Keresés

Részletes keresés

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.17 0 0 210
a pénzt legyözni nagyon nehéz,ezért hosszu távon mindenképpa kormány és a multik  jönnek majd jol ki a dolgokbol,de rengeteg bevételkiesést,bonyodalmat,kárt okoznak az olajcégeknek,a nigériai kormánynak.ezt nem fogják hagyni..az utobbi idöben a felszeréelésük egyik pillanatrol a másikra modernebbek lettek ezért bizonyára van támogatojuk..talán Kina,talán az olajcégeket zsarolták be(ugye voltak itt emberrablások is) vagy hozzák a szomszédos országokbol.maga a probléma nem uj,már évek ota idönként fellángolnak az olajtelepek,szoszerint:)mostanra állt össze mögéjük egy ideologia egy vezetö egy szervezettebb forma..a támadásokat olyan cimszoval követik el,hogy a teröletenélö ijaw törzs is kapjon részesedést vagy kárpotlást merthogy ijaw földeken vannak a part mentén ezek a multiolajcégek.de sokkal inkább tünik a szokásos észak-dél ellentétnek,és csak idö kérdése mikor lesz az indokok közt a vallás..északon muzulmánok,délen keresztény többség él..ezert irtam,második Biafra lehet..akkor is ezekre az ellentétekre volt kihegyezve az elszakadási kisérlet..
Előzmény: Törölt nick (208)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.17 0 0 209

most olvasom,hogy Gruzia felszolitotta az oroszokat,hogy hagyják el a gruz területeket és vegye át helyüket egy nemzetközi békefenntarto egység.

na igen..a nyugatbarát,Natoba igyekvö Gruziának csipi a szemét,hogy az oroszok "békefenntartonak álcázva" masszivan állnak Abházia és Dél-Oszétia földjén.ugye a gruzok magukénak vallják,az oroszok meg a föderácio részének tekintik..

Tbilisi honapok ota fegyverkezik,tehát ott is kezdödik valami meleg megint:)

Dél-Oszétia,2003.gruz mesterlövész

itt pedig egy gruz felderités ahol egy határmenti falubol származo gruz katona felvezeti a tanácsadokat a határra ahonnan a szomszédos dél-oszétiai faluban állomásozo oszét,orosz fegyveresekröl gyüjtenek infokat..

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.17 0 0 207
jelenleg az publikus hogy defenziv feladatokat látnak el,a part mentén helyi alkalmazottakkal,fehér leaderrel és modern technikával egy amolyan partiörség tipusu modon dolgoznak.aztán vannak a pps-ek,akik a helyszinen marado vezetök személyi biztonságát látják el,és vannak az objektumokat,irodákat,negyedeket,pipelineokat védö csoprtok.a hadmüveleteket a nigériai hadsereg hajtja végre,elvégre ez az ö hazájuk,ök a felelösek az állam biztonságáért.de meglepne ha nem dolgoznának már valakik Asarin:))))p
Előzmény: Of (206)
Of Creative Commons License 2006.02.17 0 0 206
Az olajos cegek ältal fizetett "tanäcsadok" reszt vesznek a hadmuveletekben is, vagy csak a cegek objektumait vedik?
Előzmény: mickey cortez (205)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.17 0 0 205

Ami napok ota érett,mára kimondhato,Nigériában hadiállapot van a Niger-deltaban és a déli,dél-nyugati területeken.

bár még kézben tarthatok a dolgok de egy uj taktika szerint a nigériai haderö már nem csak reagál,hanem offenzivákba kezdett.az elözmények ismertek még itt a topicon is.jelenleg napi szinten támadják a helyi rebellisek az olaj cégeket,válogatás nélkül,egyre szervezettebben,egyre durvábban.a robbantásos merényletek,a gyors kézifegyverekkel végrehajtott támadások mellett ahogy irtam már a tenger felöl is érkeznek csoportok.a kormány nem találta a fogást az Asari féle bandán,ezért harapozott el ennyire a konfliktus.az olajcégek megtették ami tölük tellett,jelenleg kb2-300 contractor dolgozik a deltában.közben persze folyamatosam baszogatják a helyi kormányt,hol szép szoval,hol fenyegetéssel,hol pénzzel..pediga nigériai haderö a térség egyik legjobban képzett és felszerelt hadserege.na erre fel végre egy légi razzianak feltüntetett akcio keretében már helikopterekkel lövetik és bombáztatják az ijaw állásokat,területeket.a nigériai haditengerészet pedig a legnagyobb fokozatu riadoban van .gyakorlatilag behajoztak port Harcourt elé.itt Warriban kisebb örhajok cirkálnak de tegnap megszorták a közeli falvakat kopterröl is..

Második Biafra....?:)

 

a Kongoban dolgozok közül páran már itt vannak,ök tavaly november ota az Észak-Kivu területen operáltak,elmondásuk szerint az elmult négy honapban az un.mayi-mayi csoportot szinte teljesen kiszoritották a fészkeikböl,gyakorlatilag szétszorták a Mutanga(kodja:Gedeon) vezette fegyveres csoportokat.igy egy évek ota megoldatlan véres,fegyveres konfliktusnak vetettek véget.az operáciokban a helyi erök hat százada vett részt.a tanácsadok veszteséglistáján két törött kar szerepel csupán:)és rengeteg AK-t,RPG-t szereztek be a kongoi hadseregnek:)na ök mesélték,hogy a napokban majdnem Ugandába vitték öket mert ott ugye zajlik a kampány és valahol északon rálöttek Musanvanira.aztán kiderült hogy valami rablobanda volt akinek fogalma sem volt rola hogy milyen erösségü konvojba kapott bele,igy pár perc után eltüntek.ezért a cég nem változtat az ugandai stratégiáján...

 

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.17 0 0 204
még nem jártam Senegálban.
Előzmény: mercury_ (201)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.17 0 0 203

na igen..

érdekes cikkecske..

szoval az Erynis-nél nincsenek nemzeti válogatottak,ugy vannak összeállitva a teamek,ahogy adott feladat megkivánja,vagy épp adott speciális feladatokra raknak össze csoportokat.tény viszont,hogy van több orosz és pár szláv de önállo szerb-bosnyák csoport nincs.az oroszoknak volt de sokkal inkább a rotácionak köszönhetöen mint az ö döntésüknek.a négy honap igaz,utána viszont te döntöd el,csinálod e tovább vagy kiveszel szabit.legalábbis én ezt tudom.két négy honappal hozom a céges átlagot,a team leaderek vannak tovább.a rifle kap külsösként nyolc vagy tizenkettö hetet választhat ha épp olyan a munka vagy megengedi a rotácio.

van aki folyamatosan kint van egy éve,ezt cége válogatja.

a bagdadi incidens Spicer csoporté volt...nem az Erynis.

az oroszok a maguk stilusát hozzák,jo katonák és megvan a rutinjuk is.nálunk általában egy-egy volt szovjet tiszttel tárgyalnak akik néha valoban hozzák a saját egységüket,van akik már hat-nyolc éve dolgoznak együtt.ez a keletieknél ritkább,de Pavlovski pl igy szerzödik..ö már Zaireban is ugyanezekkel a fiukkal volt,jelenleg Kirkuk mellett vannak,fogalmam sincs mi a feladatuk..

ha a cargot meg a maintenancet is beleszámolom,valoban rengeteg a balkáni,a slav,a keleti de a zonákban a brit,amcsi,bur contractorok többen vannak.

 

Előzmény: Mephisto75 (202)
Mephisto75 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 202
Oroszok Irakban
mercury_ Creative Commons License 2006.02.14 0 0 201
mickey lenne még egy kérdésem így hirtelen.
szenegálban hány CFA körül lehetne vmi használhatóbb járművet szerezni?
nem találtam semmi referenciát ezzel kapcsolatban.
mercury_ Creative Commons License 2006.02.13 0 0 200
Megneztem kicsit alaposabban a kepet, es arra jutottam hogy nem problema. Biztosan nincsenek olyan veszelyesek mint a hugom! :)
Előzmény: mickey cortez (198)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.13 0 0 199

ujra elövették a husz évvel ezelötti volt mozambiki vezetö repülögép katasztrofájának aktáját Délafrikában.1986-ban a maputoi reptérre hazafelé tarto Samor Machel gépe a SA-Moc. határ mentén egy hegynek ütközve lezuhant.most a SA.i védelmi miniszter megpenditette,hogy találtak még nem publikált aktákat a védelmi minisztérium irattárában és ez lehet,hogy megváltoztatja az eddig ismert eseményeket.a burok szerint nem is nagyon titkolta anno a SANDF hogy benne volt,de más lesz ha ez publikált nyilvánosságot kap.bár szerinük ez már senkit nem érdekel..

pár éve az is egy felmelegitett ügyként került elö,mikor a Dr.Halál néven ismert volt katonai orvost másodszor is biroság elé állitották embereken végzett kisérletek és az ezek során meggyilkolt,megkinzott politikai foglyok elleni büntettek miatt.elötte évekkel már lezárták az ügyét,mert olyan programokban vett részt a faszi amikröl az apartheid utáni kormány átadás-átvétel során külön felhivták Mandela figyelmét,hogy egy bizonyos osztagnak,programnak az irattárát véletlenül se nyissák ki..pedig anno szerepelt a vád között vagy kétszáz SWAPO gerilla injekcioval történt kivégzése.azért nem tudták bizonyitani mert a testeket egy helikopterröl a tengerbe szorták...aztán nem lett semmi)

Samor Machel-Mocambique1984

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.13 0 0 198

vigyázz a lányokkal...

Libéria,Monrovia,Blood Sisters

Előzmény: mercury_ (191)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.13 0 0 197

Szudánban lezuhant egy ukrán cég tulajdonában lévö Antonov,a személyzet ukránokbol állt.

--o---

Sierrában megfogták Sammy Bokarie helyettesét,a sierrai RUF volt hadmüveleti parancsnokát,Joseph Samba-t.(kodja:High Command).Taylorral együtt benne voltak nyakig a gyémántüzletben.azért fogják perbe mert ujra toborozni kezdte a volt RUF harcosokat és ezt már rizikosnak itélik meg az izraeli befektetök)

--o--

ITT is voltak kisebb nagyobb megmozdulások a karikaturák miatt,föleg északon,nem sokat érzékeltünk belöle.nálunk nincsenek dánok,norvégok de ugy hallani két-három cég ha igényli valaki kihozza Irakbol az embereit.tudtommal nem élt vele senki.mert  jelenleg Irakban és Afganistanban minden megölt dán,norvég,német katonáért fejpénzt fizetnek a mullák.mármint a radikális iskolák..hozzánk csak egy körmail jött,hogy a convoyprotect összeállitásánál lehetöség szerint kerüljék a skandináv papirokkal rendelkezök alkalmazását a helyi viszonyok ismeretében addig mig jonak látják a teamleaderek.föleg Iraknak szolt,ITT nincsenek konvoj kisérések se muzulmán tüntetések.

mercury_ Creative Commons License 2006.02.13 0 0 196
Kuldtem a levelet.
Előzmény: mercury_ (195)
mercury_ Creative Commons License 2006.02.13 0 0 195
Ha minden igaz 6.-a 7.-e kornyeken erkezunk dakarba. Ott loni ken vmi autot amivel tovabb lehet menni, Milk a lehetosegek?
Milyen utat javasolsz Monroviaig?
etc.. inkabb levelben...
Előzmény: mickey cortez (194)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.13 0 0 194
mi a kérdés?
Előzmény: mercury_ (193)
mercury_ Creative Commons License 2006.02.13 0 0 193
Tudom....
Nem altalanossagok erdekelnenek... :)
Előzmény: belic (192)
belic Creative Commons License 2006.02.13 0 0 192
Hello!

Ha altalanossagok is erdekelnek, azokat a CIA world factbook-ban talalsz.

Bel
Előzmény: mercury_ (191)
mercury_ Creative Commons License 2006.02.12 0 0 191
Hahóóóóó!
Hová tűnt mindenki?
Valaki játszhatna velem Ki-Mit-Tud Libériárólt.
De az se baj ha a környező országokról vagyok elárasztva információkkal...
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 190

 

Igen, jol tudod, az 1es és a 3as van most ott, de az egész GTIA a REP parancsnoksàga alatt van ugyhogy ott van az Ezredesünk is meg az ellàto szàzadaink nagy része........

 

Előzmény: mickey cortez (186)
kürtök Creative Commons License 2006.02.06 0 0 189
Mickey, az e-mail címem publikus. kurtok@torzsasztal.hu, vagy a könyvem honlapjához járó is elég jól működik, forrester@idegenlegio.hu.
Előzmény: mickey cortez (184)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.06 0 0 188

persze,értem)

 

a légio topicra feldobtam egy pársoros megemlékezést az op.loyadarol.sajnos csak Brett-rol van mappám ami innen elérhetö,de ha esetleg van idöd,kedved,kiegészithetnéd,pl a 2.jelvényével,vagy ha van kép Soubirourol,esetleg a buszrol.vagy magárol az akciorol.

 

idén lesz váltás Calvin,nem,Billy?ki jön Paulet után?

Előzmény: mabelle (187)
mabelle Creative Commons License 2006.02.06 0 0 187

udv mickey

 

en sem vagyok egy levelirogep, szoval nem tudom igazabol analizalni a mailboxod allapotanak alakulasat:-)))

 

igen csabito volt egy pillanatig, de en mar inkabb a mostani verziot szeretem.. az tul tisztan biztonsagis ... nagy a kötöttség..(de tenyleg szep kis feladatokat kapnak.... 2 teammel dolgoznak csak... nem rossz)

 

így most van szerencsem ilyen csodabogarnak lenni... nagyobb a szabadsag, ide is besegitek egy kicsit oda is, egy rakas erdekes, talan fontos, de mindenkeppen furcsa emberrel tudok talalkozni;-)))), ugyis erted....

 

kicsit sztereotipikus, aki nem ert hozza tuti félreérti, de nem baj.... szoval igy egy kicsit tobbet tudom hasznalni a szurkeallomanyomat is....ezt is erted:-)))

 

 

Előzmény: mickey cortez (184)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 185

Salute!

 

 

Körbejártam ezt a témát 154.szak 2. bek. -mivel itt nagyon fel van dobva a téma- egy csöppet ismerem a magyar igazságszolgáltatás menetét......nonszensz ez az egész, egy igen jó ügyvéd is azt mondja ha csak magad nem ismered el a bűncselekményt ezt nem tudják rád verni az tuti...ahhoz azért komoly bizonyítékok kellenek... egy ilyen ügyben pedig nem lenne sem tanúvallomás, sem bizonyíték nem beszélve arról, hogy visszájára is fordulhat/hamis vád!/

Különben is azért tették be infoim szerint mert Brüsszel ránk szólt jogharmonizáció etc....

 

üdv nektek!

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.06 0 0 186

A szomszédban olvastam aktualitásként Ivoryt..

 

FANCI-az elefántcsontparti hadsereg..

para ivorians

 

 

Az Cote d' ivoryban állomásozo nemzetközi haderöt megerösitették egy nigériai gépesitett lövészzászloaljjal,meg egy nepáli rendör alakulattal.és Libériábol is vezényeltek kb 700 fös rendöri eröt.

A REPtöl az 1.és a 3. cie van a Licornban most?

mickey cortez Creative Commons License 2006.02.06 0 0 184

üdv törzs

 az email cimeddel már bebuktam egyszer,nem kaptad meg.azert megprobálok egy probamailt ujra..

ha a hszt követöen nem kapod meg,mickeycortez@freemailre küldj egy üzenetet.

 

kürtök a Te cimed se tudom.mab,Neked már egyszer sikerült irnom. a fenti freem müködik..

 

 

Mab,olvastam a szomszédban az ex para cégröl.hát valahogy igy érdemes csinálni,sokat nem tudok roluk,csupán hallomásbol,de az itteni fönökök többször szoba hozzák beszélgetések alatt,meghogy ki tud roluk,szerintem nagyon szép ajánlatokat kaphatnak:))oda kéne szegödnöd..:)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 183

 

Az az igazsàg, hogy minden érdekel, ha megfizetik, akkor a vilàg végére is .... :-)))

 

Ha gondolod nyomj egy Emilt, vagy csörögj ràm ha tudsz, a skypen mindig megtalàlhato vagyok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amugy làtom (meg olvasgatom) egész szépen "cseperednek" a hozzàszolàsok a topic-odban........... ;-)

 

Előzmény: mickey cortez (178)
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.02 0 0 182

gondolom ha a cuccaik Nálad vannak,tudod melyik volt a cégük,szerintem küld nekik.ha meg DI vagy,magad is tudod:))

 

--O--

a Dyncorp januári veszteségei

Samuel Parlin,usa,Irak elött a DI szerzödésesként ugyanilyen munkát végzett két évig Kelet-Timoron.

Rich Hickman,usa-usmc,négy honap Irak

Roland C. Barvels,usa,három honap Irak

+ két amerikai akik szabirol tartva visszafelé Mosulba helikopterbalesetben hunytak el.

ök mind a CPATT programban voltak contractorok.

Előzmény: mabelle (181)
mabelle Creative Commons License 2006.02.02 0 0 181
na a Potieter cuccat is kifogtam... olyan lesz ez lassan cape kornyeken ..mint Austerlitz utan a szentpetervari hercegnoknel:(
mickey cortez Creative Commons License 2006.02.02 0 0 180

2004.Cote d'Ivory,marines        /               les paras, 2003 CIV

 

méghogy nightclubbokba,ezek a fiuk?ugyan..:))))p    (Kabulban megprobáltam elcserélni egy ilyen frencsi börnyakuval a barettjét de ritka nehéz ember volt:))

 

 

Előzmény: mickey cortez (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!