Keresés

Részletes keresés

Varadero Creative Commons License 2005.01.08 0 0 99

Halihó!

 

Szerintem a hosszú utakhoz a következőknek kell teljesülniük, hogy valóban jól érezd magad:

 

1. Azonos gondolkodású emberek, akik hajlandók a közösség érdekében néha áldozatot hozni. Tehát ha valaki pl. nem tud csutka gázon menni a szerpentinen, vagy valami műszaki gondja van, akkor azt nem illik otthagyni, max. néhány kilométerre előre menni, és bevárni a kereszteződéseknél.
2. Közel azonos teljesítményű, kifogástalan állapotú motorok. Ez itt nem lehet kérdés :))

3. Mindenki érjen rá arra az időszakra, hogy ne szakadjon szét a csapat, mert valakinek 1 nappal hamarabb haza kell érni.

4. Az előre megsaccolt pénzmennyiség megléte, hogy a közös kajálásokból stb. senkinek sem kelljen kimaradni.

 

Az egészből az első a legfontosabb, mivel egy vagány (értsd:meggondolatlan) cselekedet nem csak az illető túrját vágja derékba, hanem a többiekét is!!! Elég nagy a veszély egyébként is, hogy baleset legyen az idegen környezet, konvojban való haladás, fáradtság miatt, de ha még valaki erre rá is játszik ...

Ha a szomszéd utcában taknyolsz egyet, akkor hazatolod, és kész, de mit csinálsz, ha ez 2-3000 km-el odébb történik, ráadásul idegen környezetben? A többiek segíteni fognak ahogy tudnak, de ezt jobb lenne elkerülni. Az pedig, hogy a gatyád is rámegy, csak mellékes szempont.

 

No hová megyünk akkor?

Petyavara Creative Commons License 2005.01.08 0 0 98

Hali mindenkinek!

GADA:kb egy éve voltam a lengyeleknél,(autóval) de megerősíthetem,hogy jók az utak arra felé. azért érhetik meglepetések az embert arra északon. viszont jobb a közlekedési morál mint itthon.

más: leesik az állam amikor olvasom,hogy milyen távolra mennek itt egyesek motorral. le a kalappal...

szégyen, nem szégyen őszintén megvallom,én még nem voltam országhatáron kívül motorral.persze ennek nem "csak" anyagi okai voltak.

remélem ez az év tartogat egy-két hosszabb túrát is a tarsolyban...:)

Előzmény: GADA (97)
GADA Creative Commons License 2005.01.07 0 0 97

Én nyáron voltam Krakkóban motorral. Kifejezetten jók voltak az utak. (vagy csak nem tünt fel a KTM-mel, hogy nem azok :) ) A közlekedési morál meg meglepően barátságos a motorosokhoz. Mindenütt előzékenyek voltak az autósok, lehúzódtak, utat engedtek nekünk. Igaz, voltunk vagy 20 motorral.

 

Gada

Előzmény: Varapapa (95)
GADA Creative Commons License 2005.01.07 0 0 96

Na, kicsit kiteszem a lábam, rögtön felpörögnek az események. (gyakrabban kéne? :) )

 

Üdv Petya!

 

Agyalok, hogy lehetne megoldani a lengyel túrát, ugyanis 9-12-ig üzletileg Nizzába szólít a munka. Természetesen motorral egy V-Max-os kollégámmal.

 

Szepy, banyek erre a sólére nem is gondoltam. Úgy áll a vas a garázsban, ahogy múlt héten hazaértem, mert azonnal indultam a családdal sízni. Holnap reggel első dolgom a csutakolás.

 

Gada

Varapapa Creative Commons License 2005.01.07 0 0 95

Bozsevác!

Majd úgy este 11 után lesz egy kis időm, majd sajnállak egy kicsit Korzika miatt!

 

A lengyel utak pedig kimondottan kezdenek jók lenni, mert mindenhol gőzerővel újítják fel. Azért van ott is kanyar.

Bár a magyar úttervezőkkel jobban jártunk volna, mert pl. a Hortobágyon is vannak kemény derékszögű kanyarok.  Hogy mi a fenét kellett ott kikerülni, ahol nincs semmi, máig nem értem...

Vagy részeg volt az illető, vagy motoros. (Vagy mindkettő)

 

Üdv: Varapapa (Varadero)

VaraRider Creative Commons License 2005.01.07 0 0 94

 

Infó a szervezők honlapján található: http://www.varaderoclub.pl/vim7/index.html

 

Az útvonal a következő lesz:

 

VIM-7 Debrzyno

 

A Tátrán keresztül jobb menni, csodásat lehet kanyarogni, mert utána 600km-en keresztül nincs rá lehetőség....Ahhoz képest, hogy majd' 40 milliós ország, van
257 km autópályájuk.....:-(

 

de nem gond, visszafelé a végére levezetésnek is csinálunk jó útvonalat

 

 

Előzmény: Bozsevác (93)
Bozsevác Creative Commons License 2005.01.07 0 0 93

Halihó mindenkinek

 

Az infó: www.varadero-international.com

Mellékelek 1 kis képet a Lengyel túrához.

 

 

ez talán irányadónak jó. A térkép szerint pesttől 969 km-re van a találkozó.(www.viamichelin.de) Ezen az oldalon meg tudjátok nézni ezt az útvonalat kicsit részletesebben is!!!

 

Nekem a május kicsit sűrű lesz , a találkozó elött két héttel el kell mennem Korzikára 1 hétre motorozni. (szegény én:) !!)

Petyavara Creative Commons License 2005.01.07 0 0 92
Hello VaraRider! köszönöm a szíves fogadtatást.egyenlőre még a motorom apróra szét van szedve.sok meló van még rajta,de amint elkészült,tudni fogtok róla. természetesen az említett vara-találkozó csípi nagyon a szemem,egyeztetek a kollegáimmal( szabi ügyben),s megpróbálok én is veletek tartani. a legjobb barátommal terveztünk egy zakopáne-i kiruccanást május körül,lehet hogy ő is benevezne (VFR750-el). hol is tudok több infót gyüjteni az idei VIM-ről?
Előzmény: VaraRider (91)
VaraRider Creative Commons License 2005.01.07 0 0 91

 

Szia Petyavara, üdv a Klubban!

Ha ilyen idő marad, mint most, akkor a szezon és az ismerkedés már nem sokáig várat magára....:-)

 

Más:

Már évek óta nézegetem a VIM-et (Varadero International Meeting), ami idén Lengyelországban lesz májusban. Úgy néz ki, hogy mennénk páran, érdemes lenne róla beszélni (Gada is írta már). Érvek:

Kontra:

- a legészakibb csücsökben, ~1000 km-re van (Debrzyno)

- a lengyeleknél elég szarok az utak

- nagyjából sík a vidék

Pro:

- oda- és visszafelé is lehetne a Tátrán keresztül menni, ami már azért jó kis szakasz

- azért most már a magyar klubnak is illene képviseltetnie magát....:-) 

- pünkösd hétvége, azaz 1 nap szabival (péntek) lazán megoldható

stb.

 

Vélemények? Útitársak?

 

 

Előzmény: Petyavara (89)
Petyavara Creative Commons License 2005.01.07 0 0 90
képet akartam felrakni,de nem sikerült.....
Petyavara Creative Commons License 2005.01.07 0 0 89
üdv mindenkinek! készül a vas....
Varadero Creative Commons License 2005.01.06 0 0 88

Halihó Petyavara!

 

Üdvözlünk a Varaderosok táborában!

Lassan kezd összeállni a csapat, tavaszra lehet szervezni az első túrát, várjuk az ötleteket.

Készül a honlap is, még küzd a gyerekbetegségekkel, de alakul.

 

Köszönöm a kerekes tanácsokat, így fogok cselekedni!

 

 

Petyavara Creative Commons License 2005.01.06 0 0 87

Hali Varadero!

a kerék kivételről csak annyit: mindenki másképp csinálja.de,ha mindkét kereket ki akarod venni,akkor célszerű az elsővel kezdeni.középkonzolra felhúzod. a motorblokk alatt(ahol nem szabadna)olajemelővel megemeled,persze kicsi párnafa,vagy gumilap a blokktest és az emelő közé.első tengely kihúz,távtartók kipotyognak,kerék kijön,fékbetétek nem esnek ki,nem kell velük bajlódni,aztán tengelyt visszatolni,valami bakot alá,és kész.a szerkezet abszolút orrnehéz,ekkor jó magas lesz a hátulja.erre azért van szükség,mert a hátsó kerék csak hátrafelé jön ki,s ha nem elég magasra emelkedik,a hátsó sárvédő útba lesz.ott szintén tengely meglazít,láncfeszítők visszateker,tengely kihúz,távtartó kipottyan(vagy nem).érdemes rongyot tenni a hátsó lengővillára mielőtt a láncot leakasztod,mert nagyon csúnyán összekarcolhatja a felületét. visszaszerelés sem nagy gond,fékbetéteket picit visszatolni,így könnyebb.elrontani nem lehet.

megjegyzem,a középkonzolos kerékkiszerelés nem 100%-os.volt olyan eset ahol szerelgetés közben anyon rángattam a motort,s majdem leugrott a középállványról.

oda kell figyelni nagyon.

 

üdv : Petyavara

Előzmény: Varadero (85)
Petyavara Creative Commons License 2005.01.06 0 0 86

Üdv mindenkinek!

örülök,hogy ide találtam végre!néhány hónapja amikor hozzájutottam egy kissé leharcolt varára,(ami szép lassan készül) már azt hittem mo.-on nem is lesz varadero fórum+club.hála istennek tévedtem!

nekem egy 2000-es évj. gépem van,vidéken lakom,s régi vágyam teljesült,hogy felülhettem most már egy varára.úgy látom mindenki örömét leli e nagy gépezetben,bár még az összes hozzászólást nem sikerült végigfutnom.

utólag:B.U.É.K. minden varaderósnak!

Varadero Creative Commons License 2005.01.06 0 0 85

Halihó mindenkinek!

 

Lecserélem a gumit Metzeller Tourance-ra.

Már ki is kerestem a legolcsóbbat, a Majer gumiszervíznél szereléssel együtt 46.000 Ft lesz a kettő együtt.

Csakhogy én Egerben vagyok, a vasat meg nem akarom felvinni, oszt le kéne bányászni a gépről mindkettőt, oszt egyszerre elvinni.

Ez rendben is van, csak gondolom fel kellene bakolni, mert igaz, hogy van középsztenderem :)  de kerék nélkül nem bólogathat ide-oda!

 

Vettétek már ki a kereket? Én még nem, és várom a jótanácsokat!

Itt a garázsban legalább jól begyakorolom, hogy az út szélén ne kelljen szerencsétlenkednem, ha esetleg egy sündisznó öngyilkosságot követne el...

KTMSzepy Creative Commons License 2005.01.03 0 0 84

Gurulás után otthonközelben azonnal beálltunk egy gőzborotvához, hogy lecsapjuk róla finoman a vélhetően sós szmötyit. Mint kiderült, ezek pénz nélkül is nyomják a vizet egyfolytában, természetesen nincs semmi komoly nyomás bennük, de így biztonságosabb a használatuk is. Arra elegendőek, hogy leöblítsd a sót a gépről - ez pedig ajánlott így telente.

 

Szepy

Előzmény: GADA (80)
KTMSzepy Creative Commons License 2005.01.03 0 0 83

Nemtom, de ha megtalálom a térképen megnézzük? :)

 

Alapvetően 1-2 lightos földútra gondoltam, de majd Jirzsij megmutatja nektek, nem rontom az összképet! :)

Ahol ő elmegy, az senkinek nem okoz majd gondot... ;)))

 

 

Szepy

Előzmény: GADA (65)
Varadero Creative Commons License 2005.01.01 0 0 82

Halihó!

 

Nem gondoltam, hogy ilyen elvetemültek vagytok!

Én október közepén mentem egy kis kört, azóta pihen a gép. Sajnos most göthős vagyok, de rövidesen lemosom és egy kicsit beindítom  :)

Menni nem merek, mert a háziorvosom itt lakik az utcában és harakiri lesz, ha meglát az arcüreggyulladással motoron feszíteni...

 

Azon a bizonyos lillafüredi úton kívül van még más hasonló is itt a környéken, remélem rövidesen bemutathatom nektek.

 

Üdv: Varadero ill. Varapapa (Nem akarom kisajátítani a Varadero nevet)

Macipapaa Creative Commons License 2005.01.01 0 0 81

Hi mindenki!

 

Sajna én utoljára csak az elmúlt évben használtam a vasamat, mert idén még nem volt rá időm:))) Na majd holnap ha nem lesz nagy fagy igaz ma is egésznap szemerkélt az eső, de legalább majd elmondhatom, hogy már idén is 'lemostam' 

 

Macipapa 

GADA Creative Commons License 2005.01.01 0 0 80

Pedig jól hangzott !:))

 

Ma volt jó kis évnyitó GAU-s gurulás Bp-Visegrád-Bp. Jó volt megint nagy csapatban gurulni. Lett egy kis álcaszín a szép új vasamon.

 

Gada

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.31 0 0 79
Ez terméészetesen Jirzsij volt, sose mondanék ilyet egy RHondára
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.31 0 0 78

Hmmm! Ez a Varadero tetszik nekem. Asszem lecserélem a Zééét egy ilyenre. Szép is, nagy is, és Honda!!!

 

Lécci! Valaki adja nekem kölcsön egy körre!!!

 

 

rnie

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.31 0 0 77

 

Azért teherhajónak nem rossz:)))

 

 

Előzmény: Jirzsij (76)
Jirzsij Creative Commons License 2004.12.31 0 0 76

Ma sikerült újra Varadérózni, ha esik az eső, hideg az út, akkor majdnem annyira izgalmas, mint a Capo: a Capo konnyebbnek erzodik, sortosabb a blokkja, a futomuve meg jobb aszfaltra, viszont telleg kicsit durvább.

 

rnie

Előzmény: Jirzsij (74)
GADA Creative Commons License 2004.12.30 0 0 75

Én tegnap nem birtam tovább ezt a tavaszi időt, úgyhogy elmentem kerestem egy kis telet :)

 

Gurultam egy százast. K jó volt. Két quadoson kívül sok motoros nem nyüzsgött.

Ismerem azt a lilafüredi utat, arra szoktunk Egerből Miskolciába járni. Oda tényleg el kell menni.

 

Gada

Előzmény: Jirzsij (74)
Jirzsij Creative Commons License 2004.12.30 0 0 74

Nyáron volt Rnie-nél egy Caponord tesztre, úgyhogy a pécsi túrára azzal jött. Nekem az a véleményem róla, hogy egy durva koppintás. Durvább járású a motorja, keményebb a váltója, a kapcsolói, az ülés anyaga, szóval kevésbé kifinomult az egész kidolgozása. Ettől függetlenül erősebb a motorja, keményebb a futóműve és az egész nem egy rossz gép. De ha versenymotort akarnánk, nem vettünk volna Varadero-t. No és a minőség :))))))))

 

Két ünnep között voltunk Egerben és környékén (autóval). Megmásztuk a Siroki várat is. Nagyon szép az egész környék. Eger és Lilafüred között van egy kb 40km hosszú sssssssssssss kanyar :)) Oda el kéne gurulnunk nyáron.

 

Mondom nektek is: Szilveszteri bulit szervezünk a párommal. Ha van kedvetek jönni, akkor a Hotmail-es címemre írjatok és egyeztetünk!

 

 

Jirzsij

Előzmény: GADA (73)
GADA Creative Commons License 2004.12.28 0 0 73
Az én környezetemben caponordosok vannak többen is (nálam is felmerült mint lehetőség). Kíváncsi vagyok a Capohoz képest hogy viselkedik majd. Szerintem nagy különbség nem lesz.
Előzmény: Bozsevác (72)
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.28 0 0 72

Hát inkább az ilyen utakat részesítem előnybe, vagy a hegyi szerpentineket!!! ez való ennek a motornak . Meg is lepődtem, hogy milyen kezes kanyarokban. A szlovák hegyi túránkon mindenki rajtam kívűl sport v. túrasport motorral volt, és elismerően bólogattak, hogy a varát hogy lehet döntögetni..... és kényelmesebb!!!

 

ciao

GADA Creative Commons License 2004.12.27 0 0 71

Kúúúl :)

Látom neked sem az aszfalttal ér véget az út.

Előzmény: Bozsevác (70)
Bozsevác Creative Commons License 2004.12.27 0 0 70

Iiiigen! Már van képem hozzátok!!

 

Jó pihit mindenkinek.....

 

 

 

 

 

Erdély

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!