Keresés

Részletes keresés

rongyosgárda Creative Commons License 2004.11.24 0 0 144

Jó, elfogadom Te autentikusabb vagy a témában.

Más kérdés, hogy a hülyeség nem felmentő ok.

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.24 0 0 143

"Mert így tönkretenni egy pártot, ehhez olyan szintű hülyeség kellett, amit már nem hiszek el, hogy nem tudatos."

 

Hidd el, ezt tényleg jobban láttam. Belülről. :-(

Előzmény: rongyosgárda (142)
rongyosgárda Creative Commons License 2004.11.24 0 0 142

Csurka párttag volt, saját maga kért pártfegyelmit maga ellen az amerikai útja után.

 

Nem állítom, hogy igazam van, ez csak az én érzésem.

 

Mert így tönkretenni egy pártot, ehhez olyan szintű hülyeség kellett, amit már nem hiszek el, hogy nem tudatos.

 

 

 

Kerényiről sokkal tutibb infóim vannak, legalábbis az emberi habitusáról.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.24 0 0 141
ld. 81. hsz.
Előzmény: Itamás (139)
Matt Creative Commons License 2004.11.24 0 0 140

jobbos vagyok, de az ő műsorát néha még én sem bírtam...

 

Előzmény: Itamás (139)
Itamás Creative Commons License 2004.11.24 0 0 139
:))

Kerényi ellen mit tudsz felhozni?
Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.24 0 0 138

"Kerényi-ügyben nincs igazad...

Csurka ügyben igen. "

 

Pont fordítva. Szerintem. :-)

Előzmény: Itamás (136)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.24 0 0 137

Ebben nagyon nem értünk egyet.

 

Nem volt párttag, ezt honnan vetted?

 

III/III. Beszervezték, ez tény. Kistarcsán (mellesleg az asszony nagyapjával együtt ült ott). Azt mondta erről, hogy van olyan helyzet az életben, amikor az ember bármit aláír, csak elengedjék (egyébként tényleg van, ld. Ötödik pecsét).

 

Jelentést nem adott. Meg tudta csinálni, mert volt annyira dörzsölt. Nem úgy, mint - sajnos - Novák Dezső bácsi.

 

A párt szétverése pedig nem az ő nevéhez köthető, de erről nem akarok itt beszélni, mert közelről láttam az eseményeket. Ha érdekel, az adaz-ra elküldöm, hogy láttam én a dolgokat.

 

Jó utat, holnapra jó szurkolást!

 

Hajrá Fradi!

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!

Előzmény: rongyosgárda (135)
Itamás Creative Commons License 2004.11.24 0 0 136
ezt nem hiszem..

Kerényi-ügyben nincs igazad...

Csurka ügyben igen.



szerintem
Előzmény: rongyosgárda (134)
rongyosgárda Creative Commons License 2004.11.24 0 0 135

Ugyanez a helyzet Csurkával is.

Párttag volt.

III/III-as volt.

Tönkrebaszta az egyetlen esélyét egy radikális nemzeti fordulatnak.

Egy 7%-os pártot sikerült leépíteni, szerintem szándékosan.

Szerintem teljesen egyértelmű a helyzet, feladata volt hazavágni a radikális jobboldalt, mások szerint egy mártír.

Csak én valahogy viszketek az ilyen szabóalbertbácsficsurka emberektől.

És az idő mindig igazolt. 

rongyosgárda Creative Commons License 2004.11.24 0 0 134

Azért mert Te valamiről nem tudsz, az attól még igaz.

És nem volt az olyan rég, amúgy meg 28 múltam.

 

 

Kerényiben pedig egy percig se bizz!

Egy trójai faló.

Előzmény: kabsz (128)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 133
A Polidilin be van masolva egy ujsagcikk 75 bol. Csurka elvtars aztirta szendevelyesstilusban, hogy ha mar a szocializmusban sem tudna hinni, akkor fel kene akasztania magat ... szerintetek kuldjek neki negy-ot meter jo kenderkotelet ?
Előzmény: Matt (131)
kabsz Creative Commons License 2004.11.23 0 0 132

Bakszi

 

Én ezt pontosan tudom.

 

Mint ahogy azt is, hogy valaki a koránál fogva nem mindenre emlékezhet.)))

Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (129)
Matt Creative Commons License 2004.11.23 0 0 131

Csurka... ő sem volt mindig hithű magyar, ha olvasmányaimra jól emlékezem.

egyik ismerősöm pl. az Almási téri Szabadidőközpontban dolgozott, elég jó rálátással a színházi életre. Hogy finoman fogalmazzak, bizonyos körök erősen szorgalmazták Csurka műveinek színpadra állítását.

Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (130)
Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2004.11.23 0 0 130
Sőt, egy kicsit korábban.
A Chartás időkben.
Előzmény: Egy irodalomtanár közülük (129)
Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2004.11.23 0 0 129
kabsz

Pedig így volt.
Az elhíresült Csurka dolgozat után.
Előzmény: kabsz (128)
kabsz Creative Commons License 2004.11.23 0 0 128

"Én még emlékszem, mikor kerényi a zsdsz-el nyomult, és a 168 órának publikált, és fasiszta veszélyről makogott."

 

és utána elkisért az ovodába.

 

Ezt lehagytad a mondat végéről.

 

 

Előzmény: rongyosgárda (81)
ConAir Creative Commons License 2004.11.22 0 0 127

En cenzushoz kotnem. Magyarul: aki nem adozik, nem szavaz. Egy munkakerulo lumpen, ne dontson adoforintok felhasznalasarol.

 

Előzmény: Matt (118)
Egy irodalomtanár közülük Creative Commons License 2004.11.22 0 0 126
Ha bármiféle IQ tesztet kéne csinálni szavazás elött, akkor nem jönne ki az igen az állampolgárságra.
Sajnos.

Hadd szavazzon mindenki.
Csak így van esély.
Ja és így demokratikus is, ha számít ez valamit.
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.22 0 0 125
Na akkor én is:

„Most utoljára !
Megigérem !!!”

 

Megpróbálom röviden mert már én is unom.

 

Magára szavazásra már rá se megyek, mert nincs értelme, csak annyi, nem csak azt kéne, hogy el tudja olvasni és értelmezni ami a szavazólapon van, mert az sajnos kevés, hanem tudatos döntést kéne hozni, stb.

 

„…Én így értelmezem ezt : a kisemberek többsége megint elkezdtek a baloldal felé tolódni és ezeket adninisztrarív eszközökkel meg akarod akadályozni”

 

Sajnos én már akkor is ezen a véleményen voltam a választással kapcsolatosan, mikor a Fidesz nyerte a választást, így ez az értelmezésed alapvetően hibás.

Továbbá akkor írtam erről újra, mikor az mszp hatalmas előnye összeomlott és a Fidesz átvette vezetést az ügynöknek hála. Ennyit a balra tolódás megakadályozásáról.

A te logikád alapján akkor ott meg a jobbra tolódást akartam volna megakadályozni?

Természetesen nem.

Ennél azért bonyolultabb a helyzet.

 

Most ugyan jól ki lehetett ezt mutatni a Gyurcsány effektussal, valószínűleg az erre való utalásom tévesztett meg, de akkor is mikor a Fidesz fordított. Hatalmas tömegek hullámoznak ide-oda.

 

Legyen az jobb oldali vagy bal oldali, de valóban tudja és értse mire szavaz, mikor dönt az ország és a nemzet sorsáról.

 

A Hajrá Fradiban egyetértünk, és ez már nagy szó.

 

Üdv.

Halder

 

Előzmény: Total (124)
Total Creative Commons License 2004.11.22 0 0 124
Most utoljára !
Megigérem !!!

1. bekezdésre : Valóban szar ha valakinek fogalma nincs arról mire szavaz , de a szavazólapok tartalmazzák az eldöntendő kérdést . Tételezzük már föl polgártársainkról , hogy képesek elolvasni és értelmezni néhány mondatot . Aki elmegy a választásokra vagy egy népszavazásra véleményt nyílvánítani csak él ill. élni akar avval az alkotmányos jogával , ami biztosítja hogy Ő is alakíthassa az ország és önmaga sorsát . (Ha ebben nem hiszünk akkor fölösleges volt pl. összegyüjteni a KÁP-ról szóló népszavazásért az aláírásokat . )

2. bekezdésre : "Mi történt Gyurcsány hatalomra kerülése óta az országban, hogy többszázezer korábban tőlük elfordult és csalódott ember újra bennük látja a jövőt, történt valami jó is, az általános drágulás, és a magyarság folyamatos elárulása mellett is? Elképesztő és tragikus, az ember már csak nevetne kínjában, ha nem kerülne ez oly sokba az országnak.

A demokrácia hátránya, álságos eredménye, hogy mindenki szavazhat. Én egyszerűen csak, tényleg leegyszerűsítve a primitív tömeg segítségével végrehajtott diktatúrának nevezek.

Ezzel az arctalan, s tudattalan tömeggel, mely egyébként gyakran büszke is erre, bármit el lehet érni, s meg lehet szavaztatni, nagyon könnyű őket irányítani. S ezen változtatni már sohasem lehet.
Az én véleményem szerint szavazni csak a végzettség (van hozzá képzettsége és nagy valószínűséggel esze is), vagy tulajdon (vagyona miatt nem szavaz felelőtlenül) alapján lehetne." Te írtad le ! Persze kicsit hosszabban mintha "lakótelepi lunpenprolikról" írtál volna . Én így értelmezem ezt : a kisemberek többsége megint elkezdtek a baloldal felé tolódni és ezeket adninisztrarív eszközökkel meg akarod akadályozni állampolgári jogaikban , mert szavazataikkal más pártot segítenek győzelemre . Na ezt kritizálom én .

Véleményem továbbra sem változott .

ÉLEN A KÖZTÁRSASÁG !
HAJRÁ FRADI !

Mardtam tisztelettel
TOTAL


Előzmény: Törölt nick (116)
Matt Creative Commons License 2004.11.22 0 0 123
az nem zavarna, hogy Te sem szavazhatnál? :)
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.22 0 0 122
En inkabb egy komplett IQ tesztet csinaltatnek, es 120 lenne a beugro a szavazati joghoz. Percek alat vegeznenek a szavazatszamlalassal :)
Előzmény: Matt (118)
rongyosgárda Creative Commons License 2004.11.22 0 0 121
:-))))
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.22 0 0 120
Én még ötödik kérdésnek(vagy inkább legelsőnek) beraknám, hány bajnoki címet nyert a Fradi.

Aki ezt nem tudná az már eleve alapból hátra arc !

Ez is hozzá tartozik az alapműveltséghez. :)

Aki erre nem tud elfogadható választ adni az már eleve gyanús.

 

 

Előzmény: Matt (118)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.22 0 0 119
Erre a négy kérdésre max minden 5. ember tudna helyes választ adni. Szerintem. Ami elég szomorú, de ez van.
Előzmény: Matt (118)
Matt Creative Commons License 2004.11.22 0 0 118

a szavazásról:

 

én pedig nem adnék mindenkinek szavajójogot. a szavazóhelyiségekbe betennék egy egész egyszerű kérdőívet. mondjuk 4 kérdés lenne rajta.

 

ki írta a Himnuszt

ki a Köztársasági elnök

mi az államforma

ki a miniszterelnök

 

aki nem tudja megválaszolni, nem szavazhat. punktum. nehogy már a buták döntsenek a sorsomról.

Előzmény: Törölt nick (79)
Matt Creative Commons License 2004.11.22 0 0 117

Kcsita,

 

ezt írtad a nagy fórumba:

 

Amit Juhász Pista Bácsi mesélt. Sajnos az akkori időkben a felső vezetés tudott mindent. Mi fiataloknak nem szégyenkezni kellene, hanem a jelennel és a jövővvel foglalkozni. A múltban nem éltünk, és nem tudjuk, hogy akkor milyen volt. Főleg az idősebb generáció tudna mesélni. De egyébként undorító hogy most derűlnek ki, hogy ki volt ügynők... Két lehetőség van: 1. 1990-'91 tájékán kiállni és elmondani vagy 2. Elfejteni az egészet. Azért mondtam a korábbi hozzászólásomban, hogy mocsok egy rendszer volt.

 

 

Azért másoltam be, hogy követni lehessen, és azért írom ide, mert ez a topic ezért lett megnyitva, hogy ilyen témákról itt beszéljünk. szerintem nem ez a megoldás, amit írsz.

 

most nyilvánosságra hozni az egész bagázs nevét. egytől-egyig. mindenkiét. nagyapámnak rengeteg baja volt a rendszerrel - pedig egyetértett a kommunizmussal, de nem a rendszerrel. most be fogok menni a Levéltárba, és ha lehet, kikérem az aktáját. mert van neki, ebben biztos vagyok, piszkálták annyit, hogy legyen neki.

 

személy szerint nem vagyok - nem is lehetek érintett. de jobb lenne ezt most közzétenni, mint hogy félévente, néhány havonta derüljön ki valakiről, hogy ő is ügynök volt ilyen-olyan fedőnéven. csakhát a gond ott van sztem, hogy sok olyan ember van döntési szerepben, akinek a polgári neve mellett volt egy másik neve is - fedőneve.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.22 0 0 116
Átvéve a te szövegedet:

„Fogadjunk , te ezt direkt csinálod !”

 

Arról írtam, hogy kell valami megoldás arra, hogy az ország a nemzet életét döntően befolyásoló választásokon milliók szavaznak úgy, hogy fogalmuk sincs mire szavaznak.

Erre kéne valamit kitalálni. Leírtam, hogy lehet amit én felvázoltam az nem jó, de én vitaalapnak szántam, mert megoldás az mindenképpen kéne.

 

Erre te előbb azt állítod, hogy én kizárnám a más véleményűeket, majd tiltakozásomra, azt írod, én kizárnám a más pártállásukat.

Erre jelzem, hogy ezeket nem írtam, és ráadásul az a megoldás amit vázoltam, pont erősítené a velem szemben álló oldal erejét, jelentőségét.

 

Ezt most folytatod azzal, hogy közlöd velem, hogy persze hogy belekötsz amit írok, mert ez egy vita fórum, ezzel mintegy arra utalva, hogy én kifogásoltam, hogy kritizálod a beírásomat.

Ez azért aljas dolog, mert:

Én pont ezt kértem, azzal, hogy jeleztem, hogy az első írásomat ezért tettem, hogy legyen róla vélemény, s tudtam, már akkor írtam, hogy negatív lesz az a kritika. De én arról vártam véleményt amit valóban írtam, NEM ARRÓL amit te találsz ki hozzá, lásd más véleményűek, más pártállásúak.

Magyarul, és röviden számodra én azt kértem azt kritizáld amit beírok, s  ne azt, amit te találsz ki hozzá, erre te úgy reagálsz, hogy jogod van kritizálni. Nem semmi.

Jó el vagyunk itt.

Előzmény: Total (113)
Itamás Creative Commons License 2004.11.22 0 0 115
elgondolkodtató,ami írzs...

a nagyobb baj,hogy IGAZ minden szó.
Előzmény: rongyosgárda (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!