Keresés

Részletes keresés

Matt Creative Commons License 2004.11.22 0 0 118

a szavazásról:

 

én pedig nem adnék mindenkinek szavajójogot. a szavazóhelyiségekbe betennék egy egész egyszerű kérdőívet. mondjuk 4 kérdés lenne rajta.

 

ki írta a Himnuszt

ki a Köztársasági elnök

mi az államforma

ki a miniszterelnök

 

aki nem tudja megválaszolni, nem szavazhat. punktum. nehogy már a buták döntsenek a sorsomról.

Előzmény: Törölt nick (79)
Matt Creative Commons License 2004.11.22 0 0 117

Kcsita,

 

ezt írtad a nagy fórumba:

 

Amit Juhász Pista Bácsi mesélt. Sajnos az akkori időkben a felső vezetés tudott mindent. Mi fiataloknak nem szégyenkezni kellene, hanem a jelennel és a jövővvel foglalkozni. A múltban nem éltünk, és nem tudjuk, hogy akkor milyen volt. Főleg az idősebb generáció tudna mesélni. De egyébként undorító hogy most derűlnek ki, hogy ki volt ügynők... Két lehetőség van: 1. 1990-'91 tájékán kiállni és elmondani vagy 2. Elfejteni az egészet. Azért mondtam a korábbi hozzászólásomban, hogy mocsok egy rendszer volt.

 

 

Azért másoltam be, hogy követni lehessen, és azért írom ide, mert ez a topic ezért lett megnyitva, hogy ilyen témákról itt beszéljünk. szerintem nem ez a megoldás, amit írsz.

 

most nyilvánosságra hozni az egész bagázs nevét. egytől-egyig. mindenkiét. nagyapámnak rengeteg baja volt a rendszerrel - pedig egyetértett a kommunizmussal, de nem a rendszerrel. most be fogok menni a Levéltárba, és ha lehet, kikérem az aktáját. mert van neki, ebben biztos vagyok, piszkálták annyit, hogy legyen neki.

 

személy szerint nem vagyok - nem is lehetek érintett. de jobb lenne ezt most közzétenni, mint hogy félévente, néhány havonta derüljön ki valakiről, hogy ő is ügynök volt ilyen-olyan fedőnéven. csakhát a gond ott van sztem, hogy sok olyan ember van döntési szerepben, akinek a polgári neve mellett volt egy másik neve is - fedőneve.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.22 0 0 116
Átvéve a te szövegedet:

„Fogadjunk , te ezt direkt csinálod !”

 

Arról írtam, hogy kell valami megoldás arra, hogy az ország a nemzet életét döntően befolyásoló választásokon milliók szavaznak úgy, hogy fogalmuk sincs mire szavaznak.

Erre kéne valamit kitalálni. Leírtam, hogy lehet amit én felvázoltam az nem jó, de én vitaalapnak szántam, mert megoldás az mindenképpen kéne.

 

Erre te előbb azt állítod, hogy én kizárnám a más véleményűeket, majd tiltakozásomra, azt írod, én kizárnám a más pártállásukat.

Erre jelzem, hogy ezeket nem írtam, és ráadásul az a megoldás amit vázoltam, pont erősítené a velem szemben álló oldal erejét, jelentőségét.

 

Ezt most folytatod azzal, hogy közlöd velem, hogy persze hogy belekötsz amit írok, mert ez egy vita fórum, ezzel mintegy arra utalva, hogy én kifogásoltam, hogy kritizálod a beírásomat.

Ez azért aljas dolog, mert:

Én pont ezt kértem, azzal, hogy jeleztem, hogy az első írásomat ezért tettem, hogy legyen róla vélemény, s tudtam, már akkor írtam, hogy negatív lesz az a kritika. De én arról vártam véleményt amit valóban írtam, NEM ARRÓL amit te találsz ki hozzá, lásd más véleményűek, más pártállásúak.

Magyarul, és röviden számodra én azt kértem azt kritizáld amit beírok, s  ne azt, amit te találsz ki hozzá, erre te úgy reagálsz, hogy jogod van kritizálni. Nem semmi.

Jó el vagyunk itt.

Előzmény: Total (113)
Itamás Creative Commons License 2004.11.22 0 0 115
elgondolkodtató,ami írzs...

a nagyobb baj,hogy IGAZ minden szó.
Előzmény: rongyosgárda (114)
rongyosgárda Creative Commons License 2004.11.22 0 0 114

Többféle diktatúra létezik.

Igaz, ami nálunk van az a klasszikus diktatúra képbe nem fér bele, hiszen ma nem visznek el éjszaka senkit fekete autókban, nincs folyamatos katonai jelenlét az utcákon.

Illetve ez sem igaz, gondoljunk csak a tüntetőkre, akik megyó házához indultak, és a németvölgyi úton a rendőrség brutálisan szétverte őket a "forgalom aránytalan megzavarása" címszóval. Vagy az oszlatásra az Astóriánál.

 

Az ami nálunk van, azt tudati-, vagy szellemi diktatúrának nevezném.

Az egyik oldalnak mindent lehet, lásd Kende Orbán könyvét, a másikat azonnal tönkrevágják, lásd a Gede-testvéreket.

Egyfajta információs terror létezik, a hírek egyoldalu közvetítésével, tálalásával.

Mert a legfontosabb hatalmi ágak ma már a tőke és az információ.

Ez pedig gyakolatilag néhány kivételtől eltekintve a baloldal tulajdonában van.

 

Jó példa erre a nyilas hatalomátvétel évfordulója.

Előkerül egy hülye picsa (Bácsfi), aki egyszer csak annyi pénzt kap, hogy szervezetet alapít, plakátokat, szórólapokat nyomtat. Nyilván az ösztöndíjjából.:-))

Érdekes módon akkor tűnik fel, mikor a maszop népszerűsége a béka segge alatt van, és kell egyet rúgni a jobboldalba.

Az rtl leadja a népszava megemlékezését, természetesen válogatott arcok, szimpatikus tekintetek. Majd átkapcsolnak a szabadság-térre, ahol egy kopasz srác belenéz a kamerába és azt mondja, hogy "mi a faszt veszel?" Snitt, kép vissza a studióba, ahol szebeni annyit mond: Így ünnepelt a jobboldal. Jöhet a következő hír.

Holott a jobboldal a várban emlékezett meg, és indítványozták az igazak emlékfalának felépítését.

 

Ez is terror, hazugság, agymosás.

 

Csak észre kell venni.

 

Hajrá Fradi!

 

 

 

 

Total Creative Commons License 2004.11.22 0 0 113
Fogadjunk , te ezt direkt csinálod !
-Ha két csoportra osztod a társadalmat- és a felnőtt nagykorú nem elmebeteg(pl: nem"futóbolond")lakosság egy csoportja nem szavazhat mert pl. vagyoni helyzete nem megfelelő (ezt ki dönti el mi a magfelelő?) és ez valószinűleg a többség , na az nem demokrácia ! Az diktatúra !

Persze , hogy belekötök abba amit írtál ,mert ez egy vitafórum , én meg vitatkozom róla !!!

Na véleményem változatlan !

ÉLJEN A KÖZTÁRSASÁG
HAJRÁ FRADI

Maradtam tisztelettel:
TOTAL


Előzmény: Törölt nick (83)
Total Creative Commons License 2004.11.22 0 0 112
Én úgy érzem igen nagyfokú itt a demokrácia , példa erre az Index Fóruma is .
Ön is nyiltan beszélhet itt mindenféle kényszerképzeteiről ( pl. hogy jön ide Hegedűs ) .
.
.
.
Ha nekem szánta , fenyegetésnek , ezt a nevetséges följelentősdit , elárulom én IGENnel fogok szavazni a KÁP kérdésében . De ha erről vitázni akarnék átmennék a polidilibe .

Maradtam tisztelettel !

ui. Nem hiszem , hogy az antiszemitizmus bárhova is vezethet a (szellemi)zsákutcán kívűl !

Előzmény: takacsi (94)
Üllői út 129/II. Creative Commons License 2004.11.21 0 0 111
Itt MAGYARORSZÁGON demokrácia van . A többi paranoid handabanda .

Aha így is megoldható valami . Akinek más a véleménye az rögtön "JÓL DEFINIÁLHATÓ KÖZÖSSÉG" tagja . És mi lessz ennek a "JÓL DEFINIÁLHATÓ KÖZÖSSÉG"-nek a kollektív büntetése ? Esetleg a büntetés akkor is végrehajtható , ha a "JÓL DEFINIÁLHATÓ KÖZÖSSÉG" tagja rendelkezik svéd papírokkal is (kapta egy Pesten szolgálatott teljesítő diplomatától) , vagy vöröskeresztes házban lakik ?

Előzmény: takacsi (94)
SuperBazza Creative Commons License 2004.11.20 0 0 107

Unalmas már,hogy nincs topic az Újpest-Fradi ellentét nélkül,vagy a Strong-Habi vita nélkül.

Kit érdekel miért mentek külföldre?

Előzmény: mash (106)
mash Creative Commons License 2004.11.20 0 0 106

jól beszéltél

Habi mindig felveszi a kesztyűt

mondjuk én is ilyen vagyok :)

Előzmény: SuperBazza (105)
SuperBazza Creative Commons License 2004.11.20 0 0 105

És te ezzel a hozzászólással mennyivel vagy különb nála?

Kezd unalmassá válni kettőtök személyeskedő civakodása.

Nem hiszem,hogy túl sokan kíváncsiak rá.

E-mailezzetek szerintem...

Előzmény: Habi (97)
Habi Creative Commons License 2004.11.20 0 0 104

Megegyszer elmondom,egyszer talan megerted.

En a komcsi Magyarorszagot hagytam ott,tobbszazezer magyarral,antikomcsival.

 

te meg a 2002-es Magyarorszagbol menekultel,Izraelbe..  :0)))))

Jo valasztas volt.neked.

 

En Magyarorszagra HAZA megyek,ott en OTTHON vagyok.

Tudod,mint mondanak nekem az utlevelkezelok?

Na most,meseld el,neked mit mondtak?

Hadd rohogjunk egyet,megint.

 

Torold meg a szemuvegedet....

Vezeeeetuuunk..!!!!

Előzmény: Törölt nick (102)
Habi Creative Commons License 2004.11.20 0 0 103

Pontosan.

Vegre tudsz valamit.Ennyire jottel ra 5 ev alatt.

Gratula.

Biztos a telefonodtol tudtad meg.

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.20 0 0 102
Ez igaz, Kanada valoban demokratikus orszag .
Előzmény: Habi (96)
mash Creative Commons License 2004.11.20 0 0 101

101%

irónia

hallottál már róla?

Előzmény: Louise (99)
maribor Creative Commons License 2004.11.20 0 0 100

Botranz.

JOL)

Előzmény: Habi (97)
Louise Creative Commons License 2004.11.20 0 0 99
Megszólalhattál? Igen. Én megszólalhattam? Igen. Téged elvittek? Nem. Engem? Megvagyok. Miben nyilvánul meg a diktatúra?
Előzmény: elefantkillah (98)
elefantkillah Creative Commons License 2004.11.20 0 0 98

tete hazaáruló liberálbolsevista hazaárulóbérenc!! itt diktatúra van!!

 

Előzmény: Louise (95)
Habi Creative Commons License 2004.11.20 0 0 97

Egy kopi a lila maccabbidozsa topikbol:(Putrilakok satorban)

" Normalis Nick ket hetre válasz | megnéz | könyvjelző 2004.11.20 12:54:23 (82268)

Szolgalti kozlemeny!!

 

Poltizaljunk Fradistak cimmel uj kabare indult a DK-ban !

 

Nem szabad kihagyni !

 

Motto ;( A la Hofi ) : Jaj, de sotet van ...

 

 

Elemezzuk ki:

 

"Szolgalti kozlemeny!!"...

(Ez ugye olyan dozsas/rendoros felhivas...

 

"Poltizaljunk Fradistak cimmel uj kabare indult a DK-ban !

(Ennek az izraeli nyomortanyalakonak a kulfoldi magyarok sorsa,kabare..)

 

"

Motto ;( A la Hofi ) : Jaj, de sotet van ..."

 

(Nem kell ide Hofi.Ha tobbi irasodat nem is szamitjuk,ezzel az utolsoval mar nagy sotetseget okoztal.te szopos barom..!!! )

Habi Creative Commons License 2004.11.20 0 0 96

Nincs demokracia....

Akkor strongnak igaza van.

 

Ezert menekult el Magyarorszagrol.Szerencsejere,Izraelben talalt demokraciat.

Egy konyha mosogatojaban,meg harom kutya tarsasagaban.

 

En nem politizalok,de kozlom:Igen is van demokracia OTTHON.

 

Mint ahogy elottem meg is irtak.

Előzmény: takacsi (94)
Louise Creative Commons License 2004.11.20 0 0 95
Már bocs, ha beleszólok: pont azért van demokrácia, mert a nem-kampány is megjelenhetett. Ha diktatúra és cenzúra lenne, akkor vagy csak az igen, vagy csak a nem lenne. Vagy egyáltalán: nem is lenne népszavazás. Ha cenzúra lenne, nem lenne fórumos vitázgatás, nem lehetne fúj maszopozni, mert jönne a fekete autó...
Előzmény: takacsi (94)
takacsi Creative Commons License 2004.11.20 0 0 94
Total-nak:

Ki mondta neked, hogy igaz az az állítás, hogy itt demokrácia van?
Nincs demokrácia. Mediokrácia van, meg sok minden másmellett cenzúra, diktatura is.

Kezd a kérdés megoldódni.
Egyre többen jelentik fel a "nem"-mel, a magyarok kirekesztéséért agitálókat:
közösségellenes izgatásért.
Mertha a kishegedüs azt mondta a "galíciaiakra" (és ezért felfüggesztett börtönbüntetést kapott), hogy "rekeszd ki őket, különben ők rekesztenek ki téged", akkor a nem létező "galíciai" közösség ellen lépett fel és elítélték.

Most a NEM-ET MONDÓK, EGY JÓL DEFINIÁLHATÓ KÖZÖSSÉG, A HATÁRON KÍVÜL ÉLŐ MAGYAROK ELLEN IZGATNAK!
mash Creative Commons License 2004.11.20 0 0 93

álmodja ezt ez lila majom, aki mellesleg izraelből osztja az észt, ahol konyhai segédmunkás

aha

 

kusosolj geci

olyan vagy, mint a szadeszes haraszti

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.20 0 0 92

A kovetkezo tortenet negy csaladrol szol . Nevezzuk oket Karpat,Szekely,Vajda, es Szlovak csaladnak ,

 

Ez a negy csalad Europa kozepen tengeti eletet szegenysegben, majdhogynem nyomorban. A jelenlegi allapotban kilatasuk sem nagyon van a felzarkozasra, a totalis elszegenyedesre annal inkabb . Estenkent video, es dvd hijan a tv-t nezik, a hirmusor az nagyjabol ingyenes . Halljak, hogy EU, , meg schengen , korlatlan munkavallalas, nyugati berek, nyugdij, stb ... belegondolnak, konny szokik szemukbe . Ok is szeretnek a Big Ben-t latni, a Cityben dolgozni, de ez nem ilyen egyszeru... hacsak :  HIVATALOSAN MAGYARNAK KELL LENNI ! A csaladfok szerte a Karpat-medenceben lazasan szervezkedni kezdenek, hogy kellene ezt megoldani. Eddig szoba is alig alltak egymassal, neha kopkodtek is egymasra, de most a jolet lehetosege miatt osszefognak . Magyar utlevelet akarnak .

 

 

Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2004.11.20 0 0 91
Szerintem alacsony részvétel mellett ki fog jönni az igen, olyan 60-70 %-osan.
Előzmény: BOSS 27 (90)
BOSS 27 Creative Commons License 2004.11.20 0 0 90

Nekunk semmi se megalazobb mint hogy az anyaorszagi tesvereink eltaszitanak maguktol es ezt ugy fejezik ki hogy NEM-el szavaznak !

 

Az meg lehet emeszteni hogy az olahok ,tothok meg a szerbek utalnak de azt hogy Ti eltasztok az mar tul sok lenne es a NEM szavazatnak az lesz az eredmenye hogy aki magyar akkar maradni az kivandorol es az itt maradok kozul meg sokkan feladjak a magyarsagukat !

Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (89)
Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2004.11.20 0 0 89
Halder legény

Én nem azt vitatom, hogy nekik mi lenne a jobb ?
Hanem ami majd azután következik.
Mi lenne a kevésbé megalázó.
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.20 0 0 88
Irodalomtanárok gyöngye !!!!

 

Ami most van az jobb ????

Egyébként már van törtvény a kettős állampolgárokkal kapcsolatosan, melyet már kétszer is módosítottak.

Tudniillik van pár kettős állampolgár hazánkban.

Még a kormányban is, pláne az szdsz-ben.

 

Egyébként meg a választópolgárok még ezt sem akarják megadni nekik, akkor te miről beszélsz.

 

Lényeg továbbra is az, a Magyar Állandó Értekezleten, akiket ez érint, egyetértetek, innentől kezdve tárgytalan a vita, hogy nekik mi lenne a jobb.

 

Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (87)
Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2004.11.20 0 0 87
Halder legény

Ez a demagógia.
Persze, hogy egyetértenek az állampolgárság kérdésében.
De akkor térjünk vissza erre, amikor megszületik az ezzel kapcsolatos törvény.
Ami a jogaikat rendezi.
Amikor másodosztályú állampolgárok lesznek.
Amikor annyi jogaik sem lesznek, mint itthon egy dologtalan, feketén élő csövesnek.
Lesz-e akkor is egyetértés ?
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.20 0 0 86
Irodalomtanárok gyöngye !!!

 

Nem gondolod, hogy mire van a határon túliaknak szüksége, azt elsősorban nekik kell eldönteniük és értékelniük ?

 

Kivétel nélkül minden határon túli szervezet, legyen az baloldali vagy nemzeti, olyanok kik eddig ádáz gyűlölettel harcoltak egymás ellen, most példás egyetértésben kérték, ennek a megadását.

 

Ezek szerint ők is mind demagógok, ráadásul nem is tudják mit is akarnak, úgy ahogy van az egész banda, igaz történetükben most eleszőr értenek egyet valamiben, ismétlem KÍVÉTEL NÉLKÜL, de milyen jó, hogy itt vagy nekünk te, ki mindig felvilágítasz mindenkit ha hibázik, és helyre rakja a dolgokat, ilyenből nincs sok az egész világban sem, ezt elhiheted.

Milyen szerencsénk is van…..

 

Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!