Keresés

Részletes keresés

otterlo Creative Commons License 2005.09.15 0 0 298

Dr. Salgó András volt a jogász és Ujhelyi Gyula a közgazdász.

 

Én legalábbis így emléxem :))

Előzmény: molnartiby (295)
otterlo Creative Commons License 2005.09.15 0 0 297
Dr. Salgó András volt a jogász és Ujhelyi Gyula a közgazdász.

Előzmény: molnartiby (295)
kígyószisz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 296

A kulturált, higgadt hangvételű megbeszéléshez ezúton is gratulálok, ilyen Érden nem szokott előfordulni, polgink nem bírja ki, hogy indulatosan fel ne ugráljon és mindenki szavába ne vágjon. A vége pedig egy hajcihő, nyilvánvalóan.

Hogy mennyi is az az annyi, azaz ki fizeti túl vagy alul a vízdíjat, azaz az ÉTV azon a településen nyereséges-e, és azt más település rovására használja-e fel (ha jól értem, ez egy kardinális kérdés), szerintem így magunkban soha nem fogjuk tudni eldönteni,  Érden is magas a vízdíj, már régesrégen nem 150 Ft, hanem 240. De hogy ez elég-e, hogy fedezi-e a költségeket, arra még nem láttam kimutatásokat-számításokat, miként a tárnoki vízdíjra vonatkozóan sem. Gondolod, hogy enélkül el lehet dönteni, helytálló-e az erre való hivatkozás?

Amúgy a szóbeli ígéretek nem tudom, mennyire kötik a feleket és mennyi ideig. Ezt a  polgitok is tudhatná.

Mivel nem volt versenyeztetés, ezért erről az egyetlen ajánlatról  kell megmondani, hogy jó-e hosszútávon, avagy sem. Az egésszel ez a legnagyobb  baj.   

 

 

Előzmény: molnartiby (294)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 295

Még az hozzá tartozik a dologhoz, hogy jelen volt Újhegyi úr (közgazdász) Érdről é segy jogász is (akinek a nevét sajnos nem írtam fel) akik szintén közölték észrevételeiket a szerződéstervezetről.

 

 

Előzmény: molnartiby (294)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.15 0 0 294
A lakossági fórumról:

 

Tegnap este 6-kor kezdődött a lakossági fórum, amit az "ellenzéki" csoportosulás indított el, hogy a lakosságot tájékoztassák a húsbavágó ÉTV-privatizációról.

Dr.Zsigmond Réka vezette és Szolnoki Gábor moderálta, megjelent a polgármester is és ő is elmondta a meglátásait az ügyben.

A fórum kultúráltan zajlott, nem volt semmilyen bekiabálás, veszekedés stb.

Polgármesterünk gondolatai:

-Az egésznek a kiindító oka az érdi alacsonyan tartott vízdíj(választási ígéret)

-Az ÉTV a fejlesztési alapjait (csatorna bekötési díjból, stb) feléli. Korszerűtlenek az eszközei és részben a vízhálózata is, ami különféle problémákat vet fel. ÉTV-nek nincs komoly vízbázisa.

-Megkerestek több céget is, hogy vállalnák-e az üzemeltetést, fejlesztést

1.Főv.Vízműveknek nincs 1,2milliárdja; ha a vízdíj 5év alatt 50%-al nőne, akkor vállalnák. Ezt az önkormányzatok nem vállalnák.

2.Szbattának sem olcsó a vize és 1-2milliárdból lehetne elérni a vízbázisát új 10km-nyi csővezetékkel. Érd ófalut most is így látják el. Ott még megéri, mert nem kell pótszivattyúkat üzemeltetni, de az átjövő csővezeték keresztmetszete kicsi. Batta csak úgy adna vizet, ha a szivattyúzott mennyiség meghaladja a 5000köbmétert.

-Érd azzal fenyegetőzött, hogy év végére összeáll egy konzorcium Érd+Törökbálint+Budaörs, ami a fenntartási munkálatokat végezné el a saját területeiken. Nekünk maradna az ÉTV. Kapnánk a 3becsatlakozáshoz 3mérőórát és kész.

-Tárnoknak 4%-os részesedése van az ÉTV-ben. Ezt eddig mindig egyoldalúan kijátszották (olcsó érdi vízdíjak)

-Ekkor hozták elő a francia Veolia céget, aki 1,2milliárdot szétosztana az érintett önkormányzatok között , fejlesztésre kell fordítani az összeget, cserébe 25évig teljes kontrollt vehet a rendszeren. Nyereségesség esetén, annak 75%-át viheti ki az országból osztalék formájában, a nyerség mértéke nincs korlátozva!!! . Az ÉTV ingó és ingatlan vagyonai felett is korlátlanul rendelkezhetne.

Az üzemeltetést saját berkein belül a FCSM-mel végeztetné el, amiben szintén tulajdonos.

Az első szerződéstervezetet elutasították az önkormányzatok.

 

 

Második lépésben különféle engedményeket kaptak a franciáktól:

Tárnok esetében bruttó 50millió Ft egyszeri összeg, amiért 2b. 2km csatornát tudnának fektetni.

Szóban megállapodtak, hogy az ÉTV-nél nem bocsátanak el 37tárnoki dolgozót.

A hozzánk olcsóbban eljuttatható vízdíjból - amit most drágábban állapítanak meg felénk – a különbözetet készpénzben megkapjuk. Ezt fejlesztésre tudnánk fordítani, ami évi 16milliót jelentene.

Eddig évi 2-3 milliót kaptunk csak azért, mert az ÉTV a különbözetet saját fenntartására fordította.

Ha olcsóbb vízhez jutnánk máshonnan, akkor a vízdíj csökkenne.

 

Az „ellenzék” véleménye:

- a szerződés több helyen is jogsértő:

1. versenytárgyalást kellett volna kiírni (törvény van rá)

2. előre lemondunk az elővásárlási jogunkról

3. hiányzik a visszapótlási kötelezettség kifejtése, azaz amit visszakapunk 25év múlva, az milyen állapotban, hogyan kerül vissza az önkormányzatokhoz.

- a francia cég 2010-ig a teljes dél-budai régió felett akar egyedüli döntéshozó lenni, ehhez kell az ÉTV is.

2010-re a települések 100%-át csatornázni kell, ami önkormányzati beruházás marad minden esetben (ebbe sem szállnak be anyagilag, csak szakmai segítséget nyújtanak benne, ha kell)

Ha elkészül a dél-budai szennyvíztisztító, amit szintén ő felügyelne, akkor gyakorlatilag egy új rendszer felett kell csak gondoskodnia az esetleges (ritkán előforduló javításokról) és extraprofitot termelne, amit ki is visz az országból.

Fontos megemlíteni, hogy hosszú távon a karbantartás nagyobb volumenű dolog, mint a fejlesztés.

Ezt minden kontroll nélkül elorozná a francia cég.

-          a franciák egyoldalú feltételeket szabnak

-          egyelőre nincs üzleti tervük és jövőképük, 6hónap alatt akarják felmérni a már tulajdonukba került ÉTV-t és csak ez után készítenének tervet hosszú távra.

-          bármilyen ingó és ingatlan vagyon felett korlátlanul dönthetnek

-          a vízdíjat nem a magyarországi bejelentett inflációval növelnék, hanem a társaság tevékenységéhez kötött inflációval számolnának.

 

Tudomásuk szerint a polgármester arra kérte a testületet, hogy szavazzák meg a privatizációt.

Ma délután 3-kor lesz ügydöntő testületi ülés vagy az idősek otthonában, vagy a művelődési házban, attól függően, mennyi az érdeklődő.

 

 

Aki tud, menjen el, mert a jövőnk függ tőle!!!

 

 

 

Mojo Creative Commons License 2005.09.13 0 0 293

Nálunk (Liget) 2000-ben sem volt víz, pedig akkor a Dózsa Gy. u., a Halász u., az egészségház vízben álltak.

2003-ban kiszáradt az ásott kutunk.

Az idén augusztusban viszont gyönyörű kis buzgárok jelentek meg a pincénkben, nem győztem szivattyúzni. A vízóra akna is félig volt vízzel.

Egy pici domboldalban vagyunk (a Benta szintje felett), alattunk még két telek + a vízelvezető árok. Mégis úszott a pince.

 

Előzmény: gazduram (289)
kígyószisz Creative Commons License 2005.09.12 0 0 292
Lécci, értekezzünk mail-ben, a nevem alatti címen. Ha lehet, ne adjunk nyilvánosan ötleteket és egyéb gondolatainkat se osszuk meg úgy, hogy az visszájára fordulhasson :-)))
Előzmény: molnartiby (291)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.12 0 0 291
DÉLUTÁN 6-kor kezdődik!!! (ez lemaradt)
Előzmény: molnartiby (290)
molnartiby Creative Commons License 2005.09.12 0 0 290

FELHÍVÁS!!!

2005.szept. 14-én lakossági fórum lesz a Tárnoki Művelődési Házban.

 

Ez azért nagyon fontos, mert mint kiderült -valami okból kifolyólag- a vezetésünkben (Gergely, Szegedi stb.) hirtelen pártolják és igen erősen támogatják az ÉTV privatizációját!!!

 

El kell menni és meg kell tudni, mik az indokaik.

Legyünk ott minél többen!

 

Aug. 11-én üléseztek a dologról, de elnapolták.

(Ha kiderül, hogy nincs valós, kézzelfogható, mindenki számára elfogadható és érthető okuk a támogatásra, akkor a magam részéről az ő számukra súlyos lépéseket helyezek hatásba: VPOP, APEH ellenőrzés stb.)

Feltételezhező, hogy az addig ellenzett privatizáció némi külső beavatkozás révén vált oly kedvessé.

 

Ha nem lenne Jobbik újság, ezt most nem tudhattuk volna meg.

A lakossági fórumot minden olyan esetben össze kell hívni, ami az ott élőket érintő kérdéskört feszeget. A vízdíj emelkedése pont ilyen kérdés lehet.

 

A Jobbik újság akkor lesz számomra 100% szavahihető, ha a helyszínen bizonyosodom meg róla, hogy amit leírtak, az úgy van.

 

Tehát:

 

Aki tud, menjen el!

 

Tiby

 

gazduram Creative Commons License 2005.08.24 0 0 289

Szia,

 

alapvetően elmondható, hogy a régi Tárnokon vagyis a "Falu"-ban nincs komolyabb belvíz gond, bár a Halász utca már veszélyes ebből a szempontból. (Hiába, régen még jobban megnézték, hogy hova építkeznek.)  Az utóbbi 40-50 évben olyan telkek kerültek belterületbe, amelyek sokszor a Benta patak szintje alatt vannak. Ezek a Liget utcái.

 

Bizony körül kell nézni. A Hazatérők útja és környéke (Újtelep) , Berki illetve a Falu nem vizes.

 

üdv - Gazduram

Előzmény: dcdivers (286)
H.László Creative Commons License 2005.08.24 0 0 288
Üdv minkenkinek!

 

ELADÓ TÁRNOKON HASZNÁLTAN, DE JÓ ÁLLAPOTBAN:

 

-         1 DB. PARAPETES FÉG KONVEKTOR,   5,8 KW.

-         1 DB. PARAPETES FÉG KONVEKTOR, 3,0 KW.

-         1 DB. KÉMÉNYES FÉG KONVEKTOR, 3,0 KW.

-         1 DB. FÉG FALI MELEGÍTŐ KÉSZÜLÉK

-         1DB. 80 L VILLANY BOJLER

 

TEL.: 06-70-6090908.

 ÁR: MEGEGYEZÉS SZERINT 

Minna Creative Commons License 2005.08.24 0 0 287
Szia!

Az újonnan parcellázott részen, a focipálya környékén nincs ilyen gond. Itt még az árokban sincs víz. Úgy tudom az Egészségház alsó szintje úszott már pár éve.

Szép napot!
dcdivers Creative Commons License 2005.08.23 0 0 286

Üdv Mindenkinek!

 

Párommal Tárnokon szeretnénk házat venni, és már nézelődünk is egy ideje. A mai nap is kilátogattunk oda, viszont amit ott láttunk kicsit megijesztett minket. A nagy esőzések után a mélyebben fekvő területeken jópár szivattyúval próbálták a telkekről és a dugig megtelt vízelvezető csatornákból eltüntetni a vizet. Bevallom, nagyon elbizonytalanodtunk. Ti, akik jobban ismeritek Tárnokot, talán meg tudnátok mondani, mennyire általános ez a helyzet nagy esőzésekkor (vagy ez a mostani volt extrém?), illetve melyik részeken gyakori az ilyen probléma?

 

Köszi.

Csaba

molnartiby Creative Commons License 2005.08.18 0 0 285
Ahogy írtad, a legjobb, ha az ember elmegy a testületi ülésre és hangot ad a véleményének, ha a megválasztottai nem a település és a lakók érdekeit nézné.
Előzmény: kígyószisz (284)
kígyószisz Creative Commons License 2005.08.17 0 0 284

Futólag találkoztam egyszer a polgármesteretekkel és nem tűnt úgy, mint akit nem érdekelne a lakosság véleménye. Esetleg kezdeményezni egy lakossági fórumot?

Úgy hallottam, az ügyet Nálatok elnapolták.

Abban igazad van, Érd kezdte, de hogy be tudja-e fejezni, az részben rajtatok is múlik. A szerződéscsomag ugyanis olyan, hogy az eredményhez, ahhoz, hogy végbemenjen, a többi település egyetértése is kell!

Előzmény: molnartiby (283)
molnartiby Creative Commons License 2005.08.17 0 0 283

Az a probléma, hogy eredendően az érdi bűnszövetkezet (polgármester és társai) keverik a sz@rt.

Tárnokon nem is tudtunk róla mindaddig, amíg szórólapot nem kaptunk róla.

Sajnos a Tárnokhír egy szót sem ejt az egészről, pedig minket is érint.("miaz hogy, nagyon is")

 

 

Előzmény: kígyószisz (282)
kígyószisz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 282

A vízdíj ezzel a tervezett privatizációval azonnal változik, pl. rendelkezésre állási díjjal (is). A nagyobbik baj az, hogy bármely jövőbeni fejlesztésnek csak az önkormányzat által biztosított forrása lehet (Vízügyi Építési Alap), azaz nem a befektető biztosítja azt, viszont a nyereség 75 %-a osztalék formájában mégis az övé.

Az önkormányzatnak kötelezettséget kell vállalnia arra, hogy  a vízdíjat a képlet alapján állapítja meg, amennyiben a lakosok nyomására ennél alacsonyabban kívánná azt megállapítani, a különbséget az önkormányzat köteles befizetni az ÉTV kasszájába (az is a lakók pénze).

Ezek az alapvető bajok ezzel a privatizációval.

Sajnos, az a baj - nemcsak Tárnokon, félreértés ne essék -, hogy tényleg úgy gondolják az emberek: nem igazán szólhatnak bele az ilyesmibe, legfeljebb magukban moroghatnak (azt is utólag). Nem érzik magukat illetékesnek.

Pedig mindenki részt vehet a testületi üléseken, bizottságin is és elmondhatja a véleményét.

Megjegyzés: nem vagyok a "jobbik" tagja, még jobboldali sem :-))) Egyszerűen egy aggódó érdi lakos vagyok.  

Előzmény: molnartiby (278)
otterlo Creative Commons License 2005.08.12 0 0 281

Talán sikerül egy linket is beszúrnom hozzá:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9124625&la=44897557

Előzmény: otterlo (280)
otterlo Creative Commons License 2005.08.12 0 0 280

Üdv' a Tárnoki Netezőknek!

 

Amennyiben az ÉTV privatizálása melletti érveket, és a kételyek indokait meg szeretnétek ismerni, ajánlanám az erről szóló érdi topicot (Érdiek Fóruma / ÉTV). Ezen sokféle véleményt (jellemzően nem pártpolitikaiakat, hanem szakmaiakat) megismerhettek, többek között:

 

= a májusi képviselő-testületi ülésen elhangzottak szó szerinti leírását,

= a megyei közigazgatási hivatal vezetőjének törvényességi állásfoglalásai közül az egyiket, rövidesen talán egy másodikat is,

= a versenytől állítólagosan visszalépett egyik konkurens cég nyilatkozatát,

= a júniusi képviselő-testületi ülésen lefolytatott vita jelentős részének szó szerinti szövegét,

= és persze nagyon sok hozzászóló (lakosok, képviselők, tisztségviselők) érveit, álláspontját.

 

Mivel ez a víziközmű társaság a közös ügyünk, hasonlóképpen érinthetnek minket a döntés kedvező és hátrányos hatásai, talán érdemes beleolvasgatnotok, kérdeznetek, hozzászólnotok!

 

otterlo

Előzmény: H.László (279)
H.László Creative Commons License 2005.08.11 0 0 279

 Hozzánk is bedobták, el is olvastam.

 Ha igaz, akkor az baj, mert drágulni fog a víz és csatornadíj, ami már most sem olcsó.

 

De a mai politikai életben már nem lehet eligazodni, a közember már nemigen tudja, kinek higgyen. Olyan szinten folyik a mocskolódás, hogy az embernek már nincs kedve követni a politika történéseit.

 

Az önkormányzatnál lehetne érdeklődni, de szerintem ezt nem sokan teszik meg, általában mindenki úgy gondolja, hogy ezekbe a dolgokba nincs közvetlen beleszólása, és nem is tesz semmit. Én sem voltam még soha az önkormányzatnál, hogy ugyan árulják már el, hogy s miként tervezik ezt vagy azt a projektet, hadd nézzek bele a dokumentációba. Esetleg bele is szólnék, habár nem vagyok szakember a témában.

 

Lehet, hogy elhajtanának a búsba. Vagy egyszer meg kéne próbálni, de akkor rögtön rásütnék az emberre, hogy az éppen hatalmon levők ellenzékének a bérence.

Senki sem hinné el, hogy csak egy aggodó helyi lakos, akit érdekelne a dolog.

 

Laci.

Előzmény: molnartiby (278)
molnartiby Creative Commons License 2005.08.11 0 0 278

Hozzátok is bedobtak a helyi vízműről szóló irományt?

A lapot a "jobbik" mozgalom készítette.

 

Mi igaz ebből és mit tudnánk tenni azért, hogy ne legyenek a jövőben irreálisan magas a víz és csatornadíjunk?

 

 

Tiby

 

H.László Creative Commons License 2005.08.10 0 0 277

 Üdv, kedves tárnokiak!

 

 Szükségem lenne kb. 200 darab bontott kisméretű tömör téglára. Ha van valakinek  fölöslege ilyen téglából, írja meg bátran, érdekelne a dolog.

 

H.László

peetr04 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 276
Sziasztok!

Úgy néz ki figyelnek mégis csak a helyre, mert szombaton már rend volt, sőt a környezetvédelmiseket is láttam. De nem nagyon elég az a két konténer mert ma reggel sem tudták már hova lerakni a dolgokat akkora szemétdomb volt már. Vagy 5-en dolgoztak rajta, hogy a konténert betudják rakni a helyére.

Tibi!

Te jelentettél már így föl valakit? Tudod mikkel jár a dolog?

Na szóval nem egyszerű. Természetesen ott van mellettem általában a kamera meg fényképező is. Ha látok valamit akkor mástnem felrakom ide. :)

További jó napot!

Sziasztok
Előzmény: molnartiby (275)
molnartiby Creative Commons License 2005.07.25 0 0 275

Hali!

 

Ha már ott lax, legyél figyelmes Te!

Azaz: akit tetten érsz, hogy szemetel (nem oda, úgy pakol le, ahogy kell) - fényképezd le (digitális gépek már vannak bagóért is) és jelentsd fel!

 

Bizonyítani csak ezt tudod, azt hogy oda valósi-e azt nem.

 

Kiindulásnak szerintem nem rossz ötlet.

 

Tiby

 

U.I.: Belegondolva; meg tudom érteni azt is, aki pl. a hungarocel csomagoló anyagait, cementeszsákjait, egyéb nagyobb dolgait oda hordja (kis tételben), a kukájába nem tudja berakni, csak 3-4hetes intervallumban apránként.

A szemétlerakónál meg van a tarifája kg-onként és(vagy) köbméterenként a lerakható hulladéknak.

 

Előzmény: peetr04 (273)
Mojo Creative Commons License 2005.07.22 0 0 274

A "regionális hulladéklerakó" táblánál kell kihajtanod. Ez az érdi lehajtó utáni következő csomópont. Tárnokról pest felé ugyanezen a helyen tudsz a pélyára felmenni.

Sajna Tárnokról a Balcsi felé nem lehet a pályára feljutni, és Siófok felől Tárnokot sem lehet a pályáról közvetlenül elérni. Legalábbis a fent említett helyen nem.

winDirVariable="C:/WINNT"
Előzmény: peetr04 (272)
peetr04 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 273
Sziasztok!

Tárnokon az öreghegyen lakunk és mostanság nagyon eldurvult a szőlőhegyi utón a szeméthelyzet. Mivel nem járnak arra kukás autók van két konténer ami azt a célt szolgálja "elvileg", hogy a környéken lakók a háztartási szemetet oda helyezzék. Ezzel szemben boldog boldogtalan oda hordja a szemetét, szerintem még a környező településekről is. Ez idáig még nem is lenne olyan nagy probléma, ha eltudnák szállítani. De mostanában valahogy akadozik a szállítás, vagy nem győzik és az ott a konténerek köré lerakott szemetet (mivel bele már nem fér) a kutyák és állatok szana szét hurcolják. Ennek következtében a konténerek 100m-es körzetében szana szét van a mindenféle hulladék még a szőlőhegyi úton tovább felfelé is. Ráadásul az üres konténert ma már a helyére sem tudták visszarakni és lerakták az út közepére, úgy kell ett kerülgetni. Régebben volt aki foglalkozott a dologgal, legalábbis környezetvédelmi felügyeletes emberek figyeltek ezekre a dolgokra, de mostanság ők sincsenek már, gondolom mert nem fizetik őket.

NA szóval csak mérgemben írtam ide mert egyre rosszabb a helyzet és szerintem nem foglalkozik vele senki.

Üdv.
peetr04 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 272
Hello!

Sajnos nem tudom, hogy pontosan hol van ez a lehajtó. Ha fel tudnátok világosítani róla azt megköszönném. Meg úgy halottam , hogy csak lehajtó van pest felől. Ez igaz felhajtó nincs is?

Bze
Előzmény: H.László (269)
mollieee* Creative Commons License 2005.06.08 0 0 271

Sziasztok, szomszédok :-)))

Nem tudom, tudjátok-e (most már biztos :DDD), hogy az érdi szomszédok önálló fórummá nőtték ki a topikjaikat, ez a fórum ezen a linken található és sok minden van benne (szemétgyűjtés, utcák, közlekedés, beruházások, víz, stb.). Ami azonban mostanság Benneteket is közelről érinthet, az véleményem szerint részben a Városházi topik, részben az ÉTV topik (ez utóbbi itt érhető el), ezek a vízmű privatizációjával foglalkoznak. Ezekben a testületi üléseken elhangzottakról is értesülhetünk, amelyen egyébként történt hivatkozás Tárnokra is, illetve annak vízdíjára (avagy a jövőbeni vízdíjára).

Nagyon örülnénk, ha Ti is olvasnátok és kifejtenétek a véleményeteket a dologról, mert ez "közös  ló". Mindenesetre eléggé forr a hangulat Érden.

felpillantó küllő Creative Commons License 2005.05.24 0 0 270

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül a környéken egy megbízható segédmunkást, aki úgy 10-12 napot dolgozni tudna a kőművesünk mellett?

Ha valaki tudna, nagyon megköszönném. Kissé helyreállítanánk a házat, mert ha minden igaz (kop-kop) még idén egy fővel növeljük a falu lakosságát.

Az itt megadott emilcímem nem működik, viszont egy egregi@freemail.hu igen.

H.László Creative Commons License 2005.05.05 0 0 269

Szép napot mindenkinek!

 

Régebben hallottam róla, hogy talán meghosszabbítanák az ingyenes autópálya használatot a pusztzámori szemétlerakó lehajtóig, vagyis Tárnokig. Nem tud erről valaki konkrét infót? Tovább tart reggel meg délután az érdi csomópontig/tól eljutni, mint onnan be Pestre. Azért a 3 km plussz autópályahasználatért viszont nagyon drága az éves matrica.

Üdv, 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!