Keresés

Részletes keresés

_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5204

Na ugye... :-)

 

Ez meg sima Hetrával, OK46.16 elektródával. Kell a fenének a porbeles :-).

Előzmény: maseratisti (5189)
harmonikás Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5203

Hú, ez melyik égitest? :-)

Előzmény: maseratisti (5189)
márne Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5202

Ja!

Azt hittem ez a hegesztett darab! :-)

Előzmény: Törölt nick (5201)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5201

Köszönöm!

Nem tudom hogy lada-e csak kerestem egy képet ami jól tükrözi az én munkadarabom problémáját.

Mégegyszer köszönöm.

Előzmény: márne (5199)
márne Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5200

Ha a kérdés nem úgy sól, hogy érdemes-e feltennem mindent egy lapra, akkor vágj bele. De a gyakorlat hiánya itt is akadály lesz!

Nagyon szép az AWI hegesztés és mint kétkezes eljárás szerintem inkább a gázhegesztéshez áll közelebb, csak itt nem a láng viszi be a hőt hanem az elektromos ív. Meg talán kicsivel gyorsabban zajlanak a dolgok, nem tudsz úgy korrigálni, mint a gázzal (eltávolítod a lángot).

Előzmény: vftsforever (5188)
márne Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5199

Azért gyorsan megkérdezem! Ez nem egy Lada öntvény?

Előzmény: márne (5198)
márne Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5198

Bakker!

Elkezdtem írni a választ, aztán elmentem vacsorázni. Visszajöttem befejeztem. Elküldtem (gondolom időkorlát letelt) válasz elveszett. Lusta vagyok mégegyszer leírni, de látom megkaptad a választ! ;-)

A hegesztőnek az ért illik tudnia az anyagok hegeszthetőségét. Ha mást nem úgy, hogy tud róla és alkalom adtán előveszi a könyvet.

Előzmény: Törölt nick (5192)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5197

Értem!

Nagyon köszönöm a segítséged.

Előzmény: _nyunyuka (5196)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5196

Egy homogén tömbbé feltölteni, abba fúrni. Danuvia blokkot láttam már a kikopott furataival, ugyanígy restaurálták.

 

Ha csak a kitört részt töltöd föl, tuti hogy nem lesz azonos tulajdonsága az eredeti anyagéval és valamerre (a puhább rész felé) el fog mászni a fúró.

Előzmény: Törölt nick (5195)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5195

Köszönöm megtisztelő válaszod.

 

Hogy érted a feltöltést? Az egész furatott feltölteni vagy csak a kitört részt? Nem tudom mire gondolsz mert mind a két verziónál kell fúrni szerintem.

Szóval?

Előzmény: _nyunyuka (5194)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5194

Szépen AWI-val feltölteni, aztán újrafúrni+menet (NEM kézből fúrva!).

Előzmény: Törölt nick (5192)
parittyás708 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5193

Hát az az igazság hogy nekem most érvényes papirom csak a melegszilárd van (5-ös anyagcsoport),talán ez egy jo választás lehet neked is mert elég sok anyagtipust lefed.De a gyakorlat a legfontosabb hogy bármikor bármilyen anyagot 100%-osan megtudj csinálni még álmodból felkeltve is.Az is egy nagy elöny ha minden eljárásról van valami fogalmad,mondjuk kezdöként olyan céget kell keresned ami föként épületgépészettel foglalkozik ott mindig keveset lönek,szép legyen kivülröl az a lényeg.A vizsga az MHTe-nél a legolcsobb de hiányosságaid miatt célszerübb ha keresel a lakhelyed közelében egy vizsgabázist.És amit már mondtam a nyelvtudás közel annyit ér mint a szakmai tudás!!(anno én is dolgoztam olyan helyen ahol a németül tökéletesen beszélö kolléga 1 honap után mester lett,a már akkor is öregszaki kolléga meg csak egy egyszerü "szerszám" szépen kifejezve).Hála én manapság már szabadon válogathatok(NYELVTUDÁS),és meg is teszem!Szoval ha van helyed és lehetöséged szerezz egy gépet és kezdj el gyakorolni.

Előzmény: vftsforever (5191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5192

Egy bizonyos anyag összetételű anyaghoz megfelelő pálcát a hegesztő mérnöknek kell megválasztania nem?

Vagy ezt a hegesztőnek kéne tudnia?

Még egy kérdéssel fordulnék hozzád.

Ha egy ilyen zsákfurat széle kitörik te hogy hegesztenéd meg? bele raknál egy csavart? Vagy feltöltenéd és aztán fúrnád ki??

Én az utóbbit csináltam és sajnos arrébb ment a furat.

Előzmény: márne (5182)
vftsforever Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5191

Az oldalt nagyon köszönöm, hasznos.

Nyelvtanulásra rámegyek barátnőm segítségével, CO-val és gázzal is leég jól megy ment a hegesztés, CO-val ugye az autó adottásgai miatt elég sokat hegesztettem vékony anyagot, ezért gondoltam a volframelektródás ívhegesztésre, mert valamilyen szinten köze van ugye a szakmához. Úgy halottam az sem mindegy, hogy milyen minősítést szerzek ha ki szeretnék menni, nemhogy papír nélkül, bár nyilván nem vagyok otthon ebben. Egyébként hol érdemes elvégezni, és milyen papírt kell, hogy szerezzek? Nemrég javítottam az autóját egy ezzel foglalkozó embernek, és azt mondta, hogy talán ezzel a szakmával a legkönyebb elhelyezkedni mostanság.

parittyás708 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5190

http://www.epalya.hu/tanulas/okj_megjelenit.php?okj=33524102

 

 

Szerintem kezdésnek ezt olvasd végig,keresd meg a hegesztésre vonatkozo részt.Egyébként tartalmaz a szakmunkásbizonyitványod alapfoku hegesztö végzettséget!!Ha komolyangondolod ezt a szakmát nagyon sok buktatóra kell felkészülnöd,nem a szakmai tudásod hanem a fizimiskád alapján fogják eldönteni hogy kellesz e az adott munkahelyre.A külfödi probamunkák kb 70%-ban erröl szolnak.Manapság mivel elég telitett kezd lenni ismét ez a szakma röhögve megteszik az emberrel.Azt azonban tartsd szem elött hogy az adott nyelvet beszélned kell ahol dolgozol nem csak elboldogulok szinten.Ha elfogatsz egy jótanácsot kezdésnek hasalj rá a nyelvtanulásra,a minösítéshez a szintet TANULD MEG NE PEDIG VEDD MEG,értem azt ezalatt hogy manapság egy a cél az oktató bázisokon:jól levegyenek lóvéval utánna meg szélnekeresztenek....Pénzben és idöben is jobban jársz ha veszel egy olcso gépet magadnak és elkezdesz gyakorolni,segitséget pedig fogsz tudni szerezni akár itt a forumon akár a való életben.Pesten például rengeteg hely van ahol némi térités felyében elmagyaráznak ezt azt.

 

Előzmény: vftsforever (5188)
maseratisti Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5189

"C" válasz letesztelve :-) igazolva :-)

 

Jó kráteres, dudoros, és szivacsos lett a gáznélküli hegesztés :-)

 

1 kép a porbeles dróttal készült varrat 

2 kép a tömör huzalelektródával a porbeles géppel

3 kép egymás mellett a két varrat

 

Előzmény: _nyunyuka (5117)
vftsforever Creative Commons License 2011.08.10 0 0 5188

Ö, félreértettetek szerintem. Egy évet dolgoztam autók közt, abból kb felet lakatosként, cseréltem íveket, és foltozgattam inkább, sérültet nagyon keveset. Nem tudok elhelyezkedni, sajna még annak sincs munkája aki 20éve a szakmában van, nemhogy nekem, ezért gondoltam az AVI vizsgára, mert azt mondják, hogy azza viszonylag könnyű munkát találni mind itthonm és mind kint. A régi szakmunkás bizonyítvnbyan a gázra és a co-ra is volt bizonyítvány, bele volt írva a bizonyítványba, miénkbe csak az van amit írtam sajnos. De ha azt mondjátok, hagyjam az avi-t, akkor nem csinálom meg, én azt gond9ltma öszefügg egymással.

Előzmény: márne (5176)
márne Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5187

Mentem aludni!

Szia!

Előzmény: harmonikás (5186)
harmonikás Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5186

Nem, és nem is mennék.

Előzmény: márne (5185)
márne Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5185

Voltál kint is, hogy TÜV minősítést csináltál?

Előzmény: harmonikás (5184)
harmonikás Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5184

Hát igen, fő a biztonság :-)

Előzmény: márne (5183)
márne Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5183

Köszönöm, végignéztem!

Aki kinyitja a faajtót, átrághatja magát a rácson. Ha sikerült, megnyerte a kutyákat! :-)))

Előzmény: harmonikás (5180)
márne Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5182

Szia!

Áram fajta,elektróda jó (de gondolom ezt te is tudod).

Felelősen meghegeszteni csak akkor tudsz valamit, ha ismered az anyag pontos összetételét, a bevitt hőmennyiségre adott reakcióit (anyagszerkezet válltozás, feszültségek keletkezése) és a megfelelő hozaganyag alapfémére, ötvözőire adott reakciókat.

Az anyag szerkezetét a termék leírásából, gépkönyvéből tudhatod meg. Vagy anyagszerkezet vizsgálattal. Ha behoznak egy ismeretlen összetételű anyagot, azért nem lehet felelősen elvállalni a meghegesztését, mert ezen adatok hiányában a reakciókat sem fogod tudni. Teszem azt a hegesztett munkadarab elreped, eltörik (illetve ezt tudod, ha visszahozzák), csak azt nem tudod majd, hogy mitől történt. Ilyenkor illik elmondani a megrendelőnek, hogy az adott anyagszerkezet hiányában ,meghegeszted ugyan, de garanciát nem tudsz vállalni a varratra (és elmondod az okát) vagy vizsgáltassa be az összetételét és ennek tudatában megválasztod a megfelelő technológiai paramétereket. 

Ellenkező esetben, ha nem nyúltál éppen bele a jóba, híre megy, hogy milyen sz@r hegesztő vagy, esetleg a berendezés meghibásodása esetén kellő szerencsétlen tényezők együtthatása esetén büntetőjogi kategóriába eshetsz. Gondolok itt pl. egy balesetre.

Alumínium hegesztésnél fontos még a védőgáz tisztasága, ill. a munkadarab megfelelő előkészítése (tisztítás, előmunkálás).

Ja! Most olvasom, hogy felrakó hegesztés volt!

Akkor ez nem lesz valami nagy szerkezeti igénybevételnek kitéve.

Előzmény: Törölt nick (5179)
harmonikás Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5181

Jó márka a Solter, mire szeretnéd használni? Mint látom a 4-es  pálcát elviszi, jó a 160 Amper, viszont koppintós eljárásban tudsz vele AWI-ni.

Előzmény: Gepesz35 (5177)
harmonikás Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5180

Ment oldal privibe, ott fel is tudod nagyítani. Itt nem fogad el nagy képet.

Előzmény: márne (5172)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5179

Felrakó hegesztést csináltam ALsi5-ös pálcával.

Fogalmam sincsen ,hogy miylen öntvény volt...

Hőkezelhető nem hőkezelhettő meg ezek amiket felsoroltál honnét tudom meg hogy olyan-e az alumínium??

Bocs a hülye kérdésekért ,de kezdő vagyok.

 

Előzmény: márne (5174)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5178

Áram fajta: AC

Zöld volfrámmal hegesztettem az alut.

Előzmény: márne (5175)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5177

Üdv!Szerintetek milyen ismeritek állitólag spanyol és ipari gép.

márne Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5176

Szia!

Elvégeztél egy iskolát és most másba kezdenél bele.

A kérdésed alapján azt mondanám, ne tegyél fel mindent egy lapra. A helyzet az, hogy egy AWI tanfolyam után ugyan ott állnál mint a kasznis sulival most. Meglenne a bizonyítvány, meg képben lennél a hegesztést illetően, de megfelelő munkarutin hiányában ezzel se mennél többre. Tudom milyen nehéz a kezdőknek és engem is érdekel, ha a mostani rutinos szakmunkások kiöregednek mi lesz a jövőben (meg most is) a kezdőkkel? Lévén mindenki a gyakorlottat akarja foglalkoztatni. A kérdés, hogyan szerezzenek gyakorlatot a kezdők a suli után?

Megértem a vállalkozásokat is, mert gyilkos a piac, de ez így hosszú távon nem mehet!

Lehet, hogy visszajön a régi világ és a tanuló fog fizetni a mesterének a gyakorlat megszerzéséért?

Előzmény: vftsforever (5170)
márne Creative Commons License 2011.08.09 0 0 5175

Milyen áram  fajtával hegeszted?

Szín wolframot használsz?

A megfelelő hegesztési paraméterek esetén a wolframelektróda vége majdnem az olvadáspontig hevül.

Előzmény: Törölt nick (5171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!