmény: Márta néni (395)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.18 0 0 395

Mondanám, hgy a pincében pácolódik egy 13 kilós comb húsvéti sonkának, naponta beleinjektálom a páclevet, annak nagyobb az esélye, hogy az asztalra kerül.

Bár... a gyapjut mikor festem, két villa segítségével lehetne úgy tálalni, mint a spagettit.

 

tuti hogy az elfuserációm sorsa az átfestés lesz a következő menettel.

 

Katafa megkapod a méleimet? Nem jön levél hiába várom....

Előzmény: Némakertész:) (393)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.03.18 0 0 394

 

Márta néni!

Nem tudom, mennyire van "elfuserálva" az anyagod, de próbáld meg átfesteni.Én gyakran csinálok ilyet, egész meglepő, jó dolgok jönnek ki belőle

 

Előzmény: Márta néni (392)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.18 0 0 393
Tudod, Márta néni, ha elfelejtesz bevásárolni, és nincs otthon semmi, még mindig főzhetsz egy quiltet :) (bocs, de láttam magam előtt:))
Előzmény: Márta néni (392)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.18 0 0 392

Már megint én.

sokan kérdezik, hogy nem fog-e a procionnal festett anyag. Eddig nem volt tapasztalatom, de most lett. szerettem volna azt az elfuserált anyagdarabot kifehéríteni, hogy újra fessem, és beletettem a Flóraszeptes vízbe, amiben a molinót fehérítettem. Még főztem is egy kicsit, és ha hiszitek ha nem, még csak nem is lett halványabb, és nem eresztett semmi színt. Szóval most már bátran merem mondani, hogy mosható. Sőt főzhető. (de ki a fene akar főzni egy quiltet, vagy bármi ilyesmit?)

Előzmény: Márta néni (391)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.13 0 0 391
Gondolom nem olyan, mint amit a Tescoban láttam,  fekete gumikesztyű,  olyan mosogatáshozvaló, és toll és gyöngysor díszítette.  Lehet, hogy ma már bálba is gumikesztyűben járnak, csak én vagyok elmaradva? Vagy mosogatáshoz is gyöngy dukál?
Előzmény: katafa (390)
katafa Creative Commons License 2007.03.13 0 0 390
A "szuper" kicsit túlzás volt::)) De majd megmutatom...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!