Keresés

Részletes keresés

Zimizumi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6949
mivel az embereknek és gyerekeknek így is, úgy is el kell jutnia időben munkába/suliba/oviba, szerintem itt az lenne a reálisan elérhető maximum, hogy aki tud, az fogjon össze másokkal és együtt próbálják megoldani az ide-oda jutást és így együtt csökkenteni a levegő terhelését.
Tóthika Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6948
Ja, én is kiszámoltam, hogy ha a negyed hetes vonattal eljövök otthonról (vasút tőlünk 3 km), fél kilenc körül be is érek, viszont egykor indulhatok haza, ha oda akarok érni a gyerekért zárásra.
Előzmény: Coge (6946)
OrSoLy Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6947
Cöge, ha ez megnyugtat, Cinkotáig biza én is be fogok menni holnap is autóval. Nekem megoldhatatlan lenne máshogy, nem érnék pl vissza értük az oviba sem időre. De nekem sincs lelkiismeret furdalásom, én eleve P+R-ezek mindennap, amennyi telik tőlem, azt igazán megteszem Budapest levegőjéért:)
Előzmény: Coge (6946)
Coge Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6946

de most akkor tudja valaki, hogy hol érvényes a szmogriadó?

Hungária gyűrűn belül, vagy egész Bp?

ha elslisszolok holnap reggel oviba Csibével és aztán leteszem a kocsit és a baby-szitter hozza haza busszal, én meg utána tömegközlekedem be a munkahelyemre, akkor kiutáltok innen? ;-)

vagy így már átcsúszok a szűrőn?

 

(fizikailag persze mindenre van megoldás, de ahhoz, hogy 8:15-re ott legyek, ahol kell, kb. fél7-kor kellene elindulnom Csibével az oviba, gyalog, meg 2 busszal...)

 

Előzmény: Törölt nick (6944)
pataporc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6945
Jaja. Inkább hagyjuk is, csak felhúzom magam... pedig azt hittem 2.5 év multi után, hogy már mindenre immunis vagyok... :)

Maggancsnak jobbuást kívánok!
Előzmény: Pipacsvirág14 (6943)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6943
Aki a tükröt törte le az autómról, az vhogy elfelejtette otthagyni a névjegyét:(((

De ugyanez működik a suliban is. Világosan elmondtuk szülőin, házirendben benne van, hogyha nem jön a gyerek, AZNAP (neeem, még csak előző nap sem) reggel fél8ig mondja le a kaját.
Na, apuka - aki rendszeres gyerekvédelmi támogatást kap, tehát a gyerek ingyen eszik, de decemberre lejárt ez nekik - jön üvöltve a suliba, hogy a lánya 5 napot járt decemberben, mi meg kiszámláztunk neki 10 napot és ő nem hajlandó fizetni.
Igen, bakker, de egyetlen egyszer sem! telefonált, hgoy a gyerek nem jön suliba. Nemhogy aznap, egyáltalán, semmikor. Mi telefonálgattunk utána, hogy mi van a gyerekkel. És a maradék 5 napról hasamraütve húztam ki.
És különben is, miért nem figyeljük, hogy mikor jár le a papírja, és intézkedjünk, hogy érvényes legyen.
Ja, persze, mert az én dolgom bemenni helyette az önk-hoz. (Amúgy szóltunk neki, hgoy le fog járni, sőt, be is írtuk az üzenőbe, semmi...)
És nem fizeti ki, és nem tehetünk ellene semmit, a suli alapítvány állja ilyenkor sajnos.
(Ráadásul én nagyon figyelem, hogy tényleg annyit fizessen - még akkor is, ha em szólt - amennyit jár, de van, hogy nem tudom megoldani)
És sok-sok ilyen van.
Kezdve attól, hogy látom, kik kapnak ingyenes kaját és tk-t. A nagy százalékuk nem az, aki tényleg rászorul. Akinek pedig kéne, az vmiért mindig kiesik ebből:((

És az ilyeneket hogy magyarázom meg a gyerekemnek, hogy van, akire vonatkoznak a szabályok és a törvények, van, akire nem...
Előzmény: Zimizumi (6939)
rollller Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6940
hat nalunk az ovi elott egy paratlan rendszamu kocsi volt, a logopeduse, aki egy sarokra lakik tolunk, szoval elegge felhaborodtam ezen a minta-nem-adason, de amugy meg tenyleg muszaj jo mintat mutatni, ha azt akarjuk, hogy mukodjon, ha szelektiven gyujtod a szemetet, de a szomszedod nem, attol meg te se hagyod ezt abba, es ez ugyanaz, de amugy meg en nem kerulnek a gyerekem szeme ele, ha beulnenk paros napom az autoba, leven tegnap elmagyaraztam a helyzetet meg elozo nap a nagyszulok is, es azota mindenkin szamon keri, aki szembejon:)
Előzmény: Almi602 (6934)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6939

én olyan országról is tudok, ahol a tulaj kinnhagyja a telefonszámát a kocsi ablakában, hogy elérhető legyen, ha valami van... de azt hiszem, mi csak frusztráljuk magunkat ezzel. a legtöbb, amit tehetünk, hogy jó példát mutatunk.

 

amúgy egyszer én is jártam úgy, hogy lekoccoltam egy kocsit és otthagytam a számomat. és a pasi amikor felhívott, első reakcióként leüvöltötte a hajamat.....

Előzmény: pataporc (6936)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6938
járólapot én is azzal mosok fel :-) régebben L.O.C-t használtam, annak az volt az előnye, hogy parkettára is rámehettem vele. 
Előzmény: Pipacsvirág14 (6935)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6937
Niume, mi újság veled, hogy vagy? Lánykád?

Maggancs hogy van? Még mindig kórházban? gyerekekkel ki van?
pataporc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6936
Nem vettétek észre, hogy kicsi országunkban amit nem büntetnek, azt gyakorlatilag szabad? :(
Felmosó maradhat. :) Nekünk a kő teteje ment tönkre, de akkor - gyanítom - csak ecetes vízzel dolgoztak.

Még a rendhez: tegnap lekoccoltam egy kocsi elejét (megsúroltam a polírt, tényleg semmi) egy Meki parkolójában, bementünk utána és végigkérdeztem a 3 vendéget (gyerekbuli volt hehe, ennyi maradt :)), meg a stábot, hogy kié lehet, hát csont hülyének néztek, állítom, hogy miért nem osontam el. Még az anyukák egy része is.
Aztán a srác meg tök hálás volt, azt mondta, totál megdöbbent a cetlimen (név, szám). Az én kocsimon meg van vagy 5 cserbenhagyásos horpadás meg karc, soha senki nem hagy ott névjegykártyát...
Említhetném Új-Zélandot, ott rend van (kedvenc példám, hogy a túrákon nincs kuka, ezért mindenki kap egy kis zsákot és szépen cipeli magával a megtermelt szemetet, amit a túra végén, mondjuk a 7. nap végén bezuttyant a konténerbe). És basszus működik!!! Egy fia csokipapírt nem látsz az utakon, pedig talán nem is büntetnek. Hát ilyen is van és ez csak egy tünet.

Panaszáradat stop. :)
Előzmény: Pipacsvirág14 (6935)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6935

Igen, hajam szála áll égnek ezzel kapcsolatban nekem is.

EGyszerűen nem is értik, miről van szó.

Vki írta egy másik topikban, hogy a náluk dolgozó külföldiek tegnap du. simán riadóláncban megoldották és beosztották, hogy melyik nap ki és hogy szállítja a gyerekeket, és hogy mennek munkába egész héten. És értetlenül állnak előttünk, hogy ennyire nem vesszük komolyan.

Tényleg nincs nálunk társadalmi felelősségvállalás...

 

Azt szokták mondani,hogy a szemléletváltáshoz 3 generációnyi idő kell általában (ezt főleg a rendsz.vált. kapcsán emlegetik). Hát, talán az unokám már oda fog tartozni...

 

Akkor maradhat a békás ecetes felmosó vagy váltsak? Mire? (vagy ez nem ez a topik?:)

Előzmény: Zimizumi (6932)
Almi602 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6934
Önmérsékletről tényleg no comment...több páratlan rendszámú autóval találkoztam, mint párossal :S de tény, hogy kevesebb autó van az utakon (ok, én mondjuk "kertek alatt" közlekedem, nem nagyon érintek forgalmas utat)
Előzmény: Zimizumi (6932)
rollller Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6933
hat a bekasban azert az ecetkoncentracio nem durva, masreszt jarolap felso reteget ecet nem birja lemarni (nem farol irt pp, ha jol ertem), ami elkepzelheto, ha marvany/meszko feluletu az a jarolap, az nem birja az ecetet, vmi regrol maradt felulet eseten)
Előzmény: Törölt nick (6931)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6932

öööö, a 2.0-ást arra értettem, hogy a legolcsóbbtól egy fokkal jobb :-)))

igen, a filckarika elég megbízhatóan működött.

 

az emberek önmérsékletéről meg csak annyit, hogy no comment....

Előzmény: Törölt nick (6926)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 6931
biztos nagyobb koncentrációban volt benne ecet és felmarta a felső réteget... ha így van, nincs mit tenni :(
Előzmény: Pipacsvirág14 (6930)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6930

ecetes felmosástól foltos? ne mááá! én a békás ecetessel szoktam néha felmosni a járólapot. Most antiháziasszony vagyok?:))

 

Előzmény: pataporc (6913)
rollller Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6929
oh az remes, pillango utca es a lakotelep a megoldas, bar az nem p+r, de mukodik, persze f9kor mar az is nehezkes
Előzmény: Almi602 (6928)
Almi602 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6928
Az Örsön lévő P+R-nél sem jobb a helyzet, bár én nem járok hétköznap arra, de egyszer próbáltam parkolni ott vasárnap délután...küzdöttem elég rendesen, hogy találja egy parkolóhelyet :( nekem páros rendszámú az autóm, így holnap be tudok menni dolgozni (ovi meg itt van a szomszédban), hogy kedden mi lesz, azt nem tudom...annyira szuper a környéken a tömegközlekedés :S
Előzmény: Coge (6925)
rollller Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6927
hat azert valszeg ez egy onmagat erosito dolog, nekem a foldalatti vegallomasnal iszonyu duhito, mikor 10 percem elmegy parkolaskeresessel, es igen, lesznek, akik emiatt nekiallnak bekuzdeni magukat (ami tobbszor 10 perc, csak ugye ha vmi egyszeru, akkor konnyebb az embereket is ravenni)
smst meg elnezem, de csak mert jobb dolgod volt az smsezesnel:)
Előzmény: Coge (6925)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6926
Szóval akkor széklábhoz filckarika oké? Az jó, akkor örülünk, még egy szűrőn átment a svédparketta.

A 2.0ás laminált az biztosan a magas kopásállóságú, ugye? Nekem a hálóban még a régifajta, 1.0-ás verzió van, 7 éves és annak ellenére, hogy az emeleten csak zokniban mászkálunk, kifejezetten nem szép...
Előzmény: Zimizumi (6922)
Coge Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6925

rolller,

viszont én meg egyetértek, mert mondjuk azért É-ról (Dunakeszi, Fót, Veresegyház stb.) sem kevesen járnak be Pestre dolgozni és az Újpest-Városkapu P+R kb. 50 férőhelyes...mondjuk van mellette egy Match, aminek a parkolója ingyenes P+R-á alakul reggelente (én is mindig ott próbálok először szerecsét ;-), de ennél sokkal gázabb, hogy végülis elég is ez a 100+ hely, ez kitűnik a Váci út reggelente dugig lévő 3-4 sávjából :-(

 

(jajj, és itt bocs, most esik le, hogy tegnap volt tegnap, ööö, izééé, máshogy alakult az estém, túl jól ahhoz hogy eszembe jusson, hogy sms-eznem kellene neked ;-)))

Előzmény: rollller (6924)
rollller Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6924
ennel gazabb, h ma 0 azaz 0 rendort lattam a varosban, pedig volt egy lurdyhaz-zuglo es egy zuglo-belvaros utam amit meg 10 elott kezdtem (szerencsere paratlan szamus autoval, nalunk a csaladban csak olyat osztottak:), es ugy nehez kerni is az embereket, h meg csak jelezni se jelzi nekik az utakon, h bocs, ne tedd ezt, meg h az esti elorejelzes (miszerint a hungaria gyurun belulre fog ez vonatkozni delelott 10kor atalakul egesz varossa, es hogy 1 oraval elotte sikerul meghirdetni, vasarnap delelott, de ez innen mar , es igen, en is p+r-ezek, de duhito, h nincs eleg p+r pl a foldalatti vegallomast nezze meg valaki n9kor reggelente, addigra esely nincs leparkolni, pedig igeny es hajlandosag van, de mindjart ki leszek tiltva, ha nem hagyom abba:)
Előzmény: Coge (6919)
rollller Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6923
ezt most hagyd abba:) jajj:)
Előzmény: Törölt nick (6917)
Zimizumi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6922
most felsóhajtottam, hogy milyen jó nekünk, h minden sétatávolságban van :-)

BK, exlakásban hajópadló volt és bizony kellett a gurulós szék alá az átlátszó ikeás csoda, hogy ne kopjon csutkára. Az étkező asztal székei alá is kellettek a filcek, azok viszont nagyon klasszul megvédték a parkettát a karcolódástól.

Nekem most 2.0-ás laminált van, és imádom. Pár év múlva már biztos nem fogom, de most szuper.
Előzmény: Coge (6921)
Coge Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6921

persze, egyetértek.

csak én úgy gondolom, hogy azzal, hogy leteszem a P+R-ban reggelente a kocsit és tömegközlekedem szmogriadó nélkül is, azzal már többet teszek, mint sokan mások.

 

Előzmény: Törölt nick (6920)
Coge Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6919

pataporc,

ma 11-kor életbe lépett, de tul.képpen semmit nem jelent, mert a rendőr/közterületfelügyelet nem büntethet meg, lévén a szabályozás hiányos, szóval most az van, hogy az állampolgárok belátására és önmegtartóztatására apellálnak.

Előzmény: pataporc (6913)
Coge Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6918

Szia BK,

az ülőgarnitúrám megvan, igen, nem mondtam?

Még karácsony előtt kihozták ;-)

Majd küldök fotót - ha eljutok oda, hogy lefényképezem.

 

Az életem csupa unalom - hitel és pasi nélkül ;-) - lenne, de nem az, nagyon klassz, hogy lehet másra koncentrálni, a fontos dolgokra, mint gyerek, sport, barátok.

Hosszú volt az az 5 hónap nagyon, ha bármiben tudok tanácsot adni, hívj nyugodtan, kár, hogy nem Pesten ügyintézel, itt már "bedolgoztam magam", szereztem 1-2 kulcsfontosságú ismerőst.

 

És itt jegyezném meg - és rugdossatok, hogy írjam meg a hivatalos köszönőlevelet, amit elhatároztam, hogy megteszek - hogy igenis vannak még rendes emberekek a bürokrácia tengerében, pl. a MÁK-ban az egyik osztályvezető, meg a biztosítónál is (egy ismeretlen ügyintéző), akik nem azt próbálták bebizonyítani, hogy valamit miért nem lehet, hanem meghallgattak és amikor megértették, hogy valóban kritikus a helyzetem, akkor segítettek, mégha csak egy voltam nekik a sok ügyiratszámból, akkoris.

Előzmény: Törölt nick (6912)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6917
Basszus, cöge, kellett neked ezt a palacsintát mondanod???? Belegondoltam, milyen jó szilvalekvárt kaptam ajándékba, sűrű, sötét, nyami, azóta folyik a nyálam!!!
Előzmény: Coge (6911)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 6916
Hátizé.... vannak még, akik hisznek a reklámokban, mégha azok a fizika törvényeivel homlokegyenest ütköznek is :)
Előzmény: Törölt nick (6909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!