Keresés

Részletes keresés

ponix_01 Creative Commons License 2008.04.27 0 0 614
Modakril, Dekton, Poral!
Előzmény: KO123 (613)
KO123 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 613
Ajánlanál egy festék márkát?
Előzmény: KerIsu (611)
ponix Creative Commons License 2008.04.26 0 0 612
Kristóf úr. Nincs válasz?

Nekem többet ne mond, hogy fikázlak, mert a semit amit nyujtottál, nem lehet fikázni :DDDDD

Nekem többet ne nyavajogj!!!!!!!!
KerIsu Creative Commons License 2008.04.26 0 0 611
Homlokzatfesték mehet
Előzmény: KO123 (610)
KO123 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 610
Sziasztok!

Garázsom oldalfala OSB lapból készült.

Milyen festéket ajánlotok a külső festésre???

Van ebben valakinek tapasztalat??

Üdv: KO
balxy Creative Commons License 2008.04.25 0 0 609

Szia!!

 

Szerintem ahol rozsdásodik ott kaparás aztán alapozás rozsdagátlóval majd normál alapozó persze kültéri vasra való lehetőleg olyan színü amilyen fedő festék megy rá és mehet a fedő festés!! De ahogy olvasom van itt három testvér akik festők majd Ők segítenek!!

Előzmény: sosa (607)
ponex Creative Commons License 2008.04.25 0 0 608
No Kristóf úr. Várjuk a szakmai véleményed.

Nehogy azt mond, hogy én csak fikázok itt mindenkit. Mit kell csinálni egy rozsdás vasdarabal? Nosza hát.
Előzmény: sosa (607)
sosa Creative Commons License 2008.04.25 0 0 607

Sziasztok, egy kis szakmai segítséget kérek.

 

Ősszel csináltattam zártszelvényből egy kaput, amit alapozó vöröses barna festékkel lekenve fel is szereltek. Mostanig nem tudtam foglalkozni vele, ám most nekiállnék. Pár helyen picit rozsdásodik már, gondolom ennek a ledrótkefézése egyértelmű, az egészet akridgyanta alapú alapozóval újból lekenni, majd valamilyen akridgyanta alapú fedőfestékkel 2x.

Na igen ám, de ahogy kapirgáltam a kaput tapasztalom, hogy a rajta levő alapozó eléggé könnyen lekaparható, alatta a fémtiszta felület.

 

A kérdésem az lenne, hogy ezek után a fenti procedúrát alkalmazzam a régi alapozóra, vagy valamilyen vegyszerrel marassam le azt teljesen? Érzésem szerint ez lenne jó, mert ha az alap viszonylag könnyen (pl. spaklival kapirgálva) lejön hogyan fogja megtartani az új festést? Milyen vegyszer lenne erre alkalmas?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

 

Sosa

kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.24 0 0 606
Az csak a Te tiszteletedre volt!!
Előzmény: ponix_02 (605)
ponix_02 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 605
Szerintem hülyeséget beszélsz, már megint. Nem osztottam senkit. Nem tehetek róla, hogy neked is leesik utólag, hogy nem helytálló a hozzászólásod, de azért ne én rám haragudj.

Pofáját, egyébként ; Nem vagyok nagy nyelvtanos, de ez nagyon durva hiba. Javításért ordít!
Előzmény: kristof.balazs (604)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.23 0 0 604
Azért mert ritka 100000-1 az olyan hsz-ed amiben nem osztasz valakit!!Szerintem egy gusztustalan fasz vagy aki csak itt nyithatja ki a pofályát!!
Előzmény: ponix_02 (603)
ponix_02 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 603
Nem értem, hogy miért ellenségeskedsz velem. Én nem bántottalak.
Előzmény: kristof.balazs (602)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.23 0 0 602
Ismét itt az okos!!!! Nem unod?? Itt már tudja mindenki hogy TE vagy az okos nem kell ezt mindig bebizonyítani!!
Előzmény: ponix_02 (600)
KerIsu Creative Commons License 2008.04.22 0 0 601
Még szín érzék se kell, ugyan azt a színt kikeverteti egy másik márkánál (pl Trilakk) töredék áron.

Nekem pont ilyen volt a múlt héten Dulux szinezőből 3.500 Ft lett volna a szinezés, Trilakkból megúsztam 650 Ft-ból.
Előzmény: ponix_02 (600)
ponix_02 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 600
Dehogy-nincs. A színkártya, egy kis felületen nyomdafesték, a falon meg nagy felületen falfesték. teljesen más a hatás, kicsiben látni ugyan azt a színt, mint nagy felületen.
Egyébként a dulux-világ nagy átverés. Pont ugyanazokat a színeket más alapanyagokból is ki lehet keverni. Ha rendelkezik az ember némi színelmélettel, akkor nem lehet behúzni ebbe a csapdába :)) És nincs szükség baromi drága anyagokra ahhoz, hogy a kívánt hatást elérjük. Ez csak a festékgyártó marketing-munkája.
Előzmény: kristof.balazs (599)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.22 0 0 599
Nagyon nagy eltérés nincs a szin kátya és a fal közt!! Követ szerintem tüzép telepen találsz!!
Előzmény: niamano (598)
niamano Creative Commons License 2008.04.22 0 0 598

Egen. Obiban láttuk az árakat :S (Elő se mertem hozni a páromnak, miért is ezeket nézegetjük :)) ) De erre legalább jó a kislakás ;) Nem kell rá sok festék -annyira sok...

Élőben vajon olyanok a színek, mint a neten meg a színkártyákon? Mármint mennyire hasonlítanak általában? Mert ugye mattnak írják a színeket, és a gép nem igazán tud mattot megjeleníteni, nem? :) (Nem tudom értitek-e? :D Illetve a fene tudja, hogy hogy van beállítva a monitorom :) )

 

De 2 igent már kaptam a családi szavazáson az ötletekre, sőt, a falra való kőburkolat ötletétől sem dobtak hátast. :) Jó jel!

(de rendes követ még mindig nem találtam... )

 

Előzmény: kristof.balazs (597)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.21 0 0 597
Nincs fent az oldalon a nevük, néztem Én is!! A duluxból nem csak a gyári színek vannak hanem vannak kevert színeik is!! HA bemész egy OBI áruházba ott van dulux szinkártya mert az OBI dulux színkeveréssel foglalkozik!! Sőt ott tudnak árat is mondani és akkor tudtok esetleg számolni!! NEm olcsó azt megmondom!!
Előzmény: niamano (596)
niamano Creative Commons License 2008.04.21 0 0 596
Lassan körvonalazódunk :) A dulux reklámban levő színeknek meg lehet találni (vagy valaki látta a reklámban) a kódjait? Mert én hiába keresem.. :(
Lehet, hogy béna vagyok, de nem találom kiemelten őket a weboldalon.Megnézném... Jó nagy hülyék, ha nem teszik fel/ki. (És a neveiket sem... Viszont ott rengeteg ígéretes dolgot találtam :)
Most épp gimppel tojózok rajta, hogy látványterv lehessen belőlük :))
Előzmény: kristof.balazs (595)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.17 0 0 595
Ezt úgy lehetne a legegyszerübben megbeszélni ha lenne elképzelésed és az ember látná a lakást!! De a döntés a tied!! VAnnak olyan oldalak ahol lehet szobát szinezni de az azt nem mutatja hogy milyenek a fények és az csak egy kép!!Gondold át aztán ha gondolod szívesen segítek!! 
Előzmény: niamano (594)
niamano Creative Commons License 2008.04.17 0 0 594
:DDD Köszi!
Egyenlőre az a nagy kérdés, hogy milyen szín(eke)t is akarunk?? Mert ez az, amit nem tudunk eldönteni... Alaprajzot azért tettem be, hogy lássátok milyen -és mennyire reménytelen - a lakás, egyben van a konyha (ami ugye csempés) az ebédlő és a szoba.
A lakás állapota amúgy jó, a bútorok meg, :) ha azt mondom kaotikusak, akkor csúnyát mondok ugye? :)
Egyenlőre az itszta, hogy valamit csinálni kell!
Szörfölök még egy adagot a neten, hátha találok valami ötlet félét...
:)
Előzmény: ponix_01 (593)
ponix_01 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 593
Mi festők nem igen dolgozunk alaprajz alapján, teljesen felesleges, hiszen végsősoron a lakás küllemével foglalkozunk, amit elsősorban a tulajdonos ízlése határoz meg.

Szóval milyen állapotban van most a lakás?
Melyik helységgel mit szeretnél csinálni?
Mit akarsz festeni, és mit tapétázni?
Hova, milyen színeket akarsz?
Milyen színűek a bútoraid?
Milyen tapétát akarsz?
Stb...?

És a fő kérdés!!!!!

Mennyi pénzt szánsz erre a mutatványra?

Ha Pesti vagy és nem akarsz szenvedni a munkákkal, esetleg hívj szakembert. Tudok is ajánlani egyet :))) 30/851-10-69
Előzmény: niamano (591)
niamano Creative Commons License 2008.04.16 0 0 592
bocsi: színt (szint helyett) és az (azz helyett)

Előzmény: niamano (591)
niamano Creative Commons License 2008.04.16 0 0 591
Kedves szakértők!

Ismer esetleg valaki olyan linket/képet/infot amiben segítséget kaphatok egy ici-pici (41 m2) lakás nappali-konyha-ebédlő "szobájának festés, mázolás-tapétázására?
Több szint szeretnék, de azért agyon se nyomják a teret, és nagyobb felújításra (bútorcsere) nem igazán fér bele :-( csinált már valaki ilyest?
A lakás 1 emeleti, DK-i, és azz ablak előtt gesztenyefa ad árnyékot, de szerencsére nem túl sötéten :)
Alaprajz (remélem kibogozható):




ponix_01 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 590
"Ebbol a beeresztest (= hig tapetaragasztoval bekenes?) "
Igen. cirka 10%-os ragasztó oldat, a víz javára természetesen, tehát jó híg legyen.

A portalanítás, mondjuk egy száraz korongecsettel, vagy partvissal le sepred róla a port. semmiféle víz nem kell hozzá.

De ha fa a mennyezet, akkor borul a mutatvány, kicsit más az eljárás. Milyen fa? deszkák? Pozdorja lapok? OSB lapok? miből van? miután leszedtétek a tapétát róla, volt valami aládolgozás, vagy a fára volt ragasztva a tapéta közvetlenül? Vannak részek a deszkák, vagy lapok között?

Kicsit pontosítsd a leírást, de az se lenne baj, ha tudnál pár fényképet csinálni róla, és feltöltenéd, hogy lássam miről van szó.
Előzmény: fruitshoot (589)
fruitshoot Creative Commons License 2008.04.14 0 0 589

"Kaparás, portalanítás, glettelés, csiszolás, portalanítás, beeresztés a metodika."

 

Ebbol a beeresztest (= hig tapetaragasztoval bekenes?) gondoltam csak szuksegesnek. A gletteles minek, strukturtapeta nem fed el mindent? Mit kell lekaparni? Portalanitas = lemosas? Csak vizzel, vagy tegyek bele valamit? A falat enyhe mosogatoszeres vizzel mostuk le, jobb otletunk nem leven.

A fodem faszerkezetu, fagerendak, meg koztuk valami nemtudommi igazabol, talan valami furnerlap, majd megnezem.

 

Huzodik ez a project vagy 2 honapja, kesz a szoba dekoralasra, de nem akarodzik nekilatnunk sehogysem :( pedig lassan muszaj lesz, majus vegen lakoja erkezik.

 

Koszi a valaszt :) bar nem lettem tole lelkesebb, kulonosen a csiszolas tunik taszitonak.

Előzmény: ponix_01 (588)
ponix_01 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 588
Nekem nem nehéz mennyezetet tapétázni, de már túl vagyok pár ezer négyzetméteren :)) Hogy még soha nem csináltad, nem baj, egyszer el kell kezdeni. Nyilván nem fog a fejetekre esni, attól nem kell félni. Nehezebb lesz kezdőként felrakni, még sok festőnek is gond, ketten csinálják és kinlódnak vele, vicc. Na de ez egy műkedvelőtől teljesen elfogadható ;). Kaparás, portalanítás, glettelés, csiszolás, portalanítás, beeresztés a metodika. Szerintem probáljátok meg, ha az első lappal nagyon megszenvedtek:)) hívjatok valakit legalább a mennyezethez. Sok sikert, csak ügyesen:))) Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, tedd fel őket bátran.
Előzmény: fruitshoot (587)
fruitshoot Creative Commons License 2008.04.11 0 0 587

Amator kerdesem lenne. Nagyon ronda szobat szerettunk volna kitapetazni, ergo leszedtuk a meglevo, festhetetlen, muanyagfeluletu es habszivacs hatu tapetat. Munka kozben derult ki, hogy a mennyezeti habszivacs lapok sem tokeletesek (azon tul, hogy mennyire szeretnenk habszivacs alatt aludni), azt is leszedtuk. A fal is es a mennyezet is botranyosan ronda, gondolom ezert is tettek fel a habszivacsot az elodeink, apol s eltakar. A fal miatt nem aggodom, valami vastag tapeta es fedni fogja, mint eddig. De van egy baromi ronda faszerkezetu mennyezetunk, amire egy sima festes biztosan nem eleg. Tapetaznank valami szinten apolseltakar tipusu fureszporossal, vagy hasonloval, de meg eletunkben nem csinaltuk es az apolseltakar tipusu tapetak nehezek, lehet azt mennyezetre? A faltapetazas megy eleg jol, a festo is megdicserte (hozzateve h o szebben megcsinalta volna, de nekunk jo igy), de mennyezetet meg sosem csinaltunk. Nagyon bonyolult, nehez, szakertelmet, gyakorlatot igenylo? Azt semmikeppen nem szeretnem, ha a fejunkre hullana, miutan belefektettunk rengeteg idot, energiat es penzt, aztan vegul megiscsak festot kell hivni. A buzsebe nemigen fer bele most a profi, de ha amator inkabb ne vagjon bele, akkor kiszoritjuk valahogyan.

 

Elore is koszonom a tippeket, biztatast, csak oszinten ;)

ponix_01 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 586
A lustaság nagy úr :)) Felragad beeresztés nélkül is, csak sokkal szarabb dolgozni vele.
A normal metylan tökéletesen megfelel fürészporoshoz, az tény, hogy drágább mint a CMC.

Ha összehajtogatod a lapokat, márpedig össze kell, az nem szárad ki. Pontosan azért kell összehajtani a lapot, hogy ne tudjon kipárologni belőle a víz. Csak nagyon sok idő múlva ragad össze a hajtogatott lap. Órák múlva. Sok óra múlva. 10 perc után nem. Ha ilyen gondod van akkor eleve nem tettél elég ragasztót a lapra. Én úgy szoktam fűrészporost rakni, hogy lehúzok, bekenek 5-6 lapot egyszerre. Mire az utolsóra kerül a sor, eltellik 15-20 perc is, lévén, hogy a lappal együt rakom a makulatúrát is, de nem a szokásosat, hanem pénztárgép-szallagot, az olyan vékony, hogy nem kell gipszelni, nem látszik ki a tapéta alól. Szóval 10 perc alatt nem szárad ki a lap
Előzmény: bohrer (585)
bohrer Creative Commons License 2008.04.10 0 0 585
A Metilan Spezial ami a fűrészporos tapétához kel,l nem szar ilyet ,nem írtam csak kurva drága a CMC-hez képest, és az is ugyanúgy megfogja a papírt.
A kapillárisokról annyit, én még egyszer sem próbáltam úgy hogy nem kentem volna át a falat, nem sok meló, én inkább tutira megyek. A glkettelt fal úgy issza a tapétaragasztót mint a szivacs.
Festő haver még olcsó diszperzióssal is át szokta kenni glettelés után, a tapéta alá.
Amúgy lehet én vagyok béna, de ha bekenem a lapokat, és 10 percet várnék összehajtogatva, tutira lenne olyan hogy megszáradna a ragasztó és át kellene kenni nehogy leváljon a falról, pláne ha nem lenne átkenve a fal előtte. Max. 5 perc.
Másoknak nem tudom hogy ragad fel a fal kenése nélkül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!