Keresés

Részletes keresés

bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 209
Nem tudom, hogy Lord a shutter lag-et pre-fókuszálással,
vagy anélkül értette, szerintem nélküle mindegyik gépnél akkora,
hogy "megszökik" a téma. Anélkül viszont nem hinném, hoy számottevő lenne.
Ezekkel a gépekkel előre beállított fókusz nélkül szerintem
nem igazán lehet sikerrel gyors mozdulatot (a.k.a. sport :)))
fotózni.

"Nem rossz, ha az ember a röppálya tetején tudja elkapni a célpontot!"

Az tényleg nem rossz, de azért ezek a fotók többnyire úgy készülnek,
hogy valaki ellő vagy 20 képet egy olyan masinával,
ami mondjuk 8x exponál egy mp alatt.
Persze értem, amit mondasz, egy quaddal való ugratás megörökítése nyilván nem ugyanaz a kategória, mintha azt a pillanatot akarnád elkapni, amikor egy baseball játékos ütője éppen a labdához ér.
Előbbihez valszeg elég a gyakorlat meg a jó reflex.
Csupán azt mondom, hogy számomra az S1 legnagyobb (sőt, egyetlen) gyengéje a jó burst hiánya, mint azt már korábban (jó hosszasan) kifejtettem.
viszont legalább tudjuk, hogy hová spórolta össze a jó burst módot a Canon:
az 1D Mark II-be kellett :)

Loc,

azt a múltkor kihagytam, hogy nekem az első dolgom ez volt:
telefon - "pixelhibás a gépem, mi a teendő?"
Felkészültem arra, hogy megmondják: ez nem számít hibának.
Vagy nem tudtak erről ők sem, vagy csak rendesek voltak ilyen szempontból is.
Annyit kérdeztek, hogy "zavaró?".
Erre kedvem lett volna azt mondani, hogy "igen, lévén fél órája vettem, szóval ha nem lenne zavaró helyen, akkor is zavarna".
De mondom, nem akadékoskodtak, pár napon belül csere.
Kívánom, hogy ugyanilyen szerencséd legyen, ha hívhatjuk ezt annak.

Locutus Creative Commons License 2004.04.19 0 0 208
pggp:

milyen célprogit?

egyébként visszavinném én, de nem tudom hogy a hibahatáron belül van-e, engem mondjuk megőrjít, de kérdés, hogy ez meghatja-e őket vagy sem. :)

a dobozostul visszacserélésben amúgy sem hiszek, mire visszavinném a gépet már kb két hetes lesz, és ha jól láttam nincs is nekik raktáron most. plusz időközben az usb-kábelem is megsérült (hibátlanul működik, de nem lenne pofám így visszaadni, bár valószínűleg nem vennék észre, de akkor is)

Frimen: a "tavcsi"-t nem adják hozzá, külön kell megvenni.

Előzmény: pggp (183)
renegade Creative Commons License 2004.04.18 0 0 207
Viszont az exp. késés itt is nehezebbé teszi a megfelelő pillanat elkapását.

Számomra ez a kérdés a legfontosabb. (Például 2 hete gokartozó és quaddal ugrató ismerősöket fotóztam. Nem rossz, ha az ember a röppálya tetején tudja elkapni a célpontot!)

Ajánlható-e az S1 IS mozgó téma fotózására? Vagy akkora a késés, hogy "elszökik" a célpont?

Előzmény: Lord Sage (194)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 206
Lord Sage,

"tavcsi"=taviranyito

En ugy lattam egy GIF animacioval szemleltetve, hogy a fokuszalasi pontot 9 helyre lehet allitani. 3 sorban, soronkent 3 helyre. De lehet, hogy elneztem. De lehet, hogy csak nagy vonalakban mutatta be.

Előzmény: Lord Sage (198)
PalleR Creative Commons License 2004.04.18 0 0 205
Nekem az is jo ha az s1 et eltetik es leirjak miben jobb

PalleR

Előzmény: Lord Sage (204)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 204
egy S1 topicban nem sokan fogják a fuji-t éltetni ;)
Előzmény: PalleR (203)
PalleR Creative Commons License 2004.04.18 0 0 203
Sziasztok

Egy Canon S1 IS es és egy Fuji S7000 kozt gondolkodom. Szerintetek melyik a jobb, és miert?

PalleR

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 202
nekem az olcsóbb van elvileg (egyébként ezek nettó árak asszem), de továbbra se tudom, hogy jó lesz-e az S1-hez
Előzmény: mtb (201)
mtb Creative Commons License 2004.04.18 0 0 201
Sage, Neked melyik Soligor wide-lencséd van? A cég kínálatában hármat vagy négyet láttam, ebből kettő alsóbb kategóriásnak látszik, kettő pedig felsőbbnek.Úgy látom, a komolyabbak itt is nagyobb átmérőjüek(a 30 ezer Ft körüli több mint 10 cm).13800 és 16800 Ft a Fotoplusnál, ami számomra szóba jöhet.Érdemes a drágábbat venni?
Előzmény: Lord Sage (200)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 200
ugyanúgy használható a zoom, ezért van a konverter tubus, hogy ne ütközzön az obi a lencsébe. Persze bizonyos állásban belelóg a konverter oldala a képbe, de hát mondjuk tele állást használsz úgyis, ha telét teszel rá.
Ezt az adapter+napellenzőt meglátjuk még, azért kérdezz rá, köszi.
Előzmény: mtb (199)
mtb Creative Commons License 2004.04.18 0 0 199
Megoldható, hogy beszerzik, de legközelebb május közepén mennek az USA-ba, ráadásul én vidéki vagyok (postaköltség meg minden)lehet hogy az osztákoktól vagy a németektől is lehetne hozni ilyesmi áron.Holnap rákérdezek erre.Apropó, ha a wide-konverter a gépen van, a zoomot lehet használni?(na nem teljes hosszában csak a nagylátószög-tartományban gondoltam.)Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de még nem használtam ilyen kiegészítő lencsét.
Előzmény: Lord Sage (192)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 198
ha nagyobbra nagyítana, akkor nem látszana a kép...
Fókuszálásnál nem 9 pont van, hanem oda állítod ahova akarod, ha nem tévedek. Set gombbal kiválasztod a keretet és oda mozgatod ahova kedved tartja.

Ez a "tavcsi" ez mi is? :)

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 197
Az is tetszik, hogy a fokuszalas helyet is be lehet allitani. 9 pont kozul lehet valasztani. Viszont kicsit keveslem, hogy kb csak ketszeresere nagyitja manulais fokusznal a kep kozepso felet. De te jobban tudod, hogy ez eleg e vagy sem.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 196
Csak most vettem eszre, hogy adnak hozza tavcsit. Ez nagyon rendben van!
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 195
Lord Sage,

Eloszor is koszi a valszokat. Remelem nem kerdeztem butasagokat es igy masok is kaptak nemi infot a geprol.

Előzmény: Lord Sage (194)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 194
1: Mennyire gyors a fokusz es maga a gep, mozgo temat lehet e vele fotozni?

A két végpont között nagyon gyorsan vált, óvatos mozgással lehet aprólékos zoom változtatás. Most voltam a kanadai hoki válogatott edzésén és "gyors mozgás" üzemmódban elég jó képeket csináltam, ugyan kicsit zajos lett az auto iso miatt, de valamit valamiért, így nem mosódott el legalább. Viszont az exp. késés itt is nehezebbé teszi a megfelelő pillanat elkapását.

2: A WB beallitasok mennyire jok esti felveteleknel vaku nelkul?

Még nem próbáltam

3: Az AF-segedfeny nelkul nehezkes a fokuszallas keves fenynel?

Sajnos igen, ez egy kicsit nehézkes így, manual fókusszal vagy AF-lockal lehet orvosolni.

4: A manualis fokusz mennyire hasznalhato? Kinagyitja a kep kozepso reszet?

Ez nagyon tetszett nekem, kinagyítja a közepét és ott élesre lehetett állítani.

Előzmény: Törölt nick (193)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 193
Sziasztok

Nagyon gondolkodom ezen a kis gepen de volna par kerdesem hozzatok.

1: Mennyire gyors a fokusz es maga a gep, mozgo temat lehet e vele fotozni?
2: A WB beallitasok mennyire jok esti felveteleknel vaku nelkul?
3: Az AF-segedfeny nelkul nehezkes a fokuszallas keves fenynel?
4: A manualis fokusz mennyire hasznalhato? Kinagyitja a kep kozepso reszet?

Hirtelen ennyi, koszonom a valaszokat.

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 192
Ezen a 32 dolcsis áron szerintem engem érdekelne, amennyiben megoldható, hogy a kollégák, illetve te beszerzitek nekem, nem tudom lehetséges-e... Itthon még nem láttam sehol, mondjuk magyar garos S1-et se láttam még.
Előzmény: mtb (189)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 191
kiváncsi leszek, hogy tudom-e majd használni a soligor wide-omat, A70-hez teljesen jó volt, itt majd kiderül, kéne egy LAH-DC10 :)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.18 0 0 190
megnéztem az angol manual-t (német nem igazán mondott semmit :) ott azt írják, hogy a nyakbaakasztóra kéne rákötni, de nekem jó helyen lesz a nyakbaakasztó fülben is :)
Előzmény: bwoay (188)
mtb Creative Commons License 2004.04.18 0 0 189
A Canon nagylátószögű lencséje 170 dollár abban az üzletben, ahová a kollégáim járnak Austinban, a napellenző-adapter készlet pedig 32. Kinyomtattam az angol nyelvü útmutatót(kösz a tippet)és abban a kiegészítő lencsék felrakása fejezetben úgy látom, hogy bajonettes(de nem biztos).Lehet hogy a Canon jobb minőségű, de nálam a gép kiválasztásának az egyik szempontja a mérete volt, ez a lencse pedig több mint 8 cm átmérőjű, míg a Soligorét kisebbnek látom. Nagyobb táska kell hozzá,főleg ha még esetleg teleconvertert is vesz az ember.Bár a 380 mm nekem elég lesz.Akárhogy is nézzük, egy Soligor szett félárú a Canonhoz képest.
Előzmény: Lord Sage (186)
bwoay Creative Commons License 2004.04.18 0 0 188
Lord,

Ugyan nem Canonom van, de a lencsevédő zsinórja nálam is abban a fülben van,
ahol a nyakbaakasztó, és én a manuál szerint kötöttem be :)

Szintén a manuálban olvastam, hogy 1db deadpixel valamelyik keresön (vagy akár mindkettőn) még nem hiba (ld. KTTech HSZ-ét),
ettől függetlenül amikor 30 perc buzerálás után
felfedeztem a vadiújan vett gépem LCD-jén a folyamatosan pirosan világító pixelt,
rögvest kicseréltettem a gépet. A fotomarket.hu rendkívül készséges volt,
dobozostól, tartozékkokkal együtt (!) cseréltek mindent.
Az osztrákoktól sem várnék kevesebbet.
Persze ettől még problémás visszajuttatni Bécsbe, de a helyedben a fazonnal venném fel a kapcsolatot, akitől vetted. FELTÉVE, hogy téged is annyira zavar a pixelhiba, mint engem.

MeKrisz Creative Commons License 2004.04.18 0 0 187
apropó napellenzö:

szerintetek a napellenzö az adapterhez hogy csatlakozik?
-bajonetes, vagy
-menetes

mert ha menetes, akkor nem lesz gond felrakni a soligor-os nagylátószöge, (teleconvertert)

,de ha bajonetes, akkor elméletileg csak a canon, S1-hez gyártott lencséi mennek fel rá....

Szerintetek a soligor-os megoldás is fekete lesz? nekem egyáltalán nem tetszik, hogy a gép szép metál ezüst,a napellenz? készlet meg fekete....

Előzmény: Lord Sage (186)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.17 0 0 186
40 ezer forint??? ez hogy jött ki? ez azt jelentené, hogy egy telekonverterrel együtt 100.000 forint lenne... Megjegyzem ebay-en 30 dollár az LAH-DC10 adapter+napellenző készlet
Előzmény: mtb (185)
mtb Creative Commons License 2004.04.17 0 0 185
Üdv mindenkinek, itt egy újabb S1 tulaj. Ha valakinek van ötlete nagylátószög-megoldásra a gyári Canonon kívül(ami elég borsos árú)ossza meg mindenkivel.Nem tudom másnak mennyire fontos a 26-28 mm-es látószög-én nagyon hiányolom.Bár úgy sejtem, amig a Soligor kínálatában meg nem jelenik a hozzávaló adapter,várakozásra vagyok(vagyunk)ítélve.Hacsak nem döntünk a számításaim szerint-javítsatok ki, ha rosszul tudom-kb.40 ezer forintos Canon adapter-napellenző-előtétlencse kollekció mellett.(ami valószínüleg azért jobb minőségű, mint a Soligor.)
KTTech Creative Commons License 2004.04.17 0 0 184
Hi!

Az ISO 13406-2 szerint 1 Megapixelenként 50 hotpixelhiba vagy 150 deadpixel vagy 500 sub-pixel hiba esetén cserélni kell az LCD-t. (Legalábbis ha jól tudom az ilyen LCD-k a Class IV osztályba tartoznak. Hogy a gyártó mire vállal garanciát azt a garancialevélben feltüntetik.) Ha a III. kategóriába esik akkor 1 MP-ént 5 Hot, 15 dead, 50 subpixel hiba megengedett. Tekintve, hogy az LCD 114E pixeles, ha a Class IV-be esik, akkor 5 hot- vagy 17 deadpixelhibánál, ha Class III-ba esik, akkor 1 hot- vagy 2 deadpixelhibánál már cserélni kell az LCD-t. A Class I ill. II nem valószínű, de ha class I (katonai, orvosi felhasználás), akkor nem megengedett a pixelhiba, Class II-nél 1MP-re 2 hot- vagy dead, illetve 5 subpixelhiba juthat.
Ki természetesen nem cserélik, csak az LCD-ből kapsz másikat, ha elfogadják a hibát.

Előzmény: Locutus (182)
pggp Creative Commons License 2004.04.17 0 0 183
Ötleteim vannak, hátha bejön valamelyik:
- 2x vonattal/autóval a boltba utazol
- csomagban elküldöd Nekik és visszafelé utánvétellel küldeted
- internetről szerzel célprogit.
Előzmény: Locutus (182)
Locutus Creative Commons License 2004.04.17 0 0 182
durván egyhetes a gépem, és ma már kihalt egy pixel az lcd-jén. :(
mit lehet ilyenkor tenni? kicserélik, megjavíttatják, vagy körberöhögnek? (bécsben vettem amúgy).
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.17 0 0 181
ha még másnak is problémája van a német leírással, powershot.com-on fent van minden angolul
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.17 0 0 180
tudom mit felejtettem ki, azt hogy szívbajt kapok a vaku felpattanásától :D

viszont a lencsevédő sapka zsinórját hova kéne kötni? :) én a bekapcs gomb melletti kis fülre tettem, de kicsit furcsa így, ott van a nyakbaakasztó is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!