Keresés

Részletes keresés

Freeman18 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 119
Majd ha teszel róla képet és tetszik akkor lehet, hogy megvenném majd a terveket :)
Előzmény: Fester (118)
Fester Creative Commons License 2008.02.20 0 0 118

A szervíz már nem fért bele, de a bukócsöveshez sikerült elmennem. Tegnap jobbnak nézett ki az idő, szürkületben értem haza, 80 körül szétfagytam, pedig totál be voltam öltözve.

Viszont megérte, a srác aki készíti vérprofi volt. Kicsit több mint 3 órát voltam ott, azalatt meghajlította a csövet, elkészítette a rögzítőelemeket és összepontozta. Készítettem képeket, holnap felteszem.

Jó sokat dolgozott vele, jó bonyolultat találtam ki, de jól fog kinézni. Már "csak" körbehegeszti szépen, egybecsiszolja, szinterezi és elvileg kedden mehetek érte.

Ha holnap jobb idő lesz elmegyek a szervízbe, hideg van még. 

Fester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 117
Olyan szép az idő, holnap elmegyek szervízbe, puhítok a rugózáson, és feszíttetek a láncon. Ha lesz elég időm beugrom a bukócsöveshez.
Fester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 116
Hát ez nem kevés pénz, én sem áldoznék rá ennyit. Ha meglesz dobj fel képet.
Előzmény: arniy (115)
arniy Creative Commons License 2008.02.17 0 0 115

Az eredeti Yamaha tartó 31500 Ft, Gyorben, amihez még hozzá kellene kombinálni a dobozom alsó platóját (nem jut eszembe a helyes magyar megnevezés), hogy tuti legyen.

Így hát osszedugtuk a fejunket a munkahelyemen és csinálunk egyet az eredetibol, hozzáheggesztve egy ugyanolyan átméroojuu csovet meg lemezt, átfúrva a megfeleloo helyeken. Itthon megcsinálom a feluletkezelést, a mesterembereknek meg viszek uveget (nem ureset).

Hátránya, hogy nem lesz kapaszkodó az utasnak, bár elvileg azt lehetne hozzá csinálni.

Előzmény: Fester (114)
Fester Creative Commons License 2008.02.16 0 0 114

Kicsit bénán áll ezen a képen, de annak az összekötőnek elvileg az lenne a szerepe, hogy megvédje a leömlőt a járdázástól. Túl könnyű a motor ahhoz, hogy a merevítés miatt szükség lenne rá, szerintem. 

Az egész egyébként 16-os pvc-ből készült, a valóságban pedig 23-as varratnélküli csőből lesz, tehát vastagabb lesz. Ha akkor is az összekötő lesz a domináns (amit nem szeretnék), akkor  elhagyom és maximum a leömlő legalsó pontján a kanyarban összekötöm a váz két csövét. Ha a mester azt mondja szükségtelen, akkor még azt se.

Mennyit kérnek a tartóért? 

Előzmény: arniy (113)
arniy Creative Commons License 2008.02.16 0 0 113

Sziasztok!

Látom komolyan gondolod a bukócsoo felszerelését. Egész jól fog kinézni, de a kipufogó elootti osszekotoot én inkább kihagynám, azt is lekotném a vázra mint az utolsó eloottit. Bár ha be lesz feketére festve, nem fog annyira látszani. Jovoo héten már én is gyártatom a doboztartót a meglévoo hátsó kapaszkodóból.

Előzmény: Fester (111)
Fester Creative Commons License 2008.02.16 0 0 112
Most látom csak, hogy az alsó illesztésnél lefityedt a szigszalag rögzítés, ezést a valóságban az egész egy kicsit feljebb fog kerülni.
Fester Creative Commons License 2008.02.16 0 0 111

Meghajottam a bukócsövet bergmann csőből, ha lesz időm jövő héten viszem legyártatni.

 

Bukocso

Freeman18 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 110
Ilyen egy YBR amin r1es idom van :D

http://www.youtube.com/watch?v=vrUUA_reXqc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=mYbsB0HKGnw

Nekem tetszik a megoldás.
Előzmény: Fester (108)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 109
Na jó ez tényleg hülyeség volt :D
Hagyjad megpróbálom megoldani.
De azért köszi :)
Előzmény: Fester (108)
Fester Creative Commons License 2008.02.14 0 0 108

Megkérdezném, de nem nagyon tudok mit. Az szerintem kevés, hogy "Hé, Freeman 18 kollégának nem küldtétek még el a katalógust!". :)))))

Inkább hozok egyett és elküldöm Neked Én.

Előzmény: Freeman18 (107)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 107
Ha mész a szervízbe nem kérdeznél rájuk hogy küldik e már azt a katalógust? :D
Előzmény: Fester (105)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 106
Reggel még 1 kis hó is esett :D
Előzmény: Fester (105)
Fester Creative Commons License 2008.02.13 0 0 105

Türelem, rózsát terem... :)

Piszok hideg van, ma kellett volna mennem szervízbe, de én ebben az időben nem ülök motorra az biztos.

Előzmény: Freeman18 (104)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 104
Még mostanra se jött meg a katalógus :(
Fester Creative Commons License 2008.02.12 0 0 103
Kb 8-9 fok volt amikor mentem. 50 felett szépen lassan átfagyott a kezem. Fél óra után már fázott és amikor hazamentem már átfagyott. Nem volt rémes, de még pár ilyen alkalom és oda vannak az izületeim.
Előzmény: Freeman18 (101)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 102
Megvolt a 100. komment :D
Előzmény: Fester (100)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 101
A nyáriban is annyira hideg volt? :O
Előzmény: Fester (100)
Fester Creative Commons License 2008.02.11 0 0 100

Megvettem a kesztyűt. Nem egészen olyat, amilyet szerettem volna, sőt inkább azt írom egyátalán nem olyat vettem, amilyet szerettem volna. Mivel csereárut vittem (a múltkor vett protektoros térdmelegítő nem jött be) vennem kellett valamit, és nem volt olyan, amit elgondoltam. Bár most, hogy hazahoztam és jobban nézegetem egészen megtetszett. Harmadába került az előző kesztyűmnek, úgyhogy már megérte és legalább nem fagy le a kezem.

 

 

Fester Creative Commons License 2008.02.11 0 0 99
Már csak egy kesztyűt kell vennem, mert ebben a nyáriban lefagy a kezem.
Fester Creative Commons License 2008.02.11 0 0 98

Vettem egy ilyen nadrágot, ebben aztán nem fáztam, inkább rámsült, amíg felvettem a többi cuccot.

 

 

 

Freeman18 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 97
Végre egy jó hír :D
Köszi az információt :)
Előzmény: Fester (96)
Fester Creative Commons License 2008.02.10 0 0 96

A kabát nagyon jó. Ez a kép nem ad vissza belőle semmit, jó, kényelmes, szép. Csak javasolni tudom.

A bukóról nem igazán tudok mit mondani, mert ez az egyetlen bukó, ami 1 percnél tovább valaha is a fejemen volt. Alapvetően kényelmetlen, mint mindegyik bukó, de legalább jól néz ki és azt mondják biztonságos is.

Ha szalonban veszed, a kabátot csak megkapod ajándékba, vagy jókora kedvezménnyel, és nem hiszem, hogy feljebb vinnék valaha is az árát.

Előzmény: Freeman18 (93)
Fester Creative Commons License 2008.02.10 0 0 95

Szerintem is jó a váltó csak szokni kell. Nekem még a kuplungot is, mert kb minden harmadik esetben még durván engedem fel.

A rugóstagot még a jövő héten megcsináltatom, mert a következő utam a szervízbe megy a láncfeszítés miatt. 

Előzmény: arniy (92)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 94
Ehh 12 másodperccel később küldtem el a commentet :D
Előzmény: arniy (92)
Freeman18 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 93
Nah végre 1 kép :D
Most miattad én is Bering kabátot meg Shoel bukót akarok uh ez felviszi az összköltséget kb 1 200 000 Ft ra .
De ha jövőre visszahozzák a moci árát 1,2m fölé a akkor bajban leszek :S
Remélem ennél az árnal csak kevesebb lesz :P
Előzmény: Fester (90)
arniy Creative Commons License 2008.02.10 0 0 92

Végul én sem gurultam ma sem. Bár sokan motoroztak itt a kornyékunkon is.

 

A váltóval én is nehezen tudtam megbarátkozni, de az én hibám volt, mivel most már megy jól az uresbe rakás is meg a visszaváltogatás is. Meg a váltás is simábban, finomabban megy. Az a hejzet hogy meg kell szokni és meg kell szerezni a rutint hozzá.

 

Ezt nem azért írom mintha oriási tapasztalatom lenne a motorozásban, (eddig 4800 km), hanem hogy ne legyenek kétejeid pl. a váltó minoosége miatt. Szerintem ugyanis jó a váltója, csak meg kell szokni, meg kell tanulni.

 

Csak ezután jonnek az igazi élmények, majd meglátod.

 

A rugóstag elofeszítésén én is elgondolkodtam, majd ha átállíttatod, kérek véleményt és akkor esetleg én is állíttatok rajta.

 

szevasztok

Előzmény: Fester (91)
Fester Creative Commons License 2008.02.10 0 0 91

Szombaton mentem kb 60 km-t, most az óra 96-ot mutat. Nagyon jó volt, bár néha bénáztam. Még nem mindig tudom, melyik sebességben vagyok, és egy lefulladás is volt.

A tapasztalatok:

Jó vele menni, kényelmes az üléspozíció, jól jár a váltó, de ha nem váltogatok vissza megálláshoz, hanem álló helyzetben szeretném 4-ből, 3-ból üresbe tenni, én nehezen találom meg az üreset. Nekem nagyon kemény a rugózás, ha az átlagosnál rosszabb utakon megyek kirázza a belemet. Most már tuti, hogy 3-ról 2-re fogom állítani a rugóelőfeszítést, de ha nem elég, megy a minimumra. Átadáskor jelezték 300-nál láncfeszítés szükséges, nos szerintem már most 96-nál lehetne, mert legalább 25-30 mm lóg a láncom.

Ma nem gurultam inkább elmentünk a Széchenyi Fürdőbe és kiáztattam magam. Régen jártam ott, nagyon szépen rendbehozták, ajánlom mindenkinek, jó a téli motorozás után reuma ellen. :) 

Előzmény: arniy (89)
Fester Creative Commons License 2008.02.10 0 0 90

Egyedül voltam, és hát látszik nem vagyok egy fotóművész, ha lesz jobb még rakok fel.

 

Előzmény: Freeman18 (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!