Keresés

Részletes keresés

_nyunyuka Creative Commons License 2020.11.26 -3 0 42820

Sok hozzászólását lementettem, meg személyesen voltam nála többször, rengeteget jegyzeteltem. Rajta kívül még jópár szakitól, lassan egy Rothammelnyi anyag van. Újdonság nincs, de gyakorlati tapasztalatok leírva igen. 

Előzmény: megint itt vagyok (42819)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 42819

Sok ötletet ellestem tőle a kék fórumon.

Előzmény: _nyunyuka (42816)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 42818

Mert mindenre szó szerint kell emlékeznem, ami régebben történt? Nem vagyok horgász. Minden esetre drága dolog az, hogy azzal kísérletezzek.

A loop viszont a te ötleted volt, aminek örültem is. Ha te még emlékszel a telefonbeszélgetésünkre.

Előzmény: Vosseler (42817)
Vosseler Creative Commons License 2020.11.26 -2 2 42817

Nem létezik 20 méteres rakósbot.

17.5 méter a maximum, de már az is extrém. 14.5 méter az alap, de általában, 11-13 között pecálnak vele.   De mindengy is. A lényeg, hogy NINCS 20 méteres bot.

 

Előzmény: megint itt vagyok (42812)
_nyunyuka Creative Commons License 2020.11.26 -2 0 42816

5BlackWhiteWhiskey Ede barátunk mondta sokszor: van aki agyal és méreget, van aki meg QSO-zik :-). Ha valaki, akkor ő értett hozzá!

 

Mondjuk könnyen beszélt, a csöves végfok mindent leillesztett.

Előzmény: megint itt vagyok (42812)
Magányzoó Creative Commons License 2020.11.26 0 0 42815

Akkor ne menj wc-re ma..... :D  :-)

Előzmény: megint itt vagyok (42814)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 42814

Ugyan, Tóni bá'! Csak mindennel kísérletezem, ami a kezem ügyébe akad. :-))

Előzmény: XANTIi (42813)
XANTIi Creative Commons License 2020.11.26 0 1 42813

10 pont!

Előzmény: megint itt vagyok (42812)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 42812

Nálam ez urban legendnek bizonyult. Az eddigi legjobb QSO-imat 11m-en egy hányaveti, "fél óra alatt kész" 1 lambdás delta loop-pal csináltam. A felső vízszintes 4m-es szakasz két összedugott kínai szénszálas pecabotra volt felszigszalagozva. A két 3m-es szára össze volt húzva egy közönséges sorkapocsba, amiből egy 70 centis 75 Ohmos kábellel csatlakozott a szir-szar RG58-ashoz. Az egészet eléggé el nem ítélhető módon egy alumínium árbocra húztam fel, ami állítólag "majd jó elhangolja". Vagy nem! Oké, hangoljunk, 1:1 SWR. Megjegyzem, hogy licences ámátőr azt mondta, hogy ne törődj az SWR-rel, az csak a CB-seknél szokás. Jól van, haver, te majd ingyen cserélgetsz nálam végfokot! A szél lengette ide-oda, az ellenállomások meg csak jöttek szépen sorba. Ja, a terjedés nem igazán törődik ilyen földhöz ragadt dolgokkal, ha akar terjed, akár a szomszéd dupla szögesdrót kerítésével, ha meg nem terjed, akkor akármilyen makrokozmikus Nobel-díjas antennád is lehet.

A szomszéd kerítése úgy került ide, hogy pont nem rég próbáltam ki azt a variációt, hogy végén táplált drót 9:1-es illesztővel, a másik vége meg nem a földre ment, hanem a betonoszlopokon kifeszített tüskés drótra. De ez már egy másik történet, NVIS kísérlet és más frekvencia.

Még annyit, hogy meglátogattam a horgászboltot is, mondom az eladónak, hogy jó hosszú üvegbot kellene antennaárbocnak. Aszongya, van kompozit rakósbot, 20 m, csilliárdokért. És kérdezem, hogy tuti a kapás ezzel a csodával? Ja, ha van haljárás, meg előtte két nappal beetettek, Na, látja, mondom ilyen a rádióterjedés is, mint maguknál a kapás.

Előzmény: Malaguszti (42810)
goldfoxi Creative Commons License 2020.11.26 -2 0 42811

Természetesen semmi hatassal nincsenek egymásra,  a  magadott  fizikai  paraméterek hozták a  papirformát,  jók a szimulátor  méretei.

Előzmény: Malaguszti (42810)
Malaguszti Creative Commons License 2020.11.26 0 0 42810

A szénszálas pecabot nem kavar be a tulajdonságaikba?

Előzmény: goldfoxi (42808)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 42809

lájk, vagy mi :-))

Előzmény: goldfoxi (42808)
goldfoxi Creative Commons License 2020.11.26 -2 0 42808

  109 HA 853  Sanya     J- POLE  antennáját   bemérve   mini -VNA - val. 

Sikloernyos Creative Commons License 2020.11.21 0 0 42806

Sokan szidjak az osztrakokat, ugyanugy mint a magyarokat. Az a helyzet, hogy minden orszagnak, nepnek megvan a maga suttyo, sotet oldala. Az osztraknak a naci, kulfoldiellenes felfogas, a magyarnak az irigyseg, a szomszed tehenet belefojtana egy gyuszunyi vizparaba is.

De mindket helyen van az a kulturalt reteg, (es itt nem a sokdiplomas elitre gondolok) akik felfogjak, hogy te is ugyanolyan ember vagy hibakkal, es erenyekkel mint ok. Engem sokszor csak ugy szurnak ki kulfoldikent, hogy foleg nyaranta sotetebb a borom az itteni atlagnal. De ennyi erovel akar lehetnek del-tiroli is....

Apropo del-Tirol: Amikor arra jartam egyszer, epp csak a nyakamba nem ugrottak az oromtol, hogy nemetul szolaltam meg:D Hasonlo a szitu, a mint az erdelyi magyaroknal. Azota se tudjak,hogy magyar emberrel beszeltek.:))

XANTIi Creative Commons License 2020.11.21 0 0 42805

Az emberség határoktól független. Szerintem.

Előzmény: Vosseler (42804)
Vosseler Creative Commons License 2020.11.21 -2 0 42804

"Ott sem mindenki bunkó."

Ez igaz. Teherautóztam néhány évet az unióban. 

Volt a labancnál méndkét végletből tapasztalatom, de alapvetően, inkább jobbak.

Egyszer lepakoltam és kiálltam a falu végére, egy méteres gazba, hogy várjam a következő felrakót  a telefonomra. Aludtam, kajáltam, kávéztam, ott álltam 3 órát. Jött az itiner a fölrakóhoz. Beindítottam a verdát, elővettem a menetlevelet és éppen írtam, amikor valami helyi "önkéntes rendőr" képes volt kiballagni a falu határába, hogy engem, körbefotózzon és megfenyegessen, hogy följelent. (nyilván nem tudott, mert semmi szabálytalanságot nem követtem el, csak ő egy kicsit túlbuzgóra vette a formát)

A másik, amikor a rendőrök, éjjel, kivittek egy mérlegre és megállapították, hogy van 300 kiló túlsúlom. De mivel hazafelé jöttem éppen, így mondták, hogy máskor ne csináljak ilyet, vigyázzak a hazafelé úton, óvatosan vezessek, jó utat. 

   Azt hittem, rosszul értem, amit mond.  Az osztrák rendőr, NEM bünteti meg a magyar fuvarost túlsúly miatt. Szóval nagyon jó arcok voltak, mondtam is, hogy most nagyot nőtt a szemembe az osztrák rendőrség. Kaptak egy-egy Balatonszeletet, amit ott helyben el is majszoltak és nagyon ízlett nekik, meg is köszönték.

Előzmény: XANTIi (42803)
XANTIi Creative Commons License 2020.11.21 0 0 42803

Helye válogatja. Ott sem mindenki bunkó. Van CNC-s és hegesztő volt kolléga. Akik nagyon szerencsések lehetnek. Egyik Linz mellett, másik Graz-ban már törzsgárda tag. Ott nősült, gyerekek, minden. Ő is nyelvtanfolyammal kezdte az első évét.

Előzmény: Vosseler (42802)
Vosseler Creative Commons License 2020.11.21 -3 2 42802

Hát mostmár tényleg szétoffoljuk a topicot, de ha muszály, akkor muszály...

Szerdán érkeztem meg és vittek be a műhelybe. 

A magyar srácokon, pont olyan állapotban volt a melósruha, ami elvárható a harmadik napon. Viszont a labancokon, gyakorlatilag, egy patika tiszta, élélrevaslat, ketésznadrág volt. A körme, mindegyiknek makulátlanul tiszta, a ruhán egy aprócska koszfolt sem volt látható. Tehát, nem dolgoztak, vagy ha igen, akkor burokba születtek, ami azóta is körbeveszi őket.

Az egyik CNC-s fickó mondta...:  "8 éve melózok itt, kimilliószor megmutattam, hogy bármikor, bármelyik osztrákot, a seggemből kirántom a szakmában, el is ismernek, meghívnak magukhoz vacsorára, sörözni, de mégis látom, hogy a mai napig, összesúgnak a hátam mögött és én, mindig csak egy kis magyar "cigány" leszek. Egy külsős. Egy bevándorló. Sosem leszek teljes értékű "kolléga" a szemükben. "

Pedighát....

Szóval még egy ok, hogy örüljek, hogy nem tudtam maradni, mert én, ezt a fajta megkülönböztetést, nehezen tolerálom. (mostmár öreg vagyok, de annak idején, egy komolyabb, evvel kapcsolatos beszólásért, gyorsan lepattintottam pár pofont még akkor is, ha tudtam, hogy másnap már nem kell ott dolgoznom. Tudok nyelni is egy darabig, de van egy morális határ, amit nem vagyok hajlandó átlépni, még akár EURO elvtárs kedvéért sem)

Előzmény: XANTIi (42801)
XANTIi Creative Commons License 2020.11.21 0 0 42801

Általában a jó szakmai színvonal miatt szoktak vergődni. Ha így jobbat találnak mint az ottani kínálat. Bőven van rá példa.

Előzmény: Vosseler (42800)
Vosseler Creative Commons License 2020.11.21 -2 0 42800

Miért is vergődnének egy analfabétával, amikor találnak olyat is, aki írástudó? (találtak is)

Egyébként beszélgettem ott magyarokkal és mondták, hogy annyira nem fényes sem a jövedelem, sem a munkabeosztás, sem a bejárás, mint ahogy az mézesmadzagban el van mondva. 

Szóval kicsit örültem is, hogy haza kellett jönnöm. 

Cserébe, ingyen, ott töltöttem 3 napot, ami klassz volt. Csavarogtam, nézelődtem.

Rádiózásra, alkalmatlan a hely, mert körbe, mindenhol, hatalmas sziklahegyek veszik körül.  Mintha egy vulkán, hatalmas kráterében lenne a városka.

 

Előzmény: HA5OPI (42794)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 42799

Talán el tudok suttyanni a mechanikára fényképezni, de még az üzemek közti indokolatlan mászkálást is megtiltották az ebzárlat miatt.

Előzmény: 5bdc (42798)
5bdc Creative Commons License 2020.11.21 0 0 42798

A nyolcvanas években bontottak le egy ~ 12 méteres asztal átmérőjű karusszel esztergát a Ganz-Mávag ban.

Sajnos fotó nem maradt róla.

Előzmény: megint itt vagyok (42795)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 42797

Ha nem lenne ebzárlat.

Előzmény: HA5OPI (42796)
HA5OPI Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 42796

Megnézném.:-)

Előzmény: megint itt vagyok (42795)
megint itt vagyok Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 42795

Ilyen rajtaülős esztergály működik a Dunaferr Mechanika üzemében.

Előzmény: HA5OPI (42792)
HA5OPI Creative Commons License 2020.11.20 -2 1 42794

ahol csak azért nem tudtam kint maradni, mert nem beszélek németül

 

Ez annyiból furcsa, hogyha kell nekik a szakember, akkor simán beruháznak abba, hogy 3 hónap alatt betöltik a fejedbe a bikkfanyelvet, majd ledolgozod.

Előzmény: Vosseler (42791)
Magányzoó Creative Commons License 2020.11.20 0 0 42793

Ilyen már a "70-es években is volt a Csepel Vasműben.

Előzmény: Vosseler (42791)
HA5OPI Creative Commons License 2020.11.20 -2 0 42792

Idősebb esztergályos cimborám mesélt hasonlóról, de még itthonról. A késtartón fotel volt, a mester ott ült és olvasta a Népsportot, majd amikor túl nagy forgács kunkorodott már le, akkor egy "Hőőőőő...!!!" felkiáltással feltápászkodott és egy hosszú nyelű, bazi nagy kalapáccsal odasózott, a forgács letört és ő békésen olvasott tovább.:-)

Előzmény: Vosseler (42791)
Vosseler Creative Commons License 2020.11.20 -2 0 42791

Nem akarok nagyon offolni, de... 

Egyszer egy fejvadász, kivitt Hall in Tirol-ba, egy forgácsoló műhelybe, ahol csak azért nem tudtam kint maradni, mert nem beszélek németül. (pontosabban, ahogy mondani szoktam, anyanyelvi szinten beszélem a németet, mert anyám sem tudott egy szót sem) 

Na szóval, ott, bevittek egy külön helyiségbe, ahol volt egy gép, amin dolgoznom kellett volna. 

8 méter hosszú darabokat munkáltak meg rajta, 2 méter átmérőben. 

A földben volt az ágy és a késtartón ült a kezelő. Akkora volt a kés, mint a karom és akkora forgácsok jöttek le, mint egy egy hólapát.

Előzmény: HA5OPI (42790)
HA5OPI Creative Commons License 2020.11.20 -2 0 42790

Hát először én is ugrottam egy hátraszaltót helyből, mert nem tudtam, hogy van ekkora gép itthon.:-)))

Előzmény: Vosseler (42789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!