Keresés

Részletes keresés

spucc Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4090

De, minnél nagyobb, annál többet fogyaszt, de nem baj. Mert annál több meleget tudsz kivenni belőle később. Csak azt a részt veszíted el, ami veszteség: puffer hővesztesége a rossz szigetelés miatt, szivattyú áramfogyasztása, pl.

Előzmény: CSOCSI01 (4089)
CSOCSI01 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4089

Hello

Azt szeretném kérdezni ha van egy puffer tartály egy nagyobb 400-600 literes nem fogyaszt sokkal többet a rendszer fütése mert több benne a viz???????????

spucc Creative Commons License 2011.03.14 0 0 4088

 

Az Atmos-nál a ventillátor szívja a primer levegőt a felső térbe, ami  tüzelőanyag tárolótér, előmelgítő - szárító, és égéstér is tér egyben.

A fúvóka, a felső és alsó tér között kialakított szűkített nyílás. (Az Atmosnál kerámia anyagú.)

 

A felső térben, a fúvóka közelében, a kiszárított (100 fok), a gyulladási, (135 fok) majd égési (330-540fok) hőfokra melegedő tüzelő  égéstermékeit a szívó ventillátor vákumja  fúvóka felé, a garavitációval ellentétesen, lefelé szívja.

Ennek a lefele való égésnek következménye, hogy nem gyullad lángra gyorsan a teljes tárolótér, így nagyon sok fát lehet felülre betárolni, az égést 6-10 óráig is el lehet nyújtani. (Ez a faelgáz. kazánok a jó hatásfok után a második legnagyobb előnye)

 

A fúvókába fenntről érkező égéstemékek ilyenkor még hasznosítható, energiadús szerves bomlástermékekből (és vízgőzből)  állnak.

 

A fúvókában az intenzív turbulencia okozta nagyfokú keveredés hatására az elégetendő gázok nagy felületen érintkeznek az ide oldalról, külön hozzákevert előhevíett szekunder levegő oxigénjével, melynek hatására a hőmérséklet 1100 fok fölé emelkedik, a fagázok további bomláson mennek keresztül.

 

De a folyamat még itt se ér véget, a fúvókából lefele kiáramló gázokban még mindig jelenlévő, kevés éghető gáz, többnyire szénmonoxid a fúvóka alatti gázosító kamrában tovább oxidálódik.

 

A gázosítás akkor megy végbe tökéletesen, ha az égésgázok tartózkodási ideje az égéstől kezdődően a az elgázosító kamrából történő távozásig legalább 2 másodperc!

A folyamat végeredménye: széndioxid, nitrogénoxid, kevés kéndioxid, és vízgőz. És hamu, ami többnyire nem megy a kéménybe.

 

Ha a kazán nincs lefojtva, a fa nem vizes, a huzat is megfelelő, akkor ilyenkor a kéményen szinte semmilyen füst nem látható. És ha szerencséd van, tiszta kék lángot láthatsz a fúvókából lefelé fújni.

 

A faelgázosító kazánok alacsonyabb füstgázhőfokkal üzemelnek, mint a vegyesek.

 

Barátkozz vele, és legyen ilyen kazánod!

 

 

Előzmény: sur5al (4076)
nixon70 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 4087

Sok sikert és jó fűtést!Szép darab.

Előzmény: joevagyok68 (4069)
spucc Creative Commons License 2011.03.14 0 0 4086

Hogy miért mondom (de csak csendben) hogy a Regulus jobb mint az Esbe?

 

Mert van egy sor jellemzője, ami számomra szimpatikusabbá teszi.

Sárgaréz ház, preciz megmunkálás, hollandival szerelhető, állítólag francia termosztát van benne, és úgy rémlik, de ez nem biztos, hogy az nem dugattyús patron, hanem harmonikaszrű, olyan mint egy autóhűtő termosztát, ezért talán kevésbé hibásohat meg.

Abszolút precizen működik, eddig akárhányszor néztem, mindig pontosan 65 fokra állt be stabilan, az Atmosomnak pont ez a 65 fok kell. A szelepem névleges nyitási hőfoka 61 fok, a prosi írja is egyébként, ha a kimenő AB hőfok "bizonyos hidraulikai feltételek esetén" magasabb lenne, mint a szükséges, akkor a B átkötő ágba egy egyszerű gömbcsapot tegyünk, és azt ilyenkor kissé folytsuk. Ebben szerencsém volt, folytó szelepet nem tettem, de nem is kell.

Van egy világos metszetrajz hozzá, ahol jól látható a gyárilag szűkített B (átkötőági) keresztmetszet.

Az enyém TSV2 61 fokos, a Kv= 24 m3/h (!) ami azért nem rosz. Biztos vagyok benne, hogy részben emiatt tudom a szivit 1 fokozatban járatni, és remélem, ha majd a második pufi is meglesz, akkor is.

 

Hogy az Esbével hogy mertem összehasonlítani? Lehet hogy az is jó, arról nicsenek tapasztalataim. Az viszont tény, itt írtak róla sok rosszat is, igaz általában az írkál, akinek baja van.

Ja; a Regulusnak van ez a TSV 2-es, 2"-os típusa ezzel a nagy Kvs-el, míg az Esbének nincs, ha jól látom. A TSV 2-es hollandis csatlakozása egyébként 5/4 belső menet, ami a DN 32-nek felel meg.

Én 3 éve Gbelcén vettem, kb annyiért, mint ha Esbét vettem volna. A mostani árak egy kicsit az Esbének kedveznek, viszont ha jól látom, lehet a Regulus-t sárgaréz hollandi nélkül is venni, akkor már csökken a különbség.

Egy kis ár összehasonlítás, variálható hollandik nélkül:

Esbe VTC 511 DN 32, Kvs=14,      16470 bruttó  menet: 5/4 belső

Regulus TSV 1 DN 25 Kv= 9,6     14428 bruttó   menet: 5/4 külső

Regulus TSV 2 DN 32 Kv= 24       23989 bruttó  menet: 2"   külső

 

Néhány link:

http://www.regulus.cz/pdf/Termostaticky-3cestny-ventil-TSV1-CZ.pdf

http://www.regulus.cz/pdf/Termostaticky_3-cestny_ventil_TSV2-A5.pdf

http://www.regulus.hu/arlista.pdf

 

Előzmény: Zs:) (4074)
CSOCSI01 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 4085

41 cm vmilyen régi tégla erre lesz boritva 10 cm grafitos  szigetelö meg lapradiátor 18  mm csövel

Előzmény: joevagyok68 (4084)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4084

Igen lehet..

 

Mit jelent az , hogy "jólszigetelt" ??

Mennyi az éves, és a leghidegebb napokon a napi gázfogyasztásotok ?

 

Most te amikor tartályt írsz, melyik tartályra gondolsz ???? 

neked kéne : egy puffer tartály  és egy kiegyenlítő tartály....

A puffer az okosok szerint 1m3 alatt nem puffer....

a kiegyenlítő pegig a puffer méretétől függő űrtartalmú, amit a rendszer legmagasabb pontja kell legyen...

 

Előzmény: CSOCSI01 (4083)
CSOCSI01 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4083

Sziasztok olyan kérdesem volna nyitott rendszerre lehet pufit szerelni müködik rendesen?

130 nm-es jo szigetelt házra lapradiátoros rendszerre hány literes tartály lenne az ideális?

Ezt a tartályt gondolom a rendszer legfelsö pontjára érdemes szerelni

 

Köszi a válaszokat

 

mediterro Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4082

nyomjad csak vízzel teli, és dugózd le!

meg olyan helyre kell pakolni, ahol nincs fagyveszély, akkor sima csapvízzel is lehet

Előzmény: joevagyok68 (4080)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4081

Én inkább valami fagyálló félével tölteném fel és dugóznám le.

Azzal a belső korroziót ki tudod védeni, mert az lesz a zárt rendszerben is.

Előzmény: joevagyok68 (4080)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4080

Legszivesebbne már most kipróbálnám :-)

De a kéménnyel is kell még variálni...

Úgy hogy csak következő füttés szezonban jöhet a teszt...

 

Közben eszembe jutott egy "szőke" kérdés..

A már használt - vízzel feltöltött és leengedett - kazánt, hogyan érdemes tárolni.... mármint korrózió szempontjából?

Ahogy isten megadta, oszt majd jól "kiszárad"

vagy esetleg ledugózva vízzel feltöltve  ?

 

Előzmény: mediterro (4079)
mediterro Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4079

majd azér kérnék egy fogyasztási tesztet, a vegyeshez hasonlítva!

csak sajnos már nem kemény hideges adatok lennének(-10be már csak a köv. fűtészezonba leszen)...

Előzmény: joevagyok68 (4078)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4078

Fölső térben ég a fa...

Ha elindítod a faelgázosítást, akkor indul a venti , és az alsó kamrán keresztül szívja el az égésterméket, és ott ég el az abban lévő fagáz, ami a vegyesnél , nagyrészt kimegy a kéményen..

Ha jól tudom :-)

Előzmény: sur5al (4076)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4077

Hát erre én is kiváncsi lennék...

Mert eddig úgy gondoltam hogy a regulust "piacra dobom" - főleg azért is mert DN32-es - és az ESBE-be termosztátot cserélek, mert jelenleg 50 fokos van....

Így kevésbé kéne szétborítani a rendszert....

De ha azt mondod....

 

 

Előzmény: Zs:) (4074)
sur5al Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4076

Csak műkedvelőként kérdezem, nincs kazánom, nem is igen lesz, de itt a képen az Atmos belsejében ez a fúvóka dolog micsoda? Alul van a hamuzótér, oda hull le a hamu vagy onnan kapja a levegőt vagy hogy van ez? A tűz a felső térben ég nem? Vagy alul ég és felül van az utánégető kamra a gázoknak?

Előzmény: spucc (4055)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4075

"Aki eladta, hány m3-t akart fűteni, amihez kevés lett?"

őszintén... nem tudom

"Te hány m3-t fogsz fűteni, milyen a szigetelésed, milyen lesz a rendszered?"

Ha visszaolvasol hozzászólásaimat hőszig/kondiskazán/puffer topikban mindenre választ kapsz....jó idő van mennénk el itthonról...bocs :-)

 

De amúgy a legnagyobb hidegekben , az 1m3-ös pufival -a begyuttás kezdetétől, a felfűtést is beleszámítva - úgy birta ki a következő begyuttásig, hogy még elment 1 max 2m3 gáz is +ban naponta ... A pufi általában 80/80/80 volt....

 

Előzmény: kék1 (4070)
Zs:) Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4074

"Regulus, csak csendben mondom, szerintem sokkal jobb, mint ez a sok Esbe"

Ezt kifejtenéd esetleg bőbebben? Miben is nyilvánul ez meg?

Előzmény: spucc (4071)
spucc Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4073

Méghogy spanifer nincs... Dróttal is megoldhattam volna! :-) Na mindegy, úgyis kíváncsi voltam, milyen a kazikán csupaszon.:-))

Előzmény: spucc (4071)
spucc Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4072

Szia!

Kösz a reagálást, a lényeget tekintve egyetértek, de azért nem árt az óvatosság.

Lehet, hogy itt is az "részletekben" van az ördög.

Arra gondolok, hogy egy lakótelepen kevésbé, inkább egy családi házban fordul elő  olyan épgépeszeti pangó csőszakasz, slag, nagyritkán használt zuhanyzó, és  jakuzzi(!) amely fertőzés forrás lehet.

Továbbá azt is olvasom:"A fertőzések esélyét némileg csökkenti, hogy hazánkban Nyugat-Európával ellentétben ritkán alkalmaznak nagy nyomással intenzív porlasztást megvalósító víztakarékos zuhanyfejeket.".

 

Előzmény: arnoldj (4066)
spucc Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4071

 

Szjuuuper!

A "spanifer"-es rögzítés egyébként annakidején nekem is eszembe jutott, csak nekem nincs olyan...

Kíváncsi vagyok majd az "eredményekre".

Ja, az az a Regulus, csak csendben mondom, szerintem sokkal jobb, mint ez a sok Esbe. Nekem olyan van, igaz hogy TSV 2-es, (2"); és hibátlanul működött eddig.

Előzmény: joevagyok68 (4069)
kék1 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 4070

Sok sikert a kazánhoz!

 

Aki eladta, hány m3-t akart fűteni, amihez kevés lett?

 

Te hány m3-t fogsz fűteni, milyen a szigetelésed, milyen lesz a rendszered?

Előzmény: joevagyok68 (4069)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 4069

290 lett a vége. úgy, hogy adta mellé a kazánvédő szelepet is (regulus tsv1 65 fokos)

Tényleg jó állapotban van...szinte új(nak láccik)

A felső ajtó így néz ki belülről.

 

A tűztér pedig így

 

És "kibírta" a fektetve szállítást.....

 

Csináltam hozzá specinyális szállító raklapot, hungarocell borittással.

.

Pikk-pakk megvolt a rakodás. Kazánházhoz odatolatott az autó, csöveken kigurítottuk a kazánt, és míg állt a kazán aláraktuk a raklapra erősített stafnis részt.

Hozzá spanifereztük és elbillentettük, ami pont a dobló rakterébe billent.Csövet raktunk a raklap alá a raktérbe, 4-en felemeltük a kívül maradt részt és begurult szinte magától. (de tán 2 ember is elég lett volna hozzá)

Hazaérve finoman csúsztatva lebékáztuk a pinecébe a raklappal együtt..

 

Lehet szabadalmaztatnom kéne a "szállító eszközt" és módját :-))

 

 

Előzmény: spucc (4062)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 4068

Itt a szombat este

DC22S ..

az amelyikre  azt mondtad, hogy "nagy a kockázat"  :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107512624&t=9154219

Előzmény: kék1 (4064)
Zs:) Creative Commons License 2011.03.12 0 0 4067

Ajaj, ha már a szolgáltató emberei sem veszik ezt komolyan....

Pangó melegvízben telepedik meg a baktérium. Előírás a heti egyszeri felfűtéssel való "fertőtlenítés".

Ha érdekes a dolog, akkor utánakérdezek a kollégáktól.

Előzmény: arnoldj (4066)
arnoldj Creative Commons License 2011.03.12 0 0 4066

Helló spucc!

 

Meg szeretnélek nyugtatni én is a legionelláról. Ez olyan kb mint a jamaikai bobcsapat, eddig mindenki csak a TV-ben látta.

Egy távfűtő cégnél dolgzom, kb 30e lakást (100-120e ember) látunk el melegvízzel. 45°C-os a HMV amit szolgáltatunk, egyes nagyobb rendszereknél 50°C. Eddig sosha nem volt probléma.

Pont egy éve foglalkoztam én is ennek az irodalmával és mintha úgy emlékeznék, hogy országosan is nem biztos hogy minden évben akad ilyen megbetegedés.

Tőlünk nyugatabbra pedzegetik a termikus fertőtlenítést, de ott is csak hetente pár órára.

Lehet, hogy egyes egészségvédelmi előírások megkövetelik ezt, de szerintem ez iszonyat túl van misztifikálva.

Az autóknál ki szokta minden indulás előtt leellenőrizni a lámpákat? Elvileg ezt is meg kellene mindíg tenni a biztonságos közlekedés miatt.

 

Előzmény: spucc (4045)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4065

hátakkómostmácsakazértis szombat este lesz több infó...:-))  attól függetlenül, hogy már lefixáltuk a dolgot ....

Előzmény: kék1 (4064)
kék1 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4064

Elkapott a sárga irigység.......

 

Ez a kazán melyik típus?

Előzmény: joevagyok68 (4058)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4063

A képek 1 hete készültek.... állítólag - és ezekszerint gyakorlatilag is - keveset (pár hetet)

Előzmény: spucc (4060)
spucc Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4062

Akkor, ha már otthon van, megírhatnád az árát is...

Jóccakát.

Előzmény: joevagyok68 (4061)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 4061

Akkó megnyugodtam...még nagyobb lelkesedéssel megyek érte ...:-)

Az ajtó-szerintem- az alsó részé, ott pedig nemnagyon lehet "túl pakolni"... de szerintem is jó állapotban van...

 

Találtam valami MS offisz pikcsör menedzsert a gépen oszt azzal..... most már ezt is tudom...:-)

Előzmény: spucc (4059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!