Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13112

Nyereseg szinte semmi. Ez sem nevezheto annak:

Nézd, a dolognak egy valódi nyeresége van az USA számára: a WTC dolog után sikerült a frontvonalat elvinni az USA területéről. Ennyi, és ez tényleg sikerült. Egyébként Afganisztán és Irak még egy értékelhető döntetlenhez sem hasonlít... qrva sok pénzt ráköltöttek a nagy semmire...

 

ÜdV

Előzmény: r1 (13107)
tuktuk11 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13111
r1 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13107

Az utobbi idok haboruival csak a demokraciat sikerult lejaratni. Nyereseg szinte semmi. Ez sem nevezheto annak:

http://atv.hu/cikk/20111023_karzai_afganisztan_pakisztan_melle_allna_egy_usa_elleni_haboruban

Előzmény: nünüke88 (13099)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13105

Kuvait...

Contempt Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13102

"Azt hitte, győzni tud végig."

 

 

Úgy látszik, ez közel-keleti jellegzetesség...

Előzmény: NickJ (13101)
NickJ Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13101

"Jól van ez így."    +1

 

Pontosan. Aki táncolni kezd a Sátánnal, az ne sírjon, ha elkárhozik. Kadhafi végig pontosan tudta, mit csinál, aljas és kegyetlen bohóc volt a végsőkig. Most utolérte az ősi törvény, a szemet szemért. Azt hitte, győzni tud végig. Nagyot tévedett.

 

Saifnak csak elméleti esélye van az életben maradásra. Ő volt a rendszer 2. számú embere, számtalan kínzásban és gyilkosságban vett részt. Ha csak nem történik valami csoda, rövidesen ő is golyót kap. 

Előzmény: Állományjavító (13095)
loding Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13100

"Lockerbie"...."Jól van ez így."

 

Tárgyalás sem lesz, mivel elhallgatott... örökre.

 

OFF

mint ahogy itt sincs válasz:

emléxel?(!)

Előzmény: Állományjavító (13095)
nünüke88 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13099

A törvénykezés is sharía-alapú lesz. Szaúd-Arábiában is az van. Kíváncsi vagyok, lesz-e olyan vastag a bőr a Kaddhafi megdöntésében szerepet vállaló országok képén, hogy majd jajgassanak az emberi jogok miatt.

Előzmény: r1 (13098)
r1 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13098

Ezek a mi barataink, akiket annyira tamogattunk? Hat "embert baratjarol..."

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13097

Végig kéne sorolni a bűneit.

Előzmény: Állományjavító (13095)
Contempt Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13096

"De hát az NTC nem tud képet mutatni róla, így ők, legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján, valószínűleg hazudnak."

 

No igen, az a bizonyos sánta kutya...

 

 

Korrekcióra kényszerült az NTC. Ahhoz képest, hogy tegnap megint elfogták, most azt mondják, hogy körülzártak egy helyet, ahol feltehetően bujkál. :DD

 

CORRECTED-Fighters encircle Gaddafi son's presumed refuge-NTC
Sun Oct 23, 2011 2:32pm GMT 
(Corrects Bani Walid position to southeast of Tripoli)

LONDON Oct 23 (Reuters) - Libyan revolutionary fighters are surrounding an area where a fugitive son of Muammar Gaddafi, Saif al-Islam, is believed to have taken refuge, a military commander of the interim National Transitional Council (NTC) said on Sunday.

The commander, Abdel Majid Mlegta, told Reuters fighters were deploying around a place south of the town of Bani Walid where they believed Saif al-Islam was hiding following his flight from his father's hometown of Sirte on Thursday.

Bani Walid, 150 km (100 miles) southeast of Tripoli, fell to NTC forces earlier this month after putting up determined resistance for several weeks. Saif al-Islam was widely reputed to have been based in the town during its resistance, before moving to Sirte.

Mlegta said Gaddafi's Niger-based security chief Abdullah al-Senussi had been in contact with Saif al-Islam to try to help him escape and flee to the Sahelian country "but our brigades are encircling this area south of Bani Walid."

Mlegta added without elaborating that NTC fighters had searched offices recently used by Saif al-Islam and had found material indicating that he had been researching areas south of Bani Walid include places called Wadi Zam Zam and Wadi al-Mandoum.

(Reporting by Samia Nakhoul; Editing by William Maclean and Myra MacDonald)

Előzmény: Contempt (13093)
Állományjavító Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13095

Khadafinel kevesebb aljas diktator volt a vilagon,de bocsanat milyen alapon vegeztek  ki a teljesen  épp fiat?Adtak neki vizet inni mint utolso kivansagat,elszivhatott egy cigaretatt es lelottek.

 

Mert ez egy ilyen hely. Nem erőltethetjük rájuk a jogfelfogásunkat, nem azért, mert nem lenne jó nekik is meg a világnak is, hanem azért, mert nem megy...és főleg teljesen hibás ezzel kapcsolatban illúziókat kergetni. Az euroatlanti véderők segítségére voltak a felkelőknek, adott esetben a saját belátható érdekeik ellenére is,  mert Kadhafi túlment az emberileg elfogadhatón, de az egyáltalán nem árt, ha minden diktátor, permanensforradalom-vezető és egyéb szenny meg a pereputtya tudja, hogy mire számíthat. Szerintem nem is voltak nagyon meglepve.

 

Ballot or bullet, jó lenne, ha sokan megtanulnák, errefele is...

 

Mindenesetre, amikor láttam a szánalmas, szállongó, ritkás hajú pojácát a képen a halálába ráncigáltatni,  már épp érezni kezdtem volna valami megrendülésfélét..aztán Lockerbie-re gondoltam, és a szánakozás szép lassan visszagördült a helyére.

 

Jól van ez így.

Előzmény: Mumu (13068)
Contempt Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13094

Egy mai képkocka az Al Arabiya csatornáról, ahol Saif beszél:

http://www.novinite.com/view_news.php?id=133198

 

Nyilván még az éjjel készült.

Előzmény: Contempt (13092)
Contempt Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13093

Mindenesetre az is érdekes, hogy állítólag a szír TV-csatornán szereoel és csak ez az egyetlen indiai(!) újság számol be róla...

 

De hát az NTC nem tud képet mutatni róla, így ők, legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján, valószínűleg hazudnak.

 

 

"Saif al-Islam, one of the sons of Libyan leader Muammar Gaddafi, has vowed to take revenge for his father's death.

Gaddafi was killed Thursday by the National Transitional Council (NTC) fighters near his hometown of Sirte.

Al-Islam appeared on the Syria-based Alrai TV channel on Saturday night with an appeal to his supporters, saying he was alive and staying in Libya and intended to fight to the bitter end against the rebels.

"We are continuing resistance. I am in Libya, I am alive and free and willing to fight to the end and take revenge," the TV channel loyal to the Gaddafi regime quoted him as saying."

Előzmény: Contempt (13092)
Contempt Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13092

ASaif rejtély következő fordulata:

 

AZ NTC azt állítja, hogy szombat este(!) elfogták sértetlenül Bani Walid közelében. Saif azonban ugyancsak szombat este a szíriai TV-ben szerepelt és azt mondta folytatja a harcot.

 

Nem világos, hogy a két esemény időrendje pontosan milyen.

Mindenesetre a Kadhafa törzs az ezredes halála után Saifot választotta vezérnek.


"Officials from Libya's National Transitional Council have stated that Saif al-Islam Gaddafi was captured near Bani Waldi on Saturday night, alive and uninjured. However Saif also appeared on Syrian TV on Saturday night, saying he would continue fighting.
Reports are emerging from Libya that National Transitional Council officials claim Col. Gaddafi’s son Saif al-Islam Gaddafi has been captured alive and uninjured in Nessma, close to Bani Waldi. Apparently he was caught along with Gaddafi’s spokesman Moussa Ibrahim, previously declared captured on Thursday. Reuters reported that NTC military commander Abdel Hakim Belhadj said Ibrahim was captured in Sirte on Thursday, but latest claims contradict earlier reports. "

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13091

És mitől tény az egyik, mitől nem az a másik?

Előzmény: Törölt nick (13090)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13089

Tény, ez a dolog - ha igaz - megint nem róla szól, megint nem őt minősíti, hanem azt a söpredéket, akik így bánnak egy halottal. Ha Kadhafi, ha nem Kadhafi...

 

ÜdV

Előzmény: denes (13088)
smartdrive Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13084

szerintem nálunk se volt olaj 56-ban, mégis nehezményezzük, hogy nem segített a Nyugat

Előzmény: Törölt nick (13081)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13082

Nekem is. Olyan hadműveletet még nem láttam, ahol a vízellátást az ellenség jóindulatára bízzák xD

Előzmény: Antisystem (13074)
smartdrive Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13080

jó hát csődbe mentek volna az Öböl-háború nélkül is, de az tette be végleg a kaput

Előzmény: denes (13079)
smartdrive Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13078

azt Szaddám tette sírba, nem Kadhafi

Előzmény: denes (13077)
smartdrive Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13075

jogos felvetés. ezek után indítványozom, hogy akadályozzuk meg Líbia felvételét az EU-ba

Előzmény: Mumu (13068)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13074

Pl fegyvert szállítanak a másik oldalnak. Nem olyan bonyi ez...

Nekem a szerb háborúban még mindig az a kedvenc momentumom, amit a ruszkik alakítottak a pristinai reptéren... nem volt az egy érdemi hadmozdulat csak egy picike fricskácska... 

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (13072)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13072

Még is hogy kényszerítenék ki?

Előzmény: Antisystem (13067)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13071

Erről van szó, jelentkezz szóvívőnek a NATO-hoz :)

Előzmény: Törölt nick (13063)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13070

Van még pár olajország, ahol diktatúra van. Majd odaköltöznek...

Előzmény: a karaván halad... (13043)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13069

Az oktatás az, ami felszámolná a két üveggolyóért megvehető és totálisan függésben tartható occsó munkaerőt...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13064)
Mumu Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13068

Kevesen utaljak ugy a diktatorokat mint en.. Ezelott 37 evvel  menekultem el Ceausescu hazajabol (nem az enyem volt),elismert politikai menekult voltam ,birosagi itelettel(nem olyan munchauseni) Khadafinel kevesebb aljas diktator volt a vilagon,de bocsanat milyen alapon vegeztek  ki a teljesen  épp fiat?Adtak neki vizet inni mint utolso kivansagat,elszivhatott egy cigaretatt es lelottek.

Ezt a Nato nem iteli el , Sarkozy baratunk katonai elforditottak a fejuket..Mint jogasz kerdem:Milyen alapon lehet egy fegyvertelen foglyot kivegezni? Milyen buntetest fognak kapni a barmok ? Erdekes senki sem akrja megbuntetni az irani elnokot az eszakkoreai diktatort.. Mert erosek, veszelyes fegyvereik vannak..

Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13067

:))

Sanszosabbnak vélem, hogy hülyeséget írtak... azért az oroszok ha vétóznak, és a többiek lesz*rnák, azt ki is tudják kényszeríteni...

Úgy rémlik, tán tartózkodtak a Líbia-szavazásnál...

 

ÜdV

Előzmény: pindiy (13065)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13066

Nyílt beavatkozás, persze...

Előzmény: Törölt nick (13058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!