Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 179
Hé! Tessék leszállni rólam! Azt sem tudtam, hogy divat volt valaha a lila meg az almazöld zakó, és aztán végképp nem olyanra gondoltam!!!:-)))
eldrich Creative Commons License 2005.06.20 0 0 178
A farmer-zakó párosítás nekem sem jön be. A szandiról meg csak az jut eszembe, hogy nem néz ki jól egy pasin. Szerintem. Jaj most jut eszembe az zavar benne a leginkább, hogy nem minden férfinek esztétikus a lábfeje. Pl. a nagyujja kicsi, a többi lábujja hosszabb. Na ez nem tetszik. (ha elvonatkoztatunk a dolog ideológiai részétől) Bocsi ha túl alpárinak tűntem.
Előzmény: Garfield007 (175)
lakos Creative Commons License 2005.06.20 0 0 177
Hát ha választani kell, még mindig inkább néhány szandál jöjjön szembe az utcán, mint a 90-es évek elejének lila, almazöld stb. vállalkozó zakói:)
Előzmény: Garfield007 (175)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 176

Azt mondják, azt mondják. De bizonyítva sose láttam, pedig jártam Skóciában. Igaz, Nessie se bukkant elő. Csak a skótduda léte vált egyértelművé.:-)

És oké, igen, bevallottam, hogy nem vagyok úrinő, de azért bunkó sem, és nem is bukom a bunkókra.. 

Például annak, hogy szórakozóhelyen a férfi megy elől, van értelme, és tényleg az, ahogy egy régi illemtankönyv írta, hogy "megvédjen a dévaj tekintetek össztűzétől". Hát nem szép fogalmazás?:-) 

Előzmény: eldrich (174)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 175

Szandalt is viselek es viselkedni is tudok egy novel szemben... ( nem csak strandon viselem, de tudom hol a helye a dolognak)

ajjaj, lehet, hogy en is egy kulon alcsoportot kepviselek? :-)

 

ui.: es igen, ferfi vagyok :-)

Ja, a jezusomozas kimondottan arra irtam csak, hogy nektek a szandalrol sok minden eszetekbe jut, nekem meg a farmer+zako dologrol a kilencvenes evek lila zako+wrangler farmer orulete ugrik be...

Előzmény: eldrich (170)
eldrich Creative Commons License 2005.06.20 0 0 174

Hát azért a népviseletet ne keverjük ide, de tudtad, hogy a skótok nem hordanak gatyeszt a kilt alatt?:))

Én szeretem az udvariasságot, én is megadom annak akinek kell.

Előzmény: Caipi (173)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 173

Hhha!

Ha Charlie herceg és Sean Connery járhatnak szoknyában..

Én a kabátbasegítést sem szeretem. Ott svédtornázom, és gőzöm sincs, hol a luk.:-)))

Előzmény: eldrich (168)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 172
Már ha fiú vagy persze..:-))) Csak a vitázóknál mindig ebből indulok ki...
Előzmény: Caipi (171)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 171

Kedves Garfield.

Azzal, hogy "Kinek a pap..", arra gondoltam, hogy Neked olyan az ízlésed, amilyet csak akarsz, és nekem is. Nekem tetszik a zakó+farmer. Nem hiszem, hogy ez bárkinek fájna. Te viszont annyi szandált hordasz, amennyit csak akarsz, én nem Jézusoltam rajta, csak azt mondtam, hogy nekem nem tetszik. Mi ebből a tanulság? Nem lesz belőlünk szerelmespár.. szerintem túléljük..:-)

És én úgy gondolom, hogy SZPSZ911-nek legyen bármi is a személyes véleménye a szandálokról vagy bármiről, ő itt eszmecserére törekszik. Te vitázol. Mi nem.

Előzmény: Garfield007 (167)
eldrich Creative Commons License 2005.06.20 0 0 170
Juj dehogy! Csak lefestettem a szandáltnemviselőférfit:))
Előzmény: Garfield007 (169)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 169

Lehet? Ez nem kerdes... :-)

A kocsmaba eloszor menjen be es a lepcson felfele es lefele sem mindegy :-)

Ez lesz a "viselkedjunk ha tudunk" topic :-)

Előzmény: eldrich (168)
eldrich Creative Commons License 2005.06.20 0 0 168

Márpedig én szeretem (elvárom), hogy a férfi kinyissa a kocsi ajtaját, lesegítse a kabátom, előre köszönjön. És ne hordjon szandált, csak a strandon. Én sem mászkálok bikiniben az utcán, bármilyen melegem van. Lehet, hogy én a szandált női lábbelinek gondolom?

Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 167
Mint peldaul meger egy miset az, ahogy atvettuk a fejlett nyugat, meg fejlettebb es nyugatibb reszebol a farmer+zako trendi viseletet... Ezzel nem is lenne baj, de hogy ez tetszen is es kozben a szandalt leszolod...
Előzmény: Caipi (166)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 166
Mint pl.: "Jézus"?
Előzmény: Garfield007 (164)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 165
Hm?
Előzmény: Garfield007 (164)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 164

"Pedig érvelni (nem tudom ez a szó mond-e valamit) is lehetne, csak ezt mi magyarok ugye képtelenek vagyunk alkalmazni."

Előzmény: szpsz911 (163)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 163
kinek a paplan :-)
Előzmény: Caipi (162)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 162
Kinek a pap...:-))))
Előzmény: Garfield007 (159)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 161

A Lotus Seven az egyik kedvencem! Nagyon szép kis autó. Évekkel ezelőtt majdnem vettem is egy replikát belőle. Igazi feeling gép.

 

:-)

Előzmény: Garfield007 (159)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 160

SZPSZ911 szívem, nem állunk neki a "Szandálológia" c. közös könyvünk megírásának? Ígérem, hogy az első munkatalálkozóra GUCCI-cipőben (úccse volt még sose rajtam) és aranyláncokban jövök, ja, és köztük is lesz azért rajtam valami.:-)))

 

Nem rossz ajánlat, meggondolandó

:-)))))

 

 

Előzmény: Caipi (158)
Garfield007 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 159

Snasszosodas...

Farmer zakoval? Jezus!

Rovidnadrag fel cipovel, lehetoleg terd zoknival... 

Ki nekem a szinesz, hogy megtiszteljem azzal, hogy rendesen feloltozzem? Hiszen a szinesz ( ha jo szinesz) minden este meghal kicsit a szinpadon, hogy szorakoztasson...

Erdekes a latasmodotok! Fennakadtok a szandal viselesen, holott ezt sem veletlenul talaltak ki, csak eppen ezt is a helyen kell kezelni, mint sok minden mast is az oltozkodesben. Pl. egy olyan munkahelyen, ahol nem folyamatos az ugyfelekkel valo kapcsolattartas miert ne lehetne normalisan, szandalba lenni?

Miert kell ruhadarabokat ignoralni es miert nem lehet az oltozkodesi normakat figyelembe venni inkabb?

Egyszeruen nem ertem mirol szol a vita...

Egy apolt, intelligens ember szandalban, hosszu nadragban, ingben is lehet elegans ez nem a szandalon fog megdolni... Mas kerdes, hogy a hawaii ing es a bermuda szandallal mar valoban nem hivatali oltozet, de nem csak fekete es feher van az etikett almoskonyve szerint sem...

 

ui.: szpsz911 ha te a sajat autodbol szallsz ki egy targyalas elott, akkor te uriember es komoly benyomast keltesz? Es ha en ugyanugy oltozve egy Lotus Sevenbol szallok ki? Melyik a szandal egy Mercihez vagy egy Jaguarhoz kepest?

Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 158

Ja, én is itt gondolkozom. Snasszosodás-e ez? Nem egyszerűen csak változnak az idők? És nem pont pozitív változás-e, hogy a természetesség fele haladunk? Akár szandálostól is, mégha nem is tetszik nekünk. Úgy értem, igen, tényleg, "úriember" manapság még nem hordja, de lehet, hogy a (közeli) jövőben már fogja. Biztos vagyok benne, hogy volt idő, mikor úriember nem hordott farmert. De már hord!

A válaszokat nem tudom, és őszintén mondva nem is akarok rajtuk behatóbban gondolkozni, csak úgy felvetettem őket.

De abban szerintem is igazad van, hogy némi ceremónia, bizonyos alkalmak különleges körülmények közti/általi megünneplése jó dolog. De a különleges körülmények talán mindenkinek mást jelentenek.

SZPSZ911 szívem, nem állunk neki a "Szandálológia" c. közös könyvünk megírásának? Ígérem, hogy az első munkatalálkozóra GUCCI-cipőben (úccse volt még sose rajtam) és aranyláncokban jövök, ja, és köztük is lesz azért rajtam valami.:-)))

lakos Creative Commons License 2005.06.20 0 0 157
Ezek a mai fiatalok.
Bezzeg a mi időnkben.
stb:)
Előzmény: szpsz911 (156)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 156

úgy vélem, hogy saját véleménnyel rendelkező felnőttként van jogom kétségbevonni általam értelmetlennek tartott dolgok létjogosultságát.

 

Totál igazat adok ebben!

 

 

...manapság szinte minden alkalomra teljesen elfogadott viselet.

 

Na itt van a qtya elásva!

 

"Ma már", "manapság", "a mai világban" stb stb kezdetű mondatokkal lehet kikergetni a világból. Az elsnasszosodást is a "maiasságra" hivatkozva teszik az emberek. Nekem furcsa, hogy volt a 'régen' és van a 'ma'. Mi a különbség? Azért, mert ma már ma van, akkor igénytelennek is kell lenni mindjárt, vagy ha nem is teljesen igénytelennek, de frivolabbnak?

 

"látnod kellett volna ott a srácokat/hapsikat, hogy hogyan feszengtek és milyen idétlenek voltak öltönyben; egyszerűen kilométerekre üvöltött róluk, hogy nincsenek hozzászokva"

 

Qtya elásva 2.

Azok, akik nincsenek hozzászokva, azok nem is tudják átérezni az alkalmiság ünnepélyességének érzését. Én úgy gondolom, hogy ezzel kihagynak az életükből valamit.

 

Szerintem egyébként inkább nyelvileg megyünk a snasszosodás fele, engem ez sokkal jobban zavar.

 

Ebben 1etértünk megint.

:-)

Előzmény: Caipi (153)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 155
:-)
Előzmény: lakos (154)
lakos Creative Commons License 2005.06.20 0 0 154
"annak, hogy ne könyököljek az asztalnál, végképp semmi értelmét nem látom"

A negyedik sör után már én se nagyon:)
Előzmény: Caipi (153)
Caipi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 153

Köszi, igen alapos illemoktatásban részesültem.:-) De úgy vélem, hogy saját véleménnyel rendelkező felnőttként van jogom kétségbevonni általam értelmetlennek tartott dolgok létjogosultságát.

Például nem szeretem, ha kinyitják előttem a kocsi ajtaját. (Ki akar várni addig?) Nem szeretem, ha a pincér alám akarja tolni a széket. Mindig félek, hogy melléülök..:-) És annak, hogy ne könyököljek az asztalnál, végképp semmi értelmét nem látom. És mivel mindezek mellőzés(tet)ésével senkinek nem okozok kárt, így veszem magamnak hozzá a bátorságot.

A randevúkat illetően meg: Te is tudod, hogy egy farmer és egy normális edzőcipő manapság szinte minden alkalomra teljesen elfogadott viselet. Én például voltam egyszer Hamburgban egy Shark nevű igen drága disco-ban, ahova nem mehetett be az ember farmerban. Rajtam az volt ugyan, de mivel blézerrel és magassarkúval, ezért nagy kegyesen beengedtek. Na látnod kellett volna ott a srácokat/hapsikat, hogy hogyan feszengtek és milyen idétlenek voltak öltönyben; egyszerűen kilométerekre üvöltött róluk, hogy nincsenek hozzászokva. 

Ja és ez már abszolút ízlés kérdése, de nekem egy hapsi egy jó zakóban és farmerban tetszik a legjobban, mert akkor szerintem elegáns is, meg laza is. És mindez nekem a természetéről is mond, vagy legalábbis sugall valamit.

Szerintem egyébként inkább nyelvileg megyünk a snasszosodás fele, engem ez sokkal jobban zavar.

 

Előzmény: szpsz911 (150)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 152

Na jó, hát ez a topic pont egy, a nagy dolgok szempontjából jelentéktelennek tűnő témáról szól.

Szandálosodó férfiak... címmel nyilván nem a bűnözésről vagy a világgazdasági válságokról fogunk itt írogatni.

Előzmény: compton_ (151)
compton_ Creative Commons License 2005.06.20 0 0 151
Sajnos nagyon a snasszosodás fele megy minden.
Ez legyen a legnagyobb baj!
Előzmény: szpsz911 (150)
szpsz911 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 150

Mindenki figyelmébe ajánlom a http://www.miillik.hu című weboldalt.

 

Legalábbis én nem érezném megtisztelve magam, ha öltönyben "randevúzna" velem valaki.. és nem akadnék fent rajta, ha farmerban és sportcipőben. 

 

Hát énszrintem viszont egy randi igenis alkalom és egy alkalomra illik rendesen felöltözni.

Nem szmoking vagy túl merev etikett szerinti elegancia, de legalább egy ing és normális gatyó, rendes cipővel elvárható lenne.

 

Sajnos nagyon a snasszosodás fele megy minden.

Előzmény: Caipi (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!