Keresés

Részletes keresés

TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2038
Már megbocsás de nem csak a felállás volt itt a probléma. Mondtam sok mást is.
De komolyan miért álljak fel? Az nem elég ha helyemen ülve halgatok, vagy esetleg mondom Jó napot? Miért is álljak fel? Ezt magyarázd már meg,
Előzmény: bokor (2037)
bokor Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2037
Ó, hogyne, hát persze. Például amikor én évek óta bemegyek egy adott osztályba, akiket amúgy nagyon szeretek, mert tök értelmesek, végigsétálok a padok között, megállok elől a táblánál, és várok. Várom, hogy észrevegyék, hogy megérkezem... Et a negyedik évünk, még mindig percekbe kerül, amíg hajlandók jelezni, hogy észrevették, hogy bejöttem. Saját felsőbbrendűségem hangsúlyozására csak annyit kérek, álljunk meg egy pillanatra egymással szemben, üdvözlésként, szerencsére ők vannak annyira öntudatosak, hogy hagyják, hogy felsőbbrendűen föléjük magasodjak, míg ők még befejezik a kaját, ki-bepakolásznak, dobálóznak egy kicsit... De biztos így van ez rendjén, nagyon klassz csávók ők, nem hagyják, hogy a hülye tanár üdvözöltesse magát általuk :-))))
Előzmény: missparker (1990)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2033
Ne fárasszá má! Értemesen szólj hozzá ha van mondani valód. Tudod, kultúra.
Piszkálódsz itt meg minden. Légyszives, legyen elég.
Előzmény: Törölt nick (2031)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2032
Szerintem első sorban a tanárokon.
Mert hogy nem a diák van az iskoláért és a tanárért, ha nem fordítva ! A DIÁK a legfontosabb.
Ez egy szolgáltatás . A vevők a diákok.
Bocs, de marketing szakos vagyok, szóval az ilyesféle "bölcseletek" csak úgy jönnek belőlem.
Előzmény: bm91 (2029)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2029
Nem csak a tanárokon? Azt kell mondanom, utolsó sorban a tanárokon. Ez bonyolult kérdés, ami átvezet az egyetemi képzéshez, a teljesítményértékeléshez, a fizetésekhez stb. Most mennem kell, később szívesen írok erről, ha érdekel.
Előzmény: TomDantes (2022)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2025
Hát igen , viszont te jól tudsz magyarul: Yobb...ez mindet elárul.

És tényleg jobb amúgy : én nem tudnék fegyelmet tartani, túlságosan lázongó természetem van: hogy tartatnám be a szabályokat ha én sem tartom be?
Ha én tanítanék csak káoszt okoznék. Pedig lenne néhány tantárgy amiről tudok annyit mint a tanárok, de ezt nem tudnám érdekesen előadni.
Előzmény: Törölt nick (2024)
szan49 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2023

Ezt szeretem a mai világban. Ezt a nagyfokú empátiát.

 

Előzmény: Törölt nick (2021)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2022
Értelek...hát akkor rajta! Tegyetek róla! Nem pont személy szerint te, hanem úgy minden tanár. Fogjanak össze ,a hozzánemértő rossz tanároktól meg kell szabadulni, rendbe tenni az oktatást...tudom ez nem csak a tanárokon műlik. De valahol el kéne kezdeni.
Előzmény: szan49 (2020)
szan49 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2020

Jobban értem a dühödet, mint gondolnád. De hidd el, nekünk is nagyon elegünk van abból, hogy ingyenélőknek, szadistáknak, alulképzettnek, miegyébnek tartanak bennünket úgy általában.

Sokan és sokfélék vagyunk.

Előzmény: TomDantes (2018)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2019
Amint már írtam :tisztelet a kivételnek.
És bocsánat, de néha el kap az indulat.
És gratulálok, kár hogy más tanárok nem ilyenek.
Azt hiszem már mondtam de lehet hogy túl sok a rossz tapasztalatom ezért vagyok ilyen a tanárokkal szemben.

És, hozzá tenmém hogy rossz tanár lenék. Ezért nem menten annak. Nem akarok olyamit csinálni amiben nem lennék jó, és egy olyan munkát ahol gyereket nevelnek nem lehet rosszul végezni. Nem szabad. Épp ezért nem ilyen főiskolára mentem.
Előzmény: szan49 (2016)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2018
Rendben akkor vissza vonom, nem álltalánosítok, igazad van, csak elkapott az indulat.
Szóval mindig oda kéne képzelni az írásom alá hogy tisztelet a kivételnek.
Előzmény: bm91 (2015)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2017
Igen, de általában azért választják a fiatal tanárok is a magázódást, mert elég, ha csak páran visszaélnek a tegeződéssel.
Előzmény: TomDantes (2013)
szan49 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2016

Bár megfogadtam ezerszer, hogy nem megyek bele az ilyen vitákba, most mégis megteszem.

Hogy tisztán láss: 34 éve vagyok tanár, nettó bérem 110 ezer fotint. Ez valóban nem a minimálbér, de szíveskedj figyelembe venni, hogy ezért pár évet tanulnom is kellett. Mivel személyes sorsom elég furán alakult, így minden szabadságomat napszámosként dolgozom végig. (Szándékosan nem írtam szünetet, mert az éveim után kb. ennyi szabadság járna, csak mi egyben kapjuk meg .) Nincs autóm, még nem láttam a tengert, nyaralni alán 20 éve nem voltam. Irigyelj, ha akarsz.

A munkámat szeretem, az viszont kétségtelen tény, hogy nem  leányálom egy 30 fős osztályban tanítani, ahol kb. 10 roma kisgyerek is van.

De ha nekünk annyira jó, mint ahogyan te ezt leírtad, miért nem tanulsz pedagógiát? Még fiatal vagy...

Előzmény: TomDantes (2012)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2015
Nekem pusztán az általánosítással van bajom. Ha vk 60e-t mondott, vlszeg nem mondott igazat, de ebből nem következik, hogy mindenkinek olyan jó, kocsija van, nyaral stb. (Vagy ha meg is teheti, tán a házastársa keres jobban.) A panaszkodás meg emberfüggő. Tény, hogy nem ez a legnehezebb munka, de akkor mi van? A felsőoktatásban is csak plusz munkával lehet jobban keresni, ha mellette pl. vállalkozik. Na jó, egy docensi-prof. fizetés már nem olyan rossz, na de odáig el kell jutni, nem megy akárkinek. És ugyanannyit egy multinál egy pályakezdő mérnök is megkaphat.
Előzmény: TomDantes (2012)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2014
Eggyel lejebb ezt kifejtetem: nem vagyok szénbányász, de szüleim éhbérért, dolgoznak kutya keményen. Úgy hogy a tanárok nézzenek körlül mielőtt panaszkodnak.
Meg mindeki, ezt általánoságban mondom: túl sok ember panszkodik ,hogy neki így rossz, úgy rossz. Közben meg akiknek tényleg rossz egy szót sem szólnak.
Előzmény: szan49 (2008)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2013
Azt hiszem írtam is, én úgy viszonyulok másokhoz ahogy ők hozzám...
melleseg, nem vagyok bunkó, köszönök, meg minde, és szerintem teljesen normális és uvarias a : "Jó napot kívánok" minek emellé fülügrálni ,meg a többi?

Itt a fősulin volt egy fiatal csaj, (tanárom) ő mondta :tegeződjünk, mert nem ezen múlik, tegezőve is el tudok küldeni mindekit a francba és tegeződve is tisztelhetjük egymást.

Nem azt mondom hogy tegeződni kell tanárokkal, de ez a helyes hozzá állás. Normális, és korrekt. Én többet nem is várok el.
Előzmény: szan49 (2010)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2012
Hm az utolsó osztályfőnököm mondta: hogy ő 60 ezerret keres. A középiskola mellet, egy főiskolán is tart előadásokat, a gyerekeit külfölfön taníttatja. És aztán sír, hogy 60 ezeret keres, és hogy neki mennyi sokat kell dolgoznia....
Az igazság, hogy bár szénbányász nem vagyok ,de pl: szüleim egész nap robotolnak minimálbérért. Egyszer panaszkodnának és kirúgnák őket.
Nos, szóval nekem ne sírjanak. Vannak akiknek sokkal rosszabb, mégsem panaszkodhatnak.
A felsőoktatásban meg azért szép pénzeket lehet keresni. pl: nekünk nincs kocsink, évek óta nem voltunk nyaralni (nem panaszkodás képpen mondom!!!)

De a tanárok mindemn évbven mennek nyaralni( vannak tanulmányi kirándulások is, és egyébként is mennek, ahogy vissza emlékszem mind el monda hogy ő hol nyaralt )
és kocsikjuk is van általában, és jó kocsijuk.
Szóval....viszonyítás kérdése. Nem ondom hogy nem fárasztó, de azért nem olyan kegyetlenül nehéz munka a tanároké. Vannak akiknek sokkal rosszabb.
Előzmény: bm91 (2007)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2011
Egyébként gimnáziumból én semmi ilyen formaságra nem emlékszem, hogy lett volna.
Előzmény: bm91 (2009)
szan49 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2010

Vigyázz: a saját csapdádba gyalogolsz bele. Ha te nem adot meg az alapvető tiszteletet embertársaidnak, mi jogon várod el, hogy ők megadják neked.

Ha érdekel, megsúgom, hogy soha nem kedveltem az "Osztály vigyázz! Köszönj!"ceremóniát, mert régen rossz, ha valaki csak felszólításra köszön. De az a gondolat még rémálmaimban sem fordult meg, hogy valakinek olyan súlyos lelki traumát okozzon, mint amit neked okozott.

Előzmény: TomDantes (2005)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2009
Én sem vagyok egy konformista típus, így megértelek, és azt is elfogadom, hogy biz. dolgokra nem lenne szükség. Ezzel együtt mégis azt mondom, hogy biz. területeken nem lehet ugyanazzal a mércével mérni, mint általában, és ez nem felt. baj. Kicsit hasonó ez a szülő-gyerek viszonyhoz, utóbbi pozícióban az ember még felnőtt korban is kevesebbet enged meg magának, mint bárki mással, ami magából a szülői státusból ill. ahhoz viszonyulásból következik.
Előzmény: TomDantes (2003)
szan49 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2008
Lehet, hogy sokat panaszkodunk, sőt biztos, hogy így van. Megértem, hogy fölháborodsz ezen, hisz szavaidból azt veszem ki, hogy te viszont szénbányász vagy. Igaz, az szénbányászok - annak idején - kb. háromszorosát keresték, mint én, és senki sem sajnálta tőlük.
Előzmény: TomDantes (2001)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2007
Ez igaz, de sztem vigyázzunk, mit mivel hasonlítunk össze. Pl. az én fizetésem pár ezer ft-tal az országos átlag felett van, csakhogy nekem a bp.-i szellemi/diplomás a releváns, és annak jóval alatta maradok. A munkakört most hagyjuk. Szóval az a véleményem, hogy lehet, hogy egyesek nem jogosan panaszkodnak, de azt tudni kell, hogy a tanárnak (középiskolai) valójában nem szabad a délutánja, és nincs 2 hónap szünete, mert van egy csomó más meló (javítás, készülés, adminisztráció, érettségiztetés, sőt néha osztálykirándulás, iskolai ünnepségek szervezése stb.). Így már ugyanott tart munkában, mint mások, viszont a fizetése jóval kevesebb lehet. Van aki elvállal 2 állást plusz külön meló, és így keres annyit (meggebed), mint más normál munkaidőben. A felsőoktatásban hasonló a helyzet, csak ott inkább a kutatás, publikálás és egyéb járulékos feladatok viszik az időt, energiát, amiért ált. semmi nem jár (anyagilag).
Előzmény: TomDantes (2001)
háténimmár Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2006
Lehet, hogy a Te problémád nem is pedagógiai?
Előzmény: TomDantes (2005)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2005
Igen, nekem probléma. Lehet hogy a többséget nem zavarja de engem igen. Miért tiszteljem? Azért mert Ő A TANÁR? Ezért nem fogom tisztelni.
Előzmény: háténimmár (1999)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2004
Aha, szóval az iskola arra tanít meg hogy be fogjam a pofámat?
Hát kösz ,ez nem kell. Én fogom be. És csak annak adom meg a tiszteletet aki megérdemli.

És kösz hogy te is felhívtad figyelmem az írásomra.
Pontosan tudom hogy nagyon rosszul gépelek. Ennek két oka van a kissebok sz@r a billentyűzetem.
A második: nagyon pocsékul gépelek.
Ha lehetne kézzel, ceruzával írni, jobb lenne.
Előzmény: horex (2002)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2003
Formaságok? Hm, hát igen, de tudod mi értemle a tiszletnek miközban a háttérben ki nem állhatom? Jó nem fogom bokán rúgni a tanárt, de minek hajbókoljak? minek? Lehet normálisan is főleg a ha már majdnem felnőtt fitalalkoról van szó. Be jön köszön: Jó napot kívánok.
Mi meg ugyanígy vissza. Kész, ez normális és udvarias. A fösleges tisztelet adás nem kell.
De az biztos, hogy én mindig úgy viselkedek ahogy mások velem szemben teszik. Ha valki velem normális én is az leszek vele. Függetlenül attól hogy tanár-e vagy sem.
Előzmény: bm91 (1997)
TomDantes Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2001
Hm, az aranyélet, hát igen. De tudod a tanárok rengetet panaszkodnak. Már akikkel én találkoztam. Miközben mondjuk a szénbányászokhoz képest arany életük van. Van sok ismerősöm aki kemény fizikai munát végez minimálbérért, mégse panaszkodik annyit mint az én volt tanáraim.
Előzmény: bm91 (1998)
háténimmár Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1999

Igazad van. Mégiscsak komoly probléma, hogy felállva kell köszönteni a  tanárt, és "tisztelettel" kell jelentenie a hetesnek. Tényleg sajnállak, nagyon nehéz gyermekkorod lehetett!

 

De azért az a 3-as felfelé kerekített lehetett...

:)))

Előzmény: TomDantes (1996)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1998
Közhely ez az aranyélet, de nem igaz, konkrét példákat tudnék sorolni.
Előzmény: TomDantes (1996)
bm91 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1997
Ezek formaiságok - de az "életben" is van ilyen bőven. Gondolom, ha hivatalos levelet írsz, úgy kezded, "Tisztelt...".
Előzmény: TomDantes (1993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!