Keresés

Részletes keresés

belic Creative Commons License 2006.02.13 0 0 192
Hello!

Ha altalanossagok is erdekelnek, azokat a CIA world factbook-ban talalsz.

Bel
Előzmény: mercury_ (191)
mercury_ Creative Commons License 2006.02.12 0 0 191
Hahóóóóó!
Hová tűnt mindenki?
Valaki játszhatna velem Ki-Mit-Tud Libériárólt.
De az se baj ha a környező országokról vagyok elárasztva információkkal...
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 190

 

Igen, jol tudod, az 1es és a 3as van most ott, de az egész GTIA a REP parancsnoksàga alatt van ugyhogy ott van az Ezredesünk is meg az ellàto szàzadaink nagy része........

 

Előzmény: mickey cortez (186)
kürtök Creative Commons License 2006.02.06 0 0 189
Mickey, az e-mail címem publikus. kurtok@torzsasztal.hu, vagy a könyvem honlapjához járó is elég jól működik, forrester@idegenlegio.hu.
Előzmény: mickey cortez (184)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.06 0 0 188

persze,értem)

 

a légio topicra feldobtam egy pársoros megemlékezést az op.loyadarol.sajnos csak Brett-rol van mappám ami innen elérhetö,de ha esetleg van idöd,kedved,kiegészithetnéd,pl a 2.jelvényével,vagy ha van kép Soubirourol,esetleg a buszrol.vagy magárol az akciorol.

 

idén lesz váltás Calvin,nem,Billy?ki jön Paulet után?

Előzmény: mabelle (187)
mabelle Creative Commons License 2006.02.06 0 0 187

udv mickey

 

en sem vagyok egy levelirogep, szoval nem tudom igazabol analizalni a mailboxod allapotanak alakulasat:-)))

 

igen csabito volt egy pillanatig, de en mar inkabb a mostani verziot szeretem.. az tul tisztan biztonsagis ... nagy a kötöttség..(de tenyleg szep kis feladatokat kapnak.... 2 teammel dolgoznak csak... nem rossz)

 

így most van szerencsem ilyen csodabogarnak lenni... nagyobb a szabadsag, ide is besegitek egy kicsit oda is, egy rakas erdekes, talan fontos, de mindenkeppen furcsa emberrel tudok talalkozni;-)))), ugyis erted....

 

kicsit sztereotipikus, aki nem ert hozza tuti félreérti, de nem baj.... szoval igy egy kicsit tobbet tudom hasznalni a szurkeallomanyomat is....ezt is erted:-)))

 

 

Előzmény: mickey cortez (184)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 185

Salute!

 

 

Körbejártam ezt a témát 154.szak 2. bek. -mivel itt nagyon fel van dobva a téma- egy csöppet ismerem a magyar igazságszolgáltatás menetét......nonszensz ez az egész, egy igen jó ügyvéd is azt mondja ha csak magad nem ismered el a bűncselekményt ezt nem tudják rád verni az tuti...ahhoz azért komoly bizonyítékok kellenek... egy ilyen ügyben pedig nem lenne sem tanúvallomás, sem bizonyíték nem beszélve arról, hogy visszájára is fordulhat/hamis vád!/

Különben is azért tették be infoim szerint mert Brüsszel ránk szólt jogharmonizáció etc....

 

üdv nektek!

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.06 0 0 186

A szomszédban olvastam aktualitásként Ivoryt..

 

FANCI-az elefántcsontparti hadsereg..

para ivorians

 

 

Az Cote d' ivoryban állomásozo nemzetközi haderöt megerösitették egy nigériai gépesitett lövészzászloaljjal,meg egy nepáli rendör alakulattal.és Libériábol is vezényeltek kb 700 fös rendöri eröt.

A REPtöl az 1.és a 3. cie van a Licornban most?

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.06 0 0 184

üdv törzs

 az email cimeddel már bebuktam egyszer,nem kaptad meg.azert megprobálok egy probamailt ujra..

ha a hszt követöen nem kapod meg,mickeycortez@freemailre küldj egy üzenetet.

 

kürtök a Te cimed se tudom.mab,Neked már egyszer sikerült irnom. a fenti freem müködik..

 

 

Mab,olvastam a szomszédban az ex para cégröl.hát valahogy igy érdemes csinálni,sokat nem tudok roluk,csupán hallomásbol,de az itteni fönökök többször szoba hozzák beszélgetések alatt,meghogy ki tud roluk,szerintem nagyon szép ajánlatokat kaphatnak:))oda kéne szegödnöd..:)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 183

 

Az az igazsàg, hogy minden érdekel, ha megfizetik, akkor a vilàg végére is .... :-)))

 

Ha gondolod nyomj egy Emilt, vagy csörögj ràm ha tudsz, a skypen mindig megtalàlhato vagyok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amugy làtom (meg olvasgatom) egész szépen "cseperednek" a hozzàszolàsok a topic-odban........... ;-)

 

Előzmény: mickey cortez (178)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.02 0 0 182

gondolom ha a cuccaik Nálad vannak,tudod melyik volt a cégük,szerintem küld nekik.ha meg DI vagy,magad is tudod:))

 

--O--

a Dyncorp januári veszteségei

Samuel Parlin,usa,Irak elött a DI szerzödésesként ugyanilyen munkát végzett két évig Kelet-Timoron.

Rich Hickman,usa-usmc,négy honap Irak

Roland C. Barvels,usa,három honap Irak

+ két amerikai akik szabirol tartva visszafelé Mosulba helikopterbalesetben hunytak el.

ök mind a CPATT programban voltak contractorok.

Előzmény: mabelle (181)
mabelle Creative Commons License 2006.02.02 0 0 181
na a Potieter cuccat is kifogtam... olyan lesz ez lassan cape kornyeken ..mint Austerlitz utan a szentpetervari hercegnoknel:(
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.02 0 0 180

2004.Cote d'Ivory,marines        /               les paras, 2003 CIV

 

méghogy nightclubbokba,ezek a fiuk?ugyan..:))))p    (Kabulban megprobáltam elcserélni egy ilyen frencsi börnyakuval a barettjét de ritka nehéz ember volt:))

 

 

Előzmény: mickey cortez (179)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.02 0 0 179

üdv

mercury:a GA.

 

 --O--

Elefántcsontparton a YP veztöje "ultimátumot"adott az ensz erök közel 7000fös és a franciák kb 4000fös kontingensének,hogy heteken belül hagyják el Ivoryt..a francia egységekröl kifejtette:minek vannak itt a franciák?nem fegyverzik le a lázadokat,egésznap a tengerparton üldögélnek,este tömve velük az összes night club,és különben is..:)

a YP folyamatosan az utcán tartja támogatoit,naponta vonnak blokád alá és támadnak meg UN táborokat,folyamatosan francia ellenes zavargásokat szitanak,felvonulnak,tüntetnek.Gbagbo elnök meg osztja nekik a franciaellenes lapokat..)

igy lett az egykori kirakatállambol kis afrikai "irak"..

Előzmény: mercury_ (177)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.02 0 0 178

Billynek..

ALSS -Irak?esetleg Monrovia.

vagy civil?

mercury_ Creative Commons License 2006.01.30 0 0 177
mickey,
a 148. hsz-ed végére visszatérve, melzik cég kapta meg a koncessziót?
mabelle Creative Commons License 2006.01.29 0 0 176
ja most latom ,nem olvastam eleg alaposan vegig....
Előzmény: mercury_ (174)
mercury_ Creative Commons License 2006.01.29 0 0 175
vmi kanalabegy vagy kicsoda az uriember. a nev nem pontos, telefonon hallottam csak es csak valami kanal volt az eleje :)
mercury_ Creative Commons License 2006.01.29 0 0 174
nem vagyok biztos benn hogy ez lenne az. megint a halliburton kapcsolat miatt. mondom ez orosz tulajdon.
Előzmény: mabelle (173)
mabelle Creative Commons License 2006.01.29 0 0 173
talan probald a kbr-t;-))))))))
Előzmény: mercury_ (172)
mercury_ Creative Commons License 2006.01.29 0 0 172
egyebkent nem tud vki vmit egy kcb, kbc vagy vmilyen kombinacioja ezeknek a betuknek kelog cegrol? a halliburtonnel kapcsolatban talaltam vmit de szvsz nem ez az amit en keresek. ha minden igaz pl a keksisakosok logisztikai tamogatasat is o csinalja. nagyon kodosen ennek a cegnek a tulaja merult fel mint esetleg "tamogato", vmi ruszki ex-hirszerzo aki most a privat szferaban nyomja. erdekes hogy neten nem talaltam semmit.
mercury_ Creative Commons License 2006.01.29 0 0 171
ahha :)
Előzmény: mickey cortez (170)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 170
amit csak szakszolgálatok tudnak megadni:))
Előzmény: mercury_ (169)
mercury_ Creative Commons License 2006.01.29 0 0 169
milyen szolgalati tamogatottsagra gondolsz?
a rengeteg love dolgot en is latom egy nyuves hasznalt `kopter is megvan felmilka USD, az ujak elmennek egeszen 3-ig (es ezek csak a ruszki arak, az amcsikat eddig nem kerdeztem), es ebbol be kene vasarolni vagy 5-ot, 6ot.
es akkor meg nem beszeltem egy csoppnyi atalakitasrol, pilotakrol, muszakiakrol, tartalek alkatreszekrol stb... meglattam csak nagysagrendileg az veget (USD), haaat... forintbol is sok lenne.
meg szerencse hogy nem az en zsebembol megy :)
Előzmény: mickey cortez (166)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 168
Ja,és Mabelle..a már megemlitett mozambiki fakitermeléssel foglalkozo konzorcium is természetesen kinai üzlet..miután irtad utánakérdeztem és ez derült ki,meglepö modon..:)
Előzmény: mickey cortez (167)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 167

kimondottan medicgroup nincs,de olyan dokik akik egy bizonyos rétegnek nyujtanak szolgáltatást vannak:)Párizsban pl az egyik plasztikai sebész klinika igazgatoja volt ejtöernyös a gyarmati világbol,önála jopár arcnak volt szabadjegye...:)majd a sárgák teleépitik a kontinenst korházzal..

amugy meg mindent kezdenek elözönleni a kinaiak..tavaly év végén a johannesburgi olajkonferencián már teljesen nyilvánvalo volt,hogy pár év és a kinaiak lehalásszák a piacot..egyszerüen hihetetlen,hogy mennyi pénzt energiát fektetnek már évek ota Afrikába..Librevilleben olyan üzleti negyedet épitenek,huu..fehér márvány a térburkolat is..nemrég pl aláirtak egy csomo szerzödést olyan országokkal tecnologiai,gazdasági témákban,hogy csak ámul az ember.                                        a mult héten Nigériában megtámadták az Agip ottani legnagyobb telephelyét,finomitostol,mindenestöl,lelövöldöztek a biztonsági személyzet tagjait,aztán jopár ezer dollárt raboltak az irodák kasszáibol és távoztak.ebben az egészben az volt az ujdonság,hogy elöször érkezett támadás a tenger felöl.erös motorcsonakokkal,egyenruhában,maszkkal jöttek a fekete támadok és ugy is távoztak.nem az Asari féle gerillák robogattak,rendesen megvolt tervezve a jelek szerint.az Agip persze evakuált.az érdekes az,hogy honnan volt motorcsonakjuk,és ki "logisztikázta"le nekik..az ember elkezd kombinálni,ha tudja pl azt az infot,hogy a fenti megállapodások közt Kina Nigériával olyan szerzödést kötött,ami arrol szol,hogy a sárgák több milliárd dollárral járulnak hozzá a nigériai tengerszakasz olajlelöhelyeinek kiaknázásához,kutatásához,stb...furcsa mod ez után kezdödtek a nyugati olajtársaságok elleni támadások...

A szudáni köolajvezetéket szinte végig a tengerig kinai fegyveres "munkavállalok" védik..de lehetne sorolni ezer példát,a telekommunikáciotol(Zimbabwe),épitöipar,utak,finomitok,vasut(Ruanda,Angola,Kenya,Mauritánia)..ezek mind dollármillios ha nem nagyobb beruházások,csak idö kérdése és ezeken a helyeken átveszik a biztonsági szolgáltatások nagy részét is..ott vannak Senegálban,Libiában,Libériában,Tanzániában,Etiopiában,stb..Maliban olyan rizstermelési strukturát épitenek ki,hogy husz év mulva monopoliumuk lesz Maliban a rizstermesztésre..!!

és nem mellesleg rengeteg pénz áll a rendelkezésükre,ami az afrikai államfök megnyerésének leghatékonyabb és legegyszerübb modja:)))söt pl a franciákkal szemben megvan az az elönyük,hogy a diplomáciai kapcsolatukat nem terhelik a gyarmati mult emlékei..

szoval mégha offnak is tünik a sárga szin a topicon,ez csak a látszat..:)))))))

Előzmény: bantam (158)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 166

még a régiekkel beszélgettünk sokszor,magyarokkal,hogy összekellene rántani egy stabil magyar magot és keresgélni a zavarosba:)de mára nem sok olyan maradt akinek elég mélyre nyulnak a kapcsolatai,hogy talpon is maradjon bármilyen kis cég..bár Irakban annyi alvállalkozo van mint egy autopálya épitésnél......csak az Erynisnek van vagy egy tucat.van ahol kb tizen dolgoznak csak..mikor volt a rendszerváltás,szóba került,hogy a nagy nyitás következtében kihasználva az afrikai tapasztalatokat,az oda vagy a Kaukázusba befektetni szándékozo hazai cégeknek,vagy a kelet felé nyito nyugati cégeknek legyenek felajánlva a szolgáltatások,de aztán elég hamar elhalt a dolog..a volt 56-osok közül volt aki rakott volna bele pénzt de mondom,kifulladt az ötlet mielött lett volna belöle bármi is.aztán mindenki ment a maga dolgára.pedig volt pár jo referencia.pl anno Csombenak a legszükebb testörgárdájában is volt két magyar,még élnek mindaketten,Skandináviában,de a hetvenes évek ota nem aktivak.az egyikük fia a norvég különleges rendöri egység kiképzöje.sokszor beszélgettünk és kérdeztem egyszer tölük,hogy s mint volt a katangai kaland,meghogy ugye tudjuk,Csombét elrabolták..nevetve mondták,de nem akkor mikor mi védtük:)ugy hivták Csombét,hogy Zoli....Denard alatt kerültek pár év légio után a hatodikba,aztán a gendarmie kiképzöi lettek, majd Moise testörgárdájába.Végigcsinálták Kongot,Delin reptette ki öket a végén Bukavubol,aztán pár honap Biafra,de Angolába már nem mentek le.a hetvenes években Langley pénzelt volna egy akciot,Nszk-ban a VörösHadseregFrakcio terroristáinak begyüjtésére,egy tucatnyi emberrel,aztán szinte az utolso pillanatban lefujták,utána már nem dolgoztak.

manapság viszont rengeteg lóvé és szinte ezer% szolgálati támogatottság nélkül már nem megy.a többség magánzo.SA-ban vagyunk 10-12-en akik ugy ahogy tartjuk a kapcsolatot de már mindenki könnyebb vizeken evezik.Irakban hárman voltunk.még két év aztán...hawai:)

arra irtam egyébként,hogy a guineai bauxit monopoliumot elnyert cég nyiltan keres szakembereket,tehát lett volna esély talán..

Előzmény: mercury_ (152)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 165

ezen a vegyes listán fenn vannak a nevek akikrol raktam fel képeket.valoban ez inkább civil lista,nem tesz különbséget ...

ellenben ugy hallottam,az amerikai szenátusban pár képviselö megrendelésére készitett egy tanulmányt egy külsös cég amiben a közel-keleti usa hadivállalkozások legnagyobb rákfenéjének azt emelték ki,hogy hihetetlenül szar a mozgosithatosági arány az expedicios feladatokra(nagyon szépen fogalmaznak) és ugy számolnak,hogy kb 30 000 fövel kelleni kiegésziteni az Irakban,Afganisztánban bevethetö un. feláldozhato alakulatok számát.mivel ez nem nagyon fog menni,legalábbis keresztülvinni a kongresszuson,nagy a jövö a pmc.k elött..harmincezer ember..ha a fele igaz,már az is nagyon nagy szám..és pénz..

lassan "kiprivatizálják" az usarmyt századonkéntleszerzödnek a saját kormányukkal,,és több legyet ütnek egy csapásra,ez lesz?:))))

Előzmény: mabelle (161)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 164
ezt én sem láttam még.Wolfot ismertem csak de nem Irakbol..
Előzmény: mabelle (151)
mickey cortez Creative Commons License 2006.01.29 0 0 163

komoly??ha felveszed a kapcsolatot a cégével,eljuttatják a családnak.

 

Harry Pretoriusnak még a halála után napokig a teste sem került elö..fotot küldtek csak rola,elöször ugy azonositották

Előzmény: mabelle (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!