Keresés

Részletes keresés

pacaja Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20983

Nevelés és türelem...

Az én elvem az,hogy kellemesen és szeretetben együtt tudjunk élni egy állattal,igenis nevelni kell,macska ide vagy oda.A hajnali ébresztések miatt nálunk is repült párna,ment a vízspriccelés és amikor végképp nem értett a szóból/kajánul röhögött rajtunk-rájött egy kis idő múlva,hogy ez milyen jó buli/,akkor nem ki,-hanem bezártuk/a fürdőszobába-természetesen macskabiztos-minden vegyszer,mosószer elzárva!/.A mc nagyon értelmes és nagyon jól tudja mit szabad és mit nem.A másik a türelem.. a cicád még nagyon baba,gondolj bele,a kisgyerek is sokkal korábban kel,mint hogy a szülők szeretnének felkelni.Idővel majd leszokik a korai kelésről,illetve úgy fog tevékenykedni,hogy minél kevésbé zavarjon.

Előzmény: Brigi211 (20973)
Jázminhét Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20982

Nagyon bájos cicalány. Annyira csajos feje van.

Biztosan nagyon várjátok már, hogy leteljen a két hét :)

Előzmény: Mary6 (20969)
Jázminhét Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20981

Minora!

Köszi a segítséget. Elkezdem adni neki a nedves tápokat abban a sorrendben, ahogy írtad :)

Az eddigi kipróbáltakkal a nagymamink házicicái jártak a legjobban, azok bezzeg felfalták egy perc alatt!

Dáriusz is ivartalanítva lesz, úgyhogy megfogadom a tanácsodat és én is azt a tápot fogom adni neki. Majd beszélek az állatorvossal is.

A pálca a kettes számú kedvenc nálunk. A tollak már csak nyomokban fellelhetőek rajta, de még mindig gerjed rá:)

 

Előzmény: Minora (20968)
Ulfang Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20980

bocsika, de hiszen van társa! akkor szerintem kezd nagyfiú lenni :-P

 

Előzmény: Ulfang (20979)
Ulfang Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20979

Nem a hormonok teszik ? Nekem is volt kandúrkám, amelyik 5 hónaposan megváltozott, kikezdett az anyjával is.... de biztos, hogy unatkozik !
Ivartalanítsad és szerezz egy társat neki, sok MCo jól kijön a kutyusokkal is.
Én csak ezt mondhatom, mert hasonlót tapasztaltam az egyik kandúrkámnál és ez bevált. 

Előzmény: Teodor Zokni (20978)
Teodor Zokni Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20978

Sziasztok!

 

Talán ti tapasztaltabbak vagytok mint én... Van egy 7 hónapos tündéri fiú maine coonom. Azt veszem észre rajta, hogy unatkozik. Csak fel alá járkál, ritka amikor el tudom kapni pár percre hogy játszunk. Ha kap egy játékot, 10 percig leköti, utána többet rá sem néz. Egyre többet alszik és csak eszik unalmában. Ketten lakunk egy társasházi lakásban. Sok inger nem éri. Nagyon antiszociális másokkal szemben. Néha hazaviszem, akkor egyből az ablakba szalad és keresi a többi cicát. Nagyon gondolkozok rajta, hogy hozok hozzá egy kislány cicát. Attól félek, hogy nem fogadja el, vagy megsértődik. Én úgy gondolom, hogy biztosan jobban érezné magát, ha ketten lennének. Sajnos van h sokat egyedül van, amikor dolgozom. Olyankor nagyon aggódom érte, bár tudom, hogy alszik. Kikértem a tenyésztő tanácsát, aki nem adott konkrét választ arra, hogy szerinte ez jó ötlet vagy sem. Persze egy tenyésztő úgyis azt fogja mondani, hogy ha tőle hozom akkor biztosan jó lesz. Nem akarok megint kiadni érte sokat, mivel egyedül vagyok és így ezt elég nehéz kihozni. Így egy maine coon és whiskas cica keveréket kerestem neki. Remélem valaki tud ebben segíteni! Köszönöm

cleo86 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20977

a többi sem csúnya :D

Előzmény: cleo86 (20975)
cleo86 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20976

Calo-petről kinek milyen tapasztalata van?

Én eddig Bezo-petet adtam szőroldásra, de néztem hogy a calo-ba több vitamin és ásványi anyag van.

Nem tudom, hogy egészséges macskára mennyire lehet káros, hogy ha ezt adom szőroldásra.

Étvágyukkal nincs gond, Sissy már mintha kicsit kezdene elhízni. Kevin meg a nyúlási korszakában van.

Gondoltam egy kis vitamin nem árthat pluszba (persze nem túladagolás szintjén).

 

Nem tudom, hogy az étvágynövelő miatt mennyire hízhat el tőle a macska.

Nem gondoltam napi szinten adni nekik, hanem hetente 1-2x.

 

cleo86 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20975

A fehér macska tényleg csodaszép!

Előzmény: Mary6 (20969)
cleo86 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20974

Lehet csak egy kis idő kell neki, hogy átszokjon a ti ritmusotokra.

Anno Kevin engem ébresztett, de most már nem közvetlenül, csak nagy zajt csinál mikor kaparja a kartont, és azért nem tudok aludni. Mert a karton fekhelyen nem aludni kell, hanám próbálni bebújni alá :D

Előzmény: Brigi211 (20973)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 20973

Mit tudnék szerintetek azzal csinálni,hogy a cicám ne negyed 5-kor ébresszen? Ki van csukva a hálónkból éjszakára,mert első pár éjjel velünk aludt,de sajnos semmit nem hagyott aludni,folyton játszott...a lábunkkal,fejünkön stb. Sokat alszik napközben,de azért rengeteget játszik is...próbálom lefárasztani estére,de nem sikerül. Így,hogy ki csuktuk negyed ötig okés,csend van,de akkor elkezdi kaparni az ajtót és sír. Ha kimegyek és adok neki enni az sem jó,mert rá sem néz,és ugyanúgy folytatja tovább.Csak akkor eszik ha felette állok. Legalább fél 7-ig valahogy szeretném kitolni az ébredést. :-(

Mary6 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 20972

Köszönöm szépen Minora! :)

Előzmény: Minora (20971)
Minora Creative Commons License 2012.07.16 0 0 20971

Nagyon szép cicák!!

A fehér mint egy igazi hercegnő!!:))

Előzmény: Mary6 (20969)
Mary6 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 20970

Nem Pillotalk's Acapulco hanem Pillowtalk's Acapulco. :)

Mary6 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 20969

 

   Brilliantly of Luxury Coon's 1 éves és 6,2kg

   Pillotalk's Acapulco

   Laura két hét múlva megérkezik az otthonunkba. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Minora Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20968

Az ivartalanított kandúroknál alakulhat ki hugykövesség amit sokszor kevernek a vesebetegséggel mert ugyanúgy szenved az almon és alig jön két csepp pisi mivel el van záródva a húgyút. Folti cicámmal megszenvedtem ezt, éveken keresztűl járt hozzánk az állatorvos, de nem a száraz táp miatt alakult ki hanem lelki okokra vezethető vissza, mivel akkoriban a környezetem igen feszült volt és én is. Ezt a macskák megérzik és van hogy szervi bajjal reagálnak rá....tudnék mesélni!!

Ma már csak a Royal ivartalanított macskáknak való tápot kapja keverve a vizelet savasító táppal + inkább télen adom neki heti háromszor az UroPet pasztát, két éve nincs panasza:))

Nálam Folti az csak a Félix nedves tápot eszi meg és abból is csak a zseléset:) Hála már elég sok ízben lehet kapni. Burneynek meg többfélét adok, Royal, Hills, Félix, Shah, Animonda Rafiné, Whiskas Junior. Mondanom sem kell az első három a kedvenc de a gatyám rámenne ha azokra szoktatnám rá, így igyekszem vegyesen az olcsóbbat is egye meg:))

 

Burney sajnos nem apportirozós cica, de a dübörgés az ismerős, Foltival csak pislogunk ha elkezd rohangálni mint egy őrült és kergeti a labdáit, vagy épp pillanatok alatt felkúszik a macskabútor legfelső szintjére:) Az egyik kedvenc botos játékát szokta hurcolászni, azaz csak szeretné, mert mióta rátekeredett a hátsó lábára és ettől megijedve rohangált míg meg nem csíptem végre, azóta nem engedem neki, csak velem együtt viheti. Olyan mintha pórázon vezetne a macska, rohanok utána:))

Előzmény: Jázminhét (20965)
Jázminhét Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20967

A keveréses becsapás csak félig-meddig jött be. A darált főtt csirkeszivet csempésztem a száraz közé. Kíváncsiságból odament, beleszagolt majd rám nézett, hogy ezt komolyan gondolom-e? Inkább egész nap nem evett, aztán estére már annyira éhes volt, hogy kénytelen volt belőle enni, de inkább kiválogatta a szárazat. Próbálok kitartó lenni. Sajnáltam, mert naponta többször is ment ellenőrízni, hogy még mindig az a furcsa cucc van-e a tányérjában :D Napközben kétszer frissítettem, nehogy megromoljon a husi. Úgy eszik, mint egy bébi, akinek nincs még foga. Mindent csak nyalogat, forgatja a szájában. Pedig még milyen éles van neki!!

Előzmény: Brigi211 (20966)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20966

Szia!

 

Nálunk Benji pont hogy a tápot nem eszi annyira. Eszegeti,de ímmel-ámmal,hiába van,hogy nagyon éhes,ha csörgök neki a tápos zacskóval rá sem néz,az alutasakosra viszont teljesen "ráizgul'". Próbáld meg a szárazat összekeverni egy kis konzervvel vagy tasakossal. Én pedig még főzök neki rendes husit is,azt szereti a legjobban.Bocs,lehet már mindent megpróbáltál. :-( Hirtelen ezek jutottak eszembe.  Én Felix juniort adok neki,a lazacos eddig a kedvenc(de jó büdiket pukizik tőle:-))).A széklete teljesen normális. Szerintem a tartós tápevéstől nem lesz amúgy semmi baja,de nem vagyok annyira otthon ebben.

 

Dáriusz is gyönyörű! :-) Annyi szép cica van itt!

Előzmény: Jázminhét (20965)
Jázminhét Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20965

Sajna nem eszik meg a száraztáp mellett semmit. Mindenfélét olvasok a krónikus veseelégtelenségről, vesekövességről, és ezt sokan a száraztápra fogják. Még a tányérunk, és az asztal is hidegen hagyja. Egyszer ugrott fel rá szétnézni. Lehet, ha dolgozunk ott alszik egész nap :) A te cicád milyen nedves kaját szeret?

 

Egyébként meg egy vidám kis fickó. Nem tudom mi lesz, ha tízkilós lesz, mert már most is rettentően dübög a padlón amikor este beindul az elgurított papírgalacsinra. Ő is visszahozza nekem mint Jaffa5 cicája. Amolyan cicásan, nem alázatoskodik, mint egy kutyus, tisztes távolságra lehasal mellém, a kis mancsai közé veszi a "zsákmányt" és néz rám, hogy mostmár dobhatom :) 

Nagyon imádjuk.

 

Előzmény: Minora (20962)
Minora Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20964

Nem lehet nem imádni őket!!! Csak arra kell vigyázni nehogy nagyon elkényeztesse az ember:))

 

Azt elhiszem hogy örült nektek és alig várta hogy veletek legyen!! Igénylik az ember társaságát és tényleg nagyon ragaszkodóak.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert nagyrészt itthon vagyok, így Burney nincs sokat egyedül, de ott van neki Folti és van kit nyúznia ha engem nem találna meg:)) Hatalmasakat bírkóznak, még Folti a nagyobb és valószínű ki is vívta a domináns szerepet, hogy ez meddig lesz így nem tudom, mert Burney gyorsan nő, még vagy két hónap és megeleőzi majd méretben.

 

Eddig is a Maine Coon fajta volt a nagy kedvencem és az álmom, rengeteg kiállításra elmentem megncsodálni őket, de mióta itt van Burney egyenesen imádom ezt a fajtát!!!

 

Előzmény: Brigi211 (20963)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20963

Burney nagyon nagyon különleges cica! :-) Elhiszem,hogy imádod.

 

Köszönöm Benji nevében is a dícséretet! Különleges ő is az biztos..külsőre is,és természetre is.

 

Tegnap hagytam itthon először egyedül egész napra,nagyon féltem,hogy mi vár itthon,de kellemes meglepetés volt,szerintem egész nap aludt,mert még a játékai sem voltak máshol.Semmit nem rombolt,enni evett. Azt az örömöt mikor beléptünk az ajtón....éjjel egyig tartó vadságot és játékot kaptunk cserébe,hogy magára hagytuk. :-)))) Imádom. Így pihenünk ma:

 

Előzmény: Minora (20950)
Minora Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20962

Szerintem annyira nem kell rászoktatni más kajára, a száraz tápban benne van az összes vitamin ami nekik kell a fejlődésükhez. tenyésztő is felhívta a figyelmem hogy másfél éves koráig a Kitten száraztápot kell kapnia, mert addig a csontjai erősödéséhez meg a lasú növéshez erre van szüksége és csak utána djam a felnőtt tápot.

Mellette lehet nedves kaját is adni vagy épp amibe belekóstól, mert ott lébecol ha én is eszek és próbálja kikotorni a tányéromból, attól függetlenül hogy nem eszi meg:))

Erről még nem sikerült leszoktatnom, az ablakra szerelt szúnyoghálóra is felmászik, félek állandóan hogy kiesik ha elszakad, (igaz kipróbált duplán hajtott, az 5 kg lánycicámat is  megbírta valamikor, de nem életbiztosítás) ezért próbálom nevelni, úgy vettem észre hogy a vizipisztoly határozottan alkalmas erre a célra:))

Az ember menet közben jön rá hogy mennyivel másabbak egy átlag házimacskánál és hogy mennyi hiányosággal bírunk még a védelmük érdekében:) Közel 17 éve van macska körülöttem (kizárólag lakásban tartott, elkényeztetett szobacicák), azt hittem már elég sokat tudok a macskák tartásáról és szokásairól, de Burney érkezésével kiderült hogy tud még meglepetést okozni!!:))

 

 

Előzmény: Jázminhét (20960)
Minora Creative Commons License 2012.07.15 0 0 20961

Ismerős kép, Burney is olyan éhes tud lenni reggelente mint aki legalább két hete nem látott normális kaját. Nem tudja kivárni, felugrik a konyha asztalra és onnét nézi hogy osztom ki nekik, de az övét oda kéri, nem ugrik le a földre. Valami csoda folytán sikerült leszoktatni arról hogy a pultra is átjöjjön, de kezdetben bepróbálkozott párszor.Ha már jóllakott a sajátjából akkor ugrik le és nézi meg mit eszik Folti a házicicám és az övét is  meg kell dézsmálnia. Ha netán mégis a földre sikerül Burney kajáját is letenni ott kell állnom felettük mert addig piszkálja a másikat míg hozzá nem jut a kajájához:)

Előzmény: Jaffa5 (20954)
Jázminhét Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20960

Köszi!

Valóban ő az első igazi saját cicánk felnőtt korunkban.

De már volt vendégségben egy házicica/maine coon keverék nálunk, akkor szerettünk bele ebbe a fajtába.

Majd csak rászoktatom más kajákra is. De még nem akartam terrorizálni, először szeressen meg minket :)

Gyönyörű a cicád. Nézegettem itt a cicákról feltöltött képeket, és már régebben megállaptottam, hogy valamii ehhez hasonlót szeretnék.

 

Előzmény: pacaja (20959)
pacaja Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20959

Mennyi új gazdis cicababa.

Jázminhét: ezek szerint nem volt még állatod?Kívánom,hogy a nyomasztó érzést felváltsa egy egészséges aggódás és sok örömet leljetek egymásban!

Én cickám végre a régi,teljesen ki volt készülve ettől a melegtől,szinte csak vegetált,pedig minden nap ment a zuhany alá.Jól át lett áztatva a kabátja,de pillanatok alatt megszáradt a 32-33 fokos lakásban.Nyomtam bele a Calopetet,hogy ne zuhanjon össze,mert persze enni sem nagyon evett.Végre önmaga,bohóckodik,rohangál és beszélget velem.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20958

Ma beadtam nekik a féreghajtót, Jaffa hisztizett, úgy nyáladzot mint egy bordeauxi dog.

Végül lenyelte. :-D

 

Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20957

Dolgozonm kell, és nem érek rá a cicákat felügyelni, játszani velük.

Beengedtem ide a dolgozóba őket, és ledobtam a földre egy-egy pólómat nekik, azon fekszenek azóta.  :-D

Tündériek mikor ilyen kis nyugisak és figyelnek nagy kerek szemekkel, hogy mit csinálok.

 

 

Jázminhét Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20956

Köszönöm szépen!

Igen, a felelősség már nyomaszt is. Kicsit úgy érzem, mint amikor babák voltak a gyerekeim.

Nem eszik semmi mást, csak száraz tápot :(

Ma végre evett egy kb. 1 m2 cm-nyi ropogós pirosra sült csirkebőrt. Hosszas nyalogatás után :)

Remélem megnevelem.

Előzmény: Minora (20953)
Jázminhét Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20955

Köszönöm szépen.

Három hónapos a "kis" drága.

Már most akkora, mint egy kifejlett házimacska.:)

Előzmény: Luca_41 (20952)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 20954

Úgy bizony!

 

Jaffikám olyan követelődző, hogy hihetetlen.

Erőszakos, hangos, telhetetlen, mindig az van, amit ő akar.

Előbb a kanapán ülve ettem, felugrott az ölembe, ráállt az első lábaival a tányéromra, és bele akart enni a palacsintámba.

Adtam neki egy darabot, persze nem ette meg . .  . .

 

Ez meg egy reggeli kép.

Olyan hihetetlenül éhesek voltak, hogy nem tudták megvárni míg lerakom a földre . . ..

 

 

Bodzát se kll félteni, ha elfogy az övé, megnézi mi van a másik tányérjában . . . . .

Jaffa meg ilyenkor a tappancsával kotor magának ki kaját a tálból, vagy megharapja a Bodza a fülét . . . .

Előzmény: Minora (20953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!