Keresés

Részletes keresés

Garfield33 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4787

Miért? Csak gáncsoskodsz itt?  :-)

Egy satu meg egy reszelő, oszt megy a dolog. Persze, jó nagy recéje legyen.... 

Előzmény: Dr. Zook (4786)
Dr. Zook Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4786
Szia Balage!

Tok-gep parositasokhoz igen jo hely a digideep.com, nezz korbe. De ha ossze veted ezt a ket kepet, hat, nemtom hogy passzintanad ezt a gepet ebbe a tokba. Sajtohiba aldozata lettel...szoval nyugodtan hallgass bernisre, nem a levegobe beszel.




Zook
Előzmény: [Balage] (4785)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4785
" Külön megvásárolható eszközök SC-DC30 puha tok, vezetéknélküli távirányító (mellékelve), WP-DC20 vízálló tok (40 m-ig), Külön megvásárolható CA-PS700 hálózati adapter..."

ez a kis szösszenet a canon honlapjáról származik, te is megnézheted. Énis furcsállom, de akkor miért ír ilyet a canon... na mind1 legfeljebb rákérdezek náluk hogy ezt komolyan gondolják-e.

DSLR-ekkel a legnagyobb bajom hogy böhöm nagy tokok vannak hozzájuk és az is ugyanugy aranyár. Vagy van olyan amihez normális méretű tok van? (normálison mondjuk azt értem mint pl a wp-dc20.
Előzmény: bernis (4783)
Raha Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4784
De, sajnos így történt. Két hét és egyetlen fotót sem készítettem víz alatt.
Sajnos még mindig komoly cucc nélkül létezem...
Harlequin? Az volt! Álítólag a Seraya merülőhelyen annyi van hogy nem lehet elvéteni, na nekem ott nem sikerült látni. De a Drop Off-on igen, ketten éppen cipeltek egy levágott csillag lábat :-)

Volt közönséges csikóhal, sárga pigmy csikóhal, cápák komoly mennyiségben, békahalak (fehér, sárga, fekete), levélhalak, meg a sok ismerős apróság amiket már láttam nagyon sokszor :-)
Előzmény: Garfield33 (4782)
bernis Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4783
Nem tudom, hol találtad, hogy a WP-DC20 jó a Pro 1-hez, de sajna biztosan nem igaz, nem csak a külső méretek, de a kezelőszervek kiosztása is más. Sajnos - tudomásom szerint - egyetlen olyan komolyabb, nem SLR gép sincsen, amihez lenne gyári tok. A komolyabbat úgy értem, hogy a CCD nagyobb mint a "minimál" 1/2,5 zoll, legalább 28 mm eqv-ről induló, jó fényerejű, rendesen korrigált objektív, manuális mód, sok korrekciós lehetőség és vakupapucs(!). Na ilyen ma nincs, nem is nagyon volt, az utolsó mohikán az Oly 8080, de már azt sem gyártják. Vmilyen oknál fogva a legnagyobbak, a Nikon, Canon Olympus hármas teljesen leállt ezzel a kategóriával. Van néhány ígéretes versenyző, pld. a Sony DSC R1, vagy a Samsung Pro 815, de ezekhez csak független gyártóktól van tok, aranyáron. Szóval jelenleg az a helyzet, hogy vagy megbékülsz a kompakt gépekkel, vagy vehetsz DSLR-t.
Előzmény: [Balage] (4781)
Garfield33 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4782

Csak nem azt akarod mondani, hogy kint voltál 2 hetet és nem csináltál egy fényképet sem????

Akkor legalább pár szóban mesélj róla. Ha nem itt, akkor a búvár topicon.

Még olyan sok az a 19 nap, amíg mi is indulunk...  :-)

 

U.i.: láttál Harlequint?

Előzmény: Raha (4780)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4781
Ismét untatlak titeket e gy kicsit a hülye kérdéseimmel:S

Kutakodtam még 1 kicsit, és meglepően tapasztaltam, hogy a canon powershot pro1-hez is jó a gyártói adatlap szerint a WP-DC20 vízálló tok, amit eddig úgy tudtam hogy S1-hez van. Ezért is kérdezte talán vmelyik kolléga hogy ez a 2 gép ugyanaz-e. De az adatlapokat megnézve kicsit furcsállom hogy a 2 gép méretei kb 6:1:-6 cm-rel eltérnek egymástól. Akkor hogyan lesz hozzá jó a tok?

Nem tudom hogy lehet-e még kapni, mert már kifutott modell. Mi lett ennek az utóda? Kicsit keserű a dolog hogy ott volt 2004ben 7x zoommal, 28mm eqv, 8MPX, minden tökéletes, és most nem találok helyette semmit. Ami hasonló, az mind 35mmm eqv.

Az egyetlen negativum, hogy állítólag nincs AF segédfény. Ez mire jó, hogy működik, csak nagyon alapszinten pls vki írja le:)

Használt ilyet vmelyikőtök már víz alatt? Mert most nagyon beleszerettem és inkább koplalok egy kicsit, megveszem használtan ha találok, csak félek hogy így se fog menni.
Raha Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4780
Ööööö, gonosz? Hol?
:-)

Baliról sajna nem képekkel tértem haza, de volt a csapatban aki napi 4-ez nyomott és megvakította a közelben lakó összes vízalatti lényt.
Hátha majd ő feltesz valamit!

Előzmény: Garfield33 (4771)
RK853 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4779

                                                              M A!

M2  14:15                       Leni Riefenstahl - Mélytengeri hangulatok

mud Creative Commons License 2007.02.10 0 0 4778

Na igen. Erre a topikra gondoltam, csak felresikerult...

Hali,

ha valaki ismeri ezt a gepet, megkoszonnek minden infot vele kapcsolatban.

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=5236&A=details&Q=&sku=379704&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

En mondjuk csak sznorkelezes kozben hasznalnam, mert meruleshez mar rendes vaku szerko illik es tapasztalataim szerint csak szintkozelben van eleg feny.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4777)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4777
BuNnY Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4776
lez az márc vége is, oly mo. szerint, viszont akkor igértek (!) tesztgépet. Persze igérni lehet sokmindent. E330-at is pl :)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4774)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4775

Hát az a 28 se sok ám.

Nekem néha 11-22 is kevéske.

 

:)))

Előzmény: [Balage] (4767)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4774

Jaja ennek drágább lesz a tokja.

Szép nagy darab.

 

:)))

 

Nagyon még nem kell kapnodnod, a gép csak feb. vége felé lesz.

Tok, meg ki tudja.

Előzmény: BuNnY (4765)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4773

Ja már látom, vót ezeknel olyanjuk is.

 

:)))

Előzmény: bernis (4766)
bernis Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4772
Khmmm... A CCD méretét és az ekvivalens(!) (normál 35 mm-e filmre átszámított) gyújtótávolságot kéretik nem összekeverni! A 28 mm eqv objektív látószöge mindenképpen nagyobb a 38 mm eqv-nél, a CCD méretétől függetlenül. Azért találták ki az átszámítást, hogy 1. a filmhez szokott fotósok tudják "méricskélés" nélkül a várható látószöget, 2. A sokféle CCD méret miatt igen változatos fizikai gyújtótávokat könnyen ösze lehessen vetni. Ugyanakkora pixelszámnál a CCD nagyságának inkább a zajosságban van szerepe. Gyártótól és az alkalmazott szoftvertől is függ, de elég jó ökölszabály, hogy kisebb CCD = kisebb pixelenkénti érzékelőfelület = nagyobb zaj. Bár ez inkább a nagyobb érzékenységnél - ált. ISO 200 felett - kezd játzsani.
Előzmény: [Balage] (4768)
Garfield33 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4771

Lehetne, hogy gonosz ötletek helyett inkább egy kicsit mesélgessél Baliról? Hogy képeket már ne is említsek... 

Előzmény: Raha (4770)
Raha Creative Commons License 2007.02.08 0 0 4770
Ez nem vízalatti tok, hanem vízzáró csomagolás.
Vagyis vízálló, de nem nyomásálló.
Lehet vele vitorlázáskor fotózni, esőben vagy éppen 60 centivel a víz alatt.
De amikor a nyomás elkezdi "zsugorfóliázni" a géped, akkor vidd nyugodtan tovább, szeretnék már egyszer látni egy kütyüt, milyen lesz 5 atm nyomás alkalmazása után ;-)
Előzmény: [Balage] (4769)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4769
Kezdem úgy érezni hogy flamelek, de közben lett mégegy kérdésem:

mi a hozzáértők véleménye az ilyen vízalatti tokokról: http://www.ewa-marine.com/english/cameras/e-da.htm

Nekem nagyon gagyinak tűnnek, olyan mintha egy hermetikusan záró műanyagzacsiba tenném a gépet. Ki vannak ezeken vezetve egyáltalán a kezelőszervek rendesen? Csak mert canon S3 is-hez ilyen van.

előre is köszi
[Balage] Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4768
közben kicsit számolgattam.

ugyebár az oly kivételével mindegyiknek 1/2.5" CCD-je van. olynak 1/1.8".
Így az utóbbi 38mm gyujtótávjával nem vesztek sokat. Gyakorlatilag 20-30cm-rel fér kevesebb a képre ugyanolyan távolságról mint egy 28mm-es gyujtótávú 1/2.5" CCD-s s70-essel. Ezzel szemben ottvan a dícsért optika, a külső vakupapucs.

Tudtok esetleg valamit, ami a többi javára szól, mert most úgy látom ez a lehető legjobb választás ebben a kaetgóriában, ilyen áron, ilyen tudással.

egyébként itt a lapja: olympus sp-350

Persze ha canon S2 is/ S3 is belemenne az S1 tokjába, minden szép lenne, de sajna nem így van:(
[Balage] Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4767
nem egyenlő az s1 meg a pro1
pro1: <a href="http://www.digifenykep.hu/index.php?pdata=1&topic=description&product_id=52" target="_blank">pro1</a>
s1 is: <a href="http://www.digifenykep.hu/index.php?pdata=1&topic=description&product_id=14" target="_blank">s1 is</a>

és itt egy link a canon a710re: canon a710

Nem profi fotókat akarok csinálni, csak élményfotózásra kellene, meg tanulgatni a fotós dolgokat. Hogyan kell használn a záridőt, blendét, stb, stb.

bernis: A képstabot nem is akarom használni víz alatt, mert természetesen megkavarja a más közeg.
Ha S1 lesz akkor használtan. Bár jelenleg talán az oly SP350 ami vezet, énis jókat olvastam az optikájáról.

Ha jól sejtem a 28 mm azért jobb ugye, mert közeli témánál több minden fér rá a képre. Víz alatt meg ugye nem csinálunk tájképeket. De mennyire elég a 25 mm egy kezdőnek? egyáltalán ugy általában milyen távoli szokott lennia téma, ha nem makróztok?
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4762)
bernis Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4766
A Canon S1 IS stabilizált (IS) objektíves nagyzoomos gép. Kifutott típus (az S3-nál tart a sorozat), csak 3MPx, és hiába nagy a zoom, csak 38 mm eqv-ről indul, tehát praktice nincs nagylátószög. Viszont létezik hozzá óccsó gyári tok. Nem volt alkalmam kipróbálni, de olvstam, hogy a vízalatti himbi-limbi, mivel különbözik a szárazon szokásos rezgésektől, megbolondítja stabilizását, jobb kikapcsolni.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4762)
BuNnY Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4765
Manapság olyék inkább a 100 felé tendálnak a nagy gépek tokjaival, nem? De próféta beszéljen belőled, mert a gép jónak tűnik. Persze ha a kezelést szokás szerint agyon bonyolítják, vagy egy-két rejtett baromság előjön, lehet elmegy az ember kedve tőle. De mindenképp ígéretes jószág.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4764)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4764

A szokásos ár lesz szerintem.

60-70 körül.

A tok szerintem még kicsit odébb lesz.

Bár ki tudja.

Előzmény: BuNnY (4763)
BuNnY Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4763
Kérdés tok mennyi lesz hozzá. Na majd mingyá rinyálok egyet az olynak, hátha adnak tesztelni.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4761)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4762

Canon S1= PowerShot PRO1????

 

Hát ez nehéz dolog lesz.

 

:))))

 

S1; S70; SP350 már nem létező modellek.

Az A710-et meg hírből sem ismerem.

Tudásban a legtöbbet nyújtó az S1.

Cserébe lesz hozzá, egy kicsinek éppen nem mondható tokod.

Nagylátószög miatt, az S1, S70-ből választanék.

Külső vakucsatlakozás miatt, meg az S1, SP-350-ből.

Az SP-350 képminőségét viszont dicsérik.

A tok hozzá most éppen akciós a Medikernél, de csak azért mert vázat már nem lehet kapni hozzá. :)))

(talán van valahol elfekvőben)

Mútlkor meg volt egy darab S60 náluk, asszem 50e alatt.

 

Szerintem először nézz szét, mi az ami kapható.

Ha neten látod, hogy rendelhető, meg ilyesmi, az már felejtős.

El kell menni, el kell kérni, meg kell fogni.

 

:))))

Előzmény: [Balage] (4760)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.02.07 0 0 4761

Most látom, hogy már van itthon.

125e körül mérik.

 

:))))

Előzmény: Kékbálna (4759)
[Balage] Creative Commons License 2007.02.06 0 0 4760
Sziasztok!

Bár látom hogy itt nem az amatőrök gyűltek össze, mégis venném a bátorságot hogy egy kis segítséget kérjek tőletek. Fényképezőt szeretnék venni, mind szárazföldi, mind vízalatti amatőr fotózáshoz. Vízalatt gyakorlatilag élményfotózás lenne, hogy legyen mit mutogatni a rokonoknak barátnőnek:) De mindenképp olyan gépet szeretnék, amit manuálisan állíthatok. Íme itt van 4 jelölt amik hosszas válogatás, keresgélés után szóba jöhetnek:

canon s1 is: Ő egy régebbi darab, őt használtam venném, emiatt olcsóbb is mint a többi megoldás, és bár tudom ez nem számít de valahogy külsőre vele szimpatizálok legjobban.

canon s70: Nah őt több helyen olvastam, hogy használják UW fotózásra, és hogy jó. Viszont ővele szimpatizálok a legkevésbé:$

canon a710is
olympus sp-350 Az utolsó kettő talán ami legjobban fexik minden szempontból. Tetszik is, tudásra is szerintem egy jó darabig elég lesz, max ha komolyabban akarok foglalkozni a dologgal, akkor kellhet lecserélni.

A gépek tudása nagyrészt megegyezik, picit az s1 marad el. Amit egyetlen különbségként én észrevettem hogy az s70-nek 28mm-xxx mm az optikája, míg a többinek 35-36-38-tól. Azt olvastam már hogy minél kisebb, annál jobb. De ez egy kezdő, amatőr fotósnál, mennyire nyilvánul meg? Konkrétan mit befolyásol ez a dolog, ha esetleg pár sorban, egy amatőrnek leírnátok, nagyon megköszönném. Szívesen veszek, minden tanácsot, bármelyik géphez pro és kontra.
És előre is köszönöm!
Kékbálna Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4759
Vettem észre. Bevezető ár az USA-ban 500USD ami nem is rossz. Jól szétnézek majd. De ez egy olyan kütyü amire szívesen váltanék.
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4758)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.01.27 0 0 4758

Há' még nem is kapható.

 

:))))

Előzmény: Kékbálna (4757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!