Keresés

Részletes keresés

division by zero Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1154
"gazabol ejjel kene kimenni, az uzemszunet ideje alatt szoktak hasznalni a hoseproket. "
igen, de üzemszünet idején mivel megy ki az ember? :(
és ott állni a szakadó hóesésben, várni, hogy jöjjön egy hó-Muki, elég "fagyos gondolat"...
autós villamosörültek előnyben!
Előzmény: NZA (1148)
division by zero Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1153
ezen az alapon: miért raknak ki menetrendet? a járat úgyis mindig késik, meg van tévesztve az utas!
Előzmény: CSABI (1152)
CSABI Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1152

Kicsit mas tema: ma reggel a Metro-t olvasva eldobtam az agyamat:
A BKV ujabb gyongyszeme: (A valaszol a BKV rovatban)
Kerdes: A 69-es villamos es a 67V busz egymas mellett jar. az Erzsebet Kiralyne utjan miert nem irjak ki a megallokba a masik jarat menetrendjet, hogy az utas tudja, melyik jon elobb es abba a megalloba alljon?
Valasz: Elofordul, hogy az egyik jarat kesik, es akkor az informaciot megtevesztesnek erezne az utas.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

(De legalább van magyar billentyűzet)

Tudja valaki, hogy ezeket az ertelmes válaszokat kik irjak? Mintha az a cél vezérelné őket, hogy csak nekik lehet igazuk.

Csabi

illesf Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1151
Sziasztok! Született egy pár levél - másfél hete 300-nál volt a topic. Most hogy fogom tudni ezt mind átolvasni?? :))
Vannak uj képeim a 100 éves évfordulóról NZA. Vállalod?:)
Holnap lehet, hogy megyek Szegedre, talán lesznek szegedi havas képeim is.

Mást most inkább nem írok

Illés

névtelen Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1150
7130-Budafoki-kocsiszín, asszem
Előzmény: NZA (1139)
Alfred Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1149
Hóseprő. A Bartók Bélán a remíz előtt a nem használt síneken tolatott ide-oda hóseprő Muki, néhány méterenként egy szerelő nagy kurblival állított a kefék magasságán, de mire odaértem, leparkoltam volna, bemenekültek a remiz bal kanyargós bejáratán.
NZA Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1148
Nos, ez a budafoki hosepro egesz nyaron ugyanezen a vaganyon pihent... (de persze bevetesre keszen).
Igazabol ejjel kene kimenni, az uzemszunet ideje alatt szoktak hasznalni a hoseproket. Annal is inkabb, mert ezek a kocsik a normal szerkesztesi szelvenynel joval szelesebbek - a Szabadsag hidon pl. biztos vagyok benne, hogy nem talalkozhat szemmivel sem.
Előzmény: ujfiu (1147)
ujfiu Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1147
Hali. Hosepros Muki (+feher X)penteken du. 5 fele (mar javaban esett) a budafoki remiz elott a csarnokhoz legkozelebbi kulso utkozonek tamasztva (gondolom bevetesre keszen) pihent...
névtelen Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1146
Szerintem, ha úgy sikerül megszervezni, hogy a Városház térig a villamos vigye, utána a 3-as. Épp ezt segíti a ritkább megállás.. ha Budafokon a 3-as 1 helyen /városház tér/ állna meg, akkor megoldódik a probléma.
Pl:
3-as: ritkítva
3: sűrítve, egész napos, nem csak csúcsidei üzem, albertfalván csatlakoztatva a 10-eshez
3E: új járat, csúcsidőben, csak a legfontosabb csomópontokban áll meg (pl: Nagytétény, Campona, Városház tér, Alberfalva, Okt. 23. u., Móricz)
A reggeli arányokat "áttáblázással" meg lehetne oldani, így csökkenteni az asszimetriát (pl reggel:befele 3 kifelé 3..

A két volnalon csak a budafoki lakótelepen lenne párhuzamosság, ez pedig csak a vonal töredéke.

névtelen, a "műkedvelő"

Előzmény: Carpy (1144)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1145
Hali, hosepros Muki-t (szep feher kereszttel) lattam hazafelemenet (megin nem lattam a palyaszamot) a Konyves Kalmanon (Ferencvarosi pu-nal) a kocsiszinben, kinn allt a szin bejaratanal az udvaron.(szombaton is es vasarnap is lattam, elotte nem volt ott, vszinuleg most kaptak elo)
Előzmény: NZA (1139)
Carpy Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1144
Nevtelen! Jatszd el a gondolatmenetedet visszafele iranyban! Moricz Zs. korter: A gyors 3-asba hely is van, be is lehet ulni, tovabb is megy...
Maris megvan az aszimmetrikus terheltsegu jarat, ami minden forgalomszervezo reme! Es ezt csak fokozza a napon beluli szezonalitas.
Előzmény: névtelen (1141)
Carpy Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1143
Gratulalok! Szoval ismerik ezt a forgalomszervezesi technikat. Miert csak most kezdik el alkalmazni?....
Na, de komolyan, orulok a dolognak, en is pont igy vartam az utasforgalmat, a nepligettol eszakra jelentosen nagyobb forgalom varhato, mint attol delre. Viszont ha a vili atmenne Budara, akkor az uj fogalmat gerjesztene a Nepligettol del-nyugatra is. Viszont ez meg kicsit odebb van...
Előzmény: NZA (1138)
szega Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1142
Az a gond a 10-essel, hogy a Metro már a múlt héten tényként közölte, hogy meg fog szűnni. Persze én sem örülnék neki. Inkább revitalizálni (manapság ez nagyon divatos szó) kellene a Budafoki utat a sok lerohadt gyárral. Szerintem azok a telkek elvileg értékesek, lehetne egy új lakónegyedet épiteni rajtuk. Legrosszabb esetben egy üzletközpontot, mondjuk Promontor Center néven. Akkor mindjárt lenne értelme a busznak.
Előzmény: névtelen (1141)
névtelen Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1141
tegnap még járt, ma meg én vagyok messze.... dátumról infóm nincs /remélem nem is lesz.../

Carpy:
"nagy valoszinuseggel elszivna a 47-es villamosrol a Budafoki Lakotelep-Moricz viszonylatban utazokat"
..attól függ, mennyi utas lenne a 3-ason /így is jó tele van../. A 47-es -egyetlenként- tovább megy a Móriczon, át Pestre.. és A Városház térről indul, tehát hely is van rajta.. /nem tudom más hogy van ezzel, de nálam inkább legyen picit lassabb, de kényelmesen utazzak../
azaz: amatőr megérzés: túl sok utast nem szívna el..

Előzmény: szega (1140)
szega Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1140
A 10-es busszal most mi a helyzet? Már megszűnt? Ha nem, mikor lesz az utolsó üzemi nap?
NZA Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1139
Lakik valaki a Fogaskereku kozeleben?
Jarnak most a hoeses idejen az ejszakai hotolo - jegvero vonatok?
Hoseprok temajahoz: vegul 1980 utan egysegesitettek a meglevo hoseprok palyaszamait: 7120-714x-ig tart ma a szamcsoport. Tudja valaki, hogy melyik van meg meg? Szerintem mindegyik kocsiszinben van egy-egy hosepro eldugva.
NZA Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1138
Ugy hallottam, hogy lesz a Nepligetig. A tervek szerint mindket iranyu megallo a feluljaro eszaki oldalara kerulne, es a deli oldali szigetperon helyere kerulne a felreallo vagany. Ezzel elkerulnek azt a mizeriat, ami pl. a 2-es 2A-val van a Boraros teren - ti. az ugyanabba az iranyba meno kocsik nem ugyanabbol a megallobol indulnanak.
Előzmény: Carpy (1136)
DAttis Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1137

Sziasztok !

Valaki tud információt arról, hogy miért volt fennakadás a 3-as metrón péntek délután úgy negyed nég körül. 15 percig nem jött metró és kb a 5. szerelvényre fértem fel a Kálvinon. Csak nem a hó miatt ?
Egyébként 2 szerelvény egymáshoz csatolva (12 kocsi) ment el üresen műszaki hibás vagy nem tudom milyen. Szóval nem tudom mi történt. Ha a hó miatt volt fura.

Carpy Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1136
Azt nem tudod vgeletlenul, hogy lesz-e az 1-esnek betetjarata?
Előzmény: NZA (1135)
NZA Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1135
En egeszen konkret adatokat hallottam (forras BGy - illetve o a villamos egyik fonoketol kerdezte meg): szoval ha az 1-es a Nepligetig jart volna, azt meg a kocsiszinek kigazdalkodtak volna. A kozvagohidi meghosszabbitas eseten mar kocsit kellett volna osszeszedni. Ezek a 37-es kocsijai lesznek, onnet elkerulnek a Tatrak. A 37-est a megszuno 23-as villamos GANZ kocsijai adnak - GANZ-bol amugy most felesleg van, mivel kijott az osszes 30 KCSV a szereldebol.
Előzmény: Carpy (1132)
Carpy Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1134
John!

Teljesen egyetertek a 3-as 10-es temaban, ideertve az off-ot is. Mindossze annyi kiegeszitest tennek, hogy egy gyorsitott 3-as busznak lenne egy olyan mellekhatasa, hogy nagy valoszinuseggel elszivna a 47-es villamosrol a Budafoki Lakotelep-Moricz viszonylatban utazokat, ami egyreszt ertheto es nem feltetlenul karos dolog, csak ellentetes lehet a BKV filozofiajaval (haha, nagy szavak...) miszerint a villamost reszesitik elonyben.
(Errol a szemleletrol lehetne jokat vitatkozni, ld. 44-es villamos, piros 35-os busz, meg hogy egyaltalan gazdasagosabb-e (externaliait is figyelembe veve) egy mindenutt megallo villamos, mint egy gyorsbusz)

Előzmény: John Howard (1121)
Carpy Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1133
John!

Biztos igazad van, egy ugy tudtam, hogy a villamos miatt. De lenyeg az, hogy almennyezet volt - nincs!

Előzmény: John Howard (1117)
Carpy Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1132
En arra emlekszem, amikor az 1-est a Nepstadionig hosszabbitottak meg. Akkor a Baross kocsiszinbol vettek el Tatrakat, ott csatoltak oket ossze a nehai Baross utcai vonal megmaradt szakaszan, az Orczy es a Kalvaria ter kozott. Tapsi-tapsi, az egyes meghosszabbitott utvonalon jar! A 28-as 37-es pedig ritkabban. Persze, hogy akkoriban ezekkel jartam. :(
Előzmény: szega (1131)
szega Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1131
Erről mit hallottatok:
Az 1-est meg akarják hosszabbítani, csakhogy a kocsitöbblethez levennék a Tátrákat a 18-asról, helyére csatolt UV kerülne. Az UV-kat is ki kell termelni valahonnan, tehát pl. a pesterzsébeti vonalaknak hugyoznának. Valaki hallott már erről?
névtelen Creative Commons License 1999.11.21 0 0 1130
1 es dél budára:

a Szerémi útra gondoltad vagy a Budafokira?
A Budafokin ott a 3-as, /meg egyenlőre a 10-es/, sok átutazóval, de kevés odautazóval. (kb fele utas a 4-es villamosnél száll le, másik fele a Móriczon...1-es erre: annak jó, aki dél pest felé megy...amatőr megérzés: kevés utas, ide busz is elég...)
A Szerémin nincs semmi. Ha erre jönne, honnan venné el az utasokat? Szerintem csak a Fehérvári útról szerezhetne jelentősebb mennyiségű utast, de ott meg van már villamos..

e helyett én erre gondoltam: a Városház tér-Campona közt villamos /régen eddig járt a 43A/-a Camponánál pedig: busz vá: 50, 138, 13, 113, 101. néhány megállót kivenni (pl a felét...) a Fehérvárin, gyorsvillamos. 3-as vissza a Fehérvárira lassújáratként, Budafokira: 10-es busz.

1-es: Ennek kéne elvinni az összes dél-pestre menő forgalmat?
Nemtecc: a Lágymányosi híd budai leágazása nagyonnn közel van a Móriczhoz és a Kosztolányihoz...

Előzmény: Ali Ttaik-al-Rep (1123)
Zolcsi67 Creative Commons License 1999.11.21 0 0 1129
Csak a 28-as villamos lassújelét nem szüntették meg.
Zolcsi67 Creative Commons License 1999.11.21 0 0 1128
Láttátok, mit műveltek a Kőbányai úttal? Az Orczy tértől a Könyves Kálmán körútig megvan a 2x2 sáv, leaszfaltozva, onnan kifelé meg visszarakták a kockakövet, ráadásul elég göröngyösen. Úgy látszik, a VIII. kerületi önkormányzatnak több a pénze, mint a kőbányainak.
Zolcsi67 Creative Commons License 1999.11.21 0 0 1127
A Liget tér jobb lenne. Kőbányáról reggel lehetetlen kivergődni!!!
Előzmény: John Howard (1126)
John Howard Creative Commons License 1999.11.21 0 0 1126
Ezt a Szemeretelepet én sem értettem. Mi van ott, hogy egy gyorsvasútnak meg kellene állnia? (Ki lakik ott a nagyok közül?) A Liget tér tényleg indokoltabb lenne állandó megállónak, vásár esetén pedig ott IS, ahol az Árpád szokott végállomásozni.
Előzmény: Ali Ttaik-al-Rep (1123)
Zolcsi67 Creative Commons License 1999.11.21 0 0 1125
A rákospalotain látszik minden? Az a bizonyos híd eléggé a tetejére csúszott...
Előzmény: John Howard (1124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!