Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98287

Akkor néhány lehetőség:

-körítőfalak megmagasítása, akkor semmi sem mehet rá, mehet az e.gy. vb. gerenda

-középső fal visszabontása (6-8 cm elég),  de jármű mehet rá

-monolit vb. födém, lehet bármilyen erősre építeni (a falak és a fenéklemez teherbírása a határ) ÉS MONOLIT VB. FÖDÉMNÉL A LEGEGYSZERŰBB A LEJÁRÁST MEGOLDANI bocs. a nagybetű az véletlen

-az e.gy. vb. gerenda helyett acélgerenda. Ebben az esetben a gerenda teherbírása bármekkora lehet, a középső falat nem kell bontani, lejárat problémás.

Előzmény: bacardi07 (98286)
bacardi07 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98286

Autó nem megy rá,esetleg én egy fűnyirótraktorral.Sajnos felfekszik mert egymagasak a falak

Előzmény: Töck Jenő (98285)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98285

Autó rámehet? Ha igen, akkor valószínűleg nem jó. A probléma az, hogy ha a középső falon fölfekszik a gerenda akkor 3 támaszú lesz,  amire nincs vasalva. Ha nem fekszik föl és autó nem mehet(!!!) rá akkor megfelel.

Előzmény: bacardi07 (98283)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98284

És mi lesz a dréncsővel összeszedett vízzel? Szivattyúzni kell, állandóan. Lehet olyasmivel próbálkozni, hogy a lejtő felöli oldalon a ház alapozási síkja alatt keresztbe egy szikkasztó réteg szerűséget kiásni, amiből a víz gravitációsan tovább folyik a felszínen lefele. Azonban a talaj jellegétől függően mindig van depressziós görbe. Annyival kell lemenni az alapozási sík alá, hogy az alap a depressziós görbe fölött legyen. Ehhez talajmechanika kell, laborvizsgálatokkal. Házilag szinte biztos, hogy nem fog sikerülni. Amennyiben a szikkasztó működik, kérdés, hogy mennyi vizet szed össze. További kérdés, hogy mi lesz az összeszedett vízzel? A lejjebb levő telektulajdonosok kertjéből meg hiányozni fog, balhé viszont lesz. Vízzáró vakolat csak akkor lesz jó, ha a teljes belső felületre fölkerül. A kívül helyenként magasabb talajszint miatt még a kapilláris hatás nélkül is fölmegy a padlásig. Csak a szárító vakolat és a hegy felőli oldalakon szivárgó használ.

Előzmény: ex-bus (98282)
bacardi07 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98283

Sziasztok

 

Adott egy 4*4méteres szenyvíz akna,középen egy válaszfallal.Valamilyen tető kellene rá.Javasolták nekem a vasbeton födém gerendás megoldást.Szerintetek jó megoldás volna? 

ex-bus Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98282

Aha. Meg olvastam vízzáró vakolatot is.. De egyelőre csak látatlanban okoskodok, még nem láttuk a házat, így azt se tudom, miből van ez az alsó rész..

Amúgy az nagy hülyeség lenne, ha körben, ahol földben van, talajfúróval lukakat fúrni, és függőlegesen dréncsöveket rakni? Így azokban gyűlhetne a víz.. ?  Akár kifúrkált PVC csövek..

Előzmény: eekeili (98280)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98281

Az emeletre fölmegy a víz? (kapilláris) Általában ha alulra vízzáró izét (fólia vagy más) tesznek akkor a víz följebb megy és ott jön ki. Van ú.n. szárító vakolat (LB Knauf-nak is van), azok a legjobbak. Akkor nem megy föl a piszok (víz)

Előzmény: eekeili (98280)
eekeili Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98280

  Ez csak félig pince,   olyan szuterén féleség !

 Olyanra használni ahol a nedvesség nem probléma.

 

 Műszakilag  megoldható a vizesedés csökkentése.

 

 1. körülásni és  kívülről   a falra vízszigetelést tenni.... hatalmas munka, hatalmas költség.

   2. belülre un.  pórusos vakolattal védekezni a vizesedés ellen. lényegesen olcsóbb, de nem tökéletes.

Előzmény: ex-bus (98279)
ex-bus Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98279

Üdv, újabb jelölt:

 

 

A pince rész vizesedesevel lehet mit kezdeni értelmes áron? Ez a duzzadóhabos megoldás jó lehet? Képek alapján a felső rész az jónak tűnik.

akockaska Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98278

Távhő, így van. Így ahhoz természetesen nem is nyúlnánk.

Előzmény: zöldeskékek (98277)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98277

 

 

 A fűtés ezek szerint központi  vagy távfűtés !!

Előzmény: akockaska (98270)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98276

 

 

 

Nitro hígitóval probáld meg ellenőrizni. Az kb. minden festéket old, kivéve a jól felvitt PU-t és porfestést.  " 

 

 

A megszáradt festéket a nitróhígitó sem oldja. megszáradt szerves oldószeres festékeket  /  lakkbenzines, szintetikus vagy nitró higítós / csak a kromofág oldja.

 

 

 Szvsz az égetés a legjobb, hogy festék vagy horgany.

 

 Amúgy  kb.  40 éve tökéletes   horganyzott acéltömeg árút készítenek.

 

   60 - 80  -90  éve elég szart gyártottak.

 Korábban a horganyzott esőcsatorna,   más  épület bádog,  kerítés  20 év alatt átrozsdásodott,  30 év alatt semmivé vált, de a maiak tartósak.

 

 

 Anno én még festegettem esőcsatornát  un. Orkán festékkel . Az egy nitrós alapozást nem igénylő festés. Így a  30 év helyett nyetem   + 10 évet.

  A  20 éve felrakott bádogos szerkezeteim viszont még tökéletesek... nem kell mázolni !!

Előzmény: sr1 (98275)
sr1 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 98275

Nitro hígitóval probáld meg ellenőrizni. Az kb. minden festéket old, kivéve a jól felvitt PU-t és porfestést.

Horganyzott felülettekkel a következő helyzet:

Ha frissen horganyzott felület megázik, vagy hidegbe van tárolva és kondezvíz alakul ki, akkor nem tud megszáradni és megjelenik fehérrozsda. Ebben az esetben a fémfelület, viszonylag gyorsan át fog rozsádosni. 

Ennek a tipikus példája az, amikor a frissen horganyzott lemezeket télen egy nedves  raktarba egymáson tárolják. Megemeled a felső lemezt, megnézed a fonákját, ha fehér szinű foltok vannak rajta, azt ott kell hagyni.  

Ha megszárad, akkor a felületen megjelenik a cinkpatina. A cinkpatina a levegő nedvessége függvényében 3-10 nap alatt kiakul, utánna nem jelenik meg a fehérrozsda. Azaz legalább ennyi ideig kell egy fedett és lehetőleg száraz helyen tárolni a horganyzás után. 

 

 

 

Előzmény: kaposznyak (98272)
kaposznyak Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98274

Köszönöm!

6 hónapos a cucc...

Előzmény: Töck Jenő (98273)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98273

A horganyzás sem tart örökké. Ilyen kérdéssel sem találkoztam még, de azt gondolom, hogy a horgany az fém és nem ég, a festék meg ég, erősen füstölve. Ki lehet próbálni, ha nincs jobb módszer.

Előzmény: kaposznyak (98272)
kaposznyak Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98272

Sziasztok.

Erősen rozsdásodik a horganyzottnak eladott "ketrec"...

Lehet valahogy ellenőrizni, hogy horgany vagy csak ezüstfesték/alapozó van a vason?

Köszönöm!

akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98271

Kis keresgélés után vonatkozó rendeletként ezt találtam: 482/2016. (XII. 28.) Kormányrendelet. Illetve persze a 2003. évi CXXXIII. törvény. 

Előzmény: Töck Jenő (98269)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98270

Egy biztos, vezetékes gáz nincs a házban. :)

Előzmény: Csokis (98267)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 1 98269

Direktben nincs. Indirektben viszont van. Ha megvátozik a padló rétegrendje az azt is jelenti, hogy változik a födém terhelése. Azt hivatalos embernek kell(ene) kimondania, hogy ez nem fog ártani a háznak. Vannak tévhitek, ilyen, hogy csak 12 cm-nél vastagabb fal a teherhordó. Hát nem. Attól függ, hogy mikor épült az épület. Anyáméknál majdnem összedöntötte a házat egy lakó, mert ő is így tudta. Úgy hogy válaszfalak eltávolításával is csak óvatosan.

Előzmény: akockaska (98262)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 1 98268

A képeket a ház közös képviselőjével vagy a számvizsgáló bizottsággal, esetleg több lakóval. Dátum legyen rajta. Utána el kell tenni biztos helyre.

Előzmény: akockaska (98263)
Csokis Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98267

Ha pedig történik valami közben, akkor az egész internet is tudni fog róla.

Ahogy Fülig Jimmy mondta: "Ilyen jó eredményre eleinte ne számítson, felség." Hacsak a gázhoz hozzá nem nyúltok házilag, mert abból még Index címlap is lehet. :-)

Előzmény: akockaska (98265)
Genezis4 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98266

Üdvözletem! 

Van valami táblázat arra,hogy ha csinálok egy élötétét falat gipszkartonból. 5cm szigeteléssel kb mekkora falnak felel meg??

Köszönöm! 

akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98265

Épp ellenkezőleg, amiatt járok utána, mert tudom, hogy erről mindenki tudni fog. Ha pedig történik valami közben, akkor az egész internet is tudni fog róla. :)

Előzmény: Ofenbau (98264)
Ofenbau Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98264

 

 

" A lakás felújítását úgy tervezzük, hogy teljes vakolat leverés, járólap(beton) és parketta felszedése. Ezután az elektromos hálózat és a csőhálózat teljes cseréje következne. "

 

 

" nyilván az egész társasház tudni fog erről az átalakításról"

 

 Ekkora volumenű munkát titokban készíteni ??? 

 Hol élsz ???

Előzmény: akockaska (98262)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98263

Köszönöm! Ezeket a képeket kivel vagy kikkel kell aláíratni és hova kell küldeni?

Előzmény: Töck Jenő (98258)
akockaska Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98262

A társasházi SzMSz alapján nagyon alulszabályzott minden. Persze nem szeretnék ebből bajt a későbbiekben, nyilván az egész társasház tudni fog erről az átalakításról. Van olyan törvény, ami előírja, hogy statikus kell ezekhez az átalakításokhoz? 

Előzmény: Töck Jenő (98259)
neptun78 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98261

Mint írtam, nem is igazán volt alap, mivel csak egy hevenyészett teraszt falaztak fel konyhának.

Az eredeti ház alá van pincézve, ott kell majd figyelni, ha a pincefal tövében ássák a bővítés alapját.

 

Előzmény: Töck Jenő (98260)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98260

Az alapozás bontásával nem árt vigyázni (ha van neki) mert bontásnál lazul, utána attól süllyed. Elbontani csak ha muszáj. Inkább mellé új alap vagy lemezalap, stb.

Előzmény: neptun78 (98253)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98259

Van. A ház működési szabályzata. És ezt csak halkan mondom, hogy statikus kéne, hogy igazolja, hogy nem árt a háznak.

Előzmény: akockaska (98255)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.24 0 0 98258

Fényképek. A fényképre oda kell tenni egy zollstockot esetleg egy doboz gyufát. Ezek biztosítják, hogy utólag is lehessen mérni. A fényképeket el kell küldeni a megfelelő helyre, egy sorozatot pedig alá kell iratni.

Előzmény: akockaska (98256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!