"A biszkvit égetés tömörre égetett mázas kerámiák égetését jelenti, amit két fázisban (ezért ragadt át a jelentése a kétszersültre) végeznek. A mázatlan égetés alacsonyabb hőmérsékletű, a második, mázas égetés legalább 100 °C-kal magasabb hőmérsékleten történik."
Igen, ez akkor egy normális kerámia edény és nem porcelán.
A porozitás mértéke egy érdekes kérdés. Én nem tudnám megmondani, hogy százalékosan mennyivel kevésbé porózus mint egy tölgyfahordó. De biztos, hogy sokkal kevésbé.
Maga az anyag lényegtelen is, lényeg az hogy minden mázatlan kerámia porózus, anyagától és kiégetés hőfokától függő mértékben.
A sajtóanyag örökmozgó részén én is elmosolyodtam, maradjunk annyiban, hogy belső agitáció, erjedés vagy hőmérséklet különbség nélkül (alul meleg - felül hideg) nincs áramlás, legyen bármilyen a forma.
"formájánál fogva folyamatosan áramlik benne a folyadék"
Perpetuum mobile? :D Newton ha ezt tudná, sírna :D
"Ebben a speciális, 12 mm falvastagságú porcelánedényben [...] A tojás esetében is beszélhetünk mikrooxidációról"
Kész ... ez a tudomány halálugrása. Diffundál a porcelán baszkikáim :D :D
Nekem marhára szimpatikus minden ilyen új módszer. Nekünk is van három kerámia edényünk és nagyon jók. De miért kell nettó ostobaságokat mondani??? Nem lehetne pusztán az egyszerű igazságot mondani? Vagy az nem üt eléggé már?
Ezt, ugye, rendesen Magyarországon úgy oldják meg, hogy már meglévő dologra nyújtják be a pályázatot, ezt fogják elszámolni, a megnyert pénz maradékát (az elvárt visszaosztás után) másra költik. Ez van.
Köszi, igazán kedves tőled. Sajnos mi alapvetően mi mezőgazdasággal foglalkozunk :) A kereskedést a kereskedőink viszik. Nálunk a kereskedelem kimerül a fuvarozásban.
Ez is beruházásra vonatkozik. Vagyis infrastrukturális fejlesztést kell csinálni és akkor hozzádvágnak másfél misit. De ebből a pályázatból eleve ki van zárva az a cég, amelyik a támogatást elsődleges mezőgazdasági termeléshez használja fel.
"bárhol nyugaton, kb. szemmagasságban nem találni magyar bort a polcokon, éttermekben dettó."
Nagyon sok borbolt és étterem van a világon. Én pontosan tudom, hogy vannak jó magyarborok igényes éttermekben és vinotékákban. Onnan, hogy én is adok el ilyen helyekre.
Mennyiségben nekünk nem Franciaország vagy Olaszország az összehasonlítási alap, hanem Görögország, Románia, Portugália, Horvátország és Bulgária.