Keresés

Részletes keresés

Kicsivara Creative Commons License 2005.01.19 0 0 203
Bármennyire szeretném a nagytesót, számomra nem életképes alternatíva a budapesti közlekedésben. Nem vagyok futár, de nagyon sokat járok motorral Bp.-en és szerelmes lettem a Varaderoba, csak azt sajnálom, hogy nem készült belőle 250-es. Sajnos még bővebb tapasztalatokkal nem tudok szolgálni, mert csak 400 km van benne és még nem húztam neki 5-6000-nél többet, de nem is versenygépnek vagy túragépnek vettem, bár még lehet hogy annyira belezúgok, hogy hirtelen meghízik majd egy 1000-esre. :o)
Előzmény: Varapapa (202)
Varapapa Creative Commons License 2005.01.19 0 0 202

Részemről örömmel!

 

Főleg, hogy a fiam (13 év) szemet vetett a kistesóra, de igazából még sehol nem láttam rendesen, üzem közben.

(Meg ugyebár előbb-utóbb úgyis megveszed a bátyókát :))

 

Varapapa

Kicsivara Creative Commons License 2005.01.19 0 0 201

Sziasztok kedves motorostársak!

 

Egy szerény kérdéssel indítanék:

Befogadjátok-e a topicba a kistestvért is a maga 125 köbcentijével, vagy az inkább legyen egy másik topic témája?

Macipapaa Creative Commons License 2005.01.19 0 0 200

Hali Bozsevác !

 

Jól láttam, hogy Csongrádon csinálták a csöveket a gépedre? Ki foglalkozik ott vele, mert én laktam 1 évet Csongrádon is ,de nem hallottam róla igaz az 8éve volt már. Szerel is aki csinálta vagy csak 'hangtompítokkal' foglalkozik?

 

Üdv:Macipapa

Előzmény: Bozsevác (199)
Bozsevác Creative Commons License 2005.01.19 0 0 199

Üdv mindenkinek!!!

 

Kiült a döbbenet az orcámra.... Az ember kiteszi a lábát az országból 1 hétre, és százával jönnek a hozzászólások. Két nap kellet, hogy mindent elolvassam. Örülök , hogy 1 illen csapat verbuválódott össze. JA... én próbálom erősíteni a NY Mo-i oldalt (Sopron). Itt is ismerek még két Varást, küldöm is nekik az infót, hogy kapcsolódjanak fel hozzánk.

Én a nyáron feldobtam két csövet a mocira, HÁÁÁT tudom ajánlani (persze annak aki nem szeret motorral lopni járni). Csongrádon csinálták.

Reklám:

A cimborámék csináltak pesten egy motoros kocsmát: ROAD CAPTAIN néven. Ha tartunk örsi gyűlést javaslom.

 

Na megyek leporolom a síbakancsomat...

Varapapa Creative Commons License 2005.01.18 0 0 198

Szia Macipapa!

 

Amíg a fiúk a bányában dolgoznak, mi megbeszélhetjük pl. a pecát. Szóval első nap 2 csuka, második nap 2 csuka, harmadik nap 2 süllő, negyedik nap meg 1cm-es jég.

Egyébként a zene szintén előkelő helyen áll, egyszer személyesen is megbeszéljük, de még két ilyen sort írok és megintenek a fiúk.

Egyébként azért idegesek, mert ha csúszik az út, meg hideg van, nincs mit csinálniuk. Rábeszéljük őket a lékpecázásra? Legalább kiszenvedik magukat és lenyugszanak...

Varapapa

 

kope68 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 197

Hali mindenki!

 

Dakar motorosaink ma 22 órakor érkeznek a Ferihegy 2B-re.

 

RTL Klub, TV2, MTV, KTM Hungária figyelem!

 

Ezek a fiúk az elsők akik magyar színekben sikeresen teljesítették a Dakart motoron!

Lehetséges, hogy nagyobb teljesítmény, mint autóval?!

 

Ha tehetitek, fogadjátok Őket őszinte tisztelettel, minél nagyobb számban.

Macipapaa Creative Commons License 2005.01.18 0 0 196

Varapapa !

 

Jól láttam 'Se motor, se peca....' csak nem...  akkor más is űzi ezt az 'őrülteknek' kitalált hobbit nem csak én? Nincs is jobb mint nyáron etetni a szúnyogokat meg sz.....á ázni és utána kisétálni a jó kis térdigérő sárban:))) avval az alig 50kg os cuccal a nyakadban kezedben meg ahova fér, mert hát már vagy 20éve tanulok pakolni de mindig kell ez meg az meg amaz. Ennél már csak az volt érdekesebb amikor az XT-vel mentem. Na haggyuk ez egy másik topic.

 Gondolom az nem lehet, hogy a  Jazz.-t meg a 'régi' zenéket szereted, nekem a zenehallgatás a 3-ik. 

 

VaraRider !

 

Remélem beválik a C2 kiváncsian várom a tapasztalataidat. Nekem is újítani kellene valamit habár semmi bajom a jelenlegi sisakkal Lazer Tornado csak én is szemüveges vagyok ráadásul eléggé bántja az erős fény a szememet napszemüveg meg kizárva mint Gadának. Néha ezért szoktak problémáim lenni ha nagyon szembesüt a nagy 'tarhonya érlelő'. Már néztem sötét plexit ,de az ára brrr nem is írom le.

 

Macipapa

Előzmény: Varapapa (191)
Macipapaa Creative Commons License 2005.01.18 0 0 195

Üdv !

 

Mindenki motorozik :)) vagy siel? Nekem sajna melózni kell:(

 

Petyavara sajna későn olvastam az üzeneted pedig mentem volna ezerrel meg kétkerékkel.

 

Na amíg a napocska kidugja orcáját addig pihi egy kicsit csak sajna a Vara nem fér el mellettem:))

Macipapa

VaraRider Creative Commons License 2005.01.16 0 0 194

 

Varapapa:

A 24 órás itinerét előbb átküldtem  a mailcímedre.

 

Tibisomi,

Üdv a Klubban, remélem nemsokára az egész kecskeméti különítménnyel személyesen is találkozunk végre, egyelőre NY-Mo erős kisebbségben van :-)

 

Gada:

pénteken beszereztem egy új C2-t, tapasztalatok hamarosan

elsőre nagyon profinak tűnik, jó megoldások vannak benne: többféle szellőzés (pl. téli/nyári), karc és páramentes még a napellenző is, egyszerű kezelhetőség, sisakbeszélő előkészítés, pár mm-t előremozdítható plexi, ja és állítólag 86,5 db/100 km/h; hátrány, hogy egyébként kint is 419 EUR, és tényleg 1710g :-(

remélem lényegesen jobb mint a Concept, és bízom benne hogy beválik

 

Üdv

Feca 

 

Előzmény: Varapapa (191)
GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 193

Persze hogy az outboxomba. Na.

 

Gada

Előzmény: GADA (192)
GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 192

Betettem az inboxomba, holnap délelőtt megy át. (itthon lassú a modem)

 

Se motor, se peca....

 

Ez a gáz. Most lehet nekiállni dolgozni, hogy ne unatkozz egész nap :)))

 

Gada

Előzmény: Varapapa (191)
Varapapa Creative Commons License 2005.01.16 0 0 191

Akkor várom, akár nagy méretben is!

 

Lesz időm bogarászni, mert ma reggelre befagyott a Kis-Tisza, egy darabig nuku peca :((

Se motor, se peca....

 

GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 190

Igen, az. Szerintem Szepynek megvan az itiner is, de a csatolt térkép eredetije (nem kicsinyített, 3Mb-os verzió) nekem is, azon pontosan látszik. Esetleg egy zip-ben (kb 800kb) el tudom küldeni.

 

Vara klub:

Én a Lehrékkel vagyok jóban, de van ismerős a Takobernél is.

 

Gada

Előzmény: Varapapa (188)
Varapapa Creative Commons License 2005.01.16 0 0 189

A MaxxPowernél elintézem, hogy minden Varatulaj nyakon legyen csípve, szerintem mindenki említse meg motoros berkekben, és ha a hír szárnyra (Honda szárnyra) fog kelni, leszünk vagy jó sokan :)

 

Varapapa Creative Commons License 2005.01.16 0 0 188

Halihó!

 

A 24 órás az a BMW klubos lenne?

Mivel a térképen nézve ez az én környékem, szívesen utánanéznék a dolognak, csak pontosabb útvonalleírást szerezzen valaki.

 

Varapapa

 

Petyavara Creative Commons License 2005.01.16 0 0 187

szia GADA! valami KPM-es haver kellene.aki kicsit belenézne az adatbázisba :)))))

a magam módján azért én is munkálkodok ez ügyben.az ötletem meg van már.ha sikerül a belső infó,közzéteszem.s aztán szaladhat is a postás egy meghívóval a többi manushoz...:))))

üdv Petyavara

 

Előzmény: GADA (186)
GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 186

Én mentem ma a Pilisben egy jóóóóót. Gyönyörű az idő, bár az árnyékos kanyarokban azért óvatoskodtam. Ja, és megmutattam a Varának az egyik kedvenc kirándulós helyemet, még a KTM-mel. (Egri vár környéke) Asszem mostanában nem vágyom terepre:))

Kicsit fel volt ázva a föld, egyébként letaposott füves. Hát egy besz@rás volt, ahogy jobbra-ballra ment alattam a segge a legkisebb gázra is. De megúsztam a bukócső felavatása nélkül.

 

Varások eléréséről:

Adatvédelmi ügyek miatt nem egyszerű. A munkám során többször kellett már ilyesmi adatgyüjtést csinálni. Ráadásul gyanítom, hogy a többség nem itthon, szalonból vásárolt, mert ebben még esetleg kinek kinek a kereskedője/szervíze, akivel jóban van, segíthet.

Szóval, maradnak a személyes kapcsolatok. Én eddig is próbáltam szólni, akinek tudtam és ez ezután is így lesz, mert annál jobb, minél többen vagyunk. Szerintem.

 

Gada

Előzmény: Petyavara (183)
GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 185

Én bárhová szívesen megyek, de nagyon jónak tűnik a tavalyi 24 órás útvonalának valamelyik szakasza. Mindenki, aki ott volt ódákat zengedezett az útvonalról. Igaz-e Szepy? (én sajnos nem voltam, nade majd idén)

Mondjuk egy márciusi tavaszköszöntő topic gurulás?

 

Előzmény: Varapapa (182)
Petyavara Creative Commons License 2005.01.16 0 0 184
a fővárosban szerintem van legalább 30-40 db vara. vagy tévedek?
Előzmény: Varapapa (182)
Petyavara Creative Commons License 2005.01.16 0 0 183

Hali varatársadalom!

ma én is motoroztam itt az utcánkban fel-alá,igaz nem varával,de nagyon jól esett. hideg van mint a veszedelem...:)))

más: ha szeretnétek egy igazi NAGY VARA KLUB-ot összeröffenteni,itt kicsi hazánkban,nem gondoltatok-é arra,hogy meg kellene tudni az összes mo.-i varatulaj hollétét? szinte biztos,hogy nem mindegyik mozog internetközelben.van ötletetek arra miként lehetne ilyen adatokhoz hozzájutni?

üdv: Petyavara

Varapapa Creative Commons License 2005.01.16 0 0 182

Halihó!

 

Valami lehet Kecskeméten, mert kéthetenként csatlakozik hozzánk 1-1 kecskeméti Varás.  Lehet, hogy a makói hagyma, meg az szabolcsi szilvapálinka után hungarikum lesz a kecskeméti Varadero?

 

No akkor mikor gurulunk először? (az, hogy hova, talán mindegy)

 

 

 

 

GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 181

Azért volt alkalom. Barnáékkal mentünk összesen vagy 3000 km-t, Géza meg itten lakik nem messze. Meg is volt lepve, hogy nem Capo lett a vége. Csak valahogy Veled kerültük el egymást (kivéve Győr). Na, majd idén másképp lesz ;)

 

Gada

Előzmény: Körte néni (174)
GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 180

Üdv Tibisomi!

Lassan mindenki kissebség, aki nem kecskeméti:)

 

Nekem is van jó meredek garázsbejáróm, aminek a 4/5-ét még egy tehén Mondeo is elfoglalja, úgyhogy kb 1 méter széles helyem marad a beálláshoz,de megszoktam, hogy tolatva gurulok le, igy nem kell forgatni a garázsban a vasat. (nem is nagyon tudnám, mert ott meg a zasszony Twingoja áll.

 

Gada

Előzmény: tibisomi (176)
GADA Creative Commons License 2005.01.16 0 0 179

A C2 van vagy 370 (90?) Ajró. Ráadásul 1750g, ami már súlyzónak is méretes. A mostani kupakom majd 20 dekával könnyebb, de 2-3 óra motorzás után így is étzem a nyakam. (Csak kicsit zajos, zárt és nincs benne a belső setét plexi -ez utóbbi szemüveges lévén nagyon hiányzik)

Na,de most nincs napirenden a csere. Ha csak asszony meg nem örökli az enyémet, és akkor ugyebár kénytelen lennék venni egy másikat...

 

Gada

Előzmény: Varapapa (175)
Petyavara Creative Commons License 2005.01.16 0 0 178

Üdv tibisomi!

örülünk neked,hogy ide találtál!:)))) milyen színű a géped? (mert mi vagyunk most már a "tricolor-ok") de úgy sejtem bordó,ugye?

Macipapa: jövő héten megejteném azt a" fel-próbát" ,jooó?

ha netán ma motorzni van kedved (amit kétlek--3 fok van) délután lent lagyok a garázsban,csinálom a varát,vele párhuzamosan szervizelek egy H&D-t.....

csörögj rám ,ha jössz.

sok napsütést!!!!    

 Petyavara

 

Előzmény: tibisomi (176)
Macipapaa Creative Commons License 2005.01.16 0 0 177

Üdv tibisomi !!!

 

Na szépen lassan gyülekezünk, ha jól számolom akkor már 3-an is vagyunk Kecskemétről (Petyavara, Te meg jómagam)

 Ami a túraplexit meg a középsztendert illeti akkor vagy írsz egy mailt vagy felhívsz és elugrasz megnézni, nekem mindkettő van a markolatfűtés helyett meg jó vastag bundakesztyűt tudok mutatni:))))

Ha jól látom páran imádjuk tologatni a vasat a jó kis mély télen csúszósz lejáratú pincegarázsban, pedig azt hittem csak én vagyok ilyen 'bolond' meg amúgy is jólesik az a kis testmozgás amivel jár egy jó kis havazás után lapátolás, söprögetés utána meg persze 'hajszárító' és már lehet is fel-le állnia a garázsba :))

Persze lehet, hogy csak én vagyok nagyon béna, de tolatva még nem mertem lemenni a Varával:) 

 

Macipapa

Előzmény: tibisomi (176)
tibisomi Creative Commons License 2005.01.16 0 0 176

BUÉK Mindenkinek!

 

Dec vége óta én is a kecskeméti varások táborát szaporítom. Fazer 600-ról ültem át/föl rá. Én ugyan csumább termet vagyok (174) de azért érdekelnének a plexiállítási és a túraplexis tapasztalatok mert azt az eddigi 300 km-en is észrevettem hogy nagyon nem mindegy hogy jön a szél. Markolatfűtésen és  középállványon is gondolkodom bár időközben megtanultam oldalsztenderen is forgatni a motort (pincegarázs).

 

Örülök hogy idetaláltam, bár egyenlőre én csak kérdezni, érdeklődni tudok.

Remélem nemsokára igazán el tudom kezdeni a tapasztalatgyűjtés és én is hozzá tudok tenni valamit a közös infokupachoz.

Varapapa Creative Commons License 2005.01.15 0 0 175

Halihó!

 

Nekem a Concept bevált, de a C2 állítólag jobb, bár én még nem láttam.

Az viszont biztos, hogy a belül lehajtható sötét plexi mindennél többet ér, soha nem veszek olyat, amelyikben nincs ilyen, úgy megszoktam. 

 

Az Euromotornál arany áron adják, lehet, hogy érdemes lenne szétnézni máshol is.

Körte néni Creative Commons License 2005.01.15 0 0 174
Szia Gada! :-)

Remélem ezen a nyáron több alkalmad lesz a szívdobogásra, mint tavaly... :-)

Macipapaa!

A környezetemben többen panaszkodtak a Concept-re. Túl nehéz, zajos, rossz a szellőzése... Mondjuk az ára jó, de ennél jobbakat nem hallottam róla. :-(

Körte
Előzmény: GADA (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!