Használ valaki Godox Thinklite TT685 rendszervakut, illetve Godox X1 TTL + HSS vakuvezérlőt? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Ár és leírása alapján szimpatikus.
(És a vakupapucs rész egy darabból / anyagból van a sín más részével? (Úgy tűnik, mintha maga a sín műanyag lenne, csak egy kis rátét lenne az alu "borítás", jó látom?)
Tobben irtak mar a tapasztalatok alapjan az "öregek" kozul, hogy Nikonhoz Nikon a tuti. :)
Nagyjabol erre jutottam én is. Persze egy jo marka szert tehet nemi extra profitra a neve által, de náluk is megy a racionalizalas, költségcsökkentés, gyártás kiszervezese Kinaba... Eros a verseny, nagy csodákra nem nagyon van mozgástér, egy jol összerakott cuccnak megvan az anyagkoltsege, munkaraforditasa, stb., stb. Ha ugyanazt akarja nyújtani más, jo eséllyel hasonlo ktg.-ek merulnek fel nala is. Vagy spórol valamin, amin ugy gondolja, hogy büntetlenül lehet. Aztán a gyakorlatban meg kiderul ez-az, hogy par szempontbol megis jobb a Nikon. Lehetnek ezek olyan dolgok is amikkel egyutt lehet élni, nyilvan ez egyéni megítélés kérdése, nekem az jott be, hogy amit tudnia kell a cuccnak, azt szeretnem hogy tudja is.
Nem gondolom, hogy minden olcso kinai cucc szétesik, de voltak mar rossz tapasztalataim is. :) Illetve lehetnek olyan dolgok, hogy a leírás meg a valóság eltér (pl. funkcionalitasban), vagy nem vagy nem ugy kompatibilis, mint a Nikon (nem teljes értékű a kompatibilitás / együttműködés).
Lehetnek apróságok, pl a fenycsova egyenletessege, a fenyfolt alakja, a szelen az átmenet jellege, ami egy ismeretlen markanal lutri. (Ebben pl jobb a Nikon mint a Metz, legalabb is a regi modellek, amiket isnerek.)
Van egy csomo vakum :), párat eladtam mar, de fiatalitani kellene, ezert is vertem csapra az egyik Metz-et.
Oda meg valami Nyunyó kell vagy Godox. Bár utóbbi drágább, de jó cucc. És akkor lesz központi vezérlésed. Bár Nikonos ismerős ilyen tippért elküdött a vérbe, hogy majd 10 villanás után szét fog esni a gagyi kínai, de egyelőre nem akarják és az 5 darab Wansenem olcsóbb volt, mint egy normálisabb Nikon. Na jó, ennyiért nyilván manuális és meg kell fejtenem, hogy rendszerben merre lépjek tovább.
Nem kell ilyet mérni... Másképp működnek a vakuk. Nincs tranziens csucs, a "gyilkos" feszültség egyszerűen a feltöltődés alatt megjelenik a talperintkezon, es marad. Egesz regi tipusoknal meg kikapcsolás utan is megmarad, amig lassan el nem veszti a kondi a töltését. Magas feszültség erteket pedig konnyu mérni, meg a leggagyibb multimeter is megteszi.
A gyakorlatban a "gyilkosság" nem az exponalaskor tortenik, hanem a vaku bekapcsolasat követő 1-2 mp-ben, ahogy megjelenik a nagy feszültség, vagy pedig a vaku felrakasakor, ha mar akkor ott volt.
Az 1/1, 1/2, 1/4-et azért írtam, hogy ez a minimum, ha többet tud, az nem baj. A kulcsszámmal meg az van, hogy van a metznek egy 20-as kulcsszámú kis manuális vakuja (11 ezer ft újan), meg mondjuk 36 tipusjelű, 36-os kulcsszámmal. Namost utóbbi ezt 85mm-en tudja, ha lemegyek 35mm-re, akkor épphogy erősebb egy picivel mint a mecablitz 20 C-2. Én pedig sosem fogom telébe zoomolva használni (ekv. 25 ill. 39mm-ben akarom), szóval emiatt nem veszem meg a 36-ost. Van régi nyeles metz CL és CT 45-öm, ami csúcsszuper, csak zsebben nem fér el. Pl. ha lenne egy ugyanilyen feleakkora méretben és feleakkora kulcsszámmal, az jó lenne, de nincs. Kínaiban lehet hogy találok, de először német minőségben nézek szét. A végén lehet hogy ez a kis 20-as lesz a nyerő, 400-as filmmel 4-es rekeszen 10 méter bőven jó, 100-as filmmel 5m is elég.
Havernál sör mellett szkóppal. Nekem már ilyen huncut eszközöm nem nagyon van a garázsban, de általában hozzájutok ha kell. Táblázat meg ki tudja milyen multiméteres izéből származik.
Erre említettem lentebb, hogy én ezeknek a táblázatoknak nem nagyon hinnék és inkább megmérem magamnak, az a biztos. Ki tudja milyen lassú gagyi multiméterrel milyen Gipsz Jakab küldte be az értéket.
Mondjuk ez is érdekes kérdéskör "(Az egyes vélemények nagyfeszültség is veszélyeztetheti mechanikus kamerák, jóllehet éves használat után)"