Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2010.04.27 0 0 7424
Nézz be a " TUJÁK..." Index topicba. Ott tujaszakértőket találsz.
Előzmény: wv32 (7422)
Vebber Creative Commons License 2010.04.27 0 0 7423

Egy szavazat a Folicurnak :)

Ezt használom, nincs tafrina.

Előzmény: janijani (7415)
wv32 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7422
Sziasztok

Kb egy honappal ezelöt vásároltam tujákat .

A tuják kis hajtásai feketék(olyan mintha fekete olajba mártották volna) de nem száradt el csak simán feketedik ez mitöl lehet hogyan lehne ezt orvosoni?
Elöször a sövénytujánál vettük észre majd a smaragnál is van ilyen !


Köszi
H3x Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7421
SZiasztok!

Szerintetek az egyes növényvédő szerek (Actara, Chorus, Karate, Topas, Score, stb.) elterthatók valameddig bekevert állapotban, pl. lezárt befőttes üvegben?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7420
Az az, nekem a hegyi körtéimet szokta abajgatni /szerencsére az ettől 1 km-re lévő kertben nem tünt még fel/ .Permetezni nem szoktam ellene,néha összeszedem és nyaktekerés.Eddig nagy kárt még nem tudott csinálni,némileg besegített a gyümölcsritkításba :)
Előzmény: szaki_pali (7419)
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7419
bundásbogár és a virágot rágja!

éppen likvidálhatod is.
Előzmény: kivala70 (7418)
kivala70 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 7418
Sziasztok!

Szerintetek ez a lény mit akar az almafáim virágjainak közepében?

likvidálás ?, a méhek most zsongják a fát :((

Tibi
janijani Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7417
Pedig milyen jól szól a rádióban a Folicur Solo reklámja.
Előzmény: Antisystem (7416)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7416

A Folicur Solo is triazol (tebukonazol), akárcsak a Score (difenokonazol), tehát, ami rezisztens lett a Score-ra, az hamar rezisztenssé válHAT a Folicurra is. Ha tudsz II. kat. szert szerezni, a Bravo vagy a Delan a te barátod. (vagy ha van még zugkaptánod:)) Bár ugye ezekkel szokás kezdeni, és a triazolt majd akkor, ha már meleg az idő...

 

ÜdV

Előzmény: janijani (7415)
janijani Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7415

A Score mellett tafrinásak lettek a kopaszbarackjaim pedig időben permeteztem. Lehet, hogy váltani kellene?

Aki Folicur Solot használ mik a tapasztalatok?

janijani Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7414
Köszi, sejtettem hogy ez van, közepes nyomás a régiről semmi nem passzol hozzá. Az állítható szórófej sem, pedig amióta ezt használom feleannyi vegyszer fogy. Ha nem lenne permetezőm lehet hogy ilyet vennék de egyelőre hmmm hmmm még gondolkozok rajta.
Előzmény: Ali-bá (7413)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7413
Az én fáim nem magasak (kivéve a diófákat), általában 3 m magasak.(Majd megmutatom képen itt is.) Azt bőven eléri kihúzott csővel. Magas fára nem visz fel. Szebben szór a szórója, de nem állítható spriccolósra, mint a réz szórófej. A menete más (nyilván), nem pászol rá a régi. Nem légüstbe nyomja a levet, hanem a csőbe. Ha elengedem az adagolót, a nyomás leállítja a motort, ha megszorítom, indúl és szór. Nem kellett még hozzányuljak, csak néhányszor a töltőre kapcsoltam mióta meg van. Idén még csak egyszer. Ma is kiszórtam vele 80 litert délelőtt. (Most hallottam, hogy a Metróban 18 000 Ft akciósan. Én  Pennyben 20-ért vettem.)
Előzmény: janijani (7410)
janijani Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7412
Nálam már röpköd a szilvamoly, a levirágzott szilvafám kapott Basudint (nekem még van) és rengeteg a cserebogár. A kutyám a levegőben elkapkodja őket és megeszi.
Előzmény: Törölt nick (7411)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7411
Almát,körtét varasodás ellen,szilvát monilia /és ha már elvirágzott vagy kezd/ rovarkártevők ellen is.A Systhane Duplo mindegyik ellen jó,de izlés dolga/ Topas,Folicur solo stb is lehet...a Folicur tafrina ellen is használható.../
Előzmény: taormina1 (7407)
janijani Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7410

Tényleg nagy kerted lehet ha ennyi lét kipermeteztél. Én tavaly kb 400 litert nyomtam csak ki, de lehet hogy az én szórófejem spórosabb (réz állítható szórófej)

Nem tudtam hogy meg is vetted az akkus permetezőt, csak láttam hogy egy éve betetted a fórumra. Piszkálja a fantáziámat nagyon, az érdekelne hogy jó erővel nyomja az akkusgép a permetet? Magas fákra fel tudsz lőni vele? A régi magyar szórófejekhez hasonló szórófeje van? Ez is valami légüstbe nyomja a szert mint a pumpálós, vagy közvetlen a csőbe nyomja a szivattyúja? Javítani kellett már rajta valamit?

Előzmény: Ali-bá (7406)
janijani Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7409

Én is felteszek egy linket, a meggyről szól de ugyanaz igaz a barackra is:

 

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=220

 

Tehát azt mondod van otthon Dithane, az jó lesz kontakt szernek és kellene még keverni hozzá Systhane Duplo, Chorus 75 WG, Topas 100 EC  közül valamelyiket és rányomni minél hamarabb a fára. Előtte vagy utána, de inkább előtte levagdosni a láthatóan moníliás részeket.

 

 

Előzmény: taormina1 (7407)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7408

Nézd meg itt: http://syngenta.hu/?Path=ajanljuk/technologiai_javaslatok/a_gyumolcskulturak_vedelme 

 

jobb oldalon keresgélj, ha előjön.

Előzmény: taormina1 (7407)
taormina1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7407
Huhh, hiszen ez egy életmü! KElöször is köszönöm a fáradságod!

Olyan nagyon sok évig nem használtam Topsint, de ez alatt az idö alatt csak pont az amerikai lisztharmat és a Monilia ellen volt hatástalan. Más gombabetegség megy nem nagyon szokott itt elöfordulni. Na jó, Tafrina, de hát ugye arra se jó...

Azelött Karathanet meg Rubigant használtam, az elöbbiböl még talán van is, de nem tudom, meddig jó az; sok évvel ezelött lejárt. (Vagy ennek nincs jelentösége?)
No mindegy; használni egyik se használt.

Dithane van itthon; csak palántadölés ellen használom, mert amúgy nem szeretem a kontakt szereket; mert mint már mondtam, úgysincs rá esély, hogy minden kórokozó eltaláljak vele.

Tehát akkor most pontosan mivel nyomjam? Gondolom a tafrina ideje is lassan elérkezik...:-(

Ágak: Ezt írod: "mindenképp az épben" ezt hogy érted?
Akkor vágjam vegy ne, és ha igen; mikor? Nagyon sokról még nem lehet teljes bizonyossággal megállapítani, hogy túléli-e, másokon meg, amik ma még megmenekülni látszanak, esetleg holnapra megjelenhet.
Azt mondják csak piros bimbós állapotben szabad metszeni, hát erre úgy is tettünk, lehet, hogy ez mégiscsak megártott neki?

Más: körtét, almát, szölöt szilvát kell most permetezni? Mikor? Mivel?
Előzmény: Antisystem (7405)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7406
Az akkus gépet kíváncsiságból vettem meg. Tavaly kb. 1000 liter idén 350 l permetlevet szórtam ki vele. Eddig jól működött. Én is kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja az akku? Van egy akkus sövénnyíróm már negyedik éve. Még nem kellett akkut cserélni.
Előzmény: janijani (7398)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7405

Mit jelent az, hogy 1. kategoriában?

A régebben "nagyüzemi"-nek nevezett szerek, szóval azok, amit csak növényvédelmi szakember irányításával lehet felhasználni...

 

És akkor most bánkódjunk utána, vagy úgyse volt jó semmire?

Szerintem bánkódni kell... Ugye ez a szer karbendazimmá metabolizálódik a szintén kivont benomil (fundazol)hoz hasonlóan, az a tényleges gombaölő vegyület, nem véletlen, hogy ennek a két szernek (és magának a karbendazimnak - kolfugo néven futott) hasonló, és jó széles a hatásspektruma.

Az egy másik kérdés, hogy éppen ezért keresztrezisztencia is volt köztük, ergo, az, hogy évekig folyamatosan használták a Fundazolt és/vagy a Topsint, az kiszelektálta a karbendazimnak ellenállóbb gombatörzseket. Ha pár évre kikerül a használatból, és helyette mondjuk a Topas fog menni, akkor majd a Topasra lesznek rezisztensek a lisztharmatok, és a karbendazim-félék lesznek ujra hatékonyak - ezért lenne fontos a szerrotáció.

 

Amerikai lisztharmatra a Karathane használt tán leginkább, de sajnos ugye az is megszünt (a Karathane Star valszeg jó lenne rá, de az csak szőlőben engedélyezett). Meg a Rubigan, amit a világ legelmebetegebb indoklásával tettek I. kategóriássá (hormonhatású vegyület, ezért a naponta, rendszeresen azzal etetett hím patkányoknál egy idő után csökkent a spermaszám - apró nüansz, hogy az ember a Rubigant a kertben nem naponta ette, hanem évente kétszer fújta...)

Egyébként a Rubigan is jó volt monilia ellen is...

 

Szóval szerintem annyi, hogy oda kell figyelni a szerrotációra, és nem évekig ugyanazt a 2-3 szert használni. Ha erős a fertőzés, érdemes felszívódó és nem felszívódó szert kombinálni, utóbbit főleg rezisztenciatörőnek. Monilia esetén erre jó pl. a Dithane M45 (Manzate, Manco, és még pár néven is fut), ugye a régebben szokásos kaptán (Orthocid) meg folpet szintén I-be került...

 

A másik, hogy a triazolok között is van részleges keresztrezisztencia (ugyan nem teljes) tehát ahol mondjuk a Topas nem használ, ott nem a Score az ideális váltótárs... 

 

Ágak: mindenképp az épben, mert a monilia laxa az ág belsejében terjed, tehát a fertőzés előbb jár, mint ahogy az kívül látszik.

 

ÜdV

Előzmény: taormina1 (7401)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7404

Nem, nem ismerem...

De eddig jól elvoltam a közönséges pumpálóssal is...:)

 

ÜdV

Előzmény: janijani (7398)
janijani Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7403

Amig nem volt jobb a Topsint használtuk 40 éven át és jó volt,a barack kombi egy dobozban Topsin,Buvicid K és Zolone volt kapható. De a szerrotációba enyhébb időben most is remekül be lehet(ne) illeszteni. Persze változott a világ, vannak új gyártók, új szerek.

Nem tudom mekkora a fád, lehet hogy gyorsan meg kellene permetezni monília ellen felszívódó + kontakt kombinációval és hamarosan úgy is meglátod melyik az amelyik életre kel, a menthetetleneket meg levágni. Csak hamar, mert dolgozik a monília.

Előzmény: taormina1 (7401)
alfi13 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7402
A lemosó permetezésre én Championt vagy Bordoilét ajánlanák a rügyfakadás előtt akár 2-3 alkalommal. A lemososzert 5 %-os töménységben használd. A pirosbimbós álapot után Chorust két alkalommal ha nagyon alacsony a hőmérséklet 5-10 C fok alatt van és utána Folicur Solót vagy Topazt. Ne egyfajta szert használj váltogasd.
Kora tavasszal a kajszit ne metszed inkább junius- julius-ban.
Előzmény: taormina1 (7389)
taormina1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7401
Mit jelent az, hogy 1. kategoriában? És akkor most bánkódjunk utána, vagy úgyse volt jó semmire? Én többek között pontosan a széles spektrum miatt használtam, mert nekem sokféle növényböl van kevés, és hogy ne kelljen mindenkinek külön-külön keveréket készíteni. De igazából szemlátomást nem volt jó semmire. Az amerikai lisztharmat ellen tulajdonképpen sose sikerült igazán hatásosan megvédeni az egrest, és a Monilia is egyre jelentösebb károkat okozott, a tavalyi év kivételével, de arról se tudom, hogy azért-e mert ügyesen védekeztem, vagy mert nem jött arra épp Monilia.
Nekem ez most borzasztó nagy fiaskó, és nagyon nem tudom, mi tévö legyek?
Nekem a permetezés mindig olyan, mint a vakrepülés. Ha nem sikerül, sose tudom, miért? nem volt jó a dózis, a kezelések száma, vagy az alkalmazott szer megválasztása, vagy esetleg nem jól ismertem föl a betegséget?
Ha meg sikerül, akkor se tudom, hogy ügyesen védekeztem, vagy épp nem is volt fertözés.
Szerinted most mit csináljak? Mikor vágjam le azokat az ágakat? mennyire?
Előzmény: Antisystem (7394)
taormina1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7400
Nem értem, minek ez, mikor a régit egyszerüen kéz erövel föl lehet pumpálni?
Előzmény: janijani (7398)
janijani Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7399
A linket meg lefelejtettem:Akkus permetező
Előzmény: janijani (7398)
janijani Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7398

Ismered az akkus permetezőgépeket?

Azt írja 4-4,5 atm nyomásra képes és 4 órát bír. Ehez viszonyítva a régi magyar hátipermetező 6 atm ír de azt sem nyomjuk mindíg kajakra.

Nem tudom a valóságban milyen lehet használni ezt az akkust és vajon mennyire tartós, strapabíró. Meddig bírja az akku és mennyire van tele műanyag alkatrésszel a gép.

Előzmény: Antisystem (7396)
janijani Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7397
Televan a hócipőm az Európai únióval.
Előzmény: Antisystem (7396)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7396

Ja, csak cseszhetjük, mert I. forgalmi kategóriában:

http://www.sumiagro.hu/index.php?content=44

 

ÜdV

Előzmény: janijani (7395)
janijani Creative Commons License 2010.04.20 0 0 7395
Ez megnyugtató, lesz továbbra is Topsin csak más formában.
Előzmény: Antisystem (7394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!