Keresés

Részletes keresés

csanya. Creative Commons License 2014.02.08 0 0 49398

Miért nem ott rögtön üdvözölted?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (49397)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.02.08 0 0 49397

Üdvözlöm azt a sporttársat, aki ma délelőtt a Margita mezőnyének élén haladva a máriabesnyői templomparkban laza mozdulattal a zöldbe hajította tájidegen színű kék izós palackját.

Valószínűleg a belvárosi rajt-cél zavarhatta meg a gondolkodását, és azt hitte, városi futáson van, ahol a nevezési díjáért feltakarítják utána a pályát.

ubalika76 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 49396

Beszámolód alapján elég jó volt a buli. Örülök, hogy nem veletek mentem, mert akkor tuti nem szálltam volna ki. Most így is picifutás, excentrikus-erősítés a program (meg jó sok sítúra).

Előzmény: allez zserzseli! (49388)
tv1k Creative Commons License 2014.02.07 0 0 49395

Igen, van csomagszállítás.

Előzmény: Elm (49394)
Elm Creative Commons License 2014.02.07 0 0 49394

Ertem, ez jol hangzik, megnezem en is, koszi. Viszont akkor gondolom - mivel meg ujfiu vagyok ott, nem tudom -, csomagszallitas a celba van.

Előzmény: tv1k (49393)
tv1k Creative Commons License 2014.02.07 0 0 49393

Nem oldjuk meg.

A Szp-ben rakjuk le a kocsit péntek este és átvonatozunk-buszozunk Sirokba Kisterenye felé, északról kerülve a Mátrát.

A buszon általában csak pár túrázó utazik és esetleg egy-két helyi lakos. Nagyon hangulatos, legalábbis nekem.

Előzmény: Elm (49392)
Elm Creative Commons License 2014.02.07 0 0 49392

Ti hogy oldjátok meg a rajtba visszajutást? Vagy tömegközlekedtek pénteken, és a célból haza?

Ahogy néztem, még volánnal is körülményes visszajutni Sirokra...

 

Előzmény: tv1k (49390)
Babosi Gyorgy Creative Commons License 2014.02.06 0 0 49391

Hű, ha te is ott leszel, akkor megfontolom én is az ott alvást. :

Előzmény: tv1k (49390)
tv1k Creative Commons License 2014.02.06 0 0 49390

Péntek este 8 körül miután megérkezünk a tornateremhez és lecuccolunk, mindig átmegyünk a közeli kis étterembe és megiszunk 1-2 pohár bort. Semmi durvulás.

Előzmény: Babosi Gyorgy (49377)
Pinyo Creative Commons License 2014.02.06 0 0 49389

Éjszakai futásról éjszakai beszámoló :)

Előzmény: allez zserzseli! (49388)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.02.06 0 0 49388

Die Hardi in Skin-Zsöny.

 

Hutch-al again éjszakai feladatot kaptunk.

Go és catch the Hiúz!! De járgányt nem tudok adni hozzá. Elakadt valahol - szólt a Boss.

 

Oven-ből indultunk. Pedig elég hideg volt. Két járőrt kaptunk még magunk mellé. Tchermanek, the Red Guy és Adam, the Biker.

Lassan, nézelődve indultunk, de valahogy nem éreztem well magam. Too much volt a jó kis Budweiser az utóbbi napokban. Meg a sok party, café, FUNtotta.

 

Ahogy merültünk el az éjszakai életben, úgy lett egyre hidegebb. Icy wind jött, meg ón heavy rain. Először értünk High Tree-hez. Ott a sörös srácba Millersbe botlottunk. Jó sok réteg volt rajta. Mondom Hutch-nak, tuti órákat rejteget alatta, hamis rolexeket.

Bevigyük? - kérdezi a zöldfülű Biker. No way, - tanítgatja Tchermanek - ő beépített check point.  Hasznos lesz még, hogy tudjuk who else járkál errefelé.

 

Aztán lecsurogtunk a Stock-hoz, majd fel a Highest Peak-re. Bizonyos Tscowanios they call it. Ott fent egy Farkas ólálkodott. Lupus az alvilági neve. Régi motard a srác, de most homeless lehet, mert egy satnya sátorból kandikált. Bosszúból, vagy csak mert utálja a cop-okat, elküldött a bush-ba. Jó sokáig tekeregtünk elhagyatott trackeken, majd nagy nehezen vissza a peak-re. Én egyre shitebbül voltam, komolyan fontolgattam, hogy aznap mégis inkább day-off-olok.

 

A next stop a Spartacus Guard-nál volt. Esther volt az operator, mondta, hogy nyugodt az éjszaka, egy-két szokásos face-t hoztak csak be. Azokat már felvitte a book-ba.

Majd kirakod a netre is, hogy az civilek nézegethessék őket, mi? - kacsintott Hutch.

 

Én itt totally K.O-voltam. I quit – mondtam tömören.

We need you, szólt a kórus. Na jó, egyeztem bele, miután bedobtam egy száraz hamburer muffin-t magában. (Esther told me, it was called a poogatcha.)

 

Check the peak again – szólt Hutch. Kell ott legyen már pár begyűjteni való.  És így is lett. Egy csomó kétes alak, megtelt a night barázdált arcú, bizonyosan valami drug-tól meggyötört face-ű fazonnal. 

 

Én meg jobban lettem. Drive-oltam az eseményeket javából.

Miután igazoltattunk egy párat, bekattant valami. Nézzük meg hát az Ash Guard-ot. Ott Captain Jotiek volt on duty. Váltottunk pár szót, majd most már tényleg utánaeredtünk a Hiúznak. De no results, mindössze egy big party a Big Cold Hill-i Tea House-ban. Itt megint csak beugrott valami. Biztos, mert jobb lett a kedvem, dúdolgatni kezdtem.

 

A Hiúz nem lett meg, mi meg lassan elfáradtunk és le skate-eltünk King Field-re.

A vége annyira slippery volt, hogy még a szöges gumi is megcsúszott párszor. King Fielden az Akosh’s Deli was still closed, szomorúan konstatáltuk.

Riportoltunk a Bossnak, aki azt mondta legközelebb felajánl valami díjat a nyomravezetőnek, állítólag van valami titkos organization, aki védi a Hiúzt, azért annyira nehéz a dolog.

Godd luck guys.

kyru Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49387

szia a multiNavigátorban is ahol a Garmin órákat a garancián túl is képesek szervizelni, és ott is értenek hozzá. A kezedre is felveheted láthatod mi a különbség az órák közt.

Előzmény: Tibcsi0508 (49369)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49386

Köszönöm.  Kíváncsi vagyok a véleményekre természetesen. Én is a Suunto Ambit felé húzok. A Garmin Fenix működését már volt szerencsém látni terepen. Gazdája terelne a Garmin felé.

Szeretnék kézbe venni egy Ambitot is.

Előzmény: nedus1965 (49385)
nedus1965 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49385

Szia !  Ha segíthetek egy kicsit a döntésben : én hosszú évekig "garminos" voltam , de mikor váltanom kellett Zerge "rá beszélt" a Suuntóra . Sokkal jobb a szerviz lehetősége , ( eleve 2 év a gari) , minden egyes alkatrész , egység külön cserélhető . Ráadásul az Ambit sokkal jobban testre szabható , ha ráérzel a metodikájára , akkor egy sokkal rugalmasabban használható óra . Használom terepre ( jópofa az útvonal követése , kicsit más mint a garmin , de jól követhető )és aszfaltra is . Egyetlen dolig ami egy kicsit negatívum lehet : bármi változtatást akarsz az órán , azt csak a számítógépen tudod megtenni , tehát előre kell gondolkodni . De megéri , mert a kijelzőt úgy állítod be , ahogy akarod .

Előzmény: Tibcsi0508 (49373)
zoncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49384

Sajna a matraberc-trail.com jelenleg elérhetetlen. Kiírásostól, eredményestől. Ezt a fa...fészbúkról mazsoláztuk.

Előzmény: procaliber. (49380)
zoncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49383

Igen, én is így értem. De én nem akarok gyalog lenni futóból. Ez sakkban sem pálya. :)

Előzmény: Elm (49382)
Elm Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49382

Valóban kicsit ellentmondásos, ezek szerint 3:30 alatt kell felérni a kékesre, DE a hanákosok elindulnak 8:30-kor, tehát aki 3 óraig felér, annak nem kell előzgetnie, aki még fél órán belül, az még tovább mehet, de kerülgetnie kell a túrázókat, és 9 óra után lesz csak gyalogos a futóból. Ha jól értem akkor.

Előzmény: zoncsi (49379)
Elm Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49381

fácse, matraberc-trail user, falon van kint, asszem tavaly november koruli hirrel. Szoval khmmm, kb. a masodik felulrol... :o/

Előzmény: procaliber. (49380)
procaliber. Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49380

ti ezeket hol olvassátok?

Előzmény: zoncsi (49379)
zoncsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49379

Megijesztettél, ezért megnéztem. Félreérthető az eredeti kiírás:

"Kékestetőn a szintidők szigorodnak, ami szerint a futók ellenőrző pontja bezár 9 órakor. (8:30 Kékesig)
Ezt meghaladva még nem jelenti a teljes versenyből való kizárást, hanem a futó továbbmehet saját idő és felelősség terhére a TT frissítőpontok kínálatából, a TT szintidejeinek megfelelően.
"

De aztán commentben pontosítanak:

"Kékesig a szintidő 3 óra 30 perc! (nem 8:30)"

Szóval nem kell 3 óra alatt szétgyilkolnom magam Kékestetőig a szintidő miatt. (Bár talán meglesz a 3 óra.) Cserébe megkapom a Hanákosokat, de engem a túrázók nem igazán szoktak zavarni. Mondjuk a Téli Mátrán csak 1x voltam. :)

 

Ami a hajnali kezdést illeti: borzasztó lesz...

Előzmény: Elm (49376)
Elm Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49378

Kiváncsi leszek, hogy a szállítás most hogy lesz. Reggel fél ötkor a célból túl sok futó szerintem nem lesz, inkább a végén kellene 1-2 iránytaxi vissza sirokra. Ha ott alszom, akkor is autóval kell kimenni a rajtba, hiszen most az sem a településen lesz, hanem kint a volt vasútállomáson. Bár bemelegítésnek az a pár kilométer lehet hogy  pont jó - lenne, ha 5 perccel rajt előtt érnék oda, és nem lenne papírmunka. De meglátjuk, hátha lassan jönnek infók, végülis bő két hónap, lehetne már...

Előzmény: Babosi Gyorgy (49377)
Babosi Gyorgy Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49377

Én a TT-t fogom végigfutni, mert az első éjszakám idegen helyen nem szokott jól sikerülni, kivéve, ha beiszok egy kicsit. Nem tudom, mennyire pezseg a siroki éjszakai élet, de ez most nem is alternatíva. :))) Ahhoz, hogy 5:30-kor ép tudattal ott álljak a rajtban, nekem 2-kor kell kelnem. Az pedig nem menne, így marad a TT. De az aztán keményen. Ha-ha-ha!

Előzmény: mtb (49372)
Elm Creative Commons License 2014.02.05 0 0 49376

A facebookon már írták tavaly : a Hanák 8:30-kor fog indulni a Kékesről, ezért az a futóknak rész-szintidő lesz : futóként csak az mehet tovább (hivatalosan), aki 3 órán belül felér, aki nem, az onnan a gyalogos szintidővel gyalogoként mehet tovább, csak a gyalogos frissítést használva. A métrabérc-trail profilon fent van.

Előzmény: zoncsi (49370)
bouquetk Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49375

Suunto-t a Sarkcsillagsportban is találsz. Én ott vettem az ambitot, tesztje a zergeinfón. Másfél hónapja használom, alapvetően terepfutáshoz, de egyéb mozgáshoz is. Még tanulom, de nekem tökéletes.

Előzmény: Tibcsi0508 (49369)
-sanci- Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49374

Zerge ért hozzá, ha bent van, tud tanácsot adni, ha bizonytalan vagy. Mindenkinek más a prioritása, elvárása egy eszközzel vagy a mögötte levő szoftverrel kapcsolatban. Vannak jó kis tesztjei is az oldalán, azokat is érdemes elolvasni. 

Előzmény: Tibcsi0508 (49373)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49373

Köszönöm. Ez tetszik.

Már csak a döntés lesz nehéz. 

Előzmény: -sanci- (49371)
mtb Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49372
Én meg inkább kihagyom. Az elmúlt 4 évben jó volt (bár az elsőnél nem esett jól a korai rajt, de az előző háromnál nagyon jó volt a szervezés, a 9 órás rajthoz még 170 km-ről is kényelmesen odaértünk reggel). Egyébként sem tartom jó ötletnek a túrák és a futóversenyek egy időpontban való megrendezését, de ez legyen az én bajom. Elég rossz alvó vagyok - idegen helyen meg főleg- ezért a korai rajtért nem fogok előző nap odautazni, és tornateremben vagy panzióban éjszakázni. Az elmúlt 3 évben örömmel fizettem ki a nevezési díjat, mert a buszos átszállítás a rajtba igencsak jó megoldás volt, nem beszélve a príma útvonalkijelölésről és a gazdag frissítésről, befutócsomagról. Sajnálom, hogy idén valami más programot kell választanom, de ez nekem így már túl macerás.
Előzmény: zoncsi (49370)
-sanci- Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49371
Előzmény: Tibcsi0508 (49369)
zoncsi Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49370

Az 5:30-as rajtot a Hanák miatt találták ki a rendezők, ha jól tudom. Akik elérik Kékestetőt 2,5 óra alatt, azok kikerülik a Hanákosokat. (8:00-s rajt.) Jó ki motiváció, de én inkább kerülgetek. :)

Előzmény: Babosi Gyorgy (49368)
Tibcsi0508 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 49369

Sziasztok!

 

Hol találok olyan boltot, ahol kézbe vehetek Suunto és Garmin órákat?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!