pl koszosak az érintkezők, és nem kommunikál az obi és a váz. Kékhalál, ja - csak megoldható. Meg az is err99, ha régi nem kompatibilis sigma obikkal próbálkozol digi eos vázon.
körömrágítóan aggasztó kérdésem lenne: a D70 előlapján, szemből a jobb oldalon fönt van az infra távkioldó érzékelője. ebből következik, hogy ezt csak előlről megcélozva lehet távkioldani. a D200-on nincs ilyen elől, de ha jól olvastam (olvasni tudok, érteni nem - angolul) Ken Rockwell írásában, akkor ehhez is használható az infra távkioldó (ML-L3). csak nem azt jelenti ez, hogy hátulról is el lehet sütni a D200-at ezzel a kis bizbasszal?
Én meg láttám egy rakás képet, amihez oda volt írva, hogy ez a kép nem készülhetett volna el, ha nem az AF-USM-IS-L-D-IF-EG-XYZ....bisz-baszos obi van feltekerve a CA.non vázra.
Na mondom az okosságot,hogy miért kelendöbb a canyon:mert bármit megtehecc vele(a reklám szerint) a nyikon kiskönyvében ez áll:tanulás egy életen át.A mai kor kényelmes emberéhez vajon mi áll közelebb?...
Karóbahúzás veszélyét felvállalva mondom, hogy "Canonos" létemre (10D) ha most kezdeném elölről összeállítani egy digit cuccot, akkor ma NEM a Canont választanám. Hogy miért? - Engem idegesít a Canon üzletpolitikája, az évenként kihozott új, egymástól érdemben nem különböző termékek. Mint tömegtermelésben dolgozó-, és abban járatos állítom, hogy ennyi idő alatt nem lehet tökéleteset alkotni, nem lehet a beszállítóktól elvárni a tökéletes minőséget. ===>> - ebből kifolyólag sok az olyan idegesítő hiba, mint pl. tükörmechanika törés, ERR99, szinte használhatatlan vakufénymérés.
Képzelhetitek, hogy milyen érzés, amikor külföldön van fotózni az ember, és előjön az ERR99. Na, onnantól kezdve, hogy nem a témára, környezetre, a jó pillanatokra fog öszpontosítani, az biztos.
Az objektív kérdés nem lehet gond. A Sigma mindkét típushoz ugyanannyiért adja az objektíveit.
Nekötöcködj! Fehér! :) Jóvan nem teljesen, nem bioponnal mosva. Menny el reklámozz vmi mosóport, teis meg tudod különböztetni a fehér és szürke inget... :PPPP
Hát nem vetted észre, hogy a Nikonnak stílusa van? A gépvázak, meg az obik olyan karakteres megjelenésűek, hogy (pl. a madárlesek környékén) a személyazonosság igazolására is elfogadják őket :))!
A Canon még mindig nem találta meg a saját dizájnját, ezért gépvázai hol egy használt szappandarabra, hol pedig a szopott gombócra hasonlítanak... __________________________
Azt tudjátok, hogy a két vallás egy időben egybefonódott?
A Nikon története 1917 nyarán kezdődött, amikor három kisebb optikai cég összeolvadt (akkor még nem a gyújtóbombáktól...) a Mitsubishi leányvállalataként "Nippon Kogaku" néven és előszeretettel vállaltak állami megrendeléseket, de pl. 1920-ban színházi látcsövet is piacra dobtak, vagy mikroszkópot 1925-ben. 1932-től "Nikkor" márkanévvel látták el az optikai termékeiket és amikor 1935-ben az első japán gyártmányú kisfilmes fényképezőgépet egy bizonyos "Seiki Kogaku" nevű cég megjelentette, akkor azon "Nippon Kogaku"-fejlesztésű optika volt, Nikkor-gravírozással...
Igen, jól sejtitek: a "Seiki Kogaku"-t ma Canonnak hívják :))!
'45 nyarára péppé bombáztak a Nippon üzemeit is és a fiúk annyira megjavultak az élménytől, hogy az újjáépítés után tengeralattjárók periszkópjai helyett ismét távcsövet, mikroszkópot meg szemüveget gyártottak.
1947-ben 20 db prototípust csavaroztak össze egy "saját fejlesztésű" távmérősből. (Braczkó Péter itt nem ír a legendáról, hogy ti. amerikai hadizsákmányként odaszállított német mérnökök irányításával történt volna mindez, lásd még: von Braun és a holdat érés...) '48 márciusától '49 áprilisig készültek az első kisfilmes Nikon távmérős kamerák sorozatban (kb. 400 db ezüstszínű és 1(!) db fekete) "Nikon I" - "i", mint Ipolytarnóc - néven. A fentebb emlegetett kamerák egyes példányainak jelenlegi árából több talicskányi D2X-et lehetne venni, a 609 431 gyári számú "feketéért" pedig valószínűleg ismét le kéne rohanni Japánt :)).
Akit érdekel, hogy innen mi módon jutottak el az F5-ig, az hozzám hasonlóan olvasgassa "Peter Braczko: Das Nikon Handbuch"-ját.
Egy biztos: a legkönnyebb dolga ma azoknak van, akik a Konica és a Minolta közül akarnak választani :))!