Keresés

Részletes keresés

Pecarobi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 179

Canyon lyukkamera?Tovább fejlesztették az 1dmk2.-t? ;o)

Előzmény: Törölt nick (177)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 178

"Van néhány elavult Nyikon cuccom, nem érdekel?

Olcsóért adom."-->például?

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (160)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.09 0 0 177

Lyukkameráról még nem hallottál? Vagy a lyuk is obinak számít? ;-)

Előzmény: Pecarobi (176)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 176
Ja,képzeld el ugyanezt obi nélkül megcsinálni....  ;o))
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (159)
Abrash Creative Commons License 2005.11.09 0 0 175
én viszon menezseresen kérdem: a 25-50 visszajön majd hozzám (nem sos), vagy kéne valamikor?

képei milyenek lettek?
Előzmény: hsoma (174)
hsoma Creative Commons License 2005.11.09 0 0 174
semmi baj! nem voltam elég menedzseres:)
Előzmény: Abrash (173)
Abrash Creative Commons License 2005.11.09 0 0 173
azt hittem, nem nagyon izgat a csere, félre értettelek...
Előzmény: hsoma (172)
hsoma Creative Commons License 2005.11.09 0 0 172

Gratula!

(akkor ezt nehezen fogom elpasszolni)

25-50 így viszont kútba esett. márhogy nekem.

aha. viszont eszembe jutott, hogy vki mégiscsak vevő lenne rá. ez esetben a péz a DSLR pénzalapot fogja növelni:)

soma

Előzmény: Abrash (170)
nikone Creative Commons License 2005.11.09 0 0 171
dánke
Előzmény: Abrash (168)
Abrash Creative Commons License 2005.11.09 0 0 170
postán van az enyém közben... de valaki más biztos örül majd neki!
Előzmény: hsoma (169)
hsoma Creative Commons License 2005.11.09 0 0 169

Abrash!

a 180 f/2.8 -as átvételéhez szükséges első feltétel megvalósult. egy 80-200as formájában. :)))))

soma

Előzmény: Abrash (168)
Abrash Creative Commons License 2005.11.09 0 0 168
pl koszosak az érintkezők, és nem kommunikál az obi és a váz. Kékhalál, ja - csak megoldható. Meg az is err99, ha régi nem kompatibilis sigma obikkal próbálkozol digi eos vázon.
Előzmény: nikone (161)
Fudi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 167
Hun lehet ilyen kanyont kapni? Veszek egyet poénbó :D Falra kéne vagy egy tájkép vagy ez, ez lesz.... :D
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (162)
Fudi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 166
Nagyon belenyúltál a lényegbe!!!!!!!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDD
Előzmény: Pecarobi (158)
nikone Creative Commons License 2005.11.09 0 0 165
bocsánat, ezt nem ide akartam írni!
Előzmény: nikone (164)
nikone Creative Commons License 2005.11.09 0 0 164
körömrágítóan aggasztó kérdésem lenne:
a D70 előlapján, szemből a jobb oldalon fönt van az infra távkioldó érzékelője. ebből következik, hogy ezt csak előlről megcélozva lehet távkioldani. a D200-on nincs ilyen elől, de ha jól olvastam (olvasni tudok, érteni nem - angolul) Ken Rockwell írásában, akkor ehhez is használható az infra távkioldó (ML-L3). csak nem azt jelenti ez, hogy hátulról is el lehet sütni a D200-at ezzel a kis bizbasszal?
nikone Creative Commons License 2005.11.09 0 0 163
dankesőn
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (162)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.09 0 0 162

Olyan dolog amit a Nyikon sajnos nem tud.

 

Amikor valamiért megáll a rendszer mint a szög.

Olyan kékhalál forma.

 

:)))

Előzmény: nikone (161)
nikone Creative Commons License 2005.11.09 0 0 161
nagyon le vagyok maradva...
mi a túró aza ERR99?
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.09 0 0 160

Nem kell aggodni nem fog senki karóba húzni.

 

:))))

 

Van néhány elavult Nyikon cuccom, nem érdekel?

Olcsóért adom.

Előzmény: paller (155)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.09 0 0 159

Én meg láttám egy rakás képet, amihez oda volt írva, hogy ez a kép nem készülhetett volna el, ha nem az AF-USM-IS-L-D-IF-EG-XYZ....bisz-baszos obi van feltekerve a CA.non vázra.

 

:))))

Előzmény: Pecarobi (158)
Pecarobi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 158
Na mondom az okosságot,hogy miért kelendöbb a canyon:mert bármit megtehecc vele(a reklám szerint) a nyikon kiskönyvében ez áll:tanulás egy életen át.A mai kor kényelmes emberéhez vajon mi áll közelebb?...
BBéci Creative Commons License 2005.11.09 0 0 157

 AWB-ben volt mindkettő, csak arról tudok nyilatkozni. Apósomé a Nikon. majd beállítgatja magának.

Eddig még nem mentem 400 ISO-nál feljebb, nem volt rá szükség, de majd kipróbálom a magasabb érzékenységeket is.

Előzmény: kaviat (147)
paller Creative Commons License 2005.11.09 0 0 156
Ja, analóg technikában szerintem mindkét márka ugyanolyan jó, szvsz!
Előzmény: paller (155)
paller Creative Commons License 2005.11.09 0 0 155
Sziasztok,

Karóbahúzás veszélyét felvállalva mondom, hogy "Canonos" létemre (10D) ha most kezdeném elölről összeállítani egy digit cuccot, akkor ma NEM a Canont választanám.
Hogy miért?
- Engem idegesít a Canon üzletpolitikája, az évenként kihozott új, egymástól érdemben nem különböző termékek. Mint tömegtermelésben dolgozó-, és abban járatos állítom, hogy ennyi idő alatt nem lehet tökéleteset alkotni, nem lehet a beszállítóktól elvárni a tökéletes minőséget. ===>>
- ebből kifolyólag sok az olyan idegesítő hiba, mint pl. tükörmechanika törés, ERR99, szinte használhatatlan vakufénymérés.

Képzelhetitek, hogy milyen érzés, amikor külföldön van fotózni az ember, és előjön az ERR99. Na, onnantól kezdve, hogy nem a témára, környezetre, a jó pillanatokra fog öszpontosítani, az biztos.

Az objektív kérdés nem lehet gond. A Sigma mindkét típushoz ugyanannyiért adja az objektíveit.

palankaizs
Fudi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 154
Nekötöcködj! Fehér! :)
Jóvan nem teljesen, nem bioponnal mosva. Menny el reklámozz vmi mosóport, teis meg tudod különböztetni a fehér és szürke inget... :PPPP
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (153)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.11.08 0 0 153

Vazze az világos szürke!!!

Vagy csak alexpos egy kicsit.

Előzmény: Fudi (148)
würthkiller Creative Commons License 2005.11.08 0 0 152
a szopott gombóc kuuuuuuuuuuuurva jó !!!!!!!!!
Előzmény: KőnigZ (150)
Abrash Creative Commons License 2005.11.08 0 0 151
hát én is ateista vagyok, a váz dezájnja hidegen hagy.


de az F3 keresőrendszere, az igen!!
megyek holnap megtapizni a d200at, de viszem az f3at benchmarknak!

tényleg, a mattüveg a d200ban nem cserézhető, ugye?
Előzmény: KőnigZ (150)
KőnigZ Creative Commons License 2005.11.08 0 0 150
Ez tipikus ateista duma!

Hát nem vetted észre, hogy a Nikonnak stílusa van? A gépvázak, meg az obik olyan karakteres megjelenésűek, hogy (pl. a madárlesek környékén) a személyazonosság igazolására is elfogadják őket :))!

A Canon még mindig nem találta meg a saját dizájnját, ezért gépvázai hol egy használt szappandarabra, hol pedig a szopott gombócra hasonlítanak...
__________________________

Azt tudjátok, hogy a két vallás egy időben egybefonódott?

A Nikon története 1917 nyarán kezdődött, amikor három kisebb optikai cég összeolvadt (akkor még nem a gyújtóbombáktól...) a Mitsubishi leányvállalataként "Nippon Kogaku" néven és előszeretettel vállaltak állami megrendeléseket, de pl. 1920-ban színházi látcsövet is piacra dobtak, vagy mikroszkópot 1925-ben.
1932-től "Nikkor" márkanévvel látták el az optikai termékeiket és amikor 1935-ben az első japán gyártmányú kisfilmes fényképezőgépet egy bizonyos "Seiki Kogaku" nevű cég megjelentette, akkor azon "Nippon Kogaku"-fejlesztésű optika volt, Nikkor-gravírozással...

Igen, jól sejtitek: a "Seiki Kogaku"-t ma Canonnak hívják :))!

'45 nyarára péppé bombáztak a Nippon üzemeit is és a fiúk annyira megjavultak az élménytől, hogy az újjáépítés után tengeralattjárók periszkópjai helyett ismét távcsövet, mikroszkópot meg szemüveget gyártottak.

1947-ben 20 db prototípust csavaroztak össze egy "saját fejlesztésű" távmérősből. (Braczkó Péter itt nem ír a legendáról, hogy ti. amerikai hadizsákmányként odaszállított német mérnökök irányításával történt volna mindez, lásd még: von Braun és a holdat érés...)
'48 márciusától '49 áprilisig készültek az első kisfilmes Nikon távmérős kamerák sorozatban (kb. 400 db ezüstszínű és 1(!) db fekete) "Nikon I" - "i", mint Ipolytarnóc - néven. A fentebb emlegetett kamerák egyes példányainak jelenlegi árából több talicskányi D2X-et lehetne venni, a 609 431 gyári számú "feketéért" pedig valószínűleg ismét le kéne rohanni Japánt :)).

Akit érdekel, hogy innen mi módon jutottak el az F5-ig, az hozzám hasonlóan olvasgassa "Peter Braczko: Das Nikon Handbuch"-ját.

Egy biztos: a legkönnyebb dolga ma azoknak van, akik a Konica és a Minolta közül akarnak választani :))!
Előzmény: agent01 (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!